Pět let Lucas (Nikolaj Coster-Waldau) vytrvale hledal malé neteře Lilly a Victorii, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání, hraničící s posedlostí, narušuje i vztah s přítelkyní Annabel (Jessica Chastain), ale Lucas se nakonec dočká satisfakce. Obě dívky se najatým pátračům podaří najít v opuštěné chatě stojící uprostřed hlubokých lesů. Dívky jsou zubožené, sociálně velmi zaostalé, ale naživu, což si nikdo neumí vysvětlit. Protože jejich návrat do civilizace proběhne nečekaně rychle, může Lucas zažádat o jejich svěření do své péče a spolu s Annabel se jim snaží nahradit harmonickou rodinu. Postupně si ale oba začínají klást otázku, zda si s dívkami nepřivedli domů i někoho dalšího. Někoho, kdo Lilly a Victorii pomáhal celou tu dobu přežít a teď se jich nechce vzdát. Zvlášť Annabel nese narůstající dusno provázené znepokojivými jevy hůře, protože je zjevné, že si mateřskou lásku obou dívek bude muset vybojovat proti soupeři, který používá dost děsivé zbraně... (oficiálny text distribútora)

shedlo

V tomto případku nechápu vysoké hodnocení. Duchařiny mám ráda, atmosféra chaty v lesích byla krásně, zaprášeně romantická, mama byla strašidelná, dokud jste ji neviděli v plné kráse a jen jste ji tušili. Dětské herečky také zdařilé, hlavně mladší verze. Ale ten konec, proč? Klišé vedle klišé, doják, proplánové lekačky, ach jo.. Za ztvárnění snové atmosféry maminy smrti dávám **. ()

George.Camel

Dobrá lekačka. Já horory moc nemusím, ale byl jsem přemluven. Párkrát mi vylétly ruce, jak jsem se lekl. Příběh opravdu zajímavý, konec zbytečně roztáhlý, ale jo. Kukněte se na tenhle film. Já na to podruhé nemám nervy. ()

Prochy84

Za pár hodně solidních lekaček a jistou míru originality 3*. Dvě malé holčičky hrály bezvadně a spolu s jejich výkonem a jejich lesní maminkou přišel v jednom momentu i mráz po zádech. ()

HellFireFery

Z tohoto hororu je silně cítit nádech mírně laciné práce. Laciné, ale poctivé práce, kde se nepracovalo až tolik na tricích, ale především na příběhu a lekavých scénách. Přestože je závěr filmu poměrně horor-fairytale, tak si dovolím tvrdit, že se jedná o slušnou lekačku, která musí zaujmout každého milovníka tohoto žánru. Hned se na tom světě lépe žije, když i za poměrně mrzký peníz někdo vytvoří tak povedený horor. PS: Výběr dvou malých holčiček byl trefou do černého! ()

CrazymanM

Pěkný snímeček,nenazval bych to přímo hororem,spíš se kloním k mysterióznímu thrilleru,ale velmi dobře zpracovaný,neokoukané herecké tváře(aspoň pro mě),hlavně ty děcka byly překvapivě dobré!Paráda,doporučuji!!! ()

Quentin14

V kině to na mě zapůsobilo o dost víc. Po další projekci z pohodlí domova už mě to tak nebralo. Jedna hvězdička de dolu. To ovšem neznamená že se jedná o špatný film to vůbec. Líbí se mi to hodně. Jen v kině jsem v tom viděl něco víc a teď mi došlo že to neni o moc lepší než takovej Sinister. ()

DonBraso

Já to tušil,že ten konec mě zrovna neosloví a taky,že ne.Je vidět každým coulem,že Guillermo del Toro si hřál polívku hodně teplou a nechal si tam svoje i na tomhle filmu,kde si plácnul groše do produkce.Konec bych typnul do jeho stylu,jinak Maschietti bude další del Toro,jinak to nevidim tou stylizací,atmosférou a mysterikou.Já se byl vážně přikovaná a zvědav jak to dopadne,ale ono tyhle rádoby občas duchovní story mě leda naštvou,tím koncem,který pro někoho byl takový jaký měl být,ale celkově to byl kombajn,který se projel polem bez špetky zabrání.Triky a tohle mi přišlo fajn,neleknul jsem se ani jednou,ale to já už tak dělávám u hororů,bral jsem to jako mysteriozní sondu,která mě brala do půlky filmu,pak jsem si říkal,tohle musí dopadnout nějak digitálně do mamky,no a mamka vytáhla svoje komplet tělo a spadla zase kráva dolů.No pár scén fakt super,tedy tak dvě,jedna s Annabel ve snu,pěkně digitálně udělaná,že jsem žádal další a druhá jak přes kopírák ze španělských hájenek z filmu Rec a to fotoaparát blikající ve tmě v chatě s panem doktorem,která taky trvala pár sekund.Dobrý bylo,že se nešlo rovnou z kůží natrh,ale postupně se vyvíjela atmosféra,kde stačí náznakama a radši nevidět.Bohužel i to se postupem ohraje a stává se z toho všeho normální duchařina,která nenadchne,ale ani neurazí. ()

HaniRM

Když konečně strýček najde své z(a)tracené neteře, nemá ani páru, co ho čeká při jejich socializaci. Děj postupně odkrývá tajemství mamy a holčiček, zpracování je místy tak napínavé, že jsem si musela přikrýt oči a zakousnout se přítelovi do ramena. Horor s děsivou atmosférou, který nenudí. Jen si nejsem jistá, jestli se mi konec víc nelíbil než líbil. 3* je málo, 5 moc. ()

Lukynekk

U filmu ať žijí duchové jsem se teda bál víc. :) Film postrádal atmosféru. Co záběr na akci, přesně jsem věděl co se stane. Žádné napětí. Bohužel za celý film jsem se nelekl, ani žádné překvápko. Pro nenáročného diváka to může být možná zajímavé. Jediné co musím uznat, byly efekty, toť vše. 2-3 hvězdy ode mě. Už jsem viděl podařenější horory. ()

J.Mayen

Tak mně ty děcka vyjímečně nevadila, nebyly ukňouraný, uřvaný a ta starší Viktorie mi byla i sympatická a myslim, že hrála na svůj věk výborně, ta mladší Lilly dostala menší prostor,ale tak taky jsem s ní neměl problém. Naopak role který mně osobně přišla zbytečná a dost mi vadila, i když se ukázala jen 2x byla role té knihovnice z blázince, nesympatická babizna,která jako by spolkla všechnu moudrost. Strašák Mama, to se Mr.X moc nepochlapil, co to jako do psí prdele mělo znamenat? Spíš než monstrum zde bylo vytvořeno něco mezi animovanou čmáranicí a mixem něčeho krkajícího z filmu Grudge, hodně nepovedený výtvor, na dnešní dobu a navíc k tomu, že film šel do kin. Konec filmu ve scéně na skále mi přišel jak nepovedený divadelní kousek, strašná šaráda, špatně nastavený, natažený a spíš než emotivní tak k smíchu. Za celkem fajn atmosféru v začátku průměr. ()

honzic

Povedený začátek kazí lekačky v další části filmu a ne moc logický závěr, škoda, ale rozhodně je to jeden z lepších hororů, kde ta atmosféra horou je opravdu silná. Hodnocení: 65 % ()

SheldonShamy

Hororový příběh o páru, který se snaží vychovávat dvě dcery bez rodičů. Vyrůstaly v lese bez pomoci jiného člověka. Ale kdo je tedy za „máma“ o které mluví a která si s nimi hraje, když nejsou „náhradní rodiče“ poblíž? Jak se děvčata rozhodnou? Budou chtít zůstat se svým strýcem a jeho manželkou nebo zvolí ženu, která ztratila dítě a vzala si je za své? ()

Leeslie

Mama... aneb jak nevyužít skvělý filmový potenciál, který byl na začátku představen... Je to strašná škoda. První část je perfektně nápaditý horor se skvělou atmosférou a lekačkami, další část je snesitelná s klasickými hororovými prvky, ve třetí části se začíná všechno tvůrčně rozpadat a skřípat, až v závěru udělají tvůrci ze svého díla spíše parodii... Od pěti hvězdiček ke dvoum, škoda... Takže celkově průměr... ()

axik

Mama je krutopřísný nářez. Výborný horror, tak trochu Svatební košile, ale zatraceně strašidelná. Mimochodem výborné herecký výkony všech. úchvatná hudba, A na závěr jsem si zabrečel... to už bylo až moc patetické :-) ()

Matthew00

Bravúrny horor v produkcii s Del Torrom podarilo sa im to. Vadili mi tam trošku niektoré trápnejšie efekty ako "parochňa" plazúca sa po podlahe a pod. ale inak pozeral som to v noci a neustále som sa obzeral či tá mrcha niekde nie je :D Neustále ma tam niečo držalo v pozore v tých 100 min. bolo pekne spracované napätie, strach a príbeh. Napriek reciklovanému nápadu sťahovania sa do domu pod dohladom kamier a vyvraždenej rodiny to stálo za to a bavilo ma sa na to pozerať, trošku zamrzí koniec filmu z útesom ale to sa dá preskočiť :-). Zase sa toho museli chytiť španieli aby divákom priniesli dokonalý zážitok z hororu... ()

kobras5

Příjemné zpestření u této žánrovky. Po hodně dlouhé době jsem se dočkal u nějakého filmu, že mě příjemně potěšil i přesto, že jsem od něj očekával více než od ostatních filmů. Jednou z hlavních předností tohoto snímku jsou lekačky, které mnohdy nelze očekávat. Příběhově to už je bohužel slabší, protože na toto téma existuje spousta jiných snímků, které jsou mnohdy i o poznání lepší, ovšem většina z nich postrádá ony lekačky. 70% (viděno česky). ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Druhé To nabírá obsazení

Druhé To nabírá obsazení

14.04.2018

Studio Warner Bros. se adaptace hororu To bálo do takové míry, že vyhnalo původního režiséra Caryho Fukunagu, který film nechtěl natočit za pouhých 35 milionů dolarů. Jeho náhradník Andy Muschietti… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Horor To je zpátky ve hře

Horor To je zpátky ve hře

20.07.2015

Novou adaptaci románu To od Stephena Kinga měl natočit Cary Fukunaga (Temný případ). Kalifornský režisér se ale nedohodl s producenty na rozpočtu a projekt opustil, což většinu lidí vedlo k závěru,… (viac)