Prepadovka 2

• Česko Zátah 2 (viac)

Prepadovka 2 nadväzuje presne tam, kde nás zanechal dej predchádzajúceho filmu. Rama (Iko Uwais) je opäť nútený prijať rolu policajta v utajení, aby zabezpečil ochranu svojej žene a dieťaťu. Pracuje v protikorupčnej jednotke vedenej Bunawarom (Cok Simbara), jediným človekom, ktorému môže veriť. Rama dostáva špeciálne poverenie: musí sa infiltrovať do miestnej zločineckej skupiny mafiánskeho bossa Banguna (Tio Pakusadewo). Vrchol reťazca je ďaleko, krvavá púť za spravodlivosťou preto začína v base, kde hnije Bangunov syn Uco (Arifin Putra). Rama musí získať informácie, ktoré by nasmerovali policajné protikorupčné komando k Bangunovi. Po celý čas sa však snaží zakryť nebezpečnú túžbu po pomste a spravodlivosti, ktorá ho spaľuje zvnútra - a kvôli ktorej sa ako jeho misia, tak aj skupina organizovaného zločinu, postupne rúca. (TV Markíza)

IEO10

Film, kterej bez většího problému vplul do mojí top 10 akčních filmů. Jak mě nikdy asijská filmová škola nebrala, po tomhle zážitku jí dám asi ještě šanci. Naprosto nekompromisní ponurej akční trhák, kterej má i světe div se, víc než obstojnej příběh. Po zhlédnutí mám chuť okamižitě oprášit Sleeping Dogs, prohánět se po temnejch uličkách Hong Kongu a představovat si, že jsem Rama. Gareth Evans nedostižně ukazuje všem jak, že se vlastně má točit akční film. 10/10 ()

Maniik88

Uf, strácam slová. Taký nárez som asi ešte nevidel. Aj Ong Bag a prepadovka 1 sú len slabším odvarom tejto brutálnej hasenice. Prekvapivo som dostal príbeh, scenár ktorý bol zaujímavý a pri tom o súboje nebolo núdze. Dostali sme skvelého Iko Uwaisa, ktorý sa dá prirovnať iba k Tonymu Jaa. Bitky boli také brutálne, také prepracované a pri tom také fajnové, že som si ich púšťal 2x. Varujem vás ale, ak sa nedokážete pozerať na lámanie hnátov, rozbíjanie lebiek kladivami, basebalkami, brokovnicami, krompáčmi, sekanie, trhanie, drvenie, pálenie a iné, radšej si to nepúšťajte. Dostali sme bitky, prestrelky, naháňačky, búračky, mafiu, políciu. Sám tomu neverím, čo Indonézčania spáchali, čistý brutal a to najlepšie z bitkárskych akčných filmov, Van Damme, Seagal a iní sa môžu ísť schovať. ()

P.H.

Ale jo, já si to užil. Pár postřehů: Scéna na hajzlících (tj. když už je protivníků víc, zvolit místo boje tak, aby museli pomalu po jednom) nebo při napadení v autě skoro zavdává příčinu dohadům, že to psal někdo ne úplně od stolu... Na druhou stranu bylo nesmírně irtitující sledovat bitky, které by jeden jediný člen alespoň trochu příčetného gangu vyřešil několika dobře mířenými střelami. Ale tady ne, tady se budou raději mydlit změklým banánem, než by vzali do ruky kvér.... Ale jak říkám, stejně jsem si to užil :) Zejména ta slečna s kladívky mi přišla velmi ... milá:) ()

john.h

Váhal jsem mezi čtyřma a pěti, nakonec dávám plnou palbu, protože se mi strašně líbily ty přehnaně archetypální postavičky. Od exgangsta crazy fotříka, co je teď moudrej kápo, přes rozmazlenýho krvelačnýho synáčka, houmlesáckýho nájemnýho vraha se strašně hot expřítelkyní, kulhavýho ambiciózního mafiána, killerku s kladivama, šikmookýho fanouška bejzbolu, kterej dává s míčkem místo homerunů headshoty až po najetýho karate kung-fu judo osobního strážce se srpama v rukávu, kterej vydrží víc říznutí nožem, než cibule před gulášem. Těch postav se tam najde určitě ještě víc (šéf fízlů, undercover poskok moudrýho kápo taťky) , ale vyjmenoval jsem asi všechny ty nejhlavnější. Do toho všeho Rkový gore a poslední hodina jedna velká akční jízda. No a samozřejmě je tu hlavní hrdina, kterej během minuty stopáže zláme víc končetin, než pohoří Alpy za jednu celou lyžařskou sezonu. Když mimochodem procházel filmem, ve kterým se střídala různá prostředí a v nich různé nepřátelské karikatury, vzpomněl jsem si na Game of Death s Brucem Lee. Prostě jo, je to těch pět. ()

nick_sekac

Jeden z mála sequelů, co překonává originál. Film, ze kterého je opravdu ta bolest cítit. Kdyby se dávaly oskary za choreografii bojových scén, tohle je jasný vítěz. Dost mě překvapila brutalita (hlavně asi souboj s kladivy), která ale je velmi dobře dávkována, aby byla pouze přirozenou součástí soubojů a ne jako to hlavní, co má diváka šokovat. ()

BFG2000

Naprostá elita mezi akčně - bojovými filmy. Choreografie jsou dokonalé. Finálový souboj je jedním z nejpůsobivějších, co jsem kdy viděl. Divák prožívá každou ránu, každé zranění a vlastně fandí oběma aktérům, protože nechce, aby souboj skončil. Geniální film s monumentálním hudebním podkresem. Bezdebat ***** ()

vZeč

Už u jedničky jsem věděl, že Evans vyprávět umí. Ta špetka příběhu tam byla totiž podaná mistrovsky tak, že jsem aspoň já nezískal dojem samoúčelné řezničiny zaobalené nějakou story v pozadí. Jasně... byl to film o tom, jak se banda policajtů snaží dostat z baráku plného mačeťáků, ale emoce, napětí i hutná atmosféra fungovaly na jedničku. Stejně jako tady. Nekompromisy v násilí umožňujou, že člověk prostě musí fandit a musí být na nervy z toho, jestli náhodou tenhle kamaráda tohodle kamaráda nesekne krumpáčem do hlavy nebo mu neustřelí brokovnicí mozkovnu. Vztah k hlavnímu hrdinovi je zajištěnej peklem, kterým si prošel minule, a tak člověk opravdu prožívá všechno to nepěkné, co si prožívá. V klidných scénách je to zkrátka profesionální režisérská práce se zvoleným skrz naskrz temným gangsterským tématem. Akční scény tam jsou, ale moc jich není, jsou krátké a nijak výrazné. SAMOZŘEJMĚ. Tisíckrát víc fascinující než stejnou stopáž mlátící se hromady nablýskaného šrotu páně Beje. Výtka jediná a to... co ten konec ku*va? Proč tam není? Takhle otevřeně to opravdu končit nemuselo, i když... jednička nám skončila zdánlivě uzavřeně, aby nás hned první vteřiny dvojky přesvědčily o opaku. Trojka bude zřejmě navazovat opět pár minut po konci dvojky. Neskutečné ambice naplněny, děkuji, chci. ()

Rimland

Oproti přímočaré "experimentální" jedničce se jedná o plnokrevnou gangsterku. Příběh funguje víc než náramně, film přes delší stopáž ani trochu nenudí, bitky jsou intenzivní a choreograficky skvěle zvládnuté a efektních scén je tu na rozdávání (karambitový souboj v kuchyni? lahoda!). Další redefinice výrazu "boj v uzavřených prostorách" a jedna velká reklama na silat. Paráda. ()

TSZ

Jedničku si pamatuji jako nabušenou akční jízdu. Letošní pokračování se bohužel tvůrci rozhodli natáhnout na neúnosných 150 minut a ačkoliv souboje jsou skvělé jako v jedničce (ne-li lepší), nudného kecání je tam prostě moc. Bohužel si z prvního dílu nepamatuji žádné konkrétní postavy, nevím tedy, zda se někdo z "dvojky" objevil v předchozím snímku apod., nepředpokládám ale, že je to důležité. Kdo si pustí tenhle film, nechce zabít cca 40 minut sledováním postarších asiatů, jak se baví o hovně. ()

J.e.r.e.c

Na Berandal jsem naložil tunu vlastních očekávání a po jeho skončení jsem si uvědomil, že byla velmi nerealistická. Nejspíš mi v hlavě blikaly nápisy jako: Film na jasných 100 % ! Nejlepší gangsterka všech dob !! Vrchol akčního žánru !!! Berandal ani jedno z toho není. Gareth Evans s Iko Uwaisem v jedničce předvedli neopakovatelný NÁMRD a probojovali se s ním pravděpodobně až na samotnou špici všech filmových mlátiček. Ale kam vede cesta z baráku plného polámaných lidí ? Přidávat akci už nešlo, jít do větších extrémů nebylo kam. Stejně jako Slayer po „Reign In Blood“ stanul Evans před problémem, jak dál ? A jeho řešení je podobné tomu, se kterým přišla legendární thrashová parta. Zpomalit a přidat epickou šíři a osudovou hloubku. Nemůžu říct, že by v jakémkoliv z těchto ohledů selhal, ty dvě a půl hodiny jsou kromě zběsilé akce nabity i docela smysluplným dějem. Problém vidím v tom, že se mi nic z toho, co se dělo na obrazovce, nedostalo pod kůži. U Raidu to bylo jedno, neutuchající řežba mi nedala ani vydechnout, natož řešit nějaký vztah k postavám, stačilo, že Iko byl ten hodnej a musel porazit všechny zlý. Kterých bylo asi tisíc, všichni vypadali stejně a jejich životnost na plátně byla maximálě 5 sekund, s čestnou výjimkou největšího bad ass záporáka Yayana Ruhiana. Tady je to jinak. Je tu hodně důležitých lidí, se všelijak propletenými osudy, a ti lidé mě mají zajímat. Což se i děje, ale necítím k nim nic víc „nad rámec filmu“, takže je mi jedno, jestli ten umře, ten ho zradí, ten je rozstřílen UZInou na sračky a tomu spadne nový Samsung Galaxy a rozbije si displej. Úplně tu chybí sžití s postavami, které tak skvěle uměl ve svých hongkongských krvavých baletech John Woo. Tady jsem se cítil jako nestranný pozorovatel nějaké kurevsky ostré počítačové hry, kde se hrdinové pohybují po předem nadefinovaných trajektoriích, aby se střetli ve finálním fightu. Uvítal bych, kdyby záporáci byli lidštější, sympatičtější, a nebo naopak zlejší, slizčí a sviňáčtější, abych jim přál tu nejhorší možnou smrt. Tenhle film je ale natolik neutrální, že ve mně nevzbuzoval pražádné emoce. O kvalitě bitek se nemá vůbec cenu bavit, jejich úroveň je tak hvězdná, že veškerá konkurence potřebuje Hubbleův teleskop, aby na ní vůbec dohlédla. Ale stejně to bylo už s jedničkou a tu nijak nepřekonává. S jedinou výjimkou, a tou je střetnutí Ika s nejtvrdším protivníkem v hotelové kuchyni. Tady superlativy nijak šetřit nehodlám, Evans si chtěl natočit nejlepší bojovou scénu v historii (dělal na ní údajně 6 týdnů !) a taky ji natočil. Navzdory všem výtkám mi v celkovém vyznění přijde Berandal o něco málo lepší svého předchůdce. Ten byl ve své permanentní nářezovosti přeci jen trochu otupující a chyběla mu gradace, zatímco tady se to nejlepší servíruje na konec. Za doprovodu nenápadné, ale skvělé hudby, která dává některým scénám pořádnou porci šmrncu navíc. 85 % ()

Hisnuklusi

Mám dojem, že Zátah byl muj první okomentovaný film zde, takže by se slušilo hodit koment i ke dvojce. Ta se krom kvalitních bitek od jedničky liší snad uplně ve všem, v čem to jen jde. Na škodu ? Ani ne, pokud rejža chce předvést něco víc, tak jen do toho. Musím ještě zdůraznit, že tahle dvojka opravdu patří a bude patřit mezi ty lepší dvojky, když jsem někde zaslechl, že se USA chystá natočit remake, málem mi vypadly oči z důlku, a musím se přiznat, že o pravé dvojce od pravého režiséra jedničky jsem se vlastně dozvěděl čistě náhodou. No a k filmu samému. Režiser měl nejspíš v plánu rozehrát opravdu velkou hru, což se mu do jisté míry vlastně i povedlo. Já neměl problém s dějem, který na první pohled působí složitěji, ale na ten druhý to tak není, děj je přehledný, jen to chce opravdu slušnou dávku pozornosti. Ale s odstupem času si říkám, byl to opravdu dobrý nápad, míchat bezostyšné bušení z jedničky s prvky opravdu dospělého thrileru o mafiánech ? Mně se ten film líbil, ale prostě jsem to nečekal a mám vlastně asi problém tomu věřit jako celku. Jak se říká, méně je někdy více. V komentu na jedničku jsem psal něco o tom, že kdo má rád čistě nářez, film si užije, kdo čeká něco víc, ten se nyní teda může podívat na dvojku a dostane nářezy a dokonce i něco víc. Ale já patřím k těm, kterým kvalitní nářez stačí a nic víc k tomu asi nepotřebuji. Toť vše. Tím ale neshazuji tohle pokračování, jak jsem již napsal, pořád jde o velice kvalitní dvojku, jen je vlastně asi škoda, že chtěla převálcovat i jedničku a to hlavně dějem. Kdyby to bylo těma mafiánama nějak lehce pajclé, tak ano, ale tohle zkrátka nedrží pohromadě tak dobře, jak se může na první pohled zdát. Přes to, pořád film, který má své kvality a který určitě stojí za to vidět. ()

DavidWebb

Raid2 je ďalším z rady pokračovaní po nesmiernom a zrejme aj nečakanom úspechu originálu (jedničky). A opäť sa nemôžem zbaviť dojmu že sa mongoli tak ako mnoho iných tvorcov dopustili zvyčajnej chyby - začali sami seba brať strašne vážne a snažili sa príbeh rozvinúť/zdvihnúť do vyššieho levelu. To znamená pokus o omnoho zamotanejší príbeh, viac kecania, viac "ne/herectva" a toto všetko proste podobným filmom nesvedčí. Úroveň tohto pokračovania dvíha zasa len akcia a nič iné. Naopak všetko ostatné tento flik potápa. Neviem prečo, ale pri bitke v blate vo väzení mi nevdojak prišla na myseľ záverečná bitka zo Slunce, seno a pár facek spolu s nezabudnuteľným výrokom "už se perou". Tak som si to akosi porovnal a furt mi to nevychádzalo. Nevadí. Ako som spomínal, výborná akcia, baba s kladivom, chlapík s bejzbolkou, niekoľko originálnych nápadov - to všetko by bolo za plný počet. Ale ten zvyšok... ten pokus o "hranie", o veľmi nesúrodý, stokrát ohratý príbeh... jednoducho celkovo mi to vydá len za tri. ()

Zl0

Keby niekto využil formulku "vyťahuje nožík tam kde sa bude strieľať" . asi by to bolo oveľa kratšie, ale takto sme si užili viac srandy. ()

departed

Že já zase podlehl tomu zkurvenýmu hypu, ty vole. Jako co se týče akčních scén nemám výhrady, to byla špička, ale přeci doprdele nekoukám na dvou a půl hodinovej film, abych tam "trpěl" takový nudný postavy a nezáživně podanej příběh. By mě zajímalo, co bylo na tom příběhu tak skvělého, že ho někteří dokázali přirovnat klidně i ke Kmotrovi, co se týče vyprávění děje a vedení postav. Navíc všichni hrozně vychvalovali bitku v kuchyni a mě nepřišla o nic lepší, než závěrečná bitka z jedničky, ne-li horší. Delší stopáž nemusí nutně znamenat lepší film. Nejsem zklamanej, jsem jen nasranej, že jsem podlehl hypu. Příště na vás seru. ()

Armageddon

Drsný film, pár krát som už musel uhnúť zrakom. Oproti jednotke sa to trochu vlečie. Bojové scény opäť výborné, niet čo vytknúť. Možno len tú minutáž, ocenil by som to kratšie o 30-40 minút. ()

sWONDER

Velká snaha príbeh zbytočne rozpitvať do hĺbky, čím sa to natiahlo na 150 minút hodnoteniu určite nepridalo. Naopak zaujímavú vizuálnu stránku si pochvalujem. Najviac tu ale ide o neuveritelné množstvo súbojov, z ktorých ma niektoré brali menej, iné však vyrážali dych. K tomu nemalé množstvo krvi a brutality. A čerešnička v podaní poriadne strhujúceho záveru, ktorý musí nadchnúť aj každého nefanúšika bojových filmov. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

20.02.2021

Gareth Evans má za sebou dva fantastické akční snímky Zátah 1 a 2 a taky povedený seriál Gangs of London. Teprve nyní se ale zdá, že jeho kariéra začne stoupat – uzavřel totiž exkluzivní smlouvu s… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Co chystá režisér Raidu?

Co chystá režisér Raidu?

25.11.2017

Gareth Evans má za sebou akčňáky The Raid a The Raid 2, takže se po něm automaticky žádá The Raid 3. Velšský režisér ale s trojkou nijak nespěchá a jeho dalším filmem bude thriller The Apostle, v… (viac)