Antoine Fuqua, režisér snímok Training Day, Ostreľovač a Pád Bieleho domu, prichádza tentokrát s kriminálnym trilerom Equalizer. Člen špeciálnej zásahovej jednotky Robert McCall (Denzel Washington) zinscenuje vlastnú smrť, aby mohol viesť nerušený život v Bostone. Pri záchrane malej Teri (Chloë Grace Moretz) je však späť v akcii a navyše skríži plány bezcitným ruským mafiánom. McCall berie spravodlivosť do vlastných rúk, aby ochránil tých, čo už stratili akúkoľvek nádej na záchranu. McCall je totiž Equalizer. (Itafilm)

Meow86

Дензел - молодец! Ve dne prodavač v americkým BauMaxu, v noci novodobý Robin Hood. Dost mě pobavila větička z ruský hubinky o tom, že zasraný Američané všechno zkupujou - paradox. Závěrečná scéna mezi regály nápadně připomínala Kevina, co byl Sám doma. Možná zbytečně zdlouhavé záběry na třepetající se rolety či kapající kohoutek. Jinak nemám důvod nedat 4*. ()

dudo24

Svetový mier nastolený a má čiernu tvár. Denzelovu postavu som celý film upodozrieval, že trpí kongenitálnou analgéziou. Priestrel, rezná rana alebo tupý úder, nič ho nezastavilo. Klasická, dobrá vyvražďovačka. Ja som sa bavil. ***SPOILER*** Vyzdvihnúť by som chcel úsek pri konci keď boli v Baumaxe a Denzel ich tam postupne likvidoval. Tak tá hudba tomu dodala dosť veľa. ***END SPOILER*** Dostal som presne to čo som očakával. Neviem či to je iba týmto filmom ale podobnosť Marton Csokasa a Kevin Spaceyho je neuveriteľná. ()

Facerr

Smekám. Tohle byl jeden z nejlepších thrillerovejch akčňáků roku. Hodně tomu pomoh Denzel, pro kterýho byla tahle role jak dělaná a upřímně po zhlídnutí filmu si v ní neumím představit někoho jinýho. Celej film byl snad postavenej na jeho výrazech, klidu, tempu a charizma. Navíc kontrast schopností hlavního hrdiny s jeho prostým životem udělal z tohohle "zabijáka z Obi" dokonalýho hrdinu. Přes pomalejší rozjezd byla tohle trefa do černýho .. Danzela. ()

maniacxl

Tak Chuck Norris udělal dítě McGyverovi??,kdy to kurva stihl?No to je jedno.Důležitý je,že to robátko pojmenovali po prvním americkým prezidentovi.A on vyrostl a teď bohatým zlým bere a chudým hodným dává, a hlavně se drží hesla "Když mě naserete, tak vás hrozně moc zabiju a budu se u toho tvářit jako můj táta ". Problém s akčními béčky s primitivním příběhem je v tom, že na to aby bavila, tak musí být aspoň trochu vtipná,ne se místy trapně pokoušet tvářit jako nový vrchol nezávislého filmu. Škoda že jediný kdo to tady pochopil je hlavní záporák, který si svého superzlého superzlouna nádherně vychutnává.Fuqua tohle nezvládl a já litoval Denzela,že mokne v OBI a že čaj bez cukru se nedá pít.Pitomý finále plný zpomalovaček,hromadou deště a americkýho klišé je jen důkazem,že tohle není dobrej film,ale jen úlet do 90let,tam bych to možná borcům sežral.V roce 2014 v žádným případě.45%. ()

ESNYR

Napadlo mně, že takového Pana Hornbacha, by potřebovalo každé město. To by tu byl brzy klid. ××××× Celkem se to táhlo, a ta vychvalovaná závěrečná scéna, taky nebyla zrovna akční řezba. ()

harycek

Masakr v "Hornbachu"!! Ale jinak se mi to líbí tak , že si to pouštím už po páté!! Zjistil jsem že "Tokáta a Fuga" je dobrý a líbí se mi!!! ()

DonBraso

Zahoďme ostych.Tohle bylo krásný divadlo se vší parádou.Nejdřív jsem si myslel,že koukám na novou verzi Hitmana,pak tam vidím první díl Ramba v Hobby marketu a celý je to pojatý,jak ze starý školy,kde příběh je lehký jak ruský vřed.Ani jednou jsem se nenudil a začátek,že bude spíše o tom,pomoct jednomu kámošovi k Security,aby to nakonec mělo lepší návaznost ke konci,jsem tedy nečekala vůbec.Ono to přeci vypadá lépe,utíkat před ruskou mafií,když aspoň víte,že udělal testy:)Jak říkám je to akční oldschool s Denzelem,ale radši bych tam viděl Sly či Arnieho,protože tohle démonický hovado,co projde,zničí přeci je trochu jiná kategorie,ale i tak Denzel zahrál svoje.Hudba stylové a děj odcejpá jak švýcarský hodinky.Prostě scénář je akční,ale narozdíl je vidět že Fuqua na to má,než tisíce béček se Seagallem dohromady v hrozných patvarech.Tady máme jeden made in Russia a ačkoliv je to vesměs taky zarážející,že by oddíl či část Specnaz dostali nakládačku v Obi je divné,ale zas jak říkám,nástrahy dobré,ale závěrečný fight mě trochu scházel,ten se trochu rozjel předčasně a tam bylo vidět,že zrovna nápadů moc není,tak snad díky bohu,že tohle Antoine nechal do deštíku s pár zasáhama,kde Denzel nabíjel jak Arnie v Terminátorovi.No já vím,pořád v tom vidím ty zlatý osmdesátky,tak proto hodnotím plnou polní a teď si jdu číst knihu,mám jich zatím jenom 97 přečtených :) ()

Veena.cz

3 dny mi zabralo rozhodování, zda tenhle film patří do 4* nebo 3*. Velké pro byl výborně mystický a gradující začátek, naprosto perfektní herecký výkon pana Washingtona a výtečný hudební doprovod. Proti byla absence vygradování (spolu s odbytým scénářem pro druhou polovinu, asi na to mám prostě poslední dobou štěstí, nebo je to nějaký trend) a opět několik kýčovitých a také fakticky nemožných scén. Nakonec dávám 4 hvězdy, protože: 1) Hit-girl nám roste do krásy 2) Kdyby se mě někdo zeptal, jestli tenhle film stojí za shlédnutí, tak řeknu ANO 3) Don Quijote de La Hornbach. Doufám, že Přemek Podlaha tenhle film stačil shlédnout a nebo že v nebi mají videoprojekci. ()

kubilov

Denzel Washington se pořád na role vraždících sympaťáků 'odvedle' hodí, i když už mu táhne na šedesátku. Jeho muž z lidu a ochránce nevinných proti krvelačné ruské mafii, která si od základu podmanila celý Boston, je naprosto neodolatelný a prostě nejde jinak než mu fandit. Neonoirový akční skvost, při kterém se sice nemusí příliš přemýšlet, ale o to víc si člověk užije tu akci, zvlášť stojí za zmínku parádní finále v Home Martu. Navíc Chloë + Eminem + Dan Bilzerian. 4* jak vyšitý. ()

jack_scott

Na akční thriller je to příliš pomalé, rozvláčné, ploché a v neposlední řadě příliš jednoduché a přímočaré. Sorry Denzele, 45% je maximum co za tohle udělím. Příště by to chtělo něco dramatičtějšího. ()

Orhalmi

Příběh o tom, jak US agent v důchodu postupně odpraví ze světa asi 30 ruských nájemných vrahů, agentů, běžných členů ochranky a vymaže ze světa jednu celou větev ruské mafie, kdy si pro hlavu mafie klidně zaletí do Moskvy a popravu šéfa i celé jeho ochranky vykoná tam, ale to jen tak mimochodem. Jinými slovy, kdyby se agentovi chtělo, tak klidně odpraví i Putina s Medvěděvem, ale asi se mu nechtělo. Kdyby to bylo s nadsázkou, tak budiž, ale tvářilo se to ohromně vážně a jakože téměř skutečně. To i Arnold se Slyem by se měli asi zamyslet a do příštího dílu Expendables by měli nějak začlenit i Denzela Washingtona. Ještě že je ta krize s Ruskem a rusáci se opět hodí to rolí antihrdinů. ()

johnsnow

Najviac som sa tešil na Chloe a ta tu má ani nie 10 minút priestoru. Denzel a Marton sú to však super borci a na nich v podstate ide celý film a aj sa darí. Fugua Je majster režisér to tvrdím už dlhšie a tento film my opať potvrdil jeho zručnú réžiu. ()

t.b.kat

Film, který se utrhl ze řetězu. Tohle nikdo nemůže brát vážně. Příliš moc náhod, rusáci se chovají jak po vypití dvou flašek vodky, jedině snad záporák šel, jinak tupé nic. Ten střih jak McCall pozabíjel pár rusáků a pak střih jak si myje ruce doma, to přešel celou ruskou restauraci s krvácejícíma rukama? A ten závěr je naprosto postavený na hlavu, proto 2 hvězdy. ()

silak_xup

Příběh o tom, jak jeden nesmrtelnej nigga vlastně uplně náhodou vyhladí ruskou mafii kvůli neznámí šlapce z ameriky kterou skoro nezná. Nejlíp to tu vystih verbal, jeho komentář mě narozdíl od tohohle filmu pobavil. ()

ejay

Denzel jako vždy všechny sejme, takže jediný na co ve filmu čekáte je, jakým způsobem. Nelíbily se mi ty zbytečný zpomalovačky a taky finále v hobby marketu. Plus nebylo vysvětleno, jak ho ten "rusák" našel. ()

waltosin

Typická sony kruťárna s Denzlem, který je snad nesmrtelnej v těch suprovejch bouchaček mafianů. Parádní jízda zakončená v hobby marketu se stejnou otázkou kdo kurva jseš!!! :D 80% ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

13.01.2022

67letý oscarový herec a režisér Denzel Washington (Let, Americký gangster) oznámil, že se chystá na natáčení třetího Equalizera. Prozradil to při rozhovoru o svém nejnovějším snímku The Tragedy of… (viac)

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Když se Jason Momoa stal novým Conanem, moc lidí nejásalo. Pak si ale spravil reputaci ve Hře o trůny a v akčňáku Jedna mezi oči předvedl, že se zvládne postavit i samotnému Stallonovi. Co Momou čeká… (viac)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

31.10.2013

Na začátku roku vypadal souboj dvou letošních „Smrtonosných pastí v Bílém domě“ jako rozhodnutá záležitost. Emmerichův White House Down měl vyšší rozpočet, komerčního tahouna Tatuma v hlavní roli a… (viac)