Početná skupina inteligentných ľudoopov na čele s Cézarom a jednookým Kobom si vybudovala sídlo v sekvojovom lese neďaleko San Francisca. Keď sa tu objaví výprava, vedená inžinierom Malcolmom (Jason Clarke), Cézar ľudí vyženie. Zároveň zistí, že dokáže hovoriť ich rečou. Vodca sanfranciskej kolónie Dreyfus (Gary Oldman) poverí Malcolma, aby sa s ľudoopmi dohodol na obnove priehrady vodnej elektrárne. Vyjednávanie šesťčlennej skupinky, v ktorej je aj Malcolmova priateľka, lekárka Ellie (Keri Russellová), a jeho syn Alexander (Kodi Smit-McPhee), je úspešné a dohoda sa podarí. Lenže krehké prímerie netrvá dlho. Ľudoop Koba (Toby Kebbell) zosnuje sprisahanie. Postrelí Cézara, zapáli osadu, z útoku obviní ľudí a na čele armády sfanatizovaných súkmeňovcov tiahne na mesto, aby zaútočil na ľudí. Cézar vďaka Ellie prežije. Ukryje sa s ňou, s Malcolmom a s Alexandrom v dome, kde žil s vedcom Willom. Ľudoopy zatiaľ dobyjú kolóniu. Koba nechá zatvoriť Cézarovych verných. Cézar musí zastaviť Kobu, aj keď vie, vojna opíc a ľudí bude pokračovať. (TV JOJ)

Esszed

O proti zrození rozhodně zklamání. Celý se to vleklo hrozně pomalu, kvůli tomu bylo spousta času bědovat nad obsazením a příběhem. Nuda. ()

zeromen

Dvojka dokonalá jak první díl neli lepší. Efekty jsou tak věrné a reálné že je těžko uvěřit že jsou to jen počítačem dodělané opice. Možná menší výtka, mohly víc příběh proplést s prvním dílem. Těším se na trojku. ()

Jardatekk

Já si osobně myslím, že čím dál lepší. Bojové scény v druhé půlce filmu jsou dokonalé a obsazení transportéru prostě famozní. Myslím si, že se ještě máme na co těšit. Boj opic s lidmi to snad nikdy neomrzí. Přitom v libercké Zoo je s opicema taková sranda :) ()

Signore

Oproti většině místních uživatelů jsem byl z druhého dílu nadšenější než z dílu prvního; nevím čím to, prostě mě to víc bavilo:) ()

Gluminator

Příběh a film celkově super, momenty, kdy jste na straně lidí a momenty kdy na straně opic. Je vám líto opic, vidíte zbytečnost války, na to i film poukazuje. Nicméně, toho CGI je tam až moc, sice je fakt dobré, ale s maskama je to lepší. 80% ()

medveed

Povedené pokračování filmu „Zrození planety opic“, které ukazuje, že je jedno, zda se jedná o lidi vs. opice nebo národ vs. národ. Zkrátka vždycky se najdou kreténi, kteří chtějí vyvolat konflikt, čímž ovlivní většinu, která by žila jinak v pohodě… Herecké výkony opičích představitelů jednoznačně dominují. 85% ()

Matlosek

Bomba! Já tyhle opičky prostě miluju! Skvělé navázání a i flashback přímo ve filmu, na konci mi ukápla slzička. Společně se Zrozením planety opic můj nejoblíbenější film. Je to prostě krásný, emoce všude okolo. Problém nemusí totiž být jen mezi opicemi a lidmi! ()

freshprince

Všude čtu, že první díl prequelové trilogie byl mnohem lepší než tento, ale já nesouhlasím. Ano, je pravda, že v předchozím díle byl kladen větší důraz na vývoje postavy, jenže si myslím, že v tomto díle už to tolik nejde a jde o úplně něco jiného než jak se z obyčejné "opičky" stalo tohle. Zaměřuje se to na něco uplně jiného. Emoce fungovali i nadále parádně. Při závěrečné scéně mi div neukápla slzička. Těším se na pokračování. Cézar je prostě frajer. ()

michael99

Režisér dělá film, a toto je jasný důkaz. Oproti Zrození planety opic je toto pouhá dětská pohádka,. ve které lze předvídat každý krok děje. Vizuální efekty jsou horší než v předchozím díle. Doufám že si to Matt u mě opraví ve Válce o planetu, na kterou se těším :) ()

Pythonator

Zase se nás snaží přesvědčit lidoopy, kteří mají do těch opravdových hodně daleko. Animace je sice úchvatná a vypadá to jako živé, jenže rozhodně ne jako živý šimpanz. To mi vadilo už u prvního filmu a bylo jasné, že se to nezlepší, jelikož ti filmoví šimpanzi jsou prostě dělaní na efekt, hrozivější a větší. Kdyby vypadali realisticky, asi by film nebyl tak akční a emotivní. Takto nám podstrčili hromadu skvělých šimpanzích hereckých výkonů a divák s překvapením zjišťuje, že tam lidoopi hrají více a navíc i lépe než lidé. Válečné scény se samopaly a tanky nemají chybu. Koho by taková opičárna napadla? ()

KraLuban

Stále výborné, ale trochu ztrácí na předchozí díl, kdy snad ještě existovala možnost dobrých konců. Oběma filmy se jako červená nit táhne pocit, že stačilo málo a historie se mohla ubírat úplně jinak - zmařené šance mění osud obou ras navždy. V Úsvitu už se ale vytrácí ta palčivá otázka, zda dojde k nejhoršímu, ale pouze se nabízí otázka kdy. Přesto se jedná o opravdu koukatelný film, ukazující že válkychtivé opice se nacházejí na obou stranách barikády - mezi lidoopy, i mezi lidmi. ()

Naby

Celkem dobry lakadlo na dalsi dil :-). Urcite zajimave a dost temne pokracovani. Pro milovniky Planet opic urcite povinnost. ()

dauby

Koukat se na to dá, ale je to určitě slabší než jednička. Technicky dobře natočené, ale scénář je takový jednoduchý a děj dost předvídatelný. Dost to sklouzává do únavného klišé... ()

Xmarc

Dějově spíš hollywoodská tuctovka, včetně místy na sílu vyvolávaných emocí. Plusový bod za ztvárnění opičáků, související efekty, a vše kolem nich - to se opravdu povedlo. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)