Početná skupina inteligentných ľudoopov na čele s Cézarom a jednookým Kobom si vybudovala sídlo v sekvojovom lese neďaleko San Francisca. Keď sa tu objaví výprava, vedená inžinierom Malcolmom (Jason Clarke), Cézar ľudí vyženie. Zároveň zistí, že dokáže hovoriť ich rečou. Vodca sanfranciskej kolónie Dreyfus (Gary Oldman) poverí Malcolma, aby sa s ľudoopmi dohodol na obnove priehrady vodnej elektrárne. Vyjednávanie šesťčlennej skupinky, v ktorej je aj Malcolmova priateľka, lekárka Ellie (Keri Russellová), a jeho syn Alexander (Kodi Smit-McPhee), je úspešné a dohoda sa podarí. Lenže krehké prímerie netrvá dlho. Ľudoop Koba (Toby Kebbell) zosnuje sprisahanie. Postrelí Cézara, zapáli osadu, z útoku obviní ľudí a na čele armády sfanatizovaných súkmeňovcov tiahne na mesto, aby zaútočil na ľudí. Cézar vďaka Ellie prežije. Ukryje sa s ňou, s Malcolmom a s Alexandrom v dome, kde žil s vedcom Willom. Ľudoopy zatiaľ dobyjú kolóniu. Koba nechá zatvoriť Cézarovych verných. Cézar musí zastaviť Kobu, aj keď vie, vojna opíc a ľudí bude pokračovať. (TV JOJ)

El Patron

A další osvěžující kousek v knihovně opic. Vztahy mezi opicemi a lidmi byly skvěle uvádějící. Počáteční napínání, kdo udělá první krok zásadně zasáhne diváka. Brilantně zpracovaný politický systém opic. Dále pokračuje bitva opice s lidmi, přesně na hranici vizuálního zpracování, kde jsem ji čekal. Pekelně dobře připraveno na další, finální díl. Ale ty nesrovnalosti v určitých sekvencích my z hlavy nevyžene ani ten orangutan. Jako například double gun opice s nekonečno náboji. ()

Clark_Kent

Dechberoucí podívaná! Emočně naprosto dokonalé ve všech směrech, atmosféra výživná a příběh úchvatný. Těším se opět na Césara. ()

Maniik88

Začnem grafickou stránkou filmu, ktorá bola ozaj špičková. Opice pôsobili úplne prirodzene, tak isto sa hýbali a ich mimika bola skvelá. Jedine opica na koni pôsobila neprirodzene. Prečo teda Peter Jackson spravil také otrasné efekty v Hobitovi? Robilo ich predsa to isté, jeho štúdio. Caesar si poväčšinu filmu vystačil s nasratým kukučom. Jeho protivník Koba bol parádny dojazvený ksicht. Tých pár ľudí, čo hrali vo filme boli sympatickí. Poďme k príbehu. Prišlo mi to sem tam nudné a uťahané, režisér sa až príliš snažil prekresľovať charaktery a atmosféru. Ináč nemám výhrad a išlo o dôstojné pokračovanie a oplatí sa vidieť. ()

VvV14

Přirozené, epické, dech beroucí atd. Nebyl moment, který by mě nudil. Dokonce ani tiché znakování opů diváka neuspí. První film mě naprosto okouzlil. Tentokrát jsem byl v těžkém transu. Naprosto mistrovsky zvládnutá dějová linka. Hudba umocňovala děj a co se týče animace, ta neměla chybu. Letošní neuvěřitelná konkurence velkých filmů předznamenávala tuctovku, ovšem já jsem přesvědčen, že jde zatím o nejlepší letošní film. Emoce, efekty, hudba i herecké výkony byly přesvědčivé. A protože téměř všechny hlavní postavy byly animované, klidně do třetice všeho dobrého znovu zmíním grandiózní provedení. Za mě nekompromisních 5*. ()

Araliya

[Spoilers] Myslim, ze nenapisem nic nove. Uz sa to tu preberalo viackrat (kto dal dvojke hodnotenie 3 hviezdicky, ci strop po 8/10). Pomalsie, predvidatelne, nalinkovane ako podla ucebnice. Ten film bol tak dokonaly ako svadobna torta z Hollywoodu. Pri kazdej "romantickej" scene, kde este pustili "pomalu"hudbu ako podmaz, ma az trhalo (ano ja viem, ze sa hrdina mozno nevrati, ano musia si povedat ze sa miluju. ale preco mi do usi este pustaju tie serenady na hlbsie precitenie?). Mozno to suvisi s tym pomalym, stupnujucim scenarom a tak sa aj hudba pre mna vliekla ako cesta slimaka okolo sveta. Caesar je stale tou dominantnou postavou, ktora ma do kina dotiahne aj na treti diel. Je to proste charakter. A ako velke plus dvojky urcite beriem to jeho uvedomenie, ze nech je aj tym najspravodlivejsim vodcom, ktory dal opiciam sancu na slobodu, ta sloboda prinasa aj negativne vlastnosti a pocit zrady, velmi podobne ludskej rase. Dufam, ze v tretom dieli da reziser/scenarista vacsi priestor aj vedlajsim postavam (napr. syn Blue eyes) a nedopadnu ako Koba alias Schwarzenegger, kde mu scenar ponukne nielen tank a zbrane, ktore sa nenabijaju, ale aj priam megahrdinsku cestu filmom takmer bez skrabanca (dobitie ludskej veze ma vratilo spat do 80tich rokov a ja som si nostalgicky zaspominala na Arnieho a Slyho a ich pociny v Commande, ci Rambovi). Zaver: 7/10 ()

brigante

Andy je Bůh. Už úvodní scéna navnadí, pojetí, kdy hlavní postavy jsou opice uhodilo hřebíček na hlavičku, některé scény geniální ( viz. scéna s tankem ) , jediná výtka absence silných lidských postav, Gary Oldman byl vypadá to obsazen jen kvůli traileru , Jason Clarke nemá bohužel dostatečné charizma na to, aby byl důstojným protivníkem Caesarovi. Inu, povzdechl jsem si, škoda že do hl. lidských postav nebyly obsazeni např. Christian Bale a Charlize Theron, investované dolary by se imho vyplatili a člověk by se tak mohl ztotožnit nejen s opicemi. Zkrátka, stojí to za návštěvu kina a těším se na *spoiler* třetí díl *konec spoileru* , v režii někoho min. stejně schopného jako předešlý dva režiséři. ()

Lilien

Slušne pokračovanie, so slušnou akciou, po trikovej stránke je to dokonalé. No príbeh trochu jednotvárny a nikam sa neposunie v deji. ()

Gremlin1

Jedna hvězda navíc za poslední záběr filmu. CGI výrazně vynahrazuje nedostatky ve scénáři. Film ale v celku funguje velmi dobře. ()

Majzlík

Noví opičáci jsou sice trikově naprosto dokonalí, ale bohužel ten jednoduchoučký a až na pár vyjímek nudný děj jim podráží hnáty... ()

TSZ

Objektivně asi bezchybný blockbuster, kterému však chybí jedna základní ingredience: jakýkoliv moment překvapení. Prakticky od počátku budete vědět, jakým směrem se bude děj vyvíjet a zřejmě se moc nezmýlíte. Tvůrci zaslouží absolutorium, protože očekávání byla obrovská a ta se povedlo naplnit, nicméně tento díl pro mě zůstane "jen" perfektně odvedeným řemeslem, zatímco předchozí restartovaný "úvod" celé série je kultem. Btw, určitě by to šlo zkrátit o cca 20 min. ()

JustFine

Uau. Celý film som nedýchal. Tak jemné režisérske vedenie a práca s balansovaním na dvoch vojnových stranách. Motivácie postáv a jednoznačnosť v ich konaní bola tak jasná a prirodzená a zároveň s tým nevyhnutnosť vojnového stretu tak jednoznačná. Ponurá atmosféra sveta v druhej časti je skvelá. Spôsob hereckého stvárnenia opíc je úchvatný a s ním samozrejme aj technológia. Jednoducho film, ktorý je na blockbuster veľký. ()

darthvader77

"Chtěl jsem důvěřovat Kobovi, protože je opice, ale nakonec vidím jak neskutečně podobní lidem jsme" Úžasná atmosféra(pandemický úvod a tábor opic nemá chybu). Triky jsou perfektní, herci skvělí(SERKIS!), nádherná hudba a akce(opice se sampaly a opičí útok na kolonii, Koba vs.Cézar nádherný odkaz na smrt černošského doktora v jedničce). Nejvíc mě tenhle film potěšil příběhem a myšlenkou a nezáleží na tom jestli jsme bílej, černej, žlutej nebo rudej, ale na tom jací jsme uvnitř a v každé frakci jsou vojenští štvàči. Jediné, co se mi nelíbilo nyla mala účast Garyho Oldmana u kterého jsem měl pocit, že tam je jen proto aby jeho jméno mohli dát na plakát, avšak vzhledem k tomu nadupanému zbytku zcela odpustitelné. A ten smutný závěr a rozloučení mě rozesmutnily a dojaly. Úžasny kino zážitek. ()

Expertt

Další a to druhé pokračování této trilogie v podání na dnes moderní backflash návaznosti na nosný příběh, které nepřekvapily jak svým logickým charakterem, tak ani samotným dějem. Celkem předvídatelný sled událostí trvající přes 2 hodiny, jejímž závěrem je otevřené okno do posledního díla, jakožto očekávaného vyvrcholení tohoto zpětného pohledu. ()

mac000

Chytrá dějová zápletka, která nám o sobě (tj. lidech) vypovídá víc než jsme ochotni si připustit. Jak je to vlastně s těmi "pány tvorstva" ? Jsem "skalní" příznivec opičí serie, první díl v režii F. Schaffnera (1968) jsem viděl v kinech při jeho československé premiéře. Ale narozdíl od vyumělkované nastavované serie v 70. let se tvůrci nové "serie" zaměřili na solidně vybudovaný příběh, který díl od dílu posouvá opičí příběh do nové dimenze. Už se těším na "trojku"... P.S. 3D je zde jako "bonus" zcela zbytečné ()

Rimland

Já.. zajímat.. zda.. opice.. umět.. přebít.. zbraň.. když.. dojít.. střelivo. Oni.. totiž.. moc.. neumět.. šetřit.. munice. ()

john.h

Velmi působivá podívaná. Snad každý záběr je neuvěřitelně působivý, hlavně z trikového hlediska. Hodně jich je i režisérsky nápaditých. Digitální opice v tomto filmu mají taky živě vyhlížející oči, což se mnohdy o CGI postavách říct nedá. A navíc je to i zábavné a emotivní. Film, který si užije prakticky kdokoliv. ()

Bube1

Je pravda, že nejlepší herecký výkon zde předvádí Caesar a celkově opice přehrávají lidi na všech frontách... I přes to je film super! Efekty prvotřídní a hlavně děj hodně vtáhne. Nebýt těch slabých herců, dám plný počet, ale takhle 'jen' 4 hvězdy. ()

Pakr

Taaaak jednoduchý film...opravdu jak pro opičky. Možná kdybych si to dal v kině, tak by na mě zapůsobila alespoň vizuální stránka filmu. Bohužel v kině jsem na opičkách nebyl. Nezajímavé, jednoduché, tahák na prachy, v konečném výsledku prostě opičí příběh... ()

Raagash

Kvalitní blockbuster, který bohužel jede po klasické hollywoodské stezce (finále plné explozí s předvídatelným koncem), což mě třeba štvalo u Iron Mana 3 či posledního dílu Captain America. Audiovizuálně opět na vysoké úrovni, Andy Serkis je fakt borec a k ***** hodnocení tomu chybí nějaký wow efekt či jiné a méně výbušné finále. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (viac)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky

23.02.2015

Oscarová plichta. Víceméně. Americká akademie umění a věd vybrala nejlepší film minulého roku a je jím Birdman mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárritu. Birdman získal celkem čtyři sošky,… (viac)

Oscarové nominace 2015

Oscarové nominace 2015

15.01.2015

Oscarové nominace jsou na světě. Letošní 87. ročník bude především duelem Grandhotelu Budapešť a Birdmana, jež čeká zápolení o devět sošek. Osm si jich může odnést Kód Enigmy, šest Chlapectví nebo… (viac)