Pot a krv

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (viac)

Daniel Lugo (Mark Wahlberg) je sympatický tréner z posilňovne, ktorý vo voľnom čase myslí len na to, ako bezbolestne zbohatnúť. Keďže je presvedčený, že mu to celkom páli, vymyslí odvážny plán, do ktorého zasvätí dvoch kumpánov, Adriana Doorbala (Anthony Mackie), chlapíka totálne rozhaseného steroidmi, a čerstvo prepusteného recidivistu Paula Doylea (Dwayne Johnson), z ktorého sa stal vo väzení hlboko veriaci človek. Ten plán je geniálne jednoduchý. Unesú Danielovho bohatého klienta, obchodníka Victora Kershawa (Tony Shalhoub), a výmenou za kufor plný peňazí ho zase pustia na slobodu. Keby všetci zúčastnení aktéri neboli úplní hlupáci, možno by to aj vyšlo. Plán ale zlyhá hneď v samom zárodku a nasleduje smršť šialených, násilných a tragikomických udalostí. Sú také neuveriteľné, že nemožno pochopiť, ako sa mohli odohrať v skutočnom živote. Tento film sa však inšpiroval pravdivým príbehom... (TV JOJ)

Dr.Manhattan

No nemajte radi Dwaynea Johnsona po tomto filme... úplný páneček. Nemôžem si pomôcť ale strašne mi tento skutočný príbeh pripomína pár príbehov zo slovenského podsvetia. Ak niekto vie o tom čo sa na Slovensku dialo v 90-tych rokoch, čítal o tom alebo videl v správach, tak si myslím že ho to tiež určite napadlo. Zarytí fitnesáci sú pravdepodobne predurčený na veľké veci :))) Určite ale nebudem písať že tam chodia len takýto, nazvime ich „svojskí jednoduchí“ ľudia. Poznám veľmi veľa vyštudovaných a múdrych ľudí čo sa tomu venujú a nenadúvajú sa pred zrkadlom cely deň. No ale k veci. Michael Bay paráda, je to tak bláznivo-reálne natočené, že označeniu „true story“ proste uveríte. Herci tiež skvelý a postavy ktoré stvárnili boli cítiť autenticitou, teda aspoň pre mňa a scenár ties chválim. Do piatej hviezdičky mi tam ale niečo chýbalo. Najviac pobavil už spomínaný Dwayne Johnson. TEAM JESUS !!! ()

melloun

Příběh není odvyprávěn, je pouze odříkán. Chvílemi jako bych sledoval bulvární reportáž z večerních zpráv. To prostě nemůže zanechat pozitivní pocit a nic nepomůže, že film je napěchovaný akcí, ze které testosteron jenom stříká. Ne že bych se výrazně nudil, ale postrádal jsem jistou plynulost děje a možnost si nad něčím zapřemýšlet. Mohlo to dopadnou úplně jinak, jenže když je film o lidské hlouposti, těžko čekat že to nebude... mno řekněme... hloupé. S blížícím se koncem šel drsný humor mimo mě. Hodně slabé 3*. ()

Wawer

Kdo by to byl řek že Michael Bay natočí takhle vtipnou, absurdní a nekorektní stylovku, která je dílem tragikomedie a dílem parodie na všechna ta typicky americká klišé. Byť jde v zásadě o hroznou volovinu, je těžké si film neoblíbit. ()

Matli

Od týmu lidí takového složení jsem čekal mnohem víc a je mi uplně jedno že to Majkl bral jako odpočinkovou práci před Transformers 4. Každopádně celou podstatu děje filmu asi lépe natočit nešlo. Prostě ta skutečná událost je trošku nudná, tak proč to ty klucí točej? 60% ()

FilmWave

Wow, klobouk dolů. Bayův "Vlk z Wall Street". Taková "Šest pohřů a jedna svatba" mixnutá "Scarface" s opravdu vtipným scénářem, totálně překvapivě dobrými hereckými výkony (Markyho Marka beru definitivně na milost) a nadupanou bayovskou režií. Michaele, víc takových! ()

sirien

Ten film je v podstatě o ničem (slabé 2*), až na to, že se skutečně stal (slabé 4*). Místy je tak absurdní, že je v jednom místě prostřih na nápis "toto se stále SKUTEČNĚ STALO" - a je potřeba, protože v ten moment jsem už jako divák měl dojem, že sleduju naprosto absurdní fikci a tahle "facka" na mě opravdu měla patřičný efekt. (jo, a své možná sehrálo i to, že loni byla fakt smutná filmová sezona, takže konkurence na srovnání nedávala laťku moc vysoko) ()

KosiR_ksr

Michael Bay ukázal, že ještě stále umí točit i něco jiného než upadající megafilmy o transformerech. Podařilo se mu to na jedničku a ve snímku Pot a krev se ubírá nečekaným směrem a servíruje nekonvenční podívanou, kterou jsem vzhledem k hereckému obsazení opravdu nečekal. 80% ()

gonga

Na http://www.csfd.cz/film/234142-po-precteni-spalte/ , a s tím bych to také srovnával raději než s Fargo, to nemá, Michael Bay se snažil seč mohl , aby nám postavy byly alespoň trochu sympatické ( a není mu to ku prospěchu), ale ony nebyly. Natáčet filmy o hovadech nejhrubšího zrna jako komedie mi v důsledku přijde poněkud chucpe, zvlášť když se jeden seznámí se skutečným příběhem Sun gym gangu. Naštěstí byli hlavní "hrdinové" ze své zhovadilosti navždy a po právu vyléčeni smrtící injekcí a tak vyřazeni ze společnosti. Smutně fascinující ovšem je, jak jim to při jejich neobyčejné debilitě poměrně dlouho dobře vycházelo. ()

scarfacer

Hroznej, az neuveritelnej masakr. Dost casto jsem se musel smát nad blbostí hlavnich postav, bohuzel smich prejde,jakmile si uvedomite,ze je film podle skutecnosti. Furt tak nejak doufam,ze se to nestalo a nekdo si to jen vymyslel,ale dneska je mozny vsechno... Presto,film muze kdekomu zmenit zivot. I AM A DO'ER!!! :-D ()

Hapretor

Nuda a blbost - to jsou devíza tohoto snímku. Dvě * jen za to, jak Wahlberg a D. Johnson zahráli totálně ujetý a vymatlaný paka. To chce totiž jistý herecký "um". A musím nakonec přiznat, že je pár chvil, kde je děj tak absurdní, až je fakt vtipný a na chvilku tedy zábavný. ()

Jocker94

Musím se přiznat, že jsem čekal něco úplně jiného, ale každopádně to stálo za to. Pro mě druhý nejlepší Bayův film vůbec (Skála). Podle skutečné události? To snad ani nemůže být pravda :-D ()

JirkaLexa

Šílená šílenost. Naprosto neskutečný příběh o sledu událostí tří kulturistů, kteří měli trochu jinou představu o tom, jak si splnit svůj americký sen. Ještě více neskutečné na tomto příběhu je to, že se doopravdy stal, i když s mnohými příkrásami. Přišlo mě to téměř nemožné a sotva jsem věřil svým očím. Scénář tedy dost dobrý a od tvůrce filmů podobného ražení, jako například Mizerové. Skvělé herecké výkony a luxusně zvolení herci, kteří byli v rolích nadmíru komičtí. Film tedy zkrášlen minimálně třemi hvězdami, které však předvědly perfektní výkon. Dále skvělá hudba a dokonce i přes vcelku děsivě dlouhou stopáž jsem byl scénu za scénou slušně potěšen a pobaven. V neposlední řadě perfektní kamera, která umocnila prožitek z této akčně nabušené komedie. Pak taky nezapomenutelné a šokující hlášky či kulturistické "joky". Pro mne po pár letech vysoce kvalitní typicky americká komedie plná akce, neskutečné zábavy a černých lidí...80% ()

nopud

Ano, byly tam dobré gagy, ale ve 130 minutách byly jako dva kousky masa v kotli fakt hnusnýho guláše. Nuda, blbost a nechutné scény jako řezání lidí, grilování rukou a podobně do krimikomedie fakt nepatřily. To je, jako bych do toho guláše hodil rybí maso. ()

zelda82

Nejneuveritelnejsi je, ze se tohle opravdu stalo...Necpete do sebe steroidy, deti, nebo budete mit problémy s erekci a v hlave nasrano :) ()

Matthew01

Filmová podívaná jak se patří a na druhou polovinu léta naprosto skvělá. Opět se jen ukazuje, že reálný život může být pěkně absurdní a ani ty nejšílenější filmaře, by takovýto příběh nenapadl. Hudba pompézní, herecké výkony maximální (netřeba očekávat nic velkolepého) a film baví od začátku až do konce. 80% ()

MatesMS21

Neskutečná jízda. jako ve filmu. Musim smeknout před Bayem, čeho se chopil , jak to uchopil a co mu z rukou vypadlo. Stokrát viděno a vždycky to sklouzne k trapný komedii s hepáčem na konci... až na Pot a Krev.. Výborný, zábavný, syrový a s nadhledem vyprodukovaný akční krimidrama. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (viac)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Čtyřka Transformers vydělala přes miliardu dolarů, režisér Michael Bay by ale měl ságu konečně opustit. Místo dalšího návratu k robotům chce totiž zadaptovat román 13 Hours od Mitchella Zuckoffa,… (viac)

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (viac)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (viac)