Štyridsiatnik Lucas sa nedávno rozviedol a začína nový život. Má priateľku, novú prácu, a bezproblémový vzťah s dospievajúcim synom. Jediná náhodná lož však stačí na to, aby jeho okolie zachvátila hystéria, tvárou v tvár ktorej musí vynaložiť všetko pre to, aby ubránil svoju česť a neskôr i holý život... (oficiálny text distribútora)

JanFit

Naprosty souhlas s HoneyBunny a Roman.Ticka... Dodam jen, ze se jedna o neskutecne precenovany film. To je tak, kdyz povrchove psychologicky ( S.Freud by si asi vytrhal vlasy, kdyby byl svedkem uspechu "psychologickeho dila", ktere z realnych zkusenosti psychologie rozhodne nevychazi ) pocin ohromi autosugesci ovlivnene divaky, kteri se tak diky vlastni nevedomosti/nezkusenosti domnivaji, ze byli svedky neceho hluboce a hrozive realneho. Nebojte, takhle to vazne nefunguje. ()

Arany

Hon je film. Film, který vás nesmírně vytočí, ale neodcházíte s depresí. Film, který vás dojme, ale slzy z vás nevysává. Film, jehož herci jsou naprosto dokonalí, a to i ti dětští. Film, který vás vtáhne do děje a nemusí být 3D. Takový zážitek už v kině nechci nikdy zažít! Dokonalé! ()

Rollo_Tomasi

Jste muž, pracujete v mateřské školce jako učitel a nejste pedofil? Tak raději začněte hledat jiné zaměstnání, protože můžete až velmi rychle a nepříjemně zjistit, jak málo stačí, aby vás začali všichni nenávidět. Obzvláště v malém městě. Stačí málo a rázem je z vás vyvrhel, kterému jde i o život. Film mrazivě ukazuje, jak snadno se dá získat "pravda", která Vám zničí život. Myslíte, že Vás bude bude někdo poslouchat, když se budete snažit obhajovat? Většina vašich rádoby přátel a rodiny se od vás odvrátí. Poté, co se vše vysvětlí, ale budete pořád ten, co byl obviněn... Vynikající severské drama s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli si zaslouží plných 5 hvězdiček. ()

melo.d

A pak že z hovna bič neupleteš.. Edit: To, co v Dogville funguje, protože každý ze zúčastněných moc dobře ví, co dělá, je u Vinterberga jenom obrovský konstrukt, vystavěný na předpokladu, že každý ze zúčastněných (včetně diváka) je naprostý idiot. ()

zero_zelo

to je tak dobrý, až to už ani nikdy nechci znova vidět... úzkost, bezmoc, hnus, strach mě jímá. filmově tak severský, že bych nejradši ani tu zemi nenavštívila. téma? smrtící. bez dechu se slzou sledovanej film, kterej se nekouká, ten se žije... a s každou minutou jen víc a víc roste hrůze, že tohle je v našem moderním světe fakt možný ()

pp

Původně jsem ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, ale pak jsem hodnocení snížil. Přes nesporně výtečně natočený film i velmi přesvědčivý výkon Mikkelsena mi vadily některé logické chyby. Ty u mě sice posloužily k vyvolání až ochromujícího pocitu bezpráví a nespravedlnosti při sledování filmu, ale potom vedly k rozčarování a pocitu oklamání a lehkého zmanipulování režisérem. SPOILER: 1) U případů tohoto typu bych očekával důkladné psychologické vyšetření dítěte, což ten stařík ve školce rozhodně nepředvedl (postupoval asi tak nestranně jako policista v Alabamě vyšetřující černocha v případě znásilněné bělošky). 2) Každý, kdo má malé děti ví, že si často vymýšlejí naprosto nerealistické příběhy - nelze na základě jedné věty dítěte, kterou navíc posléze samo opakovaně odvolá (!), zničit život domnělému pedofilovi (který se navíc předchozí desetiletí projevoval zcela normálně)! 3) Úplně nejvíc mi ale vadila Lukasova odevzdanost v závěru filmu. Nejdřív v případě psa, kdy si zaplakal a tiše ho pohřbil (proč nenahlásil týrání zvířete policii)? 4) Posléze přátelské chování k dvoumetrovému "kamarádovi", který s velikou chutí zmlátil jeho syna (místo potřesení ruky a poplácání po zádech by zasloužil spíš ránu lešenářskou trubkou). 5) A v závěrečné scéně při lovu, kdy si nejspíš liboval v roli terče (a jen tak smutně koukal, místo aby hledal vystřelenou kulku a nábojnici a snažil se dostihnout neznámého střelce). ()

hburda

Film o tom jak se klepy starý báby pro spoustu lidí stávají důležitějšími než fakta , důkazy a logické uvažování. O tom jak neposloucháme co se nám říká, jak si spoustu věcí příliš domýšlíme. O tom jak ve snaze zjistit "pravdu" vkládáme dětem do úst slova co chceme slyšet. Ale taky o tom, že děti je třeba přeci jen trochu vychovávat a vést, nejen je živit a šatit, a že se nikdy nepřestěhuju na sever, protože za celou dobu nezaznělo ve filmu ani jednou, že lhát se nemá a nebo jenom náznak pomyšlení že děti nejsou svatý a občas prostě plácaj nesmysly obzvlášť, když jsou schopný se ztratit na pětiminutový cestě do obůchodu. Vizuálně a dialogy mi film připomíná špatně zahranou telenovelu nebo spíš realityshow. ()

bobbio

nebudem dávať hviezdičky, lebo by som nedal ani jednu.aj preto aby festivaloví artmaniaci nedávali odpad! filmom ako transformers či avengers. zastávam názor, že keď sa ti štýl nepáči, nepozeraj, nehodnoť, jbnt. preto sa do ,,umeleckých" skvostov ako hon, nymfopiča aleho antikrist nenavážam. som rád, že sa Vám páčia a že viac ľudí má dobrú robotu. radšej pred kamerou ako s kelňou v ruke. ()

lubica1995

ťažko odsúdiť neveriaceho priateľa a ťažko odpustiť neveriacim susedom.. aj človeku, ktorý nič nespáchal. Spracované jeho očami... bolo mi ho ľúto... bolo to strašne reálne. Očami rodiča??. Nikdy by som neodpustila, aj keby som čo i len trochu pochybovala o pravdivosti činu. Reálne spracované. ()

teseth

Věc, která mě po dlouhé době dostala do stavu kdy jsem se slzou v oku zavzpomínal na staré dobré časy, kdy rodiče, učitelé a sousedi neměli čas dítěti vysvětlovat, že ničit, krást a vyrušovat v hodině je špatné. Oni jim prostě dali výchovnou a vše bylo ok. Dítě si z trestu vzalo poučení a všichni byli spokojení. V dnešní době je to totiž dotažené všechno do absurdního extrému, kdy dítě může pár slovy zničit učitele, souseda nebo dokonce i rodiče jen z důvodu toho, že mu řekli tytyty. WTF. Přiznám bez lhaní, že bych toho malýho blonďatýho belzebuba při přenášení přes kuchyň chytl za jeho vlasy a pořádně s ním flákl o zem aby se probudil. ()

kacudzde

Silné severské drama o tom, jak se kvůli jedné hloupé dětské lži může změnit život jednoho člověka naruby. Film je plný emocí a zajímavé bylo sledovat chování sousedů a přátel. Mrazivě depresivní atmosféra a vynikající Mikkelsen. ()

JB001

V souvislosti s filmem mi přišlo na mysl slovo z Jakubova listu: "Tak i jazyk je malý úd, ale může se chlubit velkými věcmi. Považte, jak malý oheň může zapálit veliký les! I jazyk je oheň. Je to svět zla mezi našimi údy, poskvrňuje celé tělo a ničí celý náš život, sám podpalován pekelným plamenem.Všechny druhy zvířat i ptáků, plazů i mořských živočichů mohou být a jsou kroceny člověkem, ale jazyk neumí zkrotit nikdo z lidí. Je to zlo, které si nedá pokoj, plné smrtonosného jedu.Jím chválíme Pána a Otce, jím však také proklínáme lidi, kteří byli stvořeni k Boží podobě.Z týchž úst vychází žehnání i proklínání. Tak tomu být nemá, bratří moji..." ()

Georginek

Arabům je potřeba nevěřit ani slovo. Jakmile je v něčem namočenej harant, vždy to dopadne špatně. Jsou to jen nehotoví a neefektivní jedinci bez soucitu a myšlení. Divím se, že jí Lucas nestřelil do zátylku, já bych to udělal - a potom by mě vesničani mohli pranýřovat. Parchanti......to je prostě špatně....... ()

domceek

Ak som sa dokázala vžiť do postavy rozvedeného chlapa v stredných rokoch s tak ohavným účesom, ktorý navyše zastrelil jeleňa, tak v tom musela byť mágia so skomolenými severskými menami. Srdce mi vyskočilo do hrdla, následne spadlo do žalúdka a odstavilo sa trávenie na niekoľko hodín po skončení filmu. Silné. ()

hanikrivi

Strhujicí. Vybavuje si mi srovnání s Children's Hour s Audrey Hepburn, ale tohle dílo je tak promyšlené do každého detailu a hraje si s divákem, že nelze než obdivovat režii. Jen ten konec by mě trochu namíchl (málo uvěřitelné), kdyby nebylo skvělé tečky na závěr.h ()

luco323

Čo môže spôsobiť i tá najmenšia lož, keď je vyslovená správnou osobou, v správny čas a správnemu páru uší? Čokoľvek. V tomto prípade premenu života na trosky. Dych berúci, inteligentný a hlavne realisticky poňatý film o sile lží ako aj odvahe čeliť problémom a nevzdať sa . Mads Mikkelsen opäť bravúrny ako vždy. Veľmi silný zážitok. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Dánové jdou do války

Dánové jdou do války

03.01.2014

Scenárista a režisér Tobias Lindholm se řadí mezi nejzajímavější mladé dánské tvůrce. Na režii i scénáři svého prvního celovečerního filmu se ještě podílel s kolegou Michaelem Noerem. Šlo o vězeňské… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)