Štyridsiatnik Lucas sa nedávno rozviedol a začína nový život. Má priateľku, novú prácu, a bezproblémový vzťah s dospievajúcim synom. Jediná náhodná lož však stačí na to, aby jeho okolie zachvátila hystéria, tvárou v tvár ktorej musí vynaložiť všetko pre to, aby ubránil svoju česť a neskôr i holý život... (oficiálny text distribútora)

Shitonit

Promakaná záležitost. Jasně se zde vyjevuje, jak málo stačí, aby se někomu vykurvil docela pohodovej lajf. Nerad bych to kecama někomu zprotivil. Chce to dost času a pozornosti a prohryzat se nejen dějem, ale i tím co je za tím. . . ()

Bezda22

Tyhle filmy mě vždycky štvou. Jak je někde nespravedlnost a nelze s tim nijak bojovat, protože hlas lidu prostě promluvil. Dost reálná záležitost. Ono tomu vlastně není moc, co vytknout... Jen mi tam něco málo chybělo. 75% ()

Duke90

Hnus velebnosti! Člověk by nevěřil, jak ho některé děti dokáží brutálně vytočit - obzvláště ty, co rádi lžou a ještě víc ty, co lžou o opravdu vážných věcech. No a pak je tu druhá věc a tou je blbost člověka - vždycky věřit dítěti a dospělého hned odsoudit. Úžasně pravdivý, ale moc smutný film, co mě totálně položil na lopatky. Do teď jsem netušil jak moc dovede být Mads Mikkelsen přirozeným hercem, takže se určitě poohlédnu po jeho dalších filmech! ()

PlysovyMacko

Ako nevinnemu muzovi moze lzive obvinenie zo sexualneho obtazovania uplne znicit zivot. Ako lahko tomu ludia uveria a uplne ho odpisu ako uchyla a ako tazko prijimu ze sa to nikdy nestalo. A niekto neodpusti a nezabudne ani po rokoch. ()

šakal007

Vážně brutální film. Je hloupé vidět v dětech jenom nevinné andílky. I oni dokážou snadno účelově zalhat, ale nechápou, co všechno může způsobit. Zlobit se na malou holčičku ale nedává smysl. Ona velmi brzo chápe, že udělala chybu. Dospělí jsou ale větší zlo. Malí ve své falešné snaze dělat správné věci dokážou ublížit a nemají v sobě ani kouska slitování. ()

MyrnaAlec

Civilní a věrohodný zástupce dánské kinematografie pod vedením Thomase Vinterberga. Jak málo stačí a jak je snadné někoho odsoudit. Bránit se tomu moc nedá, sledujeme Lucasův pokus o racionální přístup, ale poněkud podcení sílu kolektivní hysterie a poté se vše jen stupňuje : od zabití Fanny, vržení kamene až k závěrečnému výstřelu. Konec nepřináší katarzi, jen utvrzení toho, že dělení na "my slušné" a "jeho špatného" nelze změnit. Mads skvělý jako vždycky. ()

plo koon

Vinterberg z Dogme vycizeloval po letech opravdu jen to nejnutnější. Již není nutné si "vypomáhat" nuceným stavěním překážek. Naopak jde jasně po příběhové lince člověka vyobcovaného ze společnosti a narozdíl od Triera nesahá do surrealných motivů a drží se reality. I když výjevy plynoucí ze severského prostředí vyplouvají jasně napovrch, nutně ve vás film vzbudí pocit, že by nebyl problém, aby se něco podobného událo i u vás za kopcem. Všemu kralují herecké výkony, ať Mikkelsena nebo Bo Larsena. Neuvěřitelné je ale především to, co předvádí malá Klára v podání Anniky Wedderkopp. Sled událostí vyvolaných zdánlivou maličkostí se strefuje do těch správných míst a s příjemným pocitem odcházet z kina nebudete. ()

soviczka

Mads Mikkelsen by si zasloužil ještě mnohem více než jen 5*, jenže Hon není jen o něm. Největší chybou asi byla má přehnaně vysoká očekávání. Šla jsem do kina na severský psycho nářez s atmosférou tak hustou, že by se dala krájet. Místo toho jsem viděla místy hodně krkolomně vykonstruovaný a těžko uvěřitelný děj. Psycholog, který místo hledání pravdy nasadí dítěti do hlavy vlastní verzi příběhu, ředitelka školky, která na základě jedné věty rozpoutá téměř středověký hon na čarodějnice, hrdina, který nic neřeší a hodně dlouhou dobu se vůbec nijak nebrání... Když si k tomu přidám naprosto zcestnou myšlenku a předpoklad téměř všech obyvatel vesnice, že děti nelžou, vychází mi z toho tříhvězdičkové zklamání. ()

bodula

Herecké výkony 5*. A to je, bohužel, jediné pozitivum. Ať po mě nikdo nechce nějaké emoce u tohoto velmi neuvěřitelného přiběhu, tak jak nám byl předložen. Ředitelka, psycholog, hlavní hrdina? Ředitelka MŠ, ve věku před důchodem, dostává cenu za nejvtipnější větu, jakou jsem za posledních pár let ve filmu slyšela, a která byla pronesena s naprosto vážnou tváří a také tak míněna: "Děti nelžou", psycholog dostává cenu za nejlepší vsugerování své verze sexuálního obtěžování pětiletému dítěti a Lucas dostává cenu za svou, na nervy lezoucí a nepochopitelnou pasivitu! Severská "depka" se nekonala, škoda, tady se tlačí na pilu přespříliš. ()

Viko

Dlouho jsem nezažil v kině tak napjatou atmosféru... dívka vedle mě štkala skoro celou dobu, na druhé straně zatínal pěsti kamarád a mě občas skřípaly zuby. Sugestivní, skvěle vystavěný thriller o síle přesvědčení a davové hysterii, s klasickým schématem boje jedince proti společnosti a hutnou atmosférou. Mikkelsen a Bo Larsen jsou světoví. ()

vittorrio

Bravúrne zvládnutá dráma, ktorá sa dostane pod kožu každému. Vynikajúca kamera, herci aj strih umocňujú silný príbeh. Film nie je prekombinovaný, drží sa myšlienky, ktorú zobrazuje tak reálne akoby ste sa na to všetko pozerali z okna. Od začiatku až do titulkov sa ma zmocňoval zvláštny pocit úzkosti, bezmocnosti akoby som hlavným hrdinom bol ja sám. A na rozdiel od Amerických opozeraných a predvídateľných drám táto - tak ako aj život - neprináša happyend. Možno by som mierne pochyboval o forme výpovede Klary ale to som bez mihnutia oka zahodil a prevalcovali to už spomínané kvality tohto snímku. ()

pe3czech

Asi úplně přestanu sledovat filmy a číst knihy. Některé příběhy jsou tolik přesvědčivé a já se do nich tak vcítím, že to neprospívá mému zdraví. ()

dzberry

Kdo chce v malé dánské zaprděné díře psa bíti, pořádně tvrdého klacka si k tomu vždycky najde (aneb infarktstory o tom, JAG-TEN ňouma si nezaHONil a stejně mu HUNT(D)A killnuli...). Jdu si dát paňáka. Trojitého. Rozdýchávat budu až ráno. ()

Idris

Velmi dobrý komentář je od verbala. Ale ja dám jen tři hvězdy, protože tu žluč nemám u filmů rád. Bylo to příliš nadsazené a mně to přišlo, jako by film opravdu jen chtěl, vyprovokovat diváka k agresi. ()

Tales

Další klenot, kterej mě přesvědčuje, že severská kinematografie by donutila i bandu veselých klaunů k rituální masový sebevraždě v důsledku těžký deprese z ní vzešlý. Film je to v podstatě jednoduchej, psychicky ale drtí mozek jako pancéřová pěst, takže si připravte prázdnou zeď do který se vám na konci jistě bude pohodlně koukat. ()

Daxus

Že život v nepřátelské komunitě a boj proti pomluvě není žádná selanka, ví asi každý. Když se však kvůli tomu začínají hroutit i dávná přátelství a napětí vzrůstá i v rodině, je potřeba být opravdu silným. Lucas je, a o jeho boji proti neporazitelnému je tento film. 95% ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)

Dánové jdou do války

Dánové jdou do války

03.01.2014

Scenárista a režisér Tobias Lindholm se řadí mezi nejzajímavější mladé dánské tvůrce. Na režii i scénáři svého prvního celovečerního filmu se ještě podílel s kolegou Michaelem Noerem. Šlo o vězeňské… (viac)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (viac)