Transformers: Zánik

• Česko Transformers: Zánik (viac)

Automechanik Cade Yager (Wahlberg) sa snaží uživiť seba a svoju dospievajúcu dcéru Tess (Nicola Peltz) opravovaním nepojazdných vrakov. Zúfalo sa mu nedarí, ale len do doby, než sa z jedného roztrieskaného nákladiaku vykľuje Transformer a práve ten najdôležitejší - Optimus Prime. Cade z toho len ťažko môže mať radosť, pretože Amerika sa ešte úplne nespamätala zo súboja "dobrých" Autobotov sa "zlými" Deceptikonmi, ktorý na konci tretieho dielu zlikvidovali polku Chicaga. Štyri roky potom sú všetci zástupcovia tejto mimozemskej rasy na indexe a elitné vedecké mozgy sa snažia vytvoriť pozemských Transformerov, ktorí by účinnejšie čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale vieme, že cesta do pekiel býva dláždená dobrými úmyslami, a inak tomu nebude ani v tomto prípade. To však Cadea príliš netrápi. Zatiaľ. Ako nový ľudský parťák toho najslávnejšieho z Transformerov sa ocitol nielen v hľadáčiku americkej vlády, ale prenasledujú ho aj optimusovi krajania. Do toho všetkého sa jeho dcéra zamilovala, s čím ako otec rozhodne nemôže súhlasiť. Štvrtí Transformeri okrem Wahlberga v hlavnej úlohe prinesú ešte jednu zásadnú novinku - Dinoboty, čo sú mechanickí tvorovia, ktorí vyzerajú ako prehistorické jaštery. Vitajte v transformovanom Jurskom parku. (TV Markíza)

Tomulka

Na tento díl jsem tedy do kina nešel jak jsem již psal u trojky a udělal jsem dobře. Sice je fakt, že přidávám hvězdu, protože to bylo nesporně lepší než 2 a 3 díl, ale jinak zase slabota. Mark Wahlberg to dost zachránil, ale nestačilo to. Měl velmi zvláštně napsanou roli, vědátor a ranař v jednom. Pusobilo to jako rozpolcená osobnost. Dialogy zase jak pro pětileté děti a ten děj rovněž. Celke slibně se to rozvíjelo, ale dopadlo to zase divně. No asi je načase se smířit s tím, že cílová skupina pro scénáristy a režiséra jsou děti 5-7 let. ()

tOmMo.D

Dosť už prosím, podľa mňa už naozaj stačilo a myslím, že to všetko malo skončiť ešte pred Zánikom. Fakt, že intelektuálna stránka postáv degraduje každou novou časťou, tejto už úplne vybrakovanej série, je najväčším signálom pre koniec tohto trápenia, ktoré nezachráni žiadny efekt, zvuk, či lepší herec. Maichael Bay Transormerov skutočne a bohu žiaľ doviedol do totálneho zániku z ktorého musia byť sklamaní aj skalní fanúšikovia tohto žánru. Mať silu a intelektuál Optima z prvých Transormerov, neváham ani sekundu a hneď ho zastavím ! ()

mckrek7

Transformers jsem měl rád. Jako chlap jsem z všech těch aut a krutopřísnejch akcích byl vystříkanej. Pak nám odešla Megan a na "trojku" jsem začal koukat s hnusem zračícím se mi v obličeji, ale během filmu se to změnilo a mile překvapilo. Celkem jsem se těšil na 4. díl ale bum, Shia tam nebude. Tak to jsem rovnou řekl, že na to koukat nebudu. Mark? Oukej můj oblíbený herec, ale není tam Shia - fu*k u. Po dvou letech jsem si teda řekl, že to překousnu, a co se nestalo - normálně mě to začalo bavit, herci celkem pěkně vybraní, Optimus zase ve formě a řežba řežba řežba, takže překvapení. Dostalo by to 5*, ale u konce bylo zase to po*raný "....já ho tady nenechám...." - KUR*A PROČ??? ÚPLNĚ TO CELÝ JEDNOU VĚTOU DO*EBALI. Ale i tak 4* doporučuju ()

Pythonator

Rozhodně nejlepší Transky. Nečekal bych, že mi bude Shia chybět, ale Wahlberg je uspokojivá náhrada - sympaťáky umí, přestože je to jen blbý raper. Horší je to s roštím. Ta mladá bloncka je ještě horší než kozatá pusina z trojky, takže nám to jde od časů Megan Fox po velkých skocích s kvalitou očumitelného zboží z kopce. Jinak je to ale perfektní blockbuster. Potěšilo mě, že nám Bay konečně vysvětlil, jak to s těma podivnýma plechovýma emzákama vlastně je. Někdo si asi stěžoval, že je to celé jedna velká stupidní absurdita, tak si Bay neodpustil zmínit, že plecháči jsou vlastně jen produkty sestrojené jakýmisi stvořiteli, o kterých se snad dozvíme víc v dalších dílech (jen doufám, že to nebude Spielbergův E.T.). Každopádně jakékoliv snahy o logicky podanou fungující, vědou podloženou sci-fi jsou marné, protože transky spadaly vždy do kategorie "Vypni mozek a bav se." Copak můžete nemilovat film, kde obří robot vyzbrojený obřím mečem jezdí na obřím robotickém T-rexovi plivajícím oheň??? Prostě nářez. Škoda jen, že je to zdlouhavé a neudrží si to tempo bombastického finále po celou stopáž. ()

pop.z.pop odpad!

největší počet záběrů proti zapadajícímu slunci v dějinách kinematografie :/ ani ta bloncka za nic nestála :/ nedokoukatelné ()

Peroon666

Jediná frčka za efekty. Neuvěřitelně pičovské kecy táty Wahlberga, debilní pokusy o legraci, neustálé řvaní a výbuchy...a do toho Jů (nebo Hele??). Kýč. Hrozný. Hrozný. Hrozný. ()

kyblik2

Čo Bay ešte nevidí, že Transformeri už nie sú dávno in? Všetkých transformerov mimo jednotky má mimo červených čísel. Tak sa pýtam prečo? 13 hodín je kvalitatívne omnoho vyššie, tak prečo nie je viac takýchto filmov? Vyser sa už na robotov Michael!!! ()

Sa.sa

Koukal jsem od začátku až do konce a super jsem se bavil :) Te automechanik a jeho dcera + její frajer jsou nesmrtelní :) Ona nemá jedinej škrábanec či není rozcuchaná :P Ale to má takto být u MEGAfilmu ... 5hvězd ()

Mistr119

No tak vypadá to, že od prvního dílu se stalo akorát to, že se transformeři mění v modernější auta, jinak žádný velký pokrok, pořád je to film tak pro náctileté max. Ještě, že se otec s přítelem na konci smíří..to co předvádí v průběhu je opravdu neskutečný kýč..! Dialogy taky tuctové, občas snaha Optima Primea o nějaké moudro (které je opět tak pro děti..), jinak fakt nuda a ještě několikero konců vždy s novou kolizí během peripetie... ()

soukyd33

Nesympatický herec jako vynálezce je prvním důvodem nízkého hodnocení. Transformers: Zánik je už příšerná blbost. Já osobně už u toho můžu klidně hrát hru na mobilu, protože mě to vůbec nechystá. Hlavním problémem jsou herci. Jsou tam nový a ne moc dobrý herci. Krom šílených zvuků po celou dobu filmu, tu vlastně o moc nepřijdete. Postavené jenom na výbuchu každý 3 minuty a akčních scénách, tak mi rozhodně nestačí. Až na 130. minutě filmu se teprve něco začne dít. Pak už je to zase ok. Vyšší hodnocení ale nedám. Hvězdiček 3 ()

Bogrant

Dinosaury ako súčasť Transformers, nápad celkom dobrý, no prevedenie bolí rovnako ako pri trojke. Jediný, kto to tu trochu zachraňuje je Wahlberg, pretože opäť to je iba ďalší opulentný, prepálený a v rámci všetkého zbytočný blockbuster, na ktorom sa už len ryžuje. ()

Matt_Farrell

Dosť dobré. Výbuchy, rozbíjanie všetkého možného, bitky, naháňačky. V podstate sa človek nenudí, dej beží vo vysokom tempe. Dobrí a zlí transformeri sa masakrujú a ľudia sa im motajú popod nohy. Viac než dve hodiny zábavy na americký spôsob. ()

Little_Sawy odpad!

Mega luxusní sračka, kterou som mohla v sérii Trans vidět. Dokonce i mé žluté Jáá křičelo bolestí při pohledu na tenhle.. už nevím sakra která část je tenhle ultra-kruto-přísna pitomost, ale jednoznačně NÉÉÉ! Byla to taková sračka kterou sem ale dokoukala celou, přičémž jsem radší pařila na Steamu hry, jelikož sledovať tohle by mi doslova krváceli oči a uši, takže jsem to sledovala jen tak když se tam Optim přal nebo křičel jelikož mu nakladali z jední a pák z druhý strany. ()

futislav

Strašlivá slátanina, určená pubertálním a zastydlopubertálním divákům, které rajcuje pohled na robosvaly, které dávají zabrat nekonečnému zástupu galaktických i pozemských padouchů. Celá squadra autobotů měla svůj předobraz ve filmech typu Postradatelní, jen tam nejsou oblíbené hvězdy akčních filmů, nýbrž dvacetitunoví roboti, kteří navzdory zákonu o zachování hmoty vyrostou z aut o hmotnosti maximálně dvě tuny. A ke konci filmu jsou větší a větší, zřejmě aby se puboš tetelil štěstím, jaké jsou to coolmašiny. Do celkového pojetí autobotů jako chlapáckých mariňáků zapadá i plechový frajer s něčím, co připomíná doutník (asi odkaz na Arnolda) . Protrpěl jsem to až do kýčovitého konce a dávám dvě hvězdy zcela výhradně za triky a animace. ()

MoziMedve odpad!

Jde o cynický, prázdný a nudný pokus o výdělek. Jednak absolutně nestydatou reklamou (jako například když se hlavní postava napije Bud Light které se rozsypali po celé ulici, ale napije se způsobem, že si ani nelokne), ale zároveň taky snahou zalíbit se čínskému trhu, takže půlka filmu je samozřejmě v číně...  Redesign samotných transformerů už vůbec nevypadá, že by se kdy mohli měnit na nějaké auta. Je to prostě humanoidní robot. Díly 1-3 aspoň vzdáleně vypadali, že se transformer transformuje. Přidejte k tomu silácké hlášky, spomalené záběry a další Bayoviny. Ten film opravdu začíná být tak špatný až je sranda si z něj utahovat. To ale nic nemění na tom, že je to kinematografický odpad, o když ironicky na něj koukat lze. Třešničkou na dortu bylo po tom co Optimus propíchne zlosyna do zad prohlasí "vždy se ctí". Je hrozně čestné totiž bodat do zad, ano. ()

SimcaJB

Novinářské premiéry jsou super. Jsem první, kdo o tom píše. Ale k věci. Dozvíme se něco nového o autobotech, něco o nových nepřátelích, objeví se i Dinoboti. Ale oproti předcházejícím dílům už to není ono. Zvykli jsme si na Sama Witwickyho. Bohužel tatínek Cade má narozdíl od Sama více problémů se svojí 17. letou dcerou a jejím objeveným přítelem. Láska Sama a jeho dívek byla zábavnější. Stále bohužel kritizuji nový digitální IMAX. Musím zjistit, jaký je to rozlišení, protože za dob druhého Star Treku a Gravitace, bylo rozlišení lepší. Teď je to prostě nezaostřené. Sice se producenti chvástají tím, ze je rozšířen obraz, ale IMAX formát to není a škoda sledovat v tak drahém kině.Lepší bylo i Nevědomí. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (viac)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Rychle a zběsile 7 je v kinech necelý týden a už vydělalo skoro půl miliardy dolarů. V Hollywoodu si tak lámou hlavu nad tím, kde vyhrabat schůdnou konkurenci, a odpovědí je pokračování Need for… (viac)

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (viac)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)