Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

HH

Technicky dobrá slabota. Variace na pětkrát vyvařené téma. Neměl jsem žádná očekávání a ta se naprosto potvrdila. Ta jedna hvězda za animaci a za Chrise Pratta... ()

GMVajgl odpad!

Nestydatej cash-grab co se nese v duchu typicky módního hollywoodskýho GENDER-EQUALITY - silná hlavní ženská postava, co řídí celej ostrov a "nepotřebuje žádnýho chlapa, aby ji zachraňoval" - sterilní nuda. Spousta scén, co jsou jen VATA a příležitost nacpat před kameru nějakej PRODUCT PLACEMENT. Zbytečný CGI, který si ve snaze být pořád lepší větší úžasnější, nevidí do držky. Kdo to ocení? Ale hlavně CHYBÍ NAPĚTÍ. Tvůrci si z originálu vypůjčili skoro všechno včetně znělky, ale uplně vypustili hlavní ingredienci. ()

F.Sucre

Tenhle film sponzoroval od shora dolu Mercedes, že jo? Ne teď vážně, já miluju Jurrassic Park, jenže jsem asi 20 let pozadu. Doopravdy někoho baví když všechno leští CGI a podpatky? Mě ne a postupem času nebude ani ostatní. Tipuju, že další díly budou větší a větší mizérie. ()

towstit

Kto by podla pristupnosti PG-13 cakal, ze ta zena z traileru, ktoru unesie pterodactyl padne do vody (v zabere v niektorich traileroch) a prezije caka ho tazky omyl. :) vsetky sceny (najma prva) s "novym" rexom su absolutne skvele a budete si ich doslova uzivat. Vela nostalgie, kvalitne cgi a hlavne ten ZAVER !! (imax 3D) ()

Ivo

Aneb chrabrý a svalovitý Mirek Indiana Dušín - talentovaný to krotitel ještěrů, navíc znalý jejich řeči, jeho neschopná (zprvu ho naoko odmítající) hysterická pipka, dva malí brothers dojemně meditující nad rodinnými a bratrskými hovnotami v intimní blízkosti devastujících zubů řvoucího 01001 mutanta a ti všichni bez sebemenšího škrábnutí spolehlivě přežívající fatální pády budov, stromů i nové generace dinosaurů, kteří vždy za digitálním obzorem překvapivě hrábnou nebo stisknou čelist o milimetr vedle jejich hlav a ještě u toho všichni i kúlově hláškují a bodře se tlemí jako na zábavné školní party... bléééééééééé ... Přiznejme ale zase aspoň něco pozitivního - že se ta zvířátka pohybují a čumí o poznání lépe než třeba v Cestě do pravěku :))) Jen to museli dokonale zazdít a pocukrovat těmi nejprofláklejšími kýčoidními a klišoidními hollywoodskými lejny a povinnými popcornovými nasládlými zvratky. Jo, kdyby je ti dinosauři nakonec poctivě sežrali nebo zašlápli, to by byl jiný level. Takhle je to jen teplá jurská telenovelní pohádka s Juanem a Esmeraldou v hlavních (toaletních) rolích, potrestaným padouchem a štastným to shledáním ťuťounků s rozvádějícími se rodiči, kteří ten záměr v záplavě štěstí pak jistě přehodnotili .... Jdu si spravit náladu Darabontovou Mlhou :)) Jedna hvězdička za ty celkem povedené digitální příšerky. ()

glumka

Na Jurský World jsem se doslova těšila jak malý Jarda. Čekala jsem průměrný film o hlupácích, kteří ten park opravdu otevřeli. To byla má reakce, když jsem viděla poprvé trailer. Ano otevřeli park, ale bylo to úžasné. Odkazy na první díl byly některé skryté, některé jasné jak facka. Genetičtí inženýři nezklamali a nepoučili se, takže vznikl krásný chameleoní dinosaurek, který rozcupe vše co vidí. Pokud jste se u T-Rexe naučili, že co se nehýbe to nesežere, tak tady u Chameleonká jste se naučili, utíkej co ti nohy stačí. Přestože film byl o Chameleonkovi, tak hlavní hrdinkou byla Blue. Ať si říká, kdo chce co chce, tak využít Velociraptory byl geniální nápad. Hip hip hura ať žije Blue :) Samozřejmě na konci nechyběl T-Rexův výkřik, přece jen to by nebyl správný konec filmu. Ne jedničku to nemá, ale zdárně ji šlape na paty. ()

Perth

Marketingem masturbovaná tupá zábava pro masu lidí kritizuje marketingem masturbovanou tupou zábavu pro masu lidí? To mi nestojí ani za zvracení. ()

Kubeska

Revitalizace prvního dílu, doplněna několika dobrými nápady, dopadla úžasně. Máme tu nového Harrisona Forda v podobě Chrise Pratta, moderní park s novými dinosaury a spoustu návštěvníků. Příběhově se jedná o nadupanou dobrodružnou jízdu bez hluchých míst se špičkovými triky a kvalitním zvukem. Spielberg pohlídal Trevorrowa a asi mu nedovolil temnější atmosféru, ale to vůbec navadí. Pokud se vám náhodou nelíbila Godzilla, tak zkuste toto dílo, protože zde je lepší akce i příběh. ()

pemap

Ani se nedivím, že je z Jurského světa tolik lidí nadšeno a ve velkém počtu navštěvují kina, někdy i opakovaně, taky jsem se ty dvě hoďky náramně bavil! Nebylo nouze o napětí, trochu krve, lehkou romantiku, rodinné drama a hlavně o dinosaury. Odkazů na první díl je několik a vždy se tak pěkně a nenápadně objeví. Lehce rozladěn jsem byl ale z toho barevna a naleštěnosti, která je všude kolem do doby, než se to v tom velkém parku (světě) malinko zvrtlo. A kdo že je mezi nimi ten nejobávanějš? Že boty na jehlách nepatří jen na přehlídková mola? Dá se ochočit Velociraptor? Kolik peněz ještě zbylo v kapsách investorů? Nebo proč je potřeba více zubů? Odpověď hledejte jedině v kině :) ()

tomik99

Počtvrté a zase to samé. Režisér a scénáristi měli před sebou hrozně těžký úkol – natočit film, u kterého všichni budou vědět, jak začne a jak skončí. Vždy se musí něco pokazit, aby se dinosauři dostali na svobodu a udělali svinčík. A přestože všichni známe zápletku, může nás ohromit pouze provedení, efekty, hudba a doprovodný příběh. A ono to, světe div se, funguje. Konečně se dočkáme otevřeného parku, na co čekáme už od prvního dílu. Různě nové technologie dopřávají mnohým atrakcím lepší prožitek a občas jsem měl pocit, jakoby taková atrakce ve skutečném světě také existovala. Konečně si tvůrci uvědomili, že není nutné mít v každém díle postavu z prvního dílu, protože i s nováčky to jde. Chris Pratt hlavní roli zvládá dokonale, ale o něco lepší je jeho zábavná kolegyně Bryce Dallas Howard, která opravdu předvedla herecký talent. Michael Giacchino znovu ukázal, že je výborným skladatelem, ale přesto vám nakonec v hlavě utkví klasická Williamsova hudba, kterou zkrátka nelze překonat. Akce je tak akorát, emocí také. „Jurský svět“ sice není film, který by předvedl něco závratně nového, ale je to snímek, u kterého se budete bavit a patřičně si ho užijete. A kvůli tomu byl jedinému natočen. ()

Waldir

Takmer dokonalé, nebyť zbytočne, až príliš, prešpekulovaného záveru. Jurský Svet je blockbuster ako vyšitý ktorý vás vitahne na dve hodinky, za cenu vstupu do kina, na ostrov Isla Nublar, ukáže vám všetky krásne scenérie a atrakcie, aby vám v druhej polovici mohol ukázať ako krásne sa domček z karát dokáže zosypať. O tom či by ste sa pri sledovaní nudili vás môžem ubezpečiť, že rozhodne nie pretože Colin Trevorrow na vás chrlí jednú napínavú epizódku za druhou. Herecké obsadenie je taktiež výborné (až na detské duo, ktorým som neprial nič príjemné), nie sú to len figúrky, ktoré sú vám ukradnuté a majú slúžiť len ako potrava pre dinosaurov, ale skutočne im budete držať prsty, aby to celé šialenstvo prežili. Avšak načrtnuté vzťahy medzi hrdinami a ich príbehové linky, akosi po čase strácajú význam, no na to každý kašle, pretože po Mad Maxovi tu máte (prekvapivo) ďalší letný blockbuster, ktorý za to naozaj stojí a až na spomínaný záver, je to naozaj takmer dokonalý popcorn, ktorý má všetko. ()

kuces

Návštěva zpět na ostrově se povedla. Chybí tady efekt whoow, jako u prvního dílu. Film ubíhá svižně a pocit nostalgie je fajn. Jen ten Rexiik je trochu upozaděn. ()

misbos

Takže zase - nebudu dávat vysoký hodnocení stupidnímu (ale KRUTĚ stupidnímu) filmu jen proto, že stál hodně peněz a je to "blokbástr". Věci se tu dějou bez návaznosti a souvislosti.. prostě jsou ve scénáři. Když hledáte svoje synovce, který může každou chvíli sežrat ultramegachytrej hybrid kočky, psa, chobotnice, akvarijní rybky, šneka, čivavy, a kaktusu, URČITĚ si při tom najdete pět minut na to se zastavit a řádně slzavě se dojmout nad umírajícím pětitunovým klonem... synovci počkají, jistě, je to ve scénáři. A tak je to tu se vším. Jednu dávám za to překladatelský dada s vyráběním čůča na hajzlu, jedninej moment, kterej mě pobavil. Zbytek - no, u takovýho filmu s takovým ohlasem si vždycky vzpomenu na Absurdistán a Prdel, co vyhrála všechny oskary - už tam skoro jsme :-/ ()

Fionor

Jurský svět – má to všechno, co by si mohl fanoušek Jurského parku přát. Všechna klišé a cool scény, které by vás mohly napadnout (a ještě mnohem víc!). I když to nejsou nijak překvapivé momenty, perfektně fungují a nedostavuje se u nich pocit trapnosti. Prostě se jen na plátně objeví klišé (či scéna odkazující na předchozí filmy) a je natočené tak dobře, že z toho máte prostou radost. K dokonalosti chybí snad už jen malé cameo Jeffa Goldbluma a Sama Neilla (ale možná jsem je jen přehlédl). Pokud jste v dětství milovali první film, tohle je naprostá povinnost. ()

Jakubik

Před 22 lety jsem byl, co by 7 letý kluk v kině na svém prvním filmu a byl to právě Jurský park. Z kina jsem odcházel obohacen o jeden z nejlepších filmových zážitků (své a možná i dnešní doby) a na dlouho dobu absolutně nadšený. „Předchozí“ díly mám rád defakto bez rozdílu všechny tři. Nyní k nim přibyl čtvrtý a já má po čtvrté z filmu velkou radost. Táhne mi nyní možná na třicet, ale v kině jsem si krásně zavzpomínal na původní nadčasový díl a bavil jsem se opět jako malý 7dmi letý kluk. Samozřejmě film obsahuje pár do očí bijících chyb, ale ty vem v tomto případě čert, protože děj je tak krásně přímočarý a dynamický, že to beztak zanikne a nestihnete v daný okamžik nad tím přemýšlet. Vizuál, hudba, obsazení, děj a výprava je fantastická. A Chris Pratt? Nevím jak je to možné ale chlapík je „übersympaťák“. Na druhou stranu Jurský svět má v tomto případě tak trochu štěstí protože nebýt loňské role coby Star-Lorda nemuselo by toto obsazení podle mě fungovat tak dobře. Dejte mu na hlavu klobouk a kolem pasu bič a máme tu nového Indiana Jonese a to beze srandy. Zpátky ale k Jurskému světu ten si prostě zaslouží plný počet, protože má po těch letech pouze jeden jediný cíl a tím je na dvě hodinky zabavit diváka a nekrmit ho nějakýma žvástama okolo a to se mu daří na výbornou… ()

Don Carlos

Objektivně bych dal poctivé 4 hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že hrdiny mých dětských let, T-rexe a raptory, už asi nikdy v podobné roli neuvidím, hodnotím nostalgickými 90%. Myslím, že si to Jurský svět i přes tu hromadu nevýrazných postav a povinné citové výlevy zaslouží. ()

Cryptkeeper

Po grafické stránce nijak převratné,herecké obsazení mi také nesedlo a o "ději" není třeba asi mluvit. Každopádně jako večerní film ke spaní to postačí. ()

SamanthaM.M

Viete, čo je ešte menej realistické ako gigantický dinosaurí kríženec? Hlavná hrdinka, ktorá celý film behá (vrátane džungle) v jedných lodičkách. To jediné ma fakt štvalo, inak skvelá zábava. ()

HOFMAN

Neříkám, že jsem bez dohledu Spielberga, fanfár Williamse a předlohy Crichtona čekal nějaký zázrak. Jenže tohle snad nudí ještě víc než trapná trojka. Ještě že na něčem takovém nemusím vyrůstat. Někteří se možná nechají obměkčit starým džípem, tričkem, bránou, Japoncem s vajíčky a utlumeným motivem z jedničky, ale já ne. Alespoň ne natolik, abych dával víc jak tři hvězdy. Jestli se dostane Trevorrow s Giacchinem do předaleké galaxie, tak v ní nastanou velmi temné časy. Nebo spíše bleděmodré. Jurský park pro mě po dvojce končí a asi to tak navždy zůstane. Když to vezmu jako letní atrakci na jedno zhlédnutí, dám 60%. Kdo čeká dinosaury (dinosaury) a napětí s atmosférou alespoň vzdáleně se blížící prvním dvěma filmům, měl by se Jurskému světu obloukem vyhnout. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru