Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

Flopik

Jednoznačne lepšie ako prvý diel.No ani toto nebolo super.Začiatok bol dosť nudný a dosť dlho trvalo kým sa to rozbehlo.Hudba niekedy super niekdy nič moc.Je to skoro také isté ako 1.Hodina vonku a potom nastanú Hunger Games.Bolo to podané lepšie a oproti jednotke to až tak nenudilo.No a samotné Hunger Games boli tak isto lepšie , ale zase trocha málo akčné.Na začiatku pár umrie a potom už len chodenie a utekanie.Koniec ma nejak neoslovil.Akcie je tam dosť hlavne za to 4*.Pokračovanie si určite pozriem ale veľmi sa do toho nehrniem. ()

Greg25

Série Hunger Games patří mezi to lepší, co současná teen literatura i teen film může nabídnout. Ovšem zatímco jedničce šlo odpustit, že má nosný námět, který stojí za to (třebaže to tu už párkrát bylo), ale že z toho nedokáže vyždímat pořádný příběh, dvojce to už odpustit moc nejde. Jednak (a teď myslím ryze jen film) je dvojka natažená jak pravá chřipková nudle a jednak občas neví, co s postavami (to se týká i předlohy). Není to tak čistě vidět, protože herci dokážou ledacos uhrát, ale to přešlapování a tápání je tam znát - nejde jen o postavy, občas to vypadá, že došly dějové nápady. Hunger Games je v knižní předloze trilogie, i tam ale ve filmu především, by v pohodě stačily díly dva. Koukatelné ano, dokonce natočené lépe než jednička, což se u Francise Lawrence dalo čekat, ale co naplat za dvě hodiny jsme se v ději nikam moc neposunuli, což u daného typu filmu docela vadí (ačkoliv oproti Hře o trůny jsme se aspoň dobrali na dohled konci). 65% ()

M1k9

Posezení na pláži, prales, mlha, až nápadná spojitost s kultovním seriálem LOST. Přece jenom i samotný příběh je hledání cesty ven ze sci-fi ostrova. Samotný příběh však může narážet na všechno možné. Zcela jistě naráží na totalitní režimy, čímž vyzdvihuje demokracii? Nelze nepřemýšlet o samotném poselství filmu. Jistě, zbytek se dozvíme v dalších dílech, kde nás asi zase tak velké překvapení nečeká. Filmy typu Matrix již tolik neoslní. HG je experiment, smíchání několika osvědčených věcí do překvapivě konzistentního celku. 6/10 ()

Lilloos

Trošku jsem se obávala, zda nám má druhé trochu drsnější Kdo přežije co nabídnout. Ale stejně jaku tuhle reality show jsem si užívala i pokračování HG. Koncept je sice pořád stejný, děj dost předvídatelný (i bez znalosti souvislostí z knihy) a místy klišoidní (sebeobětování stařenky), ale nakonec se stejně ukáže, že nás (nebo alespoň mě) tvůrci převezli. A to ani nemluvím o parádním technickém zpracování. Takže těžko říct, zda dvojka překonala jedničku...no spíš asi ne, překvapivý první dojem může být jen ten první, ale rozhodně se těším na pokračování. To bude teprv nářez! "Vzpomeň si, kdo je tu skutečný nepřítel." ()

poet

Efektnejšie ale aj presladenejšie ako jednotka ktorá mňa osobne zaujala viac ako pokračovanie. Minimalne samotne Hry boli v predošlom filme o niečo uveritelnejšie ako tie "nahodné" skupinky ktoré sa vytvorili krátko po štarte.. Ale treba uznať že Jennifer má dobrý dostrel :) ()

Darren98

Po příběhové stránce představují druhé hladové hry geniální tahy; jak číselný násobek dvacet pětky udržel v dění hlavní hrdiny přivedením dosavadních nejlepších hráčů, tak aktivním rozvíjením revolucionářské části přivodivši senzační závěr (především poslední scéna v aréně, má oblíbená scéna celých Hunger Games) v poutavosti i zvratu. Počítaje s řádově odlišnou atmosférou prožije divák nápadité dobrodružství (mlha, kolotoč, elektřina, …), kde jestliže ne Peeta samotný, pak Katnissina začínající posedlost jím začne diváka se sebevětší pravděpodobností periodicky štvát. ()

Silencia90

Jasně, bez jedničky by to nebylo ono, ale TOHLE je teprve ONO! Konečně na mě ten film působil stejně vzácně jako knížka. Konec byl sice mírně slabší, ale co víc si můžu přát? ()

honelnik

Vôbec nie tak blbé ako by sa mohlo zdať. Správnych veteránov odkojených na 2+2=5 a fungujúcich čiste v doublethinku Hunger Games nemá šancu prekvapiť, ovšem pre primárne publikum 13-14 ročných revolucionárov s panickým fúzom čo lajkujú čegewaru na facebooku je to materiál podstatne hodnotnejší ako tuposračkový Host. Dvojka sa s preopakovaním jednotky nijak vážnejšie nezaoberá, čo celkom vítam, ale ľudia, ktorí (rozumne) vynechali prvý diel sa môžu sem-tam strácať v referenciách na niektoré postavy a udalosti z prvého dielu. Tá vytíkaná "romantika" je oproti ostatným teenage katastrofám naštastie dávkovaná celkom s citom a nijak zvlášť neotravuje. Pri 140 minútovej stopáži to nestíha výraznejšie nudiť a Jennifer Lawrence je zase raz skvelá... 'kurát ten český názov. ()

EvaEm

Knižní předloha je jedna z mých nejoblíbenějších knížek a potom, co podle mého naprosto zprznili první filmové zpracování, jsem šla do kina s tím, že budu zase nadávat, ale podívat se musím. Tudíž žádné velké očekávání, spíš naopak. Musím ale uznat, že výměna režiséra a scénáristy opravdu pomohla. Celý film se až na malé drobnosti snažil nejen držet své předlohy, ale na rozdíl od prvního filmu byl příběh srozumitelný i těm, co knížku nečetli. Všechny momenty, které mě v knize zasáhly, byly dokonale převedené na plátno (pozdrav lidí z 11.kraje, Káti šaty, apod.), takže jsem při nich měla husí kůži. Jinak žádná přehnaná romantika, což je fajn. Dokonce jsem už i vstřebala Joshe Hutchersona jako Peetu a můžu mu fandit stejně jako v knize a jediný problém s obsazením jsem měla s Finnickem. Prostě shrnuto: jak to teď mám vydržet celý další rok?! ()

Chundys

Nebudu lhát, že jsem se asi na dvojku Hunger Games těšil z letošního roku nejvíc! Doslova jsem v kině hltal záběr za záběrem, protože se mi to po všech stránkách líbilo více než jednička a také se to více podobalo knížce, už tam člověk byl více v obraze! Jen mě mrzí, že si filmový fanoušek vždy musí počkat takovou dobu na pokračování! Každopádně z kina jsem odcházel velice potěšen a rozhodně se moc těším na 3. díl. Hunger Games je ve správných rukou :-)... ()

hakon

Velke zklamani bohuzel, film celou dobu navozuje atmosferu a dramatizuje prostredi, ale vsechno v konecnem dusledku zpeje nikam. Kamera se uklidnila a rozhodne cely pribeh dostava grady, ale oproti jednicce mam pocit, ze tahle spojnice mezi dvou a trojkou mohla dopadnout lepe. Misto staleho vysvetlovani si mohli tvurci lepe vyhrat s jednotlivymi distrikty a vyhecovat situaci okolo dvanactky. Jenny dospela konecne a skvele vede i sve kamose k vaznejsim emocim. Snad trojka zuroci vsechno, co tento dil navodil. Ps: woody je fakt bozi. ()

K0L1K

V hlavní roli dívka, která se stará hlavně o své blízké a osud ostatních už ji tolik netrápí. Ve vedlejší roli kluk, který se zajímá pouze o dívku, kterou osud ostatních lidí tolik netrápí. Snaží se ji ukázat tu správnou cestu, stojí nad ní jako anděl strážný a ví, že ta dívka znamená pro ostatní všechno. Katniss, dívka, která svým nepatrným činem vykřesala jiskřičku naděje mezi jednotlivými zchudlými zónami (distrikty), které žijí pod taktovkou přepychového hlavního města. Oproti prvnímu dílu si zde tolik neužijeme arénu. Kamera nám spíše ukáže detailnější život v ostatních distriktech a jejich revoltu vůči diktátorskému režimu, která je potlačována za použití všemožných represí. Čistých 80%. ()

theSaint

Stravitelnější než první díl. Na můj vkus velice málo akce, která by mohla onu podprůměrnou (a nadhodnocenou) hitovku zvednout o něco výš, jelikož se jevila jako nejzajímavější a nejpovedenější. Jinak je to samozřejmě nesmysl a 83% je směšných. ()

sNeDy

Musel jsem s hodnocením prvního dílu o hvězdičku níž, abych mohl dát pomstě 3 hvězdičky. A musím uznat svoji chybu, pokračování založené na vzpouře je až překvapivě nadějnou záležitostí, kterou opět zkazí celé Hunger Games, které jsou ještě sterilnější než v jedničce. Celkově sice nejde o nějaký vyložený průser, souboj hvězd je obdivuhodný a dobře se na něj kouká, ale celkově jde vidět, že nejsem cílová skupina tohohle projektu, proto hodnocení výš nepůjde. ()

Heffleyka

"Remember, who the real enemy is".. tak jsem konečně viděla Catching Fire... a jsem naprosto nadšená! Jelikož je to už celkem dlouho, co jsem četla knížky, tak mě to zase dostalo, jako když jsem ten příběh četla poprvé. Musím říct, že to splnilo moje očekávání a jak jsem doufala, tak je dvojka mnohem lepší než jednička. Byla jsem od začátku dokonce napjatá, i když musím říct, že se mi líbil začátek (no, více než půlka filmu) víc než samotná aréna.. Ta zoufalá atmosféra a zároveň takové to ticho před bouří (ne dobře, tak úplné ticho to zrovna nebylo.. ;) tam bylo vystižené úplně fantasticky... Herecké výkony stejně skvělé jako v jedničce, nejdřív jsem sice byla trochu zoufalá z výběru Finnicka, ale když jsem si na něj zvykla, začala jsem ho mít celkem ráda. Can´t wait to see Mockingjay!! ()

Illuminare

V půlce filmu jsem chtěl odejít z kina, jaká to byla nuda. Pak už to tak nějak šlo vydržet, ale opět zbytečně dlouhá stopáž. Romancí mi to pomalu začíná připomínat Twajlajt, ale jsem zvědavej co bude dál. ()

Vaiollet

Další velké překvapení tohoto roku. Po zpracování prvního dílu, jsem od tohoto snímku zas tak moc nečekala. I když trailer vypadal báječně. Ale vůbec jsem se nemusela bát, že budu zklamaná jako po filmu prvním. Ty dvě hodiny utíkaly velice rychle a nevadilo by mi kdyby to ještě pár minut mělo. Změna režiséra byla velice dobrý tah, protože Francis Lawrence mnohem přesněji zpracoval knihu a podařilo se mu vše co se podařit mělo. Jennifer je dokonalá nic jiného není třeba dodat. S Joshem jako Peetou jsem si u prvního dílu nebyla jista, ale tady dokázal, že na to má a že Peetu dokáže zcela vystihnout a zahrát ho tak dokonale jako dokonalý je. I ostatní herci nejsou v pozadí. At už roztomilý Sam Claflin jako Finnick nebo Jena Malone jako Johanna, kterou jsem v knížce zas tak nemusela, ale zde si dokázala každičkou scénu ukrást pro sebe a já si ji musela oblíbit. Chtěla jsem vypíchnout jednu část arény, ale je to zcela nemožné, protože úplně každičká část arény byla úchvatná, napínavá a krásně udělaná. Konec byl očekávaný. Doufám že i další díly se ponesou v podobném duchu a nebudou zklamání. Za mě 100% ()

Mallyyy

Výborná záležitost. Předlohu jsem četl, tak vím o co jde. Velmi dobře udělané a jako fanoušek knížky jsem velice spokojen i s filmem. Herce nebudu ani komentovat (tzv. 1*). Velmi dobře si poradili s prostředím a s postavami. Doporučuji film i knihu! Samozřejmě knížka bude vždy lepší. :) ()

MAJkLSON

Ještě vetší blbost než minule. Svět Hunger Games ještě méně uvěřitelný a postavy méně sympatické. Jennifer Lawrence (v jiných filmech výborná) zde své celé herecké umění zakládá na mečení, bečení, fňukání a smutném ksichtu. Pokud se to vážně někomu líbí, tak je něco fakt špatně. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (viac)

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)