Steve Jobs bol nepochybne jedným z najväčších vizionárov 20. storočia, technologickým géniom a mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli preto, aký bol, ale milovali preto, čo tvoril. Apple Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Vedel ukazovať cestu celému ľudstvu, pracovať však bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: "Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!" Mal na to právo - sám bol génius. Steve Jobs, spoluzakladateľ spoločnosti Apple, po výjdení knižného bestsellera ožíva aj na filmovom plátne. (TV JOJ)

M.a.t.t.

Najväčšie obavy pred premierou vzbudzovalo obsadenie Ashtona Kutchera do hlavnej úlohy. Nakoniec je to zďaleka najmenší problém, s ktorým sa snímok Joshuu MIchaela Sterna musí potýkať a tým najväčším je očakávaná povrchnosť. Tá je však plne pochopiteľná aj vzhľadom k tomu, že dej mapuje ozaj široký časový úsek narozdiel od životopisných filmov typu Môj týžden s Marylin, či Hitchkock. To, že film neobsahuje všetky zaujímavé momentky v živote Steva Jobsa a do jeho súkromného života nazrieme len výnimočne mi teda subjektívne nijak zvlášť neprekáža. A v konečnom výsledku je to životný Kutcherov výkon, ktorý posúva tento príjemný malý film v mojich očiach ešte o niečo vyššie. ()

silentname

Mal som trochu obavy vstupujúc do tohto filmu, lebo som absolútne nevedel, ako sa s touto rolou Ashton Kutcher popasuje. Najmä keď ho človek pozná skôr ako chalana, ktorý sa nás snaží pobaviť. Aj keď to občas nefunguje. Ale musím povedať, že sa s tým popasoval celkom dobre a film je nakoniec celkom pohodovo pozerateľný. Človek sa občas aj niečo dozvie, má to dobré etapy, na ktoré sa sústredíme a je vidno, ako sa tu budujú vzťahy medzi postavami. Osobne sa to ale nedá neporovnať (najmä keď už som to videl) s filmom Steve Jobs s Michaelom Fassbenderom. Ten bol viac urobený ako štúdium postáv, kým "jOBS" sa snaží povedať konkrétny príbeh. Osobne asi mám radšej nový film "Steve Jobs", lebo viac sa o Stevovi dozvieme ako o človeku a vidíme jeho postoje počas jednotlivých prezentácií jeho životných diel. A súčasne tam vidíme aj vzťah s jeho dcérou, jeho kolegami a jeho bývalým šéfom. A tie zmeny tam pasujú. Tu sa veci dejú občas trošku prirýchlo a človek síce vie čo sa deje, ale akosi by chcel viac nasiaknuť tú atmosféru a moc sa to tu nedarí. Nechcem tým ale povedať, že by bol film zlý. Naopak. Stojí za to ho vidieť a možno by som sa k nemu i vrátil. A je super vidieť Ashtona Kutchera opäť v dobrej a zaujímavej role. Hodnotenie: B ()

B!shop

Vubec ne tak spatny, jak jsem se obaval. Uprimne receno, klidne bych si dal jeste treba pulhodinku navic, takhle film konci v momente Jobsova navratu a urcite by se dalo jeste se spoustou zajimavejch udalosti pokracovat. Ale i tak se clovek neco dozvi, par scen je hodne zajimavejch a trosku az vyvolavajicich nostalgii, ale sem tam se najde neco zbytecnyho, pripadne misty drobet stereotypniho. Jinak kameraman se snazi a tak sem misty seka naprosto zbesilej strih, skoro az zbytecne. Herci jsou v pohode, nikdo vylozene nevycniva a Kutcher podava hodne slusnej vykon. Jenom to starsi liceni je dost mimo, ale to je nastesti tak 5 minut filmu. Takze celkove jsem se bavil, zaroven to dokaze zaujmout, takze za me spokojenost. ()

Big Bear

Jobs byl génius, o tom žádná. Film si tato osobnost rozhodně zaslouží. Nevím o něm vše, ale vím, že byl osobností složitou a že se s ním někdy složitě spolupracovalo a pracovalo. Ve filmu působí spíše jako oběť správních rad a ředitelů, která nakonec přes ústrky zvítězí mírností jen díky svým nadčasovým vizím. Posléze se z něj stává tvrdý manager, neváhající ztenčit svůj team o polovinu... No možná taky názor a taky pohled. Jak to celé bylo asi vědí jen přeživší pamětníci v Apple. Tři mekintoše. * * * ()

Kaka

Jobs byl neskutečný dříč a vizionář. Jeho postava je silná a inspirativní ať už by to byl jakkoliv dobře, či špatně zvládnutý film. Na můj vkus to bylo možná trochu zkratkovité a někdy příliš úsměvně podané. Čekal bych mnohem výživnější dějové peripetie budování firmy, více psychologie a morálních dilemat v cestě za slávou, které musí překonávat a řešit každý úspěšný podnikatel, který obětuje něco pro něco. Toho se nám tu bohužel úplně tak nedostává. I tak mne ale snímek bavil. Nebo spíše Steve Jobs v podání Ashtona Kutchera mě bavil. Ten kluk se vážně posnažil. V některých scénách jsem ten jeho vztek doslova cítil přes obrazovku a hlavně, měl jsem pro něj pochopení. ()

• Film vznikl bez jakéhokoli vlivu nebo přispění firmy Apple. (Kritiq)
  • Severoamerické tržby dosáhly 16,1 milionu amerických dolarů, celosvětové pak činily 42,1 mil. (NIRO)
  • Když na začátku 80. let Steve Jobs (Ashton Kutcher) přebírá projekt Macintosh, přijede na parkoviště autem Chevy Cavalier sedan druhé generace. Druhá generace tohoto auta však přišla na trh až v roce 1988. (Cheeker)

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (viac)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (viac)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (viac)