Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

Skunkiee

Avengers 2: Vymývač mozku. Chceme více vydělat? Uděláme to větší, šílenější, rychlejší, nasereme to divákovi pod nos tak rychle a zběsile, ať se tím udáví! Tohle že má být pokračování? Těch pár hlášek to bohužel nezachrání....Marvel se bohužel potápí ve své nabubřelé zegovatělé bublině do hlubin béčkových vod. Bylo mi líto těch výborných herců, kteří tu vlastně ani neměli co hrát. Kdybych si odmyslel trikové scény, zbyl by mi k pláči prostý příběh, který bych odvyprávěl třemi čtyřmi větami a to je bohužel špatně. Moc mě to mrzí, tohle je SRAČKA ()

zeromen

Nic nového pod sluncem, možná akorát o něco slabší než první díl ale to už tak bývá. Jo a vlastně docela nepovedený český dabing, to je poslední dobou asi normální zkazit částečně dobrý film. Doufám že v příštím dílu nebudou hrát hlavní role ty mladé máničky v závěru filmu. ()

Lukkyn

To mě praštěte Thorovým kladivem!!!!Co tohle proboha jako mělo bejt???Normálně jsem to zkouknul natřikrát, protože 2,5 hodiny poslouchat totálně vypatlaný dialogy a sledovat v podstatě počítačovou hru , to vše podpořeno řádným chaosem. No to mě teda poserte!!!Ne přestalo fungovat snad všechno z jedničky a navíc tuhle partu jsme pohromadě viděli a čekali jsme od ní něco nového , nějaký ten cool trumf v rukávu. No nic scénář o ničem, dialogy o ničem, hlavní záporák tragéd na průměr se to u mě dostalo z nostalgie k téhle skvadře. Prostě " Kde nic není , ani smrt nebere"!!!!! ()

J.Gotti

Marvelovka, která je prostě boží! Parádní komiks, který mě bavil! Efekty jsou mysteriozní a nemohl jsem se vynadívat. Záporák je perfektní, avšak druhá stvořená postava ještě lepší. Člověk od ní jen čeká víc, když Vám jí tak vychválí. Přibilo nám víc Avangerů , ale kluk co umí rychle chodit? Ne, ne tudy cesta nevede. Ale jeho sestřička, jooo to je paradička. :) Voňavka tento film! ()

solver

Kdyby mi bylo 12 let, asi bych si o tom se spolužáky týden povídal. Pro dospělé je to ztráta času, i když vtipné to je :-) ()

Ruslan

Další z filmů, kde vyhrála forma nad obsahem a to nemám rád. Když chci vidět x výbuchů a x nepřehledný akce, tak jsi zahraju nějakou akčí pc hru, kde mi nejde o děj, ale jen o holou akci. Tenhle film je pc hra nabušená akcí, kterou nemůžete hrát, takže se jen nudíte a nudíte. ()

Declen

Tak tohle mě nebavilo. Kdyby na konci bad guy nevymyslel vcelku originální způsob jak zničit zemi asi bych to do titulků asi nedal. Asi mě chybí vztah k hlavním hrdinům. ()

Tereza3

V rámci prokrastinace od bakalářky jsem film zhlédla 3.2.2016 v 1:00 a musím říct, že jsem i po třetí hodině ráno, kdy film skončil, seděla v posteli s doširoka rozevřenýma očima a plná pozitivních dojmů! Jednak mě vždycky zajímalo téma umělé inteligence, protože ať se nad tím zamyslím sebevíc, nikdy se mi to samozřejmě nedaří úplně pochopit a domyslet, a to mě fascinuje, za druhé jsem se ani chvilku nenudila, u žádné pasáže mi nebylo trapně (což se mi u filmů tohoto typu moc nestává), občas jsem si až musela strčit do pusy pěst, abych svým smíchem nevzbudila zbytek rodiny (Hulk vs. IronMan a mnoho dalších, převážně konverzačních pasáží), většinu času jsem byla napjatá jak struna, no a akční scény byly myslím taky dost povedené, i když tomu mlácení kladivem, pěstma a sršení magií zas tak moc nefandím. No prostě pro mě bomba a musím říct, že i přes to, že v prvním díle byl záporákem Loki v podání mého milovaného a vynikajícího Toma Hiddlestona, dvojka je nepatrně nabitější. ()

DarkViper

Marvel žeru, jen tak dál.... trošku chytřejší a zlejší záporáky a pokud už máte zakázaný zabíjet superhrdiny tak některý aspoň pořádně zmrzačte..... a bude to fajn :-) ()

mansonn

Nuda nuda nuda ..... ze to tych fasovnov bavi stale iba prehravat, naco sa vobec snazia ked i tak dostanu na prdel ......A teraz mame noveho nepriatela a i tak vsetci zasa preziju :-) niekto by mal vycislit kolko ludi okolo zomrelo , predpokladam ze uz par narodov vyhubili :-) ()

shinlove

Nechápu, co je kolem tohoto filmu za bublinu, že je za A v červených číslech a za B, že vydělal tolik peněz! Už dlouho jsem se na něj těšil a takové zklamání jsem nečekal! Fakt facka lidem-fanouškům od Marvelu. Nechápu, co se komu na tomhle líbilo. Přišlo mi, že se dívám na jedničku akorát v jiném prostředí... Kromě pár hlášek tam není nic, NIC, co by stálo za to vidět. Navíc mě v češtině šíleně na*ral dabing, především předabování Roberta Downeyho Jr.! Po druhém shlédnutí dávám o hvězdu víc, nicméně vše předchozí platí. Aby se udržela aspoň nějaká dějová linka, přidali "lásku" Black Widow a Hulka a rodinu Hawkeymu, přesto co je tam jiného? Vždyť i Ultrona si museli Avengers vytvořit, aby měli v tomhle filmu proti komu bojovat!!! :D 2* ()

Domitri

na jedničku to nemá... ale jinak to špatný film není.. ze začátku mi tam neseděli ty dvojčata ale na konci už byli v pohodě a Ultron... Vyždímali z něj asi to nejlepší co mohli... těch 2 hodin a něco jsem nelitoval... ()

ondra.p

Trochu smíšené pocity. Klasický příběh, stokrát omílaný, jak se ochrana lidstva z rukou vymkla. Nic převratného. Na druhou stranu, jelikož jsem příznivce velkořeží, superhrdinských klání a demoličních orgií, dostal jsem v podstatě to, co jsem chtěl. Jen Ultron, jeden z nejhůře zničitelných antihrdinů Marvel Universe, mi nepřišel tak brutální jako by měl být. Parádní snové scény z ovládnutí mysli Scarlett Witch, v porovnání s Ultronovými kázáními, byly daleko emotivnější. Ultron v tomto filmu sice představoval velkého protivníka, ovšem i velkého tlučhubu. Celkově Ultron by měl být skutečně ultimátní záporák, navíc trestuhodné vypuštění Hanka Pyma, jakožto jeho stvořitele, šlo na vrub ukázat Tonyho Starka a Bruce Bannera i jako něco jiného než geniální mozky. Ukázat i to, že dělají chyby, jako my ostatní. Zážitkem pro mě byla bitka Hulka s Hulkbuster Iron Manem a závěrečná megaultimátněkrutopřísná řež. Ovšem zápletka s meteorickou Sokovií mi přišla možná už skutečně trochu přes čáru, i když zábava to byla neskutečná. Doslova neskutečná. Klasická marvelovská motivační, humorná a romantická vata už mě místy otravovala, hlavně v části s Hawkeyeovým domem a Black Widow s Brucem Bannerem. I tak, jízda to byla suprová a mě baví. Pěkných 75% ()

xi.xaO

Marvel nám servíruje druhých "evendžrou", ktorý neprinášujú nič nové. Idú po starých, ale uspešných stopách jednotky. Len zväčším rozpočtom, novými avengerami a novým záporák, ktorý chce presne to čo chce každý záporák, zničiť svet. Na Ultrona sa zo strany publiku znášala kritika, že nič nedokázal, nič neukázal aťd. Mne to tak nepríde. Ultron bol skvelý záporák, ktorý mal len jednu vadu na kráse. Dostal málo času. Mal svoju filozofiu, ktorá by mu nebyť "evendžerou" vyšla. James Spader ho zahral vynikajúco, jeho hlas mňa mrazí po chrbte ešte teraz. K zbytku hercov netreba nič dodávať. Každý z nich zahral svoj priemer. Keby mám vyzdvihnúť nejakú scénu z filmu, tak to určite bude súboj Hulk vs. Hulkbuster a všetky scény kde bol Ultron. Avengers: Age of Ultron pre veľa ľudí nepriniesli nič nové, ale mne sa aj tak páčili ako jednotka. PS: Neviem koho napadlo u českého dabingu predabovať Starka. Kvôli tomu som verziu s českým dabingom nevidel ani nikdy neuvidím. Fuj.. (Český dabing je lepší ako slovenský, ale tady to chlapci posrali.) ()

Yamatosan

O dost horší než jednička, fakt o hodně. Je to takové moc generické, bez něčeho zajímavého. Jediný vyčnívající je Hawkeye s několika výtečnými momenty, IMO by si docela zasloužil vlastní filmík. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)