Avengers 2: Vek Ultrona

• Česko Avengers: Age of Ultron (viac)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardára Tonyho Starka oživiť program na udržanie celosvetového mieru sa skončil neúspechom. Navyše jeho tím nechtiac prebudil ničivé sily neznámej umelej inteligencie, ktorá chce vyhladiť nedokonalé ľudstvo z povrchu Zeme, a zrazu je v stávke osud celej planéty. Po zásahu proti zločineckej spoločnosti Hydra a analýze kameňa z Lokiho žezla povstal zlovoľný ničiteľ Ultron a zdá sa, že disponuje takou desivou silou, akej tentoraz nedokážu čeliť ani Avengers. Jeho robotickú armádu riadi geniálna umelá inteligencia, ktorú nedokáže prekonať žiaden živý tvor. Ultron plánuje zničiť svojich protivníkov - tím Avengers, a potom celé ľudstvo, pretože je zúfalo nedokonalé. Ochrancovia Zeme a najväčší superhrdinovia Iron Man (Robert Downey Jr.), Captain America (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Hulk (Mark Ruffalo), Black Widow (Scarlett Johanssonová) a Hawkeye (Jeremy Renner) sa musia znova spojiť, aby zachránili svet. Na svojej ceste za spásou ľudstva sa stretnú so starým priateľom, ktorý má novú tvár aj meno Vison (Paul Bettany). Zároveň spoznajú dvoch nových hrdinov s nadľudskými schopnosťami. Dvojičky Wanda Maximoffová, alias Scarlet Witch (Elizabeth Olsenová) a Pietro Maximoff, alias Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) však pracujú pre nepriateľskú spoločnosť Hydra. Osud sveta závisí na nových krehkých spojenectvách s dávnymi priateľmi a novými superhrdinami, ale aj na nečakaných zvratoch osudu. A vyvrcholí veľkolepým filnálnym stretom síl Dobra a Zla. (TV JOJ)

BranuliQ

Dostal som presne to, čo som si predstavoval a možno aj trochu viac. Akčný neutíchajúci nášup, ktorý človeka zaručene nenudí a zároveň pobaví. Dramatické scény striedali tie zábavné a pritom možno prekvapujúco vôbec neprekážali. Podľa môjho názoru sme sa dočkali pokračovania, ktoré dokonca prekonalo výbornú jednotku, najmä vďaka temnejšiemu nádychu a veľmi zaujímavým novým postavám, z ktorých jednoznačne vládli dvojčatá, ktoré niekedy prekonávali dokonca aj samotných avengerov. Za mňa náramná spokojnosť.....Po druhom zhliadnutí sa ale také nadšenie nedostavilo, čo neplatí o prvých Avengers, ktorých som videl nespočet krát a stále ma bavili. A tu vidím priepastný rozdiel medzi prvou a druhou časťou. Tá druhá už po viacerý krát nestrhne a v súčasnom blockbusterom svete ani neohúri. Bohužiaľ, hviezda dole. ()

BR23

MOZE OBSAHOVAT SPOILERY... A ZE ICH AJ OBSAHUJE :D..............----------------------Fajn podívaná. Ten koncept, vytvoríme si omylom nepriateľa, ktorý sa pokúsi odtrhnúť kus zeme a z výšky ten kus našupovať s5 do zeme aby napodobnil vyhynutie dinosaurov len tentoraz na všetkom živom (priorita- ľudia) tak aby prežili len plechový roboti, sa mi zdá trocha ťažkopádny. Ako ked na vypitie pollitrového piva použijem slamku. Inak charaktery boli fajn, aj staré aj nové... hoc ten Vision ako bol zrazu predstavený, a už ma majte radi, bolo trocha nasilu... viete postavy by mali prichádzať postupne, divák by sa s nimi postupne mal zoznamovať a uvedomiť si niekde počas toho či mu je sympatický alebo nie... tuná sa predstavili hned 4 nové osoby, z toho jedna aj umiera (je mi to ľúto, ale na druhej strane som rád že sa ju Marvel dúfam nepokúsi znova oživiť, tak ako to urobil s hádam každým, už je to otravné, tuná postava zomrela pre dobrú vec, bolo to prekvapivé ale o to viac skutočné, snád teda a hádam sa počas 3 série Agentov Shieldu alebo čo, ju nepokúsia zase oživiť a ostane mŕtva, nech to má aj skutočný hlboký význam. Jedna je záporák ale veľmi sympatický záporák (niečo na spôsob Lokiho) a posledná postava je veľmi sympatická (a sexi :D) a bude pokračovať čo je fajn. Akcia, efekty, hlášky, charaktery... aj osobný život niektorých postáv, všetko super. P.S: mohli to viac prepojiť v súvislosti so seriálom Agenti Shieldu... aspoň nejaká narážka alebo čo ked už spravili ten seriál (začiatok filmu s lokalizáciou Lokiho žezla sa mi zdá trochu málo a príliž nepriame). Názov filmu: Vek Ultrona sa mi tiež zdá trocha príliž nadhodnotený). .Už tu niekto niečo podobné písal a všimol som si to aj ja: jedni z najlepších scén v tomto filme boli práve tie scény čo málokto čakal, čo sa vymyká Marvel a DC a iným filmom- žiadne búračky, prehustená akcia, zničenie polky mesta, atd... ale scény ako v Hawkeye dome, kde sa len zhovárali, malo to svoje čaro, a mňa osobne to viac potešilo než záverečná bitka na lietajúcom kuse mesta... kde sa proste 8 či koľko hrdinov dookola mlátilo so stovkami plecháčov. Alebo scéna s Mjöllnirom- Thorovým kladivom... no povedzte, nebolo to jedna z tých najlepších scén toho filmu? Podla mňa práve tieto maličkosti boli v tom filme to dobré, čo sa mi na filme páčilo. ()

MonDie72

Minutu po začátku filmu mi naskočila husí kůže po celém těle a zmizela asi?...... No vlastně ještě nezmizela. Skvělý film se skvělými hláškami a skvělými herci (Na RDJ bych se mohla koukat do nekonečna). Co víc si přát? ()

jakubesd1

Ten pocit keď na to čakáte dosť dlho ale skazí Vám to veľa teaserov a trailerov . Joss Whedon zanechal odkaz dostačujúci na to aby potvrdil že zvládol Avengerov na 100%. A k dokonalosti tomu určite niečo chýbalo . Každopádne vyzuálne krajšie ako prvá časť. Jednoznačne strašne dobré na svoje pokračovanie a som zvedavý ako to zvládnu bratia Russovci v roku 2018-2019. 75-80% ()

hanzikk

Uvažoval jsem o čtyřech ale musím jít za tři už z principu, protože se mi nelíbí, že avengers 1 mají jen o 1% více než avengers 2. Jediné co mi celkem vyhovovalo byl ten vtip, ten to celkem držel nad vodou, ale příběh byl nějaký zamotanější, nějak mne to prostě už neoslovilo a nechytlo. Bohužel jediný vysílací čas který vyhovoval byl ve 3D a s dabingem, což byly dvě největší chyby co jsem udělal, ale do hodnocení to určitě nepočítám. Pár bitev bylo celkem v pohodě jak vizuálně, tak zvukově, ale ne určitě všechny. Něco bylo trošku už přepísklé a co nejhorší! Ubrali mi scén s mým nejoblíbenějším hrdinou, ale to už je jen tak mimo mísu. Film hezký, ale nesednu si z něj na zadek jako z jedničky. Hawk. ()

domco61

pokračovanie, ktoré si zaslúži pri najhoršom 4* ktoré ale nedám, pretože tak ako Avengers 1 boli akčný, vtipný plný super scén a réžia všetko zvládla, tak isto 5* za toto pokračovanie.... kooopa dobrých hlášok, súbojov či dobra s dobrom, čo so zlom super :) ()

karelhura

Tak to pardon, aby moje manželka která viděla Avengers 1 nejmíň 5x, během produkce Avengers: Age of Ultron odběhne na toaletu s tím že asi o nic nepříjde je fakt značně zarážející. Řemeslně dobré ale nuda. Prostě 2 hodiny pranice a pár hlášek-chabé! ()

marvolo

Keď som komentoval film Avengers: Pomstitelia, tak som spomenul, že jednotka nastavila latu príliš vysoko a obávam sa, ako bude vypadať pokračovanie. Od jeho zhliadnutia ubehli dva dni a mám čistú hlavu a zrovnané myšlienky. Dvojka určite nesklamala!! Jednotka bola príliš dobrá, geniálna až bravúrna. Všetko tam klaplo tak, ako malo. Natočiť ešte lepšiu dvojku by bola asi nemožná úloha. Osobne si neviem predstaviť, čo iné tam malo byť, čo sa urobilo zle. Akého iného záporáka tam dať, alebo iný dej? Ak niekto ohodnotí tento film ako ODPAD, tak nech sa na mňa nehnevá, ale mali by mu zobrať možnosť tuna hodnotiť a komentovať filmy, lebo očividne ním lomcuje nejaký zákerný komplex. Ja ak nemám rád romantické filmy, tak ich nesledujem a ani nekomentujem, to dá logiku. Priznávam, že niekto môže byť mierne sklamaný, možno som trošičku bol aj ja, ale len trošičku. Trailer ukázal takmer všetko (čo nie je dobré). Vo filme ma teda dejovo takmer nič nezaskočilo. Ale treba uznať, že je to opäť 150 minútová jazda, pri ktorej som sa opäť nesmierne bavil. Dokonca viac ako pri jednotke. Toľko vtipných gagov som fakt nečakal, v kine sme sa niekedy rehotali viac, ako pri nejakej komédii :) Hlavne Thor perlil, sekundoval mu aj Iron man :) Bola to skvelá jazda, teším sa už, keď si to opäť pozriem v českom dabingu a samozrejme sa teším na ďalšie pokračovanie marveláckych dobrodružstiev ;) ()

Milabusek

Mám s toho tak trochu smisene pocity. Podle traileru bych od toho čekal něco více ale i tak to za to stalo. Sice se to zde odehrávalo de facto je na 4 lokacích ale i tak s toho mám celkem dobrý pocit. Když to vezmeme kolem a kolem tak je s toho luxusní pokračování s trochu slabším scénářem ale za to nabití akcí a vtipnými hláškami (ano většina hlášek vyšla z úst iron mana). Sice někde Josh zvonil ale vše to Vynahradila pořádána akce hned na začátku a pořádný boj ke konci je mi celkem lito ze tony, hulk a hawkeye opustili avengers ale oni se vrátí Teda aspoň 2 znich. Takže sice mám z tohodle počinu tak nějak smisene pocity že mně to chvíli bavilo a chvíli sem se nudil ale i přesto to Jhos vytvořil na výbornou pár chyb tam je ale ty se dají přehlédnout ale to že andymu dali takovou menší roli sice ji zahrál úplně bezvadně ale podle mně si mohl zasloužit něco víc ... :) zkrátka nebylo mi lito dát za to peníze a s klidem na to půjdu znova. Ps: ještě mě celkem štve že se zbavili quicksilvra tak rychle. 4 hvězdy za některé naprosto kulervoucí akce a pár tonyho skvělých hlášek. ()

Mykie

Malý klučík ve mně opět dostal to, po čem toužil, bombastickou letní oddechovku s jeho oblíbenými hrdiny. Avengers se ani nesnaží hrát si na něco jiného než oživlý komiks a splněný sen malých i velkých klukůa a já mu to rozhodně nemám za zlé. Když Whedon po prvních Avengrech mluvil o tom, že pokračování bude osobnější a v jistém ohledu menší než jednička, moc jsem tomu nevěřil a z výsledku jsem měl nemalé obavy. Ty se ale nenaplnily a Whedon to natočil přesně tak, jak slíbil. Vzhledem k postavám je film opravdu osobnější a můžeme je poznat zase o kousek víc do hloubky a chemie a interakce mezi hrdiny se posouvá na novou úroveň, kdy si jasně uvědomujeme, že vlastně nejsou přátelé ale spíš kolegové z práce s vlastní agendou, to mě překvapilo a zároveň i potěšilo, protože by to mohlo vést v budoucnu k dost zajímavým věcem. Hulk si některé okamžiky krade pro sebe a moc by mě zajímalo, jaké s ním má Marvel do budoucna plány (Planet hulk?). Ultron rozhodně není nezajímavý a jeho promluvy jsou občas děsivé, občas dětinské, ale především se chová víc lidsky než ostatní osazenstvo, což byl nejspíš záměr. Zkrátka a dobře je to prostě parádní a v kině jsme si to opět skvěl užili. ()

movie_fan

Totálna pecka :). Neskutočne som sa bavil, nenudil som sa ani jednu sekundu. Vizuál je zvládnutý perfektne, konečne sme sa dozvedeli niečo viac o postavách, ktoré nemali vlastný film. Dej fajn, Ultron bol dobrý záporák. Dvojičky prekvapili, hneď by som dal Scarlet Witch vlastný film. Radosť sa dívať. Humor nechýbal, typický Whedon :) ***** ()

katkaa21

Opravdu mě štve, že jsem film viděla s dabingem... což automaticky klesla kvalita filmu, ale když pominu ten dabing a zaměřím se na film jako takový, tak musím uznat, že druhý díl nijak nezastínil první ale zase to nebyla žádná hrůza. Děj je zajímavý, ale řekněme si upřímně na konci už mi to připadalo až přeplněné nápady a chaotické. Za to humor byl skvělý, takže jsem se nenudila, ale musím ho vidět ještě jednou v originálním znění takhle mě to opravdu hodně vadilo...ale Avengers si zamilujete a prostě osudy hrdinů vás chytají za srdce, takže proto 4 hvězdy. ()

oleg121

Druhý crossover obľúbených marvelovských hrdinov síce po produkčnej stránke funguje, na poli scenáristickom však zlyháva možno viac než kedykoľvek predtým. Je to akčné, zábavné, miestami aj skutočne napínavé, ale je tam toho už priveľa. Tentoraz je to viac-menej kalkul na značku, než potrebné pokračovanie, ktoré by to celé posúvalo niekam ďalej. Pribudlo nových Avengerov a hoci sa možno vyhovárať na to, že väčšina z nich už má samostatný origin film za sebou, a teda už by sme každého z hrdinov mali po mnohých stránkach poznať, nemení to nič na tom, že hlavných postáv už je skrátka priveľa a pritom ani jedna nemá dostatok priestoru (až na Hawkeya). Ako celok však dobré a prevládajú u mňa skôr pozitívne dojmy. Nabudúce by to už však chcelo zobrať z iného súdka.. ()

Salinho92

Čekal sem velkolepou řežbu a tu sem taky dostal, uplně miluju lidi co už v kině říkaj, že to je pohádka, sakra dyť je to Sci-Fi, to jako čekáte že to bude realistický? Mě se to líbilo moc, tyhle filmy nejsou moc o tom u toho nějak přemýšlet, nebo čekat že se staně něco nečekanýho, sou to komiskáky a tak dobro nakonec vždycky zvítězí nad zlem. Navíc mi přišlo, že některý humorný scénky byly vážně výborný. Dávám 4 hvězdy za Hulka a vlastně celou bandu, jenom Kapitán Amerika u mě asi nikdy neuspěje. čus ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Jako by nestačilo, že desáté Rychle a zběsile muselo vyměnit režiséra Justina Lina (Star Trek: Do neznáma, Rychle a zběsile 5), který nevydržel pracovat po boku egoisty Vina Diesela, za rutinéra… (viac)

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (viac)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (viac)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (viac)