Vyháňač diabla

• Slovensko Exorcista (viac)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

.killer.

Ačkoliv je už tomuto snímku skoro 40 let, pořád má co nabídnout. Viděl jsem desítky hororů, nových hororů, které této legendě nesahají ani po kotníky. Ano, místy jsou z dnešního pohledu ne příliš povedené efekty, ale místy právě naopak - levitující dívka nad postelí apod. Dobrý výběr herců, povedená hudba, dotažený scénář. V rámci hororů - starých hororů - 5*. ()

Koonix

Po prečítaní komentárov k tomuto filmu som sa naň veľmi tešil. Keď som ho púštal mal som strach, veď to predsa mal byť jeden z top hororov. A ako tak pozerám tak strach postupne opadával a opadával. Ku koncu som už len rozmýšľal ako to dopadne (dopadlo to dosť divne), o strachu tu fakt nemohlo byť reči. Moderné horory s hodnotením 40-60% majú pre mňa oveľa hustejšiu atmosféru. Takisto obsahujú množstvo ľakačiek ktoré podľa mňa k hororu patria. Tu som buhužiaľ za 2 hod zažil len 1-2 a ani tie neboli také silné. Takže poriadne sklamanie. ()

haffen

Jeden z klenotov hororovej kinematografie. Dôkaz o tom, že sa to dá keď sa chce vytvoriť desivý film bez tých všadeprítomných gýčovostí ako je to v dnešných hororoch, kedy všade lietajú črevá, odťaté hlavy, čo možno najbizarnejšie zabijanie a hlavné hrdinky - modelky vrieskajú ako o závod pred zohaveným záporákom... 4* (78%) ()

LudkovaLevaRuka

"Povedená taškařice vycházející z těch nejlepších tradic záměnového vaudevillu. Trojice rozverných démonských šibalů se rozhodne vydávat za Satana. Střídají se v těle nezletilé Regan a povede se jim napálit dva popletené duchovní (které ve filmu hrají Miller a von Sydow na samé hranici karikatury). Následuje gejzír groteskových gagů, které ovšem, podobně jako u Roba Schneidera či filmů typu Prci, prci, prcičky, balancují na ostří dobrého vkusu." Štěpán Kopřiva-Encyklopedie světového filmu (upravené vydání) ()

Nightswimmer

Apel na najnizsi pud primarneho strachu a vydesenia je uz prezity, akokolvek su pozy slecny posadnutej posobive. Kde ostala psychologizacia a pokus o utok na druhu signalnu sustavu mi ostava zahadou. Voci takymto snaham o vystrasenie su imunni aj ziaci na druhom stupni ´ludovej´ skoly. To ked vymetal diabla Mulder so svojimi novymi rumunskymi kamaratmi tak som dva dni svietil v celom byte ()

Homerking

Kultovní horor o dvanáctileté dívce posednuté ďáblem. Jeden z mých nejoblíbenějších hororů, klasika která stále dokáže i po tak dlouhé době děsit dnešní diváky. Dechberoucí atmosféra, na tu dobu vynikající efekty a hlavně výborný herecký výkon Lindy Blair. ()

Amras

Jak je možné, že jsem Vymítače neviděl dříve? Je fascinující, jak 40 let starý horor stále dokáže děsit. Už jsem viděl několik filmů o exorcismu, ale tenhle je jednoznačně nejlepší! Ze začátku sice chvíli trvá, než se příběh rozjede, ale pak už to je jízda. Po pravdě musím říct, že v žádném jiném podobném filmu není tak dokonale ukázáno vymítání. Tady ta scéna trvala skoro 10 minut. Ano, většinou platí, že ty starší filmy jsou o něco lepší než moderní. Navíc mě mile překvapily na svou dobu opravdu výborné trikové efekty. A jak jsem už říkal - lepší film o vymítání jsem ještě neviděl. ()

karlee

Katolická církev válí, restituce si plně zaslouží! Příběh mě sice zas tak nenadchnul, ale zpracování velmi dobré. Nevadila úvodní "neakční" hodinka, naopak spíš bych měl výhrady k závěrečné půlhodince, ale tam zas slušnou práci odvádí Max von Sydow. Horor to asi opravdu není, aspoň ne v tom smyslu, že bych se nějak bál, to ani náznakem (to už je větší horor sekání petržele, jak říká Horst Fuchs), což.je pro mě spíš plus. ()

dannyd14

Vtedy kultový horor, dnes už je vidieť o akú vyššiu triedu sú horory v dnešnej dobe spracované. Počas filmu mi škrípala v hlave jedna vec: načo toľká doťahovanosť? zbytočne to narúša dobre navodenú atmosféru a odpútava to diváka od obrazoviek, až pomaly usína. Ale napriek tomu musím priznať farbu, že niektoré scény boli dosť desivé a perfektne sfilmované a tá detská, desivá tvárička mi ostane ležať v pamäti ešte dlhé veky. ()

chlebo

Zhliadnuť to skôr, asi by moje hodnotenie vyzeralo inak, ale nemôžem si pomôcť. Viem, že príklad z Exorcistu si berú mnohé iné filmy, ale hoci bol tento snímok zručne natočený a ani nevyzeral taký starý, ako skutočne je, nedokázal si ma získať tak, ako som si to predstavoval. Možno veľa spravili tie chválospevy a mal som prehnané očakávania, neviem, ale každopádne tento snímok nebude patriť k mojim TOP a nedokážem mu dať viac než úplne nemastné neslané tri, aby ma miestna horororororová elita nedojebala na mraky. ()

1mArc0

Pre ľudí, ktorý priam si zakladajú svoje rozhodnutie na tom, ak si to vôbec pozrú... ak je to na značnej umeleckej, myšlienkovej, vizuálnej úrovni, ktorú si každý fajnšmeker žiada ... v rámci hororového žánru kultová záležitosť, v rámci svetovej kinematografie .. určite medzi ukážkové a zakladajúce typy skutočných zelených plátien. Do čias, kedy sa človek mohol vystrašiť, bez použitia efektov. O tom, že každý priaznivec horového žánru si to pozrie. Si predstavím, keby tento horor natočil David Lnych, kde len trilery a drámy sú hotové psycho. Určite odporúčam si pozrieť director´s cut, to je omnoho väčšie psycho ako normálna dĺžka filmu, Na svoju dobu veľmi podarený film, keď zoberieme do úvahy, aké filmy sa nakrúcali predtým, potom by bolo neférové a zlé dať tomuto filmu 5 hviezd. Na druhej strane bolo by hlúpe, kto má rád horor si nespustí vymáhača diabla. /85 %/ ()

crap

Geniální horor.. už je sice nesleduji tolik jako když jsem byla ještě dítě, ale za tím, že je to jeden z nejlepších hororů po všech stránkách, si budu vždy stát. Ono to je totiž celkově prostě dost dobrý filmařský počin. ()

Sammy.Boy

Naprostá senzace v historii hororového žánru! Dnes už to může přijít někomu úsměvné, ale ve své době publikum v kině jistě omdlévalo hrůzou. . . ()

ANTYCHRYST

Tohle je legenda.. zrození vymítače... neskutečné že je to z roku 1973.. i přes to film neztrácí na kvalitě.. samozřejmě.. že některé efekty můžou působit komicky..ale o to nejde .. postupné budování atmosféry.. pomalý rozjezd..jakmile se objeví první příznaky posednutí..tak se začínají zvyšovat obrátky.. posedlá holčička je geniální..jak zvrací.. mluví sprostě.. protáčí hlavu..reaguje na církevní žvásty.. jedním slovem paráda.. (proto jí mám vytetovanou na rameni) 100% nadčasové dílo a povinnost každého hororového fanouška.. ()

Meev

Před 46 lety to muselo být něco! Vidět to na plátnech v kině, býval bych dal těch hvězd pět. Teď jsem se akorát mohl přesvědčit, že film je úctyhodný. Nanejvýš od 30. minuty. Ta první půlhodina byla fakt utahaná. Poté to chytlo spád a já se chtěl dívat až do konce! Make- up se vydařil a i když jsem očekával, že se budu bát, ta atmosféra to nahradila. Bez hudby, bez jakéhokoliv podkresu dokázal film vytvořit husí kůži. Bravo. ()

Ewík

17.01.21:Odkdy je tady Vymítač na 16. místě, když zadám do vyhledávání "Exorcist"? Tento klasický film, který se ani v dnešní době nemusí stydět za to, jak je zpracován? No, to jsme se dopracovali... / Po delší době jsem film zhlédla znovu...a musím říct, že napětí by se dalo krájet, matka hlavní hrdinky mě štve nejspíš pořád, holčička se mi líbí pořád a pan kněz je doopravdy borec. Ani v dnešní době se tento film nemá za co stydět. Síla víry je nezdolná. Krásný úvod k mému hororovému období. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

Ve věku 87 let zemřel legendární režisér William Friedkin známý nejlépe pro své nezapomenutelné klasiky Francouzská spojka a Vymítač ďábla. Režisérův skon potvrdil děkan Chapman University a známý… (viac)

Vymítač ďábla se dočká rebootu

Vymítač ďábla se dočká rebootu

27.07.2021

Po úspěchu s oživením hororové série Halloween se režisér David Gordon Green pokusí provést to samé s další žánrovou klasikou, tentokrát Vymítačem ďábla. Práva k nové trilogii – ano, trilogii –… (viac)

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (viac)