Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

marnold

Kupa malych gupotek, kiere dodowajom filmu nadech groteski. Ale inaczyj film o tym, ze perfekcjonizm a ludzko dobroc sie wyplaco a ze eszcze fort mogom byc miyndzy nami. ()

Perverz

Barevnost na max, inteligentní absurdní groteskní humor. Na tenhle film jsem se těšil, připomínalo mi to chvilkami Amélii. Vyšperkované převelice, netradiční. A smál jsem se uvnitř i nahlas. Barevná groteska, která zaujme velikou škálu diváků. Rozhraní čtyř pěti hvězdiček. ()

Dyas

Grandhotel Budapešť mi přišel jako ujetý, ale originální film, který nepostrádal vtip a navíc jsme v něm mohli vidět tolik výborných herců. Je to vážně zábavný film, který však nesedne každému. Ralph Fiennes byl mimochodem v tomhle filmu boží. Možná jeho nejlepší role. Vy špinaví zatracení poďobaní fašističtí kreténi! ()

SHit4U

Moje naprosto a uplně první setkání s Andersonem a nemůžu jinak než dát za plno, protože komedie s takovým spádem, vizuálním kouzlením, šílenými a totálně absurdními scénami (např. přestřelka) a geniálními herci v čele s Fiennesem, který mi opět potvrdil, že když mu dáte prostor k hláškování (třeba V Bruggách) je nepřekonatelný stejně jako hrává režie Wese. Jediná nevýhoda tohoto filmu je, že se teď bojím kouknout na další Andersonovi filmy, protože se obávám, že nebudou tak dokonalé, jako tento. ()

Asmodin

Film mi docela připomínal Obsluhoval jsem anglického krále, ale později nabídl podívanou založenou na absurdních a vtipných scénkách. Václav Vydra mi nějak do dabingu nesedí, tedy alespoň v tomhle filmu byl hodně špatnou volbou pro hlas Adriena Brodyho, u kterého jsem předpokládala jiný tón hlasu k postavě, kterou ztvárňoval. Obsazení bylo skvělé, takhle si nějak představuji hvězdný film. Nepřipomíná vám Grandhotel Budapešť Grandhotel Pupp? Mě tedy jo. ()

vander19

Grandhotel Budapešť je v dnešnej filmovo-počítačovej dobe neskutočný skvost. Film je umeleckým zážitkom vďaka hereckým výkonom, výbornej réžií. Ale hlavne vďaka atomosfére, ktorú na plátne vytvára dvojica Fiennes - Revolori. Krása. Anderson mi pripravil najhlbší zážitok z filmu v tomto roku. Ešte aj tá dĺžka filmu je excelentná, ale hlavne to prostredie. Prostredie!!!!!!!! ()

peetriss

Film hrou v podání Wese Andersona. Svěží, úhledné, inteligentní, vtipné a podmanivé dílo, opřené jeho osobité výtvarno a brilantní obsazení. Ale nejen o něj - Grandhotel Budapešť vytvořil sám sobě kouzelné univerzum, ve kterém s neuvěřitelnou bravurou pěstuje funkční nadsázku. Univerzum, které dokáže vtáhnout a omámit. Tato skvělá satira mířená na evropské dějiny minulého století je pro mě bezesporu vrcholem Andersonovy obrazotvornosti s nespočtem komických figurek, kde kromě Ralpha Fiennese vyčnívá perfektně nadsazený "rodinný" zabiják Willem Dafoe, který je už nyní nezapomenutelný! 90% ()

jasiska

Veľmi vtipná a zábavná absurdita. ZERO: What do we do if we catch him? GUSTAVE: I don't know. He's a homicidal psychopath. Let's stop. ZERO: I can't. I can barely steer. ()

ondrula

Nezvykle hvězdné obsazení dělá z tohoto pitoreskního snímku skutečně úchvatnou podívanou. Zvlášť Adrian Brody se překonává. Škoda jen, že jsem vůbec nepochopil, o čem ten film byl. ()

Mitin

Co říct. Do kina natěšenost jako blázen a z kina zklamání. No, jenže ten typ zklamání, že ten film už skončil. Krásný, pestrobarevný hotelový svět s průvodcem Ralfíkem mě prostě okouzlil po všech stránkách. Rozhodně na vrcholu mého žebříčku letošních filmů a jasných 6*! ()

Prochy38

Začínám tomuto stylu (stylu W. Andersona) celkem propadat. Musím zkouknout ještě pár filmů, jestli to nebyl náhoda. Skvělé, opravdu skvělé. Herecky na totální špičce. Skvělí herci, a dokonalé výkony. Celkem věřím lehce volné ruce a věřím jejich improvizaci v mnohých scénách. Film má neuvěřitelné tempo. Utíká jako o závod, ale 100% času skvěle baví. U mě nejlepší výkon R. Fiinnese!! Mohl bych jmenovat další herce, nadchli mě všichni.... Svojí krásou třeba S. Ronan. Opravdu skvělé. Smál jsem se i mě to dostalo. Parádní!! ()

Piškotka

Vizuální podívaná především. Děj poutavý a tajemný. Hodně prvků naprosto originálních. A tolik výborných herců na jednom plátně se jen tak nevidí. Ralph Fiennes a Willem Dafoe stojí v čele. ()

lucijelucije

Jak prostý může být scénář W. Andersona, a jak duchaplně může být jeho režie propojena. Rozhodně je jasné, že Grandhotel Budapešť je kontroverzní film, který buď to má své fanoušky, nebo je nemá. Pro mě je tento způsb humoru vzdálenou galaxií, ale co opradu oceňuju, je oroginalita, se kterou se tahle komedie potácí po celých sto minut. Ale to je asi všechno..Já jsem tam tu svěžest a vtip nenašla. ()

tterez

Velmi atypické pojetí filmu s příběhem motajícím se kolem dost rušného dědického řízení. Divná doba, divné místo, skvělý scénář a skvělí herci. Poslední dobou mám na výběr filmů fakt kliku! 80% ()

DannyBoy80

Jako měl jsem z toho obavu. Andersonovu tvorbu znám a až tak úplně mi nesedí. Nicméně u tohot jsem se fakt pobavil. Hromada skvělých herců, mělo to i vcelku příběh. Je to spíše taková oddychovka, ale k pobavení úplně na pohodu. ()

Randyz

Osobně nemám moc tento typ "uměleckých" filmů rád. Ale bylo to tak geniální a šílené, že mě to nakonec celkem dostalo a pobavilo :-) U mnoha scén si člověk říká, jak to mohl někdo do takových detailů vymyslet a tak precizně natočit... ()

Darth Maul

Svieža fraška s drsnou komikou, ktorá musí byť splneným snom každého, kto aspoň trošku miluje filmy! Po jej skončení som mal neutíchajúcu túžbu poriadne si zalumpačiť v pestrom svete Wesa Andersona... ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz