Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

luciebenadova

Byla jsem tak zaujatá, že mi teprve po půl hodině došlo, že mi někdo kouká přes rameno. Taková barevná pohádka u které mi vůbec nevadilo, že to je vlastně road movie, s pěkně pitomoučkou zápletkou a nejvíc filosofování vás u ní bude stát to, co to je ksakru za dortíčky v těch růžovejch krabičkách. ()

Mykhaluu

Zatím jsem viděl od páně Andersona jen Život pod vodou a Fantastického pana Lišáka, což byly kousky, které sice měly v sobě vtipné nápady, ale taky hluchá místa a v případě Lišáka nesympatického hrdinu, kterého si paní Lišáková rozhodně vybrala špatně! :) Nu, nicméně tento filmový groteskní klenot je vypilovaný skutečně téměř k dokonalosti! :) Barvy, hudba, herci, v čele s mistrem oslizlosti Ralphem Fiennesem - dokonalost! :) Teď tedy nakouknout Až vyjde měsíc... ()

J.Cobra

Opět skvostný vizuální zážitek. Sledování mě opravdu bavilo a stále jsem netrpělivě čekal co bude dál. Film působí velmi nadneseně až komicky, což je Weseho typický prvek jak diváka pobavit. ()

Tashi

Výtvarně skvěle zpracovaný film s výborným hereckým obsazením a poutavým příběhem. Několik vtipů pobavilo, ale pravděpodobně jsem od tohoto filmu přeci jen čekal více. Rád ale zkusím další film ze tvorby Wese Andersona. ()

kiros179

Aby jste byli schopni si tento film užít, musíte si v prvé řadě uvědomit, že sledujete film od Wese Andersona a za druhé musíte mít správně naladěni na tu správnou notu - nechte své hnidopišské-seriózní-nedočkavé JÁ někde jinde. Film na vás opravdu dýchá dojmem, že se díváte na 30 let starý snímek, je (občas) vtipný, velice hravý, skvěle zahraný a místa až poetický (nepamatuji kdy jsem toto slovo v komentářích použil naposledy!). Přitom se WA podařilo vyhnout tomu, aby přeskakoval do nudy, či trapnosti, což je v tomto druhu filmů naprosto zásadní. Ralph Finnes si svoji roli očividně naprosto užíval! Zatím - 85% ()

pekas

No taškařice to byla, místy i úsměvná, známými jmény nabitá. Ale nefunguje to. Nic to ve mně nezanechalo a pocit po shlédnutí..... nic. Průměr. 56% ()

subic

Jeden bývalý poslíček hotelu Zero Moustafa vypráví svůj příběh u večeře, kde hlavní postavou je jeho bývalý nadřízený Pan Gustave. A pak tu máme celou řadu zajímavých tváří a hereckých výkonů ve vedlejších rolích a roličkách. Vše okořeňují velmi působivé interiéry, dějové záplatky a velmi precizně vypilované hudba skvěle podtrhující děj. Místy mi to připomínalo filmy Karla Zemana, útěk z vězení, lanovka, jízda na saních atd. Vedle toho je děj odehrává před, během a krátce po druhé světové válce, což vyzdvihuje její absurditu, trochu mi to připomíná Hanebné pancharty od Q. Tarantina. Ralph Fiennes jako symbol elegance a posel ze starých časů. Nutno říct, že v kině mi utekly asi nějaké detaily a že víc jsem si to vychutnal až v TV. ()

Coliseum

Andersonovi hrabe, což je přesně to, proč sem po sto letech vytáhl paty do (dokonce, ty voe, letního) kina. Narativní bryzance je kataklyzmatická a pod vedením pana Magora si chutně vyhraje vážně každej. A těch barev! ()

pery352

Takový typ filmů mám hodně rád. Ať si říká kdo chce co chce v tomhle je všechno naptí humor i trochu té akce. Skvělé překvapení, tedy aspoň pro mě. ()

Emjecko

Úplně první, co mě napadne, když se řekne Grandhotel Budapešť, je pitoreskní. Hned potom si začnu představovat nádherně vybarvenou omalovánku, rozpohybovanou, kdy jednotlivé obrázky a postavičky z nich hrají hlavní roli ve smutně veselém filmu o životě a snech, které máme, a je úplně jedno, zda je sníme či skutečně prožíváme. Grandhotel Budapešť je přesně takový sen. Nebudete si jistí, zda se vám nebo postavám v něm, něco jenom nezdá, ale ať už to bue jakkoli, nejdůležitější stejně je, že jste v centru jeho dění a vydržíte až do konce bez uzardění. ()

Film.maniak

To jsem tak jednou měla chuť jít do kina a zrovna promítali Grandhotel Budapešť. Mrkla jsem na čsfd.cz a stačilo mi, že má vysoké hodnocení a hlavní roli hraje Ralph Fiennes (pan herec), tak jsem šla do toho. I tak jsem nečekala mnoho.. o to víc jsem byla překvapena! Něco tak úžasně propracované jsem už dlouho neviděla. Děj filmu se dynamicky odvíjel a já se královsky bavila.. Navíc soundtrack seděl dokonale.. stejně jako u "Až vyjde měsíc" se povedlo Andersonovi a Desplatovi něco famózního. Bravo! ()

marek29

Tak si zase nalijeme čistýho sifonu.. Pár groteskních akcí, sem tam jsem se zasmál, ale opravdu pro mě není vrchol filmu "přestřelka v galerii", kde nikdo nikoho netrefí. A opravdu přemýšlím k čemu připodobnit tuhle podivnost. Komedii si teda představuju 100x jinak a snad Karlíka a továrnu na čokoládu tou divností bych hodil vedle tohoto creepy díla. Starý hotel a lidi vzpomínající na jeho zašlou slávu spolu se svými víceméně průměrnými životy fakt rád pohrdnu :( čekal jsem víc, tohle stačí s bídou sotva na průměr. ()

blowup

Výtvarné, vtipné, hodně známých tváří, hříčka pro Andersonovi fanoušky. Těm ostatním se to asi tolik líbit nebude. Ale film má i takové poslání, být originálním dílem a dá se i poznat, kdo že to natočil. V tom je Andersonova síla. ()

Zolky

Nemôžem si pomôcť, ale takmer vôbec som sa nebavil. Herecké obsadenie a výkony parádne, ale to je asi tak všetko. Pridávam sa do malej skupinky ľudí, ktorým toto filmové dielo nesadlo. ()

alpeew

Hrozně moc jsem čekala a moc málo dostala. Jako experiment možná, jako hříčky ála Tajemný hrad v Karpatech třeba, ale jinak??? O čem to vlastně jako bylo? ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz