Grandhotel Budapešť

• Česko Grandhotel Budapešť (viac)

Pán Gustave (Ralph Fiennes) je legendou medzi hotelovými zamestnancami. V čase medzi dvoma svetovými vojnami, v Bohom zabudnutej krajine, kde takmer nič nefunguje, je luxusný Grandhotel Budapešť oázou istoty a spoľahlivosti len vďaka nemu. Vrchný šéf hotelového personálu plní želania svojich hostí ešte skôr, než ich vyslovia, a väčšinu z nich nezištne miluje, často aj láskou fyzickou. Keď mu vďačná klientka odkáže mimoriadne vzácny obraz a vzápätí naveky zavrie oči, náhle pán Gustave závratne zbohatne. Celkom logicky sa stane tŕňom v oku nahnevaných pozostalých, terčom nájomného vraha a hračkou v rukách miestnej polície. Vo všetkých týchto nevďačných situáciách mu pomáhajú obstáť vlastné skúsenosti, osobný šarm a najmä pakistanský pikolík Zero (Tony Revolori), verný pomocník, z ktorého chce vychovať svojho nástupcu. (TV JOJ)

Forsetino

Komedie, která není vtipná je smutná záležitost. Příběh o ničem, občas trapné, občas nechutné, občas sprosté. Wes Anderson má solidní šanci na oskara, protože mně tenhle snímek přišel jako sračka! Občas to bylo hezké alespoň pro oči. Možná by to bez absurdních dialogů bylo lepší... Nejlepší by však pro tenhle vyumělkovaný podvod bylo, kdyby nevznikl. ()

Vojtarr

Geniální Ralph Fiennes jako majitel hotelu. Film je plný vtipných scén a hlášek. Na film se dá koukat i víckrát a neomrzí vás. Byl jsem připoutaný k obrazovce od začátku do konce. Dát něco jiného než pět hvězd by byl hřích. Bohužel jsem, ale poprvé film viděl s českým dabingem a to byla hrůza, ale to už samozřejmě není chyba tvůrců filmu. Bohužel český dabing se čím dál tím více zhoršuje. ()

Januss_26

Velice chabý pokus o grotesku. Pokud se tento snímek honosí titulem komedie, pak asi nemám smysl pro humor. Prkenné scény, které patrně mají být vtipné, doplněné naprosto nesouvislými dialogy o ničem vytvářejí příšerný, barevný mišmaš, ze kterého nebohého diváka musí minimálně rozbolet hlava. Když přivřu oko nad tím, že stylem se jedná o sprostou vykrádačku Obsluhoval jsem anglického krále a Tajemství hradu v Karpatech, dávám dvě hvězdy za obsazení, i když je mi záhadou co uznávané herce vede k tomu aby se podíleli na takových vyčpělých podivnostech. ()

Sharleen

Neštandardné a zábavné, ale napriek tomu mi tam na 4 hviezdičky niečo chýbalo, takže dala by som tak 3 a 1/2... taký kvalitný priemer. ()

Berty00

Taká tá vínimočná komédia ktorá má predovšetkým pobaviť no má v sebe niečo viac..Asi tak pred dvoma týždňami než som videl tento film som natrafil na "Až vyjde Mesiac" ktorý je tiež od Andersona no nemal až taký šmrnc ako Grandhotel Budapešť ...Podľa mňa lepší ako Birdman ....A musím vyzdvihnúť aj výborné kostými...Trochu som čakal že s takým obsadením to bude priemerné no bolo to parádne..Skvelá práca Wes Anderson! ()

Joedas

To je ten film, na který jsem nevědomky čekal a ve který jsem tajně doufal. Ten, jenž mi splnil všechna má nevyřčená filmová přaní, o kterých jsem předtím ani netušil. Wes Anderson mě tady dokonale položil vším, co udělal. Všechny detaily, všechny složky, všechny úrovně filmu jsou přesně takové, jaké je chci a jako celek pak šlape jako ty nejvyleštěnější švýcarské hodinky. ()

Guran

Další přehodnocovaný film, který svým trapným humorem rozhodně nenadchne. Každých deset minut je film blbější a blbější. Příběh plný zbytečných postav, jako například Billa Murrayho, nebo Owena Wilsona. Nevím, jak je to v knižní předloze, ale zde jsem se začátku filmu měl problém rozpoznat zemi, ve které se děj odehrává. Řekl jsem si, že když se film jmenuje Grandhotel BUDAPEŠŤ, bude se to zřejmě odehrávat v Maďarsku, ale ono ne. Po chvíli jsem tedy s těží pochopil, že celý děj se odehrává ve fiktivním státě Zubrowka, fajn, ale proč ten název Budapešť? Ve filmu mi taky místy vadil kamerový způsob a protažené scény, ke kterým bude přidán nějaký ten ubohý vtípek. Herecké výkony se snad nia takto nedají nazvat. Herci prostě hráli podle obsahu tohoto snímku, to jest trapně, jinak se v takovýchto snímcích hrát ani nedá. Samotný příběh je špatně sfilmován, se šílenou muzikou a blbými zvraty. Jako klad bych v tomto snímku dával český dabing, zvlášť Václava Vydry, jehož hlas mě zde bavil nejvíc. Myslím, si, že film měl na víc, dal se dokoukat, ale rozhodně bych to nenazýval výborným filmem, či peckou, nádherou a podobnými řečičky. Snímek je trapný hlavně kvůli režisérovi Wesu Andersonovi, který mě svým způsobem natáčení vůbec nenadchl. ()

MickeyH.

Úžasná výprava s prvky grotesky, dramatu, komedie, thrilleru, němého filmu a nevím čeho všeho ještě. Anderson u mě opět zabodoval a posadil tak tento film mezi mé oblíbené. Kamera samozřejmě středokompoziční, kulisy umělecké, a celý příběh je zarámován do čtení knížky, ve které vypráví vysloužilý portýr svůj příběh. Zkrátka piece of art! 90% ()

ratpile

Tak tohle mi absolutně nesedlo. Atmosféra byla zajímavá (našinci možná připomene Tajemství hradu v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela atd), herecké obsazení luxusní, ale já se do toho prostě vůbec nemohl dostat. Zkoušel jsem to dokonce dvakrát, ale i druhý pokus byl naprosto marný. Humor mi nesedl a vůbec celý styl vyprávění balancující na hraně parodie mě neustále vybízel k nepozornosti. Místy mi tón vyprávění připomínal mnou opovrhovaného Obsluhoval jsem anglického krále, jehož bizarní postavičky mi vždy přivodí tak akorát vyrážku, pozitivní pocity jakéhokoliv druhu nikoliv. Další film Wese Andersona už pokoušet nebudu. ()

teba

U Až vyjde měsíc jsem obdivovala hlavně nádhernou kameru, ale tady se k ní ještě přidal nadupanej scénář, plnej bizarních, ale přitom hrozně vtipnejch zvratů, zkrátka narozdíl od prvně zmiňovaného díla jsem se ani chvíli nenudila. Výpravu a kulisy taky chválím - čekala jsem, že hrdinové každou chvíli narazí na hraběte Teleke z Tölökö :o) Co jméno v titulkách, to hvězda, některý jsem ani nepoznala (Goldblum), ovšem Ralph Fiennes je tu nepřekonatelnej! ()

svetylko

Pestrá bonboniéra plná okouzlujícím způsobem zabalených bonbónků, ze kterých se místo pravých belgických pralinek vyklubala "čokoládová pochoutka". Nezůstala žádná chuť - jen ta velká hromádka čarokrásného celofánu. ()

Felisr

První dojem: WTF? Druhý dojem: Tilda Swinton bude za 30 let vypadat líp, než vypadá od svých 30 ;-) Třetí dojem: celý film je kříženec Hotelu Babylon a Adéla ještě nevečeřela. ()

jayman

Čarovné. Anderson je kráľ svojho vlastného sveta a kraľuje mu vynikajúco. Ani na minútu som neodtrhol oči ani pozornosť. A aby som nezabudok: chcem robiť v obrovskom hoteli pikolíka ! ()

JK77

snad prvy Wesov film co sa mi pacil a pritom to bola tak somarina. Ale pekna. A fajnove obsadenie to malo. Fakt 100 minut zabavy! ()

Jehan

Ten film je jako ohňostroj. Jeden nestačí koukat - a když to skončí, chce to vidět zase. A přitom nemá kloudný děj a není snadné se dopátrat, o co tam vlastně jde. Spousta bizarních, ale v podstatě milých nebo naopak děsivých situací. Odkazy, náznaky, labužnické jednohubky a bohaté vizuální rauty. Tak trochu Tajemství hradu v Karpatech střižené Karlem Zemanem. Ovšem v režii Wese Andersona, čímž se vše vysvětluje. Jiné než bizarní záležitosti přece netočí. Vizuálně jeho nejdotaženější film. K hereckému obsazení nelze než blahopřát. Dát dohromady takovou partu, někdy i jen v hodně vedlejších rolích - klobouk dolů! Asi ho mají rádi. ()

iz67

Viděl jsem už od Andersona jednu věc (Až vyjde měsíc), a tam jsem na tu jeho stylizaci byl docela alergický. Přišla mi samoúčelná. Ale tady to bylo fajn - stará doba si stylizaci žádá .... ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona

17.07.2021

Wes Anderson točí další animák

Wes Anderson točí další animák

26.12.2016

Jen málokterý režisér má tak výrazný rukopis jako Wes Anderson. Jeho filmy s veselými barvičkami a vycentrovanou kamerou jsou nezaměnitelné, a pokud patříte mezi Wesovy fanoušky, můžete se začít… (viac)

Co chystá Wes Anderson?

Co chystá Wes Anderson?

07.12.2015

Americký režisér, jehož kariéra je plná nesmírně osobitých filmů (Život pod vodou, Až vyjde měsíc), už dává dohromady svůj další počin. Wes Anderson je teď mnohem známější než kdy dřív, protože… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz