Batman

• USA The Batman (viac)

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City. (Continental film)

stepankoby1

Zručná zábava, která ale potřebuje part II (NE trilogii) s Arkham Asylum šílenstvím a završením charakterového oblouku Bruce, aby z ní něco i bylo. Aktuálně je to "jen" půlka fantastického celku a podstatně lepší Joker. ()

ink flo

Nolan reload mě nikdy úplně za srdce nechytil, přišlo mi to vizuálně moc minimalistický, vyleštěný, sterilní. Takže tenhle pokus považuju za zdařilejší, více gotiky, více noir, nejvíce deště. Do toho se tam dějem cyklicky/hypnoticky pořád vrací variace na dva hudební motivy (Ave Maria + Nirvana - Something In The Way). Děj potěšil a překvapil tím, že je to daleko víc o detektivní práci (vpodstatě je to lehká vykrádačka "Sedm"), než mlátičkách. Penguin je člověk a Riddler si vystačí jen s gafou, Pattinson je autenticky zbědovanej a depresivní. :-) ()

Marpe

Po dlouhé době jsem byl v kině a musím říct, že jsem z nového Batmana velmi nadšený. Věděl jsem, že tohle bude dobrý film už podle traileru, který mě velmi nadchnul. Začátek filmu byl pro mě takový pomalejší, ale postupem času se to rozjelo a mělo to pak ty správné grády. Celkově film působí depresivním dojmem a má velmi působivou temnou atmosféru a hudbu. Oproti jiným Batmanům je tohle spíš akční detektivka, která měla dokonalé rozzuzlení. Pattinson se roli Batmana ujal skvěle. Po Baleovi ho řadím jako druhého nejoblíbenějšího Batmana :-). Můj celkový dojem nooo napjatý jsem byl od začátku, až do konce a vůbec mi nepřišlo že to trvalo 3 hodiny :-). Ještě bych dodal, že je škoda, že Joker nedostal víc příležitosti. Tak snad v příštím filmu :-) (Chválím tvůrce za Nirvanu :-)) ()

katalog

Za tu krásnou kameru a temnou atmosféru, Pattinson pro mě stále naprostý neherec, otravný, nudný, bez výrazu jako by celou svou kariéru hrál jednu postavu jenže mu to prostě nejde. Opravdu jsem doufal že mě tentokrát přesvědčí, bohužel opak je pravdou. Pro mě hlavně kvůli němu naprosto zbytečný film ze série o temném hrdinovy. ()

pirko7

Působí to na mě jako kdyby to bylo natočeno o 15 let zpět, technická vybavenost Batmana je menší jak u předešlé serie. Celkově to není batman, je to krimi film co je zbytečně nataženej na scenách kde se nic neděje. Zlatej temnej rytíř. ()

peetrejr

Po zhliadnutí traileru som ostal v úžase. Čakal som, že to bude film plný nečakaných zvratov, hustej akcie, lenže to čo som dostal, sa nepodobalo mojim očakávaniam. Isteže, nie je to zlý film, lenže sú tu isté štrbiny. Začiatok filmu je ukážkový, hudba zapadá do aktuálneho deja, herci hrajú prirodzene. Film je dosť depresívny a temný, čo aj Batman má byť. Nečakal som že Twilight upír zahrá svoju krvnú skupinu a ešte tak skvele. Je priam jasné, že nemá na Balea ale ako nový Batman je fakt dobrý. Nerozumiem síce prečo si maľuje oči na čierno, kde skôr vyzerá ako keby ho prepustili z Arkham. Vlastne to ani nevyzerá zle, pretože nový Batman v podaní Robka Pattinsona stojí za pozriete. Penguin je super, pripomína mi Penguina z Gothamu. Je rovnako slizký aj keď má o pár kilo viac, čím pripomína komiksového Penguina. Riddler vyzerá spočiatku úsmevne, vyzerá ako výborný psycho záporák. (spoilery - takže ak nechcete nič prezradiť nečítajte ďalej recenziu) Lenže odkryje sa že je to totálny úchulny debil. To ma sklamalo a ešte že  sa nevolal Edward Nygma! Joker na konci stojí za veľké čierne hovno. Neberte mi to za zlé, ale jeho smiech mi reálne pripomína mňa, keď sa snažím smiať naschvál. A nečakal som že sa práve Riddler a Joker spoja, v skutku to môže byť zaujímavé duo.  Ďalšia výborná práca scenáru je, že Selina je dcérou Falconeho! To je tak trošku úlet ale zas  dôvod prečo by ho mala zabiť. Rozumiem, že keby malo byť všetko podľa komiksu stálo by to za prd. A nesmiem opomenúť na Gordona, ktorý bol ako tak tmavší. Nehovorím že by mal byť Jimmy beloch, takže mi to moc neprekáža. Ale aj Selina je tmavšia a aj James... Je to inovatívne, pravda. Som dokonca otvorený možnosti že by aj Batman mohol byť čierny! (nemám žiadne rasistické chuťky a som absolútne v pohode s ostatnými ľuďmi inej farby pokožky, veď stále sme ľudia) . Koniec filmu sa mi vôbec nepáčil. Veď však Brúcík sa previezol so Selinou na motorke a potom každý šiel svojim smerom. V pozadí hrá dramatická hudba, ktorá vám signalizuje koniec tohoto trojhodinového filmu. Ach, čakal som že budem počas filmu ohúrený ako som bol pri Nolanovkách. Ale čakal som že ma to tak ohúri ako všetci píšu, ale nestalo sa. Áno, Batman je dobrý film, ktorý vniesol do DC sveta opäť svetlo (ak nepočítame Peacemakera). Lenže stále je na čom pracovať aby to dosiahlo dokonalosti. Hovorí sa, že na vlastných chybách sa máme učiť, tak ja pevne dúfam že budúci Batman bude už poučený a urobí mi trhák roka. ()

TaanStari

Takhle se prodává skvěle natočená, přesto obyčejná detektivka komiksovým nerdům. Film velice zábavný, ale název je jen lákadlo. ()

barteca

Noir Batman. Tak noir, že polovinu filmu není moc vidět. Skvělá Zoe K., šmajdavý netopýr mě nikdy nebral a nebere, celou dobu se tváří jako Fantomas. A navrch se film utápí v teatrálním zbytečném patosu. ()

theSaint

Nedokoukal jsem. Unudilo mě to k smrti. Rozhodně nejvíc nezáživný Batman, co jsem kdy viděl. Neatmosférické (ne- zataženo a chcanec ještě atmosféru nedělá) , bez jediné skvělé scény, akce během 3h téměř nulová, natahované jak vařená nudle. Pattinson vypadá jak na heráku a respekt/strach z jeho Batmana nejde, charismatu má asi jako můj soused, co maká ve smíšence. Nikdo mi nevymluví, že na tuhle roli je prostě mladej a typově naprosto nevyhovující. Režie taky žádná sláva. Repliky do zlatého fondu taky nezapadnou. Scénář, no, ani nevím, takový slepenec. Netuším, co se všem tak líbí, pro mě to byla čirá šeď. Tváří se to strašně důležitě, ale ve skutečnosti je to strašně jalový. Sorry, zlatej Affleck, jeho Batman měl koule a Wayne šmrnc. Cat a tučnák ostudu neudělali, ale to je slabá útěcha. Never ever. ()

Bozvav

Originální pojetí - jistě, ale v tomto případě to je spíše na škodu. Chápu, že zdejší osazenstvo ocenilo především vyzrálejší a dospělejší přístup tvůrců, jenž zvolili temnějši a hutnější atmosféru a místy téměř novogotický vizuál. Nicméně obsazení "Drákuly" 2008 za mne nebylo nejšťastnější volbou (vzhledově bych si ho spletla se Sandmanem) a navíc se to děsně vleče. Vše je jakoby zpomalené, stopáž vražedná a dialogy funkční jako rohypnol v kávě. Já se většinu času brutálně nudila a jakkoliv mne Batman s Acfflekem nebavil, vlastně mne žádný super oelasťákovaný trouba nikdy moc nebral, tak toto je ještě větší peklíčko. Za mne tak 35% max. ()

TostTom

The Batman... Pro mě osobně nejlepší film, který jsem za svůj život viděl, nikdy mě žádný film tolik nenadchnul, neoslovil a nemotivoval jako The Batman. A právě proto si myslím, že se jedná o celkem underrated film, který je zastiňován Nolanovou trilogií, i přes to, že se jí vyrovná a dle mě ji dokonce i celou předčil a tudíž by si zasloužil mnohem větší procenta než 79. Celé ty 3 hodiny utečou jako nic a to hlavně díky skvělému příběhu, zápletce a nebo třeba i hudbě, která je naprosto dokonalá a asi jsem ještě neviděl film, kde bych věnoval takovou pozornost jenom hudbě. Líbí se mi, že je to celé hrozně temné až noirové a není zde přebytek akce a film si celkově na nic nehraje. Dál co se hereckých výkonů týče, nemám co bych vytknul a myslím si, že Robert Pattinson byl skvělou volbou. Efekty jsou taktéž bezchybné a naprosto dokonalé, není to přemrštěné barvami a celé to pěkně zapadá dohromady a ta automobilová honička s Penguinem, za mě asi nejlepší scéna celého filmu a také asi nejlepší automobilová honička vůbec. Chemie mezi Batmanem a Catwoman je další příjemné a velmi povedené ozvláštnění, tak jako detektiv Gordon, který je úžasný a velmi dobře zarhanný. Dále Riddler, ten je jedním z nejlepších filmových záporáků a doufám, že ho v budoucnu ještě uvidím. Závěrem můžu už jen asi říct, že se těším na pokračování a doufám, že dopadne ještě líp a nebo aspoň stejně dobře. Nemám co bych vytknul. 10/10 ()

Mona-Lisa

Není to Burton, není to Nolan. Jsou to tři hodiny, které za to stojí? Rozhodně. Nic bych nevystřihla, světlo exceletní, zvuk, hudba, scénář, tempo. A to hlavní? Robert jako Wayne? S maskou na potlesk, bez masky-emo maník s ofinou a ksichty na facku. Ale i tak to chci vidět znova, nejlíp hned. ()

TheHofi

Už je to víc jak rok a půl, co vyšel pro mě nejlepší film o Batmanovi a zároveň i nejlepší komiksový film všech dob. Jo, furt je to naprosto fantastická tříhodinová detektivka s fantastickou atmosférou, příběhem, boží hudbou, herci, nádhernými záběry, nádherně natočenou akcí a jednou z nejlepší filmový automobilových honiček všech dob. Jo jsem z toho furt tak nadšený, jako když jsem na to byl v kině, a každý záběr z filmu bych si nejraději pověsil doma jako obraz. Takže jak jinak než 100%, a sem s tou dvojkou. ()

sgt.paper

DC znovu ukazuje, že když své superhrdiny umístí do žánrového filmu, mají potenciál Oskarových ambic. Bohužel, narozdíl od Jokera, Batman svůj obrovský potenciál nenaplňuje. Film má v sobě rozhodně nejvíce děje, co kdy v superhrdinském filmu uvidíte. S tím souvisí i jeho opravdu vyčerpávající délka. Avšak víc neznamená vždycky lépe, a tak Batman nedokáže pořádně rozvést a uspokojivě dokončit vlastně ani jednu příběhovou linii. Celý film, tak působí tak nějak na půl. Je to napůl noir detektivka, kde ale chybí opravdová detektivní práce a která se navíc nedokáže odprostit od toho, že superhrdinové prostě musí být akční film. Batman svázaný požadavky na akci se tak nikdy nestane tou pravou atmosférickou Fincherovskou detektivkou, kterou by tak moc chtěl být. Ještě více než akce ho ale svazuje (pochopitelný) PG 13 rating. Chybí krev, surovost a ty "obrovské ohavnosti", které provádí záporáci, tak působí nereálně, slabě a fanouška nevtáhnou do děje. Batman chtěl být nové Sedm ale je to spíše Sedm z videopůjčovny ve slevě. I tak ale Batman je na poměry superhrdinských filmů speciální a ukazuje, že Warner/DC může narozdíl od Marvelu natočit opravdu vysoce kvalitní seriózní film. Jen tentokrát tomu prostě něco chybělo. I tak si myslím, že je to ale správná cesta a tahle žánrovost a osobitost je budoucnost komiksových filmů. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

28.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023