James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

Rebel24

Da sa povedať ze úplne rovnaký scenár dua Casino Royale - Quantum of Solace sa opakuje pri novodobom duu Skyfall-Spectre. Opäť akoby neschopnosť (alebo neochota?) ísť ďalej, štylisticky ide o mladšieho brata Skyfall. Naozaj len v detailoch badať rozdiely, ale naproti Skyfall (ako minule) nič pamätné neprichádza. Tentokrát osvieženie už neprináša ani žiadna postava, preto je Specter skôr kvalitný standard vrámci série. Newman je ale lepší (motív pre Madeleine sa priblížil k Vesper). 72% ()

MartinNewman

To mohla být taková paráda. Ten film měl všechny předpoklady navázat na geniální Skyfall, který měl super záporáka božského Bardema, aby se nakonec nestalo nic. Když jsem se dozvěděl že záporáka bude hrát miláček publika Christoph Waltz, tak jsem si mnul ruce a nakonec mi spadla brada. Ne kvůli jeho výkonu, ale protože dostal tak žalostně málo prostoru. Hodně málo. Herec jeho kvalit mohl mít roli výraznější a nakonec i Dave Bautista dostal více prostoru než on. Co to mělo být Mr. Mendes? Další problém už před tím než šel film do kin, byla úvodní píseň. Kdo najmul toho zkurveného kastráta Smithe aby nazpíval úvodní píseň, tak by s tím kryplem měl jít na jednu celu. Něco tak hnusného, odporného, zkurveného, jsem roky neslyšel o čemž svědčí že ten paskvil se na rozdíl od Skyfall v rádiu prostě nehraje. Ještě teď se mi vaří krev jen si na ten hnus vzpomenu. Spectre je po Skyfallu o dva levely níže. Nevím co se stalo , ale Mendes jel na půl plynu a je to vidět skoro po všech stránkách, mimo akce. Akce když už začne tak stojí za to a je dotažená po všech stránkách. Děj je na Bonda příliš komplikovaný a začíná smrdět telenovelou. Je to jakási černá předzvěst toho paskvilu, té sračky, co přišla potom, takže vlastně ještě může být člověk rád za to jak to dopadlo, ale víc jak 3 body si tento film nezaslouží. ()

HlySh1t

Spectre plní nevděčnou úlohu: sbírá fragmenty z předchozích dílů ve snaze je proměnit v koherentní celek a zároveň připravuje půdu pro závěrečný díl. Musí při tom nutně působit nehotově a nezajímavě, což se snaží zakrýt tak, že se víc noří do minulosti a chce si odškrtnout položky dřívějších "klasických" Bondů: rychlá auta, technická udělátka, Bondgirl (v podání nadpozemsky krásné Lei Seydoux) a supertajná organizace v čele s údajně dávno mrtvým filmovým nacistou. V této inventární čistce pak film působí rozkolísaně, scenáristé jako nezkušení hráči pokeru odhalují svoje karty moc rychle, až je závěrečné finále zcela bez energie a tím pádem i bez našeho zájmu. A tohle už dvojice filmových es (tentokrát Deakinse vystřídal Van Hoytema) jako u Skyfallu nijak nezachrání. ()

samo151

(Videné vo formáte IMAX with Laser) Sú to možno najnezaslúženejšie tri hviezdičky aké som kedy dal. Ale nemôžem si pomôcť. Film je po väčšine stránok super. Skvelé herecké výkony, správne množstvo humoru, akčné scény ma príliš nenudili (hoci o jednu menej by som zvládol), solídny soundtrack a technická stránka filmu je samozrejme výborná. Lenže potom príde príbeh. Au. Už z trailerov bolo jasné, že sa dočkáme prepojenia so staršími Bondovkami. A skoro celý film som čakal, že príde vysvetlenie aké je teda to prepojenie medzi Oberhauserom a tým čo sme videli v predchádzajúcich Craigovych bodovkách. No potom prišla veta "It was me, James." a bolo vybavené. Všetky plot holes v rámci filmu som prekusol, ale toto už bolo proste za čiarou. Jednak je to nehorázne tuctové a jednak to v niektorých prípadoch (Silva) absolútne nedáva zmysel. Z kina som po prvom pozretí odchádzal s pocitom, že som bol oklamaný. Do toho sa pridáva vzťah Bonda a Swann, ktorého nefunkčnosť bola zrejme dôsledkom nedostatku času - problém je, že ho posekali natoľko, že prestal dávať zmysel. No a Monica Bellucci. To je pre mňa druhá Bérénice Marlohe. Najprv mi tvorcovia podhodia dobre napísanú a vynikajúco zahratú postavu, ktorá následne po 5 minútovom šteku zmizne. SPECTRE je v prevažnej miere vynikajúci film, ktorý má ale zásadné plot holes v úplne hlavnej storyline a ani zdaleka nevyužíva potenciál postáv a premisy, čo ničí celkový dojem. Nevyužitá šanca. ()

quido.morava

Je vidět, že se bondovky vyvíjí nejen v laboratořích Bondova kolegy Q, ale i s ohledem na aktuální hrozby společnosti. (V příští Bondovi bude snad něco o imigraci ze zemí třetího světa.) každopádně, posledními bondovkami se zřetelně táhne dějová linka zdůrazňující nebezpečí ze strany elektronických informačních systémů (internetu, provázaných globálních informačních sítí a naší každodenní závislosti na počítačích, mobilech atp.). Na několika místech navazuje na dějové vrstvy v předchozích dílech a snad poprvé zde Bond nezachraňuje Britské impérium, ale téměř výhradně svou vlastní instituci, čímž se zde objevuje téma, které si pohrává s problematikou zkorumpovaných státních institucí, prorůstání ekonomické mafie do vládních struktur a do bezpečnostních složek, což už nakousl i Skyfall. Bondovská struktura vývoje děje však nadále zůstává zachována. Budu-li hodnotit bondovky v rámci těch s Danielem Craigem, kde jednoznačně vede Casino Royale, pak Spectre bude asi na 3. místě. Je méně romantická, než Skyfall, zato více nostalgická. Děj je trochu pomalejší, což by pravidlem u bondovky asi být nemělo. Nicméně ji řadím mezi ty povedenější. (PS: Christoph Waltz zde opět exceluje ve svém slizounství) ()

Y2ORSI

Aspoň, že trailery nelhaly. Stejně jako celá kampaň i tohle je unylé, předvídatelné a překvapivě nudné. Zbytečně štědrá stopáž, vzhledem k prostinkému a předvídatelnému scénáři s malou porcí akce. ()

Filooos

Obrovské zklamání - pod našlápnutém začátku filmu jsme věřil, že to bude 2apůl hodinová šou.....nakonec jsem se modlil, ať už to konečně skončí....a skončilo - nesmyslnou romantikou. Ach jo, zase tři roky čekání...snad se tentokrát vyplatí. ()

San Miguel

Tento díl mě docela zklamal. Podle mě je tam více kecání, než akce. Je sice nejdražší, a nejdelší ale v mém žebříčku se řadí ke Quantum of Solace, tudíž pro mě ne tak velký filmový zážitek, jaký jsem očekával. ()

tovarnik81

24. Bond se vydává na území artového, (lehce) akčního psychologického thrilleru, což je cesta, kterou naznačil Mendes už v druhé polovině Skyfallu. Audiovizuálně pěkná podívaná (byť bych asi uvítal návrat k plně digitálnímu snímání), ale dějově to není pro Bondovku úplně šťastné řešení. Ano, jsou zachovány všechny "povinné" prvky, ale hrabání se v Bondově minulosti mě upřímně nikdy moc nebavilo. Jak rád jsem v kině zavzpomínal na šablonovité Mooreovky, které sice zas trpěly jinými nešvary, ale člověk vždy dostal, co očekával. Série jako Bond, Batman a další dle mého názoru nejsou stvořeny k experimentování. A tak jak mě nebavil Nolanův Batman, bohužel musím říct, že mě nebaví ani Mendesův Bond. Doufám, že o režisérské sesli pro Bond 25 ještě není definitivně rozhodnuto... Taky mě dost mrzí, že nebyl využit Waltzův potenciál a jeho Blofeld (který měl vůbec jako postava zůstat pohřben v bondovkách 60. let), je takový lehce poťouchlý, ale prakticky neškodný blázen, který se zmůže jen na dálkově ovládané nedotažené mučeníčko. V tomto ohledu zlatej Mikkelsen s krvavým očním kanálkem a jeho bolavý uzel na provaze... A tak za sebe musím říct, že mezi craigovkami je Spectre jen o fous lepší zářez než uspěchané Quantum. Uvidíme, jak dopadne box office, třeba většině diváků tento nový typ bondovek sedí, mně bohužel nikoli. ()

archetta

Velmi příjemné překvapení, zvlášť když jsem si přečetla nepříliš lichotivou recenzi (s malým spoilerem, který mě trochu mrzí). Spectre je mnohem komornější, pomalejší a atmosféričtější než jakýkoli předchozí díl a podle mého názoru to není ani akčňák, ani "bondovka". Mně tenhle způsob vyprávění ale vyhovuje. Nutno však říci, že příběh není tak "promyšlený" jako ve Skyfall (ne že by byla zápletka Skyfall nějak komplikovaná) a nedostavuje se pocit "wow, teď to do sebe všechno tak skvěle zapadá a dává smysl". Myslím, že zápletka Spectre byla spláclá celkem nedávno, kdyby to ke Spectre směřovalo od začátku (od prvního filmu s Craigem, tedy Casino Royale) a občas by se objevily jemné náznaky a nedořešené maličkosti (podobně jako v Sherlockovi od BBC), bylo by to podle mě mnohem lepší. Co musím vyzdvihnout, je úžasná hudba, opravdu skvěle film doplňuje a spoluvytváří. Craig se v Bondovi už také našel, Christoph Waltz je jeden z nejlépe zahraných záporáků (ne že bychom se toho o jeho postavě dozvěděli mnoho) a Léa Seydoux je celkem dobrá bondgirl, i když se o sebe neumí příliš postarat a i když v jednu chvíli Bonda odmítne a v následující ho svede. A ani se nedozvíme, jak dopadla ještě jedna žena z filmu, se kterou také něco měl. Také je trochu škoda, že Andrew Scott nedostal příliš prostoru, každopádně děsivý byl dost a byl rozhodně jiný než jeho Moriarty. Jen je mi líto té první slečny z úvodní scény, Bond ji nechá na suchu... ()

vinson003

Čistá zábava a napětí. Zápletka sice nebyla moc komplikovaná a hlavně závěr měl pár much, ale podle prvních komentářů jsem myslel, že od druhé půle se budu nudit. Zmýlená neplatí. Dotyční totiž zapomněli napsat, že první půle byla famózní a druhá tedy "jen" výborná. Bondgirl krásná a sexy. Craig stále fungující a klidně si ho dám ještě v dalším díle. Po Šíleném Maxovi další skvělá popkornová jízda tohoto roku. ()

domco61

videl som každú bondovku, ktorá kedy bola, predposledný skyfall nadhodil ladku velmi vysoko, bohužial spectre sklamalo a ani z polky sa nechytalo. začiatok síce skvelý, očarujúca monica bellucci :) ale na to že do toho investovali 300 mega zbytočné natiahnutý film. Snaha o vtipnosť okej, ale ani záporák waltz neukázal nijaký extra výkon- nie že by bolo čo ukázať, ked scenár nebol veľmi prepracovaný. a záver filmu bond sa drží za ruku ? wtf :D :D :D ()

Rajca

V ý b o r n é. V Spectre sa kruh uzatvára. Jednotlive kúsky puzzle do seba začínajú zapadať, čo prijemne prekvapilo. Skvelý úvod v Mexico City, opäť veľmi vkusne zladené titulky s ústrednou piesňou, ktore uz síce nie sú po Skyfall prekvapením ale opäť dokonale sadli. Podľa mna je naopak Christoph Waltz veľmi vydarenou náhradou Bardema a podáva skutocne slušný výkon. Chvalim skvelú kameru, každý záber je čistý a cielený na efekt, čo sa skutocne podarilo. Za vyzdvihnutie stojí tiež hudba, scenar a strih. Napriek 150 min som nemala pocit, že niektoré scény prevyšujú. Striedanie akčných scén s dialogovymi mi nevadilo, naopak pridáva filme na komplexite a dotvára celkový dej. To že v prípade Ley Seydoux nejde o takú osudovú príťažlivosť ako pri Vesper tiež nevadí, prave naopak, dáva väčší doraz na minulosť. Suma sumárum, veľmi vydarena Bondovka s doteraz neprekonateľným Craigom, ktorý si verim strihne aj 25ku. A len dúfam že meno Beckham sa v prípade jeho nástupcu skloňuje len ako zlý vtip ;-) ()

halelujah

Chcel som dať dve hviezdy ale nakoniec som si povedal že to bola chyba kinosály že som sa tam potil a film som si až tak neužil , začiatok bol úžasný mexická atmosféra latinskej ameriky si ma ukradla a to doslova. Epické basy, skvelá akcia úžasná atmosféra ach čo viac chcieť. Pokračovalo to veľmi dobre podmanivá mary penny , pohreb v ríme bol zaujímavý a scéna z vdovou bola vážne vzrušujúca! Ešte aj stretnutie spectry sa mi páčilo aj malý humor , potom síce deja vu z game of thrones (oberyn vs. mountian) ale vcelku ma dostalo ako hlavný záporak zistil že tam je bond . A tým šokom skončila aj úžasná časť filmu , klišé cez klišé , nudná vata a nudný poskokovia mary penny nedá zo seba čo môže a pán "Q" ma tiež neohúril nato aké úžasné zóny sú vo filme použité "tá v púšti , klinika" tak som si ich neužil toľko a pri tom boli vážne super zvolené a jednoducho úžasné . Najhorší je koniec ak posledných 50 minút filmu by nebolo (alebo kolko) a bola by tam len vražda alebo únos jamesa bonda film by to značne povznieslo , prečo?Pretože s danielom craigom už ďalšia bondovka nebude ak čítate články okolo neho tak mohol odísť z uctou . Zhrnutie: -super začiatok -úplne nanič koniec - osobne mi stačilo repete že kto všetko je v spectre v lanovke už ma potom s tým vážne nemuseli otravovať (šifra atď.) -úvodná pesnička bola teplá -bond girls stály zato -daniel craig reprezentoval väčšinou filmy mladej generácie ale tu už je iba v starých klišé (druha polka filmu) -hlavný záporak? Vážne?! Vybuchne celá hlavná základňa a on má zničené len očko?A bond s tej základne unikne aj vďaka tomu že na jednu strelu zabije 8 zabijakov ktorý strielali asi slepými? -O áno a dokonca hlavný záporak nezabije pána bonda priamo ale chce ho odpáliť a dá mu na výber či utiecť alebo zachraniť bond girl, bond "nečakane" zachráni seba aj ženu a poslednou strelou z pištole trafí vrtulník presne tak že spadne na most oh aké prekvapivé . ()

MayB2

Konečně jsem si v nějakém filmu užila luxus kontrastních tichých scén, kdy se nic neděje, jen roste napětí (rušené ovšem požírači popkornu). Kdyby na železniční zastávce Bond chytal mouchu do hlavně, ani by mě to nepřekvapilo; ze všeho nejvíc mi připomínal unaveného osamělého pistolníka z filmů Sergia Leoneho. Příjemná podívaná, v které se Bond stává skoro člověkem. Není to špatný směr vývoje, koho by bavilo, kdyby celá série běžela podle jednoho vzoru. Koneckonců, odklon k vážnějšímu ději nastal už u dvou filmů s Timothy Daltonem (ani tehdy se to nesetkalo s úspěchem), ale kupodivu si právě ty díly díky jejich výjimečnosti dobře pamatuji. ()

Lubess.Knopp

Mírně nepovedené pokračování James Bonda. První půlka filmu byla až odpudivá, kdyby se vynechala první hodina vůbec by to nevadilo. Jakmile se objevila Léa Seydoux celá akce nabrala skvělých obrátek . Svou svůdnou postavou a vyzývavým obličejem všechny bavila a dodala filmu dostatečnou barvu. Daniel Craiga moc nemusím , ale ušlo to. Zajimalo by mě co se bude dít dále ve filmu Bond 25. Uváděcí scéna s Sam Smithem byla uchvatná. ()

Tempter

Díky Bohu Skyfall zastaven. Spectre - pro mne příjemný genderově vyvážený retro spektákl s místy až překvapivě svěžím hudebním podtextem. I ten kňoura s titulní písní se v kontextu celého filmu dal přežít. Scénář komentovat nebudu. Prostě jistá nelogičnost k tomuto žánru patří, bo by to tak zábavné nebylo, že, ehm. Z kina jsem šel spokojen :-) Tak pane Mendes, my to tedy ještě s Vámi zkusíme, ale pamatujte si, starého a nového Bonda kombinovat lze, ale pořád platí: " Protřepat, ale nemíchat !!!" ()

killberrybil

Byl jsem na bondovce, nebo na nějaké módní přehlídce? Věci které bijí do očí: do vlaku jde pár bez zavazadel, ale slečna si stihne během té jízdy odlakovat nehty, přelakovat je na červeno, vzít si dvoje další šaty, komplet se přelíčit, pak si opět odlakuje nehty, nalakuje si je na původní barvu a opět si vezme jiné oblečení a změní líčení. Po příjezdu vyčaruje další řadu módních doplňků a super béčko až céčko může začít. Nejhorší bond girl co pamatuju. Nic, co by se mi na této postavě líbilo. Craiga mám celkem rád, takže dojem lehce vylepšil. Ale tahle bondovka se příliš nepovedla. ()

Mertlas

Dvě hvězdy za drzost s čím tvůrci posledního dílu přišli!! Obzvláště po povedeném Skyfallu. Začátek filmu opravdu strhující - kamera, hudba, kostýmy a celková atmosféra festivalu na jedničku podtrženou.... a potom? Jedna velká komedie:) Od fimlu jako je Bond neočekávám moc realistický děj, ale tady mi přišlo, že si z nás dělají opravdu srandu. Film bez zápletky, hlubšího děje a naprosto nesmyslné posloupnosti. Strávit 2 a půl hodiny nad Bondem, od kterého očekáváte trochu víc než jen krásné oblečení, ženy a mohutné expole, je opravdu nuda. Chápu a vím, že Bond je Bond, ale opravdu, tak tupý a nesmyslný příběh,scénář tady snad nebyl. Představte si, že celý život bojujete proti mocným silám. Všechno spojuje jedna organizace, která je pravděpodobně nejmocnější na světě. Jak se s ní vypořádat? Pro Brity žádný problém! Mají svůj tajný program "00". Jak proniknout do sídla organizace a zničit jí? Stačí mít agenta s pořadovým číslem 007 a je po starostech. Nemusíte absolutně nic, protože agentovi stačí nasednou na vlak s okouzlující blondýnou. Cestou jej z poloviny rozsekat a jednoho drsňáka vyhodit na šňůře z vagónu hlásajícího nejtrapnější hlášku. Vystoupit z něj ve skvěle padnoucím a nažehleném obleku po boku ještě krásnější ženy a počkat si na odvoz, který Vám zajistí kdo jiný než organizace zvaná Spectre. Po příjezdu se začnou odehrávat teprve věci! Dáte se zajmout, posadí vás na křeslo, vy to křeslo a ostatní chlapi v místnosti lišácky přelstíte pomocí bouhacích hodinek, utečete v doprovodu své milé, dvakrát vystřelíte z pistole a tím celé místo letí dopovětří, pak následuje vyřešit drobné srač... v Londýně a o těch možná příště :) ()

doublefish

23. recyklace 007 ... Na novýho Bonda se jde stejně jako se kupuje nová deska Rolling Stones. Po jejím poslechu se nejdříve přemýšlí, jak ji sakra obhájit, kromě toho, že jde o kultovní Stones. Určitě se přijde na x argumentů, jak nová deska skvěle navazuje na Goats Head Soup, objevíme skrytou intelektuální narážku na Honky Tonk Woman a je ještě nutno zasvěceně dodat, že Voodoo Lounge měl přece jen více svěží aranžmá a ta nová baba Micka Jaggera je taková a maková. Nebo tak něco. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)