Charles a jeho matka Tanya sa prisťahovali do malého amerického mestečka. Na prvý pohľad sú to sympatickí a uhladení ľudia, no v sktočnosti sú krvilačnými nodobými upírmi, takzvanými "sleepwalkers", ktorí životnú energiu zberajú vysávaním mladých dievčat. Sexuálne sú nezávislí. Teda na okolí. Ked totiž súložia, tak výhradne spolu. Najnovšie vyhliadnutou Charlesovou obeťou je jeho univerzitná spolužiačka, mladá, krásna Tanya. Rande môže začať... (POMO)

boshke

Mé hodnocení tohoto filmu není příliš (spíš vůbec) objektivní, neb jsem ho viděl beze zvuku v brzkých ranních hodinách, a to v nonstopu a v družné společnosti, tudíž v stavu podnapilém. Dal bych ruku do ohně za to, že jsem se ještě nikdy u žádného jiného filmu tak strašně nenasmál. Film je totiž tak hloupý, že se prostě musíte smát a divíte se, že by u toho měl někdo trnout hrůzou. Komické ztvárnění příšer, všudypřítomnost blbých koček; absolutně mě dostalo zabití člověka kukuřičným klasem a kyticí růží. To jsem myslel, že umřu... Sleepwalkery hodnotím jako komedii a pobavili mne opravdu královsky. Nevím, jestli je kdy chci vidět znovu, asi bych si jen zkazil úžasný první dojem... 100% ()

Ravi

Špatný pokus o horor. Nápad je skvělý, to má King v krvi, ale to provedení. Scény, kdy o nic nejde, jsou nastavované a prodlužované, akce je rychlá, hudba nijaká, herci béčkoví až hanba, postavy nevykreslené. Celé to působí dojmem spíše bizardním, ne z hlediska děje, spíš z hlediska filmařiny. 25% = 1/5 ()

tron

Špeciálne efekty, masky a vraždiace scény nie sú v prvej polovici takmer vôbec zastúpené a to je dobre, lebo atmosféra je i bez nich zlovestná a jednak nestoja za nič. Ku koncu sa s nimi roztrhne bohužiaľ vrece, i tak ale SLEEPWALKERS nie sú až taká zlá kingovská adaptácia, ako som predpokladal (a tešil sa), keď som na nich čakal v televízii do 23:40. K tomu zopár viac i menej viditeľných cameo (King, Dante) a dobré obsadenie hlavných troch úloh v čele s Alice Krigeovou. Viac v mojej recenzii: http://www.studna.net/reviews/623/ ()

SOLOM.

Asi největším problémem Sleepwalkers je docela velká dávka nudných pasáží, které mě během filmu několikrát doslova uspávaly. Dále pak hodně průměrné herecké výkony většiny aktérů a nepříliš záživná atmosféra. Pořádná dávka hororové atmosféry se totiž ukáže až téměř na konci, kdy dojde k finální bitvě o přežití. Prostřední pasáž je totiž vyplněna spíše romantikou okořeněnou o několik humorných scén dochucené černým humorem. Například scéna, při které zemře učitel je po trikové stránce téměř katastrofální a speciální efekty jsou k smíchu, ale zase jsem se u ní pobavil díky několika peprným hláškám. Samotné speciální efekty ve zbytku filmu jsou rovněž na velice průměrné úrovni, ale několik záběrů hlavně co se proměny týče se tvůrcům docela povedli. Především pak ve scéně, kdy dívka tančí s Charlesem v jeho domě. Zde mě však spíše než samotná nestvůra zaujal hudební doprovod. 5/10 ()

JASON_X

Určitě jeden z mých slabších viděných Kingů, vnímám tenhle nechtěně úsměvný film spíš coby bizarní roztomilost a vzpomínku na rané devadesátky, než vážně míněný horror. Zásluhu na tom má poněkud nešťastné zpracování nešťastného scénáře (snažili se snad tvůrci o odlehčenou horrorovou komedii?) a s tím přímo související teatrální přehrávání všech zúčastněných herců. Jedině borgská královna Krige má chvílemi něco do sebe, ostatní ochotníci spíš tajtrdlíkují, než hrají. Nejhorší pak je Holka Amick, která ani v civilu nevypadá příliš oduševněle, ale tady je její postava za opravdu totální blbku, která v závěru dokonce ani neumí nastartovat auto. A co se sleepwalkerů týče - nedivím se, že matka & syn Sleepwalkerovi nemůžou najít jiné sleepwalkery, protože jestli je jejich chování pro sleepwalkery typické, divím se, že nevymřeli už mnohem dřív. ()

• Sleepwalkers bol prvým filmom, ktorý King napísal a ktorý nebol založený na jednom z jeho už existujúcich diel. (Arsenal83)
  • Garris povedal, že do filmu vložil niekoľko nápadov, ktoré neboli v Kingovom pôvodnom scenári. Jedným z nich je úvod a sekvencia "Knihe tajomných vedomostí", ktorá dáva filmu pozadie, a druhou bola scéna, kde sa Námesačníci milujú. (Arsenal83)