Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

JM87

Vynikající, vynikající a ještě jednou vynikající. Cohlovy řeči mi dost daly. Respektive se dost ztotožňujou s tématama nad kterýma poslední dobou přemýšlím. Takže to bylo jen konzumování, ale taková interakce... ()

zdenur

Přišlo mi, že závěrečné dva díly ztratily dech. Nakupilo se tam nějak moc jmen. Ale jinak perfektní. Duo Woody Matthew brilantní a hlavně McConaughey s jeho komentářem je přímo magický. ()

hell_boy

Takřka dokonalý seriál s jedinou slabinou, kterou je právě řešený případ. Ústřední postavy detektivů jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané (hlavně Matthew McConaughey je neuvěřitelný), dialogy této dvojice, netýkající se případu jsou brilantní, stejně jako vedlejší dějové linky. Paradoxně nejslabší částí je tak samotný případ sériového vraha, který se sice v úvodu tváří zajímavě, ale v průběhu seriálu se takřka nikam nehne, detektivové přešlapují na místě a řeší pořád dokola stejné věci. Závěrečné rozuzlení mi pak přišlo vyloženě slabé a hlavně poměrně hloupé (na poměry takto inteligentně se tvářícího seriálu). Opravdu škoda. Nezbývá než se těšit na druhou sérii. 80% ()

Wancohoff

prvu seriu som dopozeral viacmenej nasilu, pretoze taky nadhodnoteny nudny serial nema obdobu.ale predsa dam sancu druhej serii.jedine plus su herci.hodnotim prvu seriu : 35% ()

sedlo03

První sérii jsem si docela užil, i když žádně terno a ten neuvěřitelně pomalý začátek mě opravdu nudil, ale konec byl opravdu úžasný. No ve druhé sérii na to už náladu nemám, hlavní protagonisté a jejich výkony mě doslova iritují a po 5 dílu jsem se rozhodl raději skončit. ()

Eterninox

Ultimátní detektivní extáze, která snoubí syrovost a technické možnosti moderní filmařiny s retro narativními postupy a příběhovými motivy. *** Morálně nečernobílí hrdinové, které budete mnohdy obdivovat a zároveň jimi pohrdat. Tísnivá atmosféra sisifovského boje proti prakticky nerozpletitelné (a pro diváka nesnadno uchopitelné) pavučině lidské zrůdnosti. Stylově noirové dialogy které, pravda, často hraničí mezi genialitou a sebeopájením. Hvězdné obsazení a až překvapivě dobré herecké výkony. Antologický formát, který může být frustrující pro diváka jenž si zvykne na zasazení a postavy, ale zároveň umožňuje, aby každá řada vyprávěla kompaktní a ucelený příběh bez typické seriálové potřeby pro "výplň". A v neposlední řadě i audiovizuálně fantastické úvodní znělky. To všechno (a víc) z True Detectiva dělá unikátní televizní počin, a přinejmenším pro všechny milovníky kriminálek takřka povinnost. *** 1.série 90% *** 2.série 80% ()

Harpy

Prvá séria: super temné, napínavé, zaujímavé a mysteriózne....fakt ma to bavilo a Matthew s Woodym boli super dvojka, prvá séria u mňa prefrčala veľmi rýchlo, často krát bolo kukanie do noci :D parádne urobený scénar, monológy Matthewa ma zabijali niekedy :) (v dobrom samozrejme) jediné čo ma trošku sklamalo bol koniec a finálne rozuzlenie na margo hlavného záporaka (čakala som že to bude trošku iný ujo) ale budiž, zas až tak moc to nevadilo natoľko, aby sa mi pokazil zážitok z celej série, dávam 4* Druhá séria: pre mňa brutáálne depresívna, celé to bolo také ťaživé, neviem, bolo mi z toho miestami až zle.....zaostávajúce za prvou sériou, ale zas musím pochváliť geniálny soundtrack, Colina lebo hral fakt dobre.....no a to je asi tak všetko, bavilo ma to pozerať ale na jednotku to nemá, chýbala tomu hĺbka, posledný diel bol že ehmm....totálne nelogické chovanie. dávam 3* ()

Hepy13

Druhá série True Detective nám představí trochu jinou kalifornii než na kterou jsme zvyklí z filmů. Žadný Hollywood, žadné Beverly Hills..ani luxusní pláže. Bohužel ale není tak temná, ani tak dobrá jako první série. Nejde tu o žádného sériového vraha, ale o vysokou hru na té nejšpinavější politické úrovni. Tenhle seriál ale staví především na hereckých výkonech, které se nedají hodnotit jinak než školní známkou ''zajedna''. V první sérii Matthew a Woody, tam se není o čem bavit. Ve dvojce Rachel McAdams, tentokrát žádná romantická holčička. Vaughn je iceman, ani nehne koutkama když právě vystřelí někomu mozek z hlavy, tomu ten vlivnej sráč padne dokonale. Nejlepší je ale Colin Farrell, ten do svý postavy dal uplně všechno. P.S - Nevím kdo vymejšlí ty znělky k True Detective, ale to je teda pan někdo, protože to je luxusní vizuální práce. A tipoval bych, že každá další série si zvolí jiný americký stát pro další temné případy. ()

darc

První série: bezkonkurenční nářez! 100%. Druhá série: mírné zklamání v porovnání s předchozí sérií, 65%. ()

Čajka

pre mňa najstrhúcejší seriál s výbornou atmosférou a šialeným príbehom a veľmi charizmatickým temným a chytrým detektívom. ---vzťahuje sa na prvú sériu only. ()

Jiu

Prvé dve časti balansujú na hranici znesiteľnosti a utrpenia, kto to však prehryzne a nezuteká, dostane odmenu v podobe nefalšovanej seriálovej lahôdky. Presne takto má vyzerať temnota a až mystické krimi. Prvá séria patrí medzi to najlepšie (ak nie úplne najlepšie) čo sa za posledné roky na seriálovom poli urodilo. Druhá séria, príbehovo odstrihnutá, chce čas, aby ste si zvykli na nové tváre a nový prípad, ale opäť - stojí to za to. Za mňa 100%. ()

maxipes84

The world needs bad men. We keep the other bad men from the door. ////// I know who I am. And after all these years, there’s a victory in that. ()

(Z)denny

Na co jsem to vlastně koukal? Na nějakou psychoanalytickou sondu do detektivovy duše? Sice mě oba hlavní protagonisté bavili, ale jako celek.. skutek utek.. ()

Flopik

Nakoľko detektívky veľmi nepozerám k seriálu som sa dostal až teraz a poviem vám že prvá séria bola proste parádna.Temná a drsná atmosféra počas celého seriálu, postavy písané na mieru a zahraté naozaj fantasticky. Prišlo mi to neskutočne reálne a príbeh vás chytil. Temný prípad bol naozaj temný a čo sa tam dialo drsné. Skladba na začiatku vynikajúca. Koniec sa mi páčil a poriadne na nervy hrajúci.Popravde lepšiu detektívku som nevidel. Za mňa 5* a doporučujem každému. ()

Blueeyes

"Na mě nekoukej, nikdy jsem ho nedokázal zvládnout." V tomto případu je temné skoro všechno. Zaměřím se ale na dvojici detektivů, kteří jsou pro mě tím největším benefitem a tahounem první série. Ach můj bože, takové postavy, napětí a chemie mezi nimi, konflikty i vzácné chvíle sounáležitosti a loajality, to jsem si hrozně užila. Postava Rusta, jeho postoje, promluvy, postřehy, to samo o sobě vydá na pěkný houf hvězd. Takový výkon, co tu Matthew McConaughey předvedl... to je naprostá perla mezi seriálovým herectvím. Abych nekřivdila, i Marty, měl svoje nezapomenutelné momenty. Být to jen o těchto dvou dala bych šest hvězd, co šest, sedm! Jenže nemůžu, a to kvůli detektivní zápletce. Seriové vraždy zasazené do nepřívětivé močálovité krajiny, to zní jako slušný materiál. Ale s tím rozuzlením, z toho jsem trochu nesvá. Takovej typickej záporák s typickým, podivným motivem, tak tady ho máme, tadááááááá devianta jednoho slizkýho. Pořád mám pocit, že si taková pecka zaslouží víc, větší propracovanost. Pod tento závěr se moc podepsat nemůžu, no. Škoda. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)