Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

krypton22

Pomalé, špinavé, uhrančivé. Atmosféra a dialogy celkem úspěšně zakrývají, že scénáristicky se nejedná o žádnou bombu, ale to se časem vyvrbí. TD má našlápnuto na to stát se legendou, teď to hlavně neposrat. ()

marttaN

Hodnocení po první sérii. Čekal jsem, že by to mohlo být dobré, ale nečekal jsem až takový nářez!! Pomaličku, nenápadně mě to postupně vtahovalo, až mě to draplo úplně do svých jižanských pazourů a já jsem ani na vteřinu neprotestoval. Oba hlavní protagonisté jsou úžasní, je pravda, že ze začátku vyčnívá Matthew McConaughey o trochu víc, ale na konci sérii už se mu Woody Harrelson vyrovná. Takže v březnu konstatuji, že tohle je nejlepší seriál 2014 roku... ()

LaGomme

I can't even breathe! Nic tak intenzivního sem hooodně dlouho nezažil. Televizní tvorba posunutá na naprosto jinej levl, stříbrný plátno může těžce závidět. Matthew je pro mě hereckej zázrak tohodle desetiletí a Woody mi jen potvrzuje svoje zasloužený místo v top actors. Celkově sem z toho odvařenej a asi ještě dlouho budu. True Detective je finálním potvrzením toho, že kvalita nyní patří televizní produkci. A to hlavní, co jsem si odnesl - Louisiana je kurevsky creepy země! 100 a dalších milion % k tomu! ()

poet

Pekelne temné s fuckable dobre napísanými postavami a hustým príbehom. Harrelson a McConaughey nikdy nepatrili medzi medzi mojich obľúbencov ale do tohto serialu (aj keď pre mňa je to skôr film) zapadli dokonale. Prisť v ramci krimi žanru s niečím originálnym a spracovať do takejto formy, tak na to treba mať kus talentu. Už sa ani nečudujem že na CSFD to skočilo tak vysoko :) Dúfam že nikoho nenapadne robiť druhu sériu lebo tú latku už asi nie je kam posunuť :)... ()

Sundance23

Do posledního dílu jsem byl přesvědčen že dám plné hodnocení,že se příběh táhl jako sopel jsem bral jako velké plus a nechal jsem se vtahovat do velmi depresivní zápletky u níž jsem nevěřil že jí tvůrci rozpletou v jednom jediném dílu,bohužel se tak stalo a spousta věcí zůstala nedořešena.Škoda,věčná škoda,i tak děkuji za to že jsem se mohl seznámi s nejzajímavější postavou za poslední roky(Rust Cohl). ()

maty39

Poměrně dobrý seriál, ale rozhodně ne tak dobrý jak vypadá podle zdejšího hodnocení. Obzvláště poslední dva díly a celkové zakončení mě poměrně zklamalo. ()

RomanHyde

Vynikající filmařina, skvělí herci a parádní scénář. Tento neobvyklý formát 8x1hodina dává veliký prostor rozehrát psychologickou hru a zároveň se dostat postavám pod kůži. Během let se formovaly životy hrdinů a oni "dospívali" společně s tím, jak se přibližovali k rozuzlení případu. Z obou se díky tomu stali "lepší" lidé, ale museli se nejdříve smířit sami se sebou, mezi sebou a odpustit sobě i sobě navzájem. U mne tedy šlo o temný případ až na druhém místě. Tím hlavním tahákem pro mne bylo vykreslení a vývoj hlavních postav. ()

ursinko

1 . diel som musel začať pozerať trikrát, pretože som zakaždým zaspal. Povedal som si, že to asi nemá význam, ale dal som tomuto temnému prípadu poslednú šancu a podľahol som jeho čaru. Matthew Cohle bol fascinujúci. Vynikajúci zážitok!! ()

jacksax

Cary Fukunaga nikdy netočil seriál a nemá páru o tom, jak to má fungovat. Natočil průměrný pilot, na kterém zaujmou především dva zaplacení tahouni a velký hype. Následně se pronudíme k závěrečnému dílu, který nás posadí na prdel. Seriál, který nefunguje jako seriál, je točený jako film a stejně tak by mnohem líp vyzněl, si prostě čtyři hvězdy nezaslouží... Jak si závěrečný díl zaslouží přízvisko démonický, zbytek je v podstatě zbytečný a jalový. ()

M1k9

První série: Něco mezi kriminálkou XY a Akty X. Našlápnutá atmosféra dávkovaná po minutách. Mezitím trocha filozofie, takové ty žvásty po deseti pivech. Rodinný život ala Californication. Hlášky typu "no shit" , "fuck you". Scénář solidní, ale námět je vlastně úplná sra*ka. Myslím si, že hodnocení je přepálené. Při té bídě mezi seriály to je solidně zpracované a skvěle zahrané, ale do nadpozemské skvělosti to má fatálně daleko. 8/10 // // // // // Druhá série: Kompletní výměna stylu. Colin Farell mi dal malou naději, že dvojka bude něco extra. Omyl. Nefunguje vůbec nic, od herců, přes scénář, po atmosféru. Působí to na mě nepřipraveně a odfláknutě. Vaughn a Kitsch jsou velmi slabí herci. Naopak Farrell a McAdams obvykle dokáží velké věci. Je vidět, že i oni se trápí. Fiasko. Co bych teď dal za návrat původní dvojice... (5-8 epizoda): Uznávám, že gradace děje i atmosféry se dostavila. Kéž by první 4 díly dosáhly podobné intenzity. Začalo se hodně a stylově zabíjet, a pokud to působí reálně, intenzita je zaručena. Vůbec to není originální koncept seriálu, ale opakuji, při té mizérii. Takhle si alespoň užijeme trochu adrenalinu a to se počítá. Příště snad zase něco ve stylu první série. Ještě podotknu, že celkový dojem navíc sráží přehnaně depresivní závěr. Chcete mít po tom všem v puse pachuť zmaru a prohry? 6.5/10 // // // // // Třetí série 2019: Vracíme se k tomu co fungovalo v jedničce. Herecké obsazení mi celkem sedlo. Je to vyloženě o rassistické tématice. Něco co bylo obzvláště IN v US v době natáčení. Tři dějové linie dávají seriálu unikátní kouzlo. Obzvláště detailní zpracování, skvělá kamera, a především top atmosféra. Škoda jen že závěr to celé strašně zjednodušil. Nedočkali jsme se ničeho obzvláště wow. 7/10 Celkově za - 3 - série: 7.5/10 ()

helmiczka

Cítim sa zvláštne. Na tom seriáli sa mi páčilo úplne všetko, okrem samotnej detektívnej linky. Tá mi neprišla nejak zvlášť zaujímavá. U krimi seriálu s "detective" v názve by som si to predstavoval inak... ale ak bude pokračovanie, pozrel by som si ho. ()

WinstonS

NE-SKU-TEČ-NÝ nářez! Nadchl mě perfektně propracovaný scénář, ostatně stačí se podívat, k jakému parádnímu kousku napsal scénář Nic Pizzolatto v minulosti. Co předvádí duo Harrelson, McConaughey (tento pán je momentálně v životní herecké formě), k tomu těžko něco dodávat. Smekám až k zemi. ()

tragicus

Nádherný vizuál a atmosféra, jež skoro omlouvají občasné logické úlety a scénáristicky naprosto odfláknuté detektivní finále (je dosti laciné, pokud se na viníka nedojde postupnou logickou dedukcí/detektivní prací, ale touhle heurékou jednoho z hrdinů, která vlastně celé předchozí vyšetřování naprosto odsunuje stranou). Skoro. Také v člověku spolu s Rustem zůstane ten pocit neukončenosti, a vlastně i zklamání, kdy si tvůrci vytyčili mnohem vyšší horu, než na jakou nakonec vyběhli. ()

Janko_Vlyrd

Zatiaľ, čo prvá séria sa sústredila a divákovi chcela viac ukázať diferencie medzi hlavnými postavami, druhá séria akcentuje na strunu v iných rovinách. V úplne iných. Jediná podobnosť medzi prvou a druhou sériou je snáď iba v empírii výsluchov a rozhovorov medzi svedkami. V prvej sérii sa dej tiahol od minulosti, nasledovala synchronizácia do prítomnosti a plynulo pokračovala ďalej. Druhá séria plynie chronologicky. Po zhliadnutí prvej série som netušil ani v najmenšom, že sa ju niekomu podarí prekonať. Druhá séria otvorila brány, udrela na strunu presne tam kde mala a dokázala v každom smere priniesť niečo nové. Toto je smer tohto "TV" seriálu. Dovolím si pripomenúť, že v oboch sériách (ale hlavne v druhej) je chovanie a presadzovanie svojich citov medzi postavami neobvyklé (v rámci celoročnej filmovej produkcie). Nemal som dôvod hodnotiť tento seriál komparáciou sérii medzi sebou, na to mám svoj subjektívny pohľad. "Žijeme v takom svete, aký si zaslúžime." ()

Pawlisman

Přemýšlím mezi 4 a 5. Přeci jen několik míst a dílů slabších, také jde relativně o malicherný příběh kolem 1-2 dívek. A tolik hodin? Nejvíce se mi líbila střední část seriálů a pak samozřejmě závěr. Opět bych viděl na škodu několik nelogičností. Na druhou stranu tak inteligentní, skvěle atmosfericky i logicky provedený snímek. Výkony herců aj. Prostě velký nadprůměr proti kterému je Fargo seriál vlastně jen hračka pro panenky. Ano, tento druh seriálu ve vás zůstane, pocítíte a zapůsobí na city, ačkoliv děj třeba není vždy tak nabušený. 8,5/10 ()

Standic1

Jestli chcete kouknout na všech 8 dílů naráz, tak jako já a věřte, že to jde velmi snadno, tak se koukněte na český dabing. Já jsem se na celou sérii díval v originálním znění a moje nervy zakusily Woody Harrelsona a jeho těžkotonážní artikulaci, a to ještě k tomu, jak já říkám s pusou na půl žerdi. Mluvení Woodyho Harrelsona je někdy opravdu otravné a za mě až moc přehrávané. Náš Mathew alias Rusty alias Batman (chraplák) to s artikulací zvládá lépe, ale pomaleji než jeho mluva už snad roste jen tráva. I obyčejné vyslovení jména Ledoux, protáhne takovým způsobem, že se mi snad zdálo, že při té scéně stihlo zapadnout slunce a vyšel měsíc. Tohle je samozřejmě jen individuální a asi jsem měl potřebu to napsat, protože jsem v podstatě kliďas, ale tohle mi dalo zabrat :) Co se týče celkového dojmu, tak jsem byl nadšen, osm dílů jsem opravdu zhltnul jedním douškem a jediné co mi chybělo, tak bylo více prostoru pro hlavního záporáka, pro jeho osobnost, jeho zvyky, jeho "čistou" práci. Takže pokud chcete po dlouhé době vidět kvalitní detektivku, která Vám připomene doby filmů Sedm, Mlčení jehňátek nebo Zodiaca, a ve které jeden z hlavních představitelů vykouří snad kamión cigaret, tak jste na správném místě. ()

Tomyš

Ajtakrajta to bylo něco :) Líbilo se mi, že je to vlastně jen 'jedna sezona'. Takže na to koukám s pocitem, že vím, že na konci osmé epizody dojdu rozuzlení. Ne jako u nekonečných nikam nevedoucích seriálů a lá Ztraceni. Atmosféra bezva, Filozoficky trefné hlášky v kontrastu s přiblblým 'všudem' kolem nás. Zkouknul jsem to celé za jednu noc a pak se na to podíval ještě jednou, abych dopochopil souvislosti a jména. Užil jsem si to i na podruhé :) ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)