James Cole (Bruce Willis) prožil převážnou většinu svého života v podzemí. Nyní, v roce 2025, žije v ponuré, tmavé, zasněžené přítomnosti. Začalo to už na konci dvacátého století, kdy během dvou let (1996 a 1997) zemřelo přičiněním neznámého bídáka, který vypustil do ovzduší nebezpečný vir, pět miliard obyvatel zeměkoule. Zůstalo jen jedno procento lidí, kteří se teď krčí jako krtci pod zemí. Hrstka lidí se s tím ale nehodlá jenom tak smířit, a proto vysílá do minulosti prostřednictvím stroje času "nedobrovolné dobrovolníky" z řad vězňů. Jejich úkolem v podstatě není spasit svět a odvrátit neštěstí - co se stalo, nejde odestát. Mají jen pozorovat, sbírat vzorky a odhalit zdroj nákazy, původ všeho zla. Vědci už pak zajistí vše ostatní, vyvinou protilátku a zařídí, aby se lidstvo jednadvacátého století mohlo vrátit zpátky na povrch zemský... (oficiálny text distribútora)

Alfonso198

Na první shlídnutí sem tomu dal jen 4*, nejspíš proto, že sem to vůbec nepochopil a myslel sem si, že se to ani pochopit nedá. Teď po třetim shlídnutí vim, že tam je co chápat a ten film začínám považovat za dokonalý sci-fi... ()

FandaF

Úžasný film, po nějaké době jsem ho dnes zase viděl. Jeden z mála filmů, který nutí otázku (kromě jiných), proč nejde hodnotit víc jak 100%, neboli zde, na CSFD, víc jak 5*? ;-) ()

EXwoody

Film jsem viděl víckrát než jednou, ono to asi tak má víc lidí, ale i tak si říkám, že mě tam nějaké části příběhu stále unikají ()

AdamK.

Můj oblíbený žánr dotažený k dokonalosti. Nejhlouběji se klaním vynikajícímu Pittovi, jehož výkon byl prostě brilantní. Gilliam vytvořil parádní atmosféru a dokonce donutil diváka se vcítit do kůže člověka s psychickými poruchami. Jednoznačně 5* ()

kosa1

opravdu skvělé sci-fi. Libilo se mi, že osud lidstva byl už zpečetěn ať dělali cokoli. Vyborný herecký výkon obou hlavních hrdinů. 86 % ()

P76B

Toto podprůměrné sci-fi mne bhoužel nijak neoslovilo. Vyjímku tvoří pouze závěrečná scéna, ve které mne Bruce Wylíz pobavil svým přestrojením za Jarka Nohavicu :-) ()

jiricek86

balancujeme na hranici mezi šílenými výplody fantazie a promyšlenou sci-fi skládačkou /trochu ve stylu Lynche/ .po prvním shlédnutí sem se přiklonil první verzi, po druhý už skládačka dávala smysl, takže fakt promyšlený post-apokaliptycký sci-fi .vězeň z budoucnosti james cole je vyslán do /minulosti/ do roku 1996, aby zjistil okolnosti kolem smrtelného viru, který má posléze zahubit celé lidstvo. pointa, výbornej scénář!!!! režie, herecký výkony -především brad pitt vynikající v roli vůdce skupiny bláznů 12 opic. ()

The_God

Povedená sci-fi bez přehnaných efektů, což bylo k dobru věci. Na první zhlédnutí je to sice poněkud zmatené (asi jako Pulp Fiction), ale o to větší důvod se k tomu vrátit. Pitta nemusím, ale v tom blázinci je skvělej a Bruce opět nezklamal. ()

Obenny

Film sám o sobě dokáže zaujmout svým dramatickým dějem, ne jednoznačným koncem a nádechem retrospektivy. Do toho fantastický výkon obou hl. postav, které roli zahráli s jistou hereckou čistotou. Má všechny charakteristické vlastnosti správného Sci-Fi, armáda 12 opic je do poslední chvíle alfou hlavního příběhu a nakonec přijde rána v podobě intelektuálního vědátora posedlého apokalypsou, jedno z nejlepších Sci-Fi 90. let a možná i dnešních let. ()

void

Nadstandardní science-fiction. I když Bruce Willis nepředvádí žádný nadstandardní herecký výkon století, jeho postava je napsána a zahrána s takovým citem, že odradí nejednoho kritika k hodnocení. Brad Pitt byl prostě v období, kdy neřešil kvalitu svého umění, ale prostě hrál – proto snad jeho labilní postava je tak uvěřitelná! I když Madelain Stow zpočátku navozuje spíš pocity rozladění, později přináší konečný pocit klidu a přístavu, a poprvé tehdy začneme vnímat život kontinuálně bez přestávek typu „tady a teď“. 12 opic je plný otázek, překvapení a „aha“ efektů s fantastickým hudebním doprovodem – přesně ten typ filmů, o kterém budete přemýšlet „den poté“. ()

vlastimil.ferko

Při koukání se ba 12 monkeys jsem měl husí kůži a byl jsem celej rozklepanej. Proč? Protože Brad Pitt a Bruce Willis se zde potkávjí při přestřelce svých nejlepších výkonů. Byl jsem jim za to vděčný a opravdu jsem si to celou dobu užíval. Režie pana Gilliama mě navíc taky držela celou dobu v šachu a tak přestávka na čůrání nepřipadala v úvahu. Jediné čeho lituju je to, že jsem to neviděl v kině, to by bylo panečky pošušňáníčko... ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil