Podzemný výťah vyviezol Thomasa (Dylan O'Brien) na lúku obkolesenú vysokými múrmi. Vôbec na nič si nespomína, dokonca ani na svoje meno. Stretne však skupinu mladíkov, ktorých kedysi postihol rovnaký osud. Vytvorili tak zvláštnu komunitu, ktorá sa na tomto čudnom mieste snaží prežiť a zároveň sa neúnavne pokúša nájsť únikovú cestu. Jedinú možnosť utiecť majú každé ráno, kedy sa otvára obrovská brána v stene. Tá im však umožňuje iba vstúpiť do veľkého a neustále sa meniaceho bludiska, ktoré ich nový domov obklopuje. Najlepší a najodvážnejší z nich hľadajú cestu von a postupne mapujú jednotlivé časti labyrintu. Majú na to len čas vymedzený denným svetlom. Večer sa brána zavrie a ten, kto sa nestihne včas vrátiť, neprežije. Zostane po ňom len prečiarknuté meno vyryté na stene. Labyrint sa totiž v noci mení na desivé mesto plné rôznych nástrah, kvôli ktorým sa prežitie v jeho útrobách blíži k nule. Thomasa napriek tomu bludisko neustále priťahuje. Možno je to aj tým, že iný než ostatní chlapci. Iba jemu sa snívajú čudné sny o minulosti a záhadnej organizácii ukrytej pod skratkou W.C.K.D. Okrem toho práve Thomasovo meno vykríkne nový pasažier, ktorého znova vyviezol výťah. Na veľké prekvapenie všetkých to však nie je chlapec, ale dievča – Teresa (Kaya Scodelariová), a možno práve ona má kľúč od brány tohto čudného väzenia. (TV JOJ)

nikus120

Na prvú časť je film určite veľký prekvapením. Veľmi dobre herecké výkony a výborný scénar. Človek sa ľahko nestratí a určite je tam viacej scén, pri ktorých som zadržiaval dych. Výborné oživenie. Futuristickým sfilmovaným knihám kde sú hlavné postavy mladý, ide rozhodne karta v poslednej dobe. Labyrint je fakt pre mňa prekvapenie a príjemne oživenie všedného dňa. Som zvedavá ako dopadne dvojka :) ()

dudo24

Veľké prekvapenie. Trailer bol síce parádny ale nemal som veľkú dôveru, že to bude dobre spracované. Ale bolo. Napätie je neskutočné. Len som sa mykal na stoličke pri akčných častiach. Nepodstatné scény alebo nezáživné dialógy tu snáď nie sú. Držalo si to rýchle tempo. Pozdvihnúť by som chcel drsnosť filmu. Nikoho nešetrili tak isto ako v Divergent. Celkovo to bolo strašne zaujímavé. Obsadenie, fajn. Dylan O'Brien a Will Poulter majú celkom našliapnutú hereckú kariéru. ***SPOILER*** Ten koniec ma najskôr mrzel. Pokiaľ neprišiel druhý koniec ktorý mi trochu zdvihol sklamanie a navnadil na ďalší diel. ***END SPOILER*** ()

TinoArts

(Komentár môže obsahovať spoilery) Prekvapivo dobré. Podobné žánre mám fakt rád. Nemá to skoro žiadne hluché miesta, nenudí, je to veľmi napínavé a zaujímavé (hlavne v prvej polovici) a celé to pôsobí veľmi ambiciózne. Potom ale príde druhá polovica filmu (alebo teda hlavne posledných 30 minút), kedy akoby nápady došli, rozuzlenie príbehu pôsobí strašne umelo, nelogicky a neuveriteľne, divák sa stratí a síce dostáva kvalitný cliffhanger, ale zároveň sa bojí, čo ponúkne pokračovanie, pretože sú iba dve možnosti. Prvá, ponúkne to isté, čo ponúkla jednotka, čo znamená pozeranie toho istého, a teda vo výsledku nudné pokračovanie bez nápadu. Druhá možnosť je, že už to s labyrintom nebude mať nič spoločné, a stane sa z toho žánrovo úplne odlišný film - podľa záveru nejaká divná odnož zombie postapo, čo môže dopadnúť dobre, ale aj veľmi, veľmi zle - a tiež je to riziko, lebo ak ma na jednotke bavili mysteriózne prvky a pri vedomí ma držala hlavne zvedavosť, čo ponúkne dvojka? Akčné zombie naháňačky postapo svetom? Asi ešte nikdy som sa takto nebál pokračovania. Ale bodaj by som sa mýlil. Ale späť k jednotke. Budem sa tváriť, že som posledné minúty filmu nevidel, a s kľudom hodnotím na 75% ()

CrazymanM

Zajímavý film,dobře se na to dívalo,jen to bylo cílené spíše na -náctileté a vidím to také na další nekonečnou sérii(dokud teda na to lidi budou koukat)!Od případných dalších filmů už příliš neočekávám,ale tohle ještě ušlo! ()

8hunter8

Jediné čo je na tomto filme trochu zaujimavé, je tá počiatočná zvedavosť, ktorú vyvoláva to miesto v ktorom sú umiestnení. Ten nápad s labyrintom sa však dal si myslím využiť oveľa viac. A vadili mi postavy snáď skoro všetky, boli afektované a mali IQ hojdacieho koníka. Zrazu sa zjaví týpek a všetko vyrieši , čo predtým za 3 roky nikto nevyriešil, lebo im chýbala základná ľudská vlastnosť a tou je zvedavosť. Finále o exprimente a postapokalyptických somarinách tomu ubralo dalšiu hviezdu. ()

pafka

Vubec nic noveho, sablona predevsim beckovych filmu. Stokrat videne a po ste neprekvapujici. Kde bere skoro sedmdesat procent film, ktery je typicka padesatka? Asi u teen divaku, to znamena u cilove skupiny. Klidne si ho nechte ujit a kouknete se na neco jineho. ()

Facerr

Super nápad, kterej dává tušit pořádnej nášup v dalším dílu. Sice už mě trochu začínaj prudit všechny tyhle rozvíjející teenage fantasy. Nicméně tohle patří k těm lepším a myslím, že minimálně holky (minimálně ve věku 12 -15) z tohohle boybandu budou na větvi. ()

KeepVerve

Hunger Games, Divergence,..člověku už jde z toho hlava kolem....nicméně Labyrint se náramně povedl a napjatý jsem byl až do konce...:) ()

George.Camel

Film pro puberťáky, či spíše pro puberťačky, které budou své idoly velebit až do nebe. Námět není špatný, nicméně mi připadal nedotažený. O schopnosti přežití dnešních pubošů v lese silně pochybuji. A ten závěr byl naprosto nepochopitelný. Asi se ve druhém díle, pokud vznikne, dozvíme zase o kousek více. ()

maniacxl

Labyrint není špatný film, ale je tvořen pro určitou věkovou kategorii,což je hlavní balvan úrazu,nebo jak se to říká.Kdyby to nebylo natočeno až tak moc dětsky, tak by to byl třeba i film pro širší okruh lidí,ale bohužel, tak to není. Chvílemi mě nebavili zdlouhavý pasáže na louce a nesmyslný a trapný scény typu "Předej sošku mým rodičů. Ne předáš sošku rodičům sám". kurváá,koho to zajimá... Takový zbytečný scény akorát uměle natahují délku snímku. Další věc, která film shazuje, jsou nesmyslně nevyvážený akční bojové scény, kdy kluci s dřevěnými tyčkami umlátí biomechanické pavouky s nabušeným celokovovým ocasem, který by je rozbil během prvních vteřin souboje. Navíc střih akčních scén někdy udělal z obrazu nepřehlednou sračku. Ale to bych chtěl opravdu mnoho od pohádky pro děti.Šlo z toho udělat megapopkorňák,takhle je to jen dortík pro náctiletou cílovku.55%. ()

ellessar01

za celou dobu jsem se nenudil, bavilo me to a i kdyz jsem po prichodu holky myslel, ze se rozpouta slusny rapefest tak se nastesti nic z toho nestalo a zadna romantika se taktez nekonala...ale rozhodne si to musim precist protoze e mi nechce cekat rok do dalsiho dilu ()

waltosin

Napínavé dobrodružství, kde netušíte absolutně nic jako ti mladí hoši a nemůže se dočkat na finále, o co tady vůbec jde a a pak jenom zírám když všechno vyplave na povrch. Určitě překvapení to jsem nečekal že samá mládež v labyrintu mě takhle udrží v napětí, cítil jsem jako bych tam s nima a chtěl se dostat ven. Skvělý příšery které nahánějí strach a to všechno za rozumný rozpočet. :) 75% ()

PaTeXx

Určitě oceňuji formu vhození rybičky do vody a ať plave, postupné odkrývání souvislostí je fajn koncept a v tomhle případě i dobře zpracován. Wes Ball si často hraje s náctiletým diváckým pohledem na film, což má koneckonců negativní důsledky pro nás, věkově pokročilejší. Ve filmu je naprosto evidentní snaha vytáhnout z velkého množství scén určitou epičnost a nechat mladistvé (především dívčí) obecenstvo posadit se na prdel z každé dialogu Dylana O'Briena s naprosto kýmkoliv. Vizuál nevypadal nijak zle, ale scénář značně pokulhává. ()

gefr

Než jsem se vrhl na tenhle film, přečetl jsem si knihu a musím uznat, že tohle je první film podle knižní předlohy, který bych rozdělil na 2 filmy. Snímek má sice skoro 2 hodiny, ale děje se tam zkrátka tolik věcí, že není možné vše ztvárnit podle knihy a jako celek to na mě působilo hrozně uspěchaně. Klidně bych to rozdělil někde kolem probuzení Teresy a trošku víc bych probral psychiku postav, o které tady nevíme vůbec nic. Obsazení postav je skvělé, zejména Alby a Newt jsou jak vypadlí z mé fantazie. Herecké výkony nejsou špatné, ale ani neuchvátí a vizuál je zvládnutý skvěle. Marně čekám na další peckovou sérii ve stylu Harry Potter, ale tu zřejmě už nedostaneme... ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (viac)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (viac)