Študentka literatúry Anastasia Steeleová (Dakota Johnsonová) je podľa vlastných slov nezaujímavá a nudná sivá myš s nízkym sebavedomím, pravý opak tajomného podnikateľa Christiana Greya (Jamie Dornan), ktorého prišla vyspovedať pre článok do študentského časopisu. Napriek tomu, že sa ju Grey snaží odradiť svojom chladným a odmeraným správaním, má ho plnú hlavu, a tento fakt ešte prehĺbia ich opakované pracovné stretnutia. Bez ohľadu na to, že ju varuje, ako je komplikovaný a v zlovestných náznakoch hovorí o svojom špecifickom vkuse, Anastasia nie je schopná odolať jeho príťažlivosti. Ani Grey však nie je voči tomuto plachému dievčaťu imúnny a postupne jej začne otvárať dvere do svojej trinástej komnaty. Ak do nich Anastasia vstúpi, pozná pravého Christiana Greya. A na posteli určenej len pre vyvolených zároveň spozná samu seba - svoje túžby, svoje vášne, svoju živočíšnosť. Až z toho pôjde strach... (TV JOJ)

Rian_witcher

Scénář připomíná Pretty Woman upravený pro osoby s IQ 50-75. Sexu je tam asi tolik, co v učebnicích základních škol a jediné sado-maso, které s filmem zažijete je to, které protrpíte při jeho sledování. ()

Saxos

Padesát stupňů ztraceného času. Oba absolutně nesympatičtí. Podřízená ať se vrátí do krámu a raději prodává hřebíky a vázací pásky. Odpadu tento snímek uchránil velmi dobrý soundrtack. ()

Crejdl

1* za hudbu jinak kýbl nudy, absence vzrušení, sexuální představy 90% populace jsou určitě záživnější než co je ukázáno ve filmu. Komentář netřeba, lepší než verbalův nebo RedAKův bych nenapsal. ()

Dr_Berry

Přiznám se byl jsem zvědavej jaký to bude. Četl jsem tu knížku, abych si z toho mohl dělat srandu (viz. ponaučení od Marka Wahlberga z Benga v záloze). Po přečtení jsem byl hodně zvědavej jak tohle se jim povede dostat do kin, protože spíš by to pasovalo do odvětví pornografie, kde už to stejně je natočené, než romantického dramatu. Díky tomu, že jsem četl ten !erotický bestseller" tak jsem vlastně celou dobu věděl, co od toho mám zhruba čekat. Věděl jsem co se hlavní hrdince Anastasii motá v hlavě a jaké city chová k Christianovi. Bez těchto rádoby znalostí je to pouhý bezduchý film s rychlýma slidema BDSM praktik s fááákt sexy modelem, který se neumí smát a u kterého fanynky provlhly sedačky v kinosálech a to samé udělají i se sedačkama u sebe v obýváku. Slušné lidi to pohoršuje a BDSMaře to uráží. Tak jako kde jsme. Celý film spíš působí dojmem komedie, kde se nevinná Ana snaží popasovat se svou zamilovaností do vlka v rouše beránčím. Některé scény jsou povedené jako třeba vyjednávání podmínek v zasedačce. Kdyby takhle dvojsmyslně a vášnivě napjatě byl natočený celý film asi bych neměl výhrady, ale celé je to spíše ubulené, nudné a chladné, což je fakt na ranu, protože je to film o sexu, který má být žhavý. Jenže pak by to bylo porno s pár hluchýma místama, které by nikoho nezajímali. Takže pánové pokud vaše polovička trvá na tom, že se na to musíte podívat. Tak to překousněte a pak ji pusťte něžné romantické porno. Schválně co víc ji nažhaví. ()

endrix

Proklínám se za všechny ty recenze a komentáře, které jsem k tomuto filmu přečetl. Chce se mi zvolat: Proč ho vlastně sleduji. Přečetl jsem si, že herecké výkony jsou chatrné. A ony opravdu jsou. Přečetl jsem si, že kamera ani výprava za moc nestojí. A ony opravdu nestojí. Dočetl jsem se, že film není ani příliš vzrušující. A on opravdu není. A přesto to nebylo až tak zlé. Tuctová červená knihovna, která si hraje na víc, ale nejde jí to. Extrémní přísnost z předpojatosti však není na místě. ()

cobislav

Snažil jsem se být opravdu objektivní a na film koukat nezaujatě a ikdyž věřím, že knižní verze má svoje kvality a opodstatněně sklidila velké množství úspěchů, filmová verze je jen nudný odvárek milostného páru se špetkou bičování. Pro mě velice slaboučké a nudné. 45% ()

r007

Kdo ještě váhá, jestli se podívat nebo ne, tak vám poradím:Rozhodně ne. Taky mi radili, nedívej se, je to blbost, ale já že to zkusím...Měli pravdu. Tak děravý scénář už nepamatuju pěknou řádku let. Jamieho jsem viděla zatím v seriálu The Fall, to byla taky role..(.Že by si je vybíral? Ale tam mu to sedlo mnohem víc). Nedovedu si reálně představit nikoho, koho by tento film zajímal. Není to porno ani romantika, i když se to tak místy tváří. ()

Scaevola

Oba hlavní hrdinové jsou mladí, pohlední, sexy (o tom žádná) a úspěšní v tom, co dělají, a na plátně se odehrává klasická báchorka, kterak Popelka ke štěstí přišla. Vzpomenu-li si ještě na scény, kdy je hrdinům smutno a venku prší nebo je všechno v pořádku a on hraje tklivé melodie na klavír, není asi nutné ke koncepci manufakturního romantického filmu co dodávat - neucítíte nic. A pokud se jedná o ono koření, těžko říci, zda je třeba se uchechtávat nebo zívat nudou. Myslím totiž, že tvůrci se měli rozhodnout, zda natočit opravdovou romantiku nebo opravdovou (pornografickou) erotiku, tahle směs příliš nefunguje. ()

jopal

Nie som zastancom spominanch praktik, avsak film ma zaujal a da sa povedat, ze neustale udrziaval v strehu. Herecke vykony oboch boli naozaj na urovni, takze som fimu zvolea nasadil 3*. Filmy delim na tie, pri ktorych zaspim, na tie, na ktore si uz na druhy den nespomeniem a take, ktore mi utkvu v pamati. Tento mi chodi po rozume uz druhy den, takze zvysujem svoje hodnotenie na 4*. ()

AceDandelion

Slabá trojka, s knížkou se to nedá srovnat. Herci vybráni dobře si myslím, ikdyž Rory by byla vhodnější - věřili bychom jí to víc. Spoustu klišé, které v knížce tolik nevadí, ale vidět to je opravdu otřesné. Osobně se mi nelíbilo, že ve filmu bylo pár věcí jinak než v knize, a v knize to pro mě mělo velký vliv. Pointa byla ale ve finále dost stejná, nicméně na 4 hvězdy to prostě není.. ()

FLVEKK odpad!

Proč ? Vždyť nic z toho nedávalo smysl a cítil jsem se, jako kdybych byl na děckém řetízkáči, na který čekáš, až se dotočí, protože ani vlastně nevíš, jak ses tam dostal...Eroticko-romantické scény nebyly vůbec nijak eroticko-romantické, možná tak trapné asi jako ta ženská kterou si vybral na týrání. Děkujeme, díky moc, ale příště radši na ten řetízkáč. Odpad. ()

joseee

Jajaj, patetické prevedenie... a ani tej erotiky tam nebolo, Film dobrý tak k žehleniu, aj to sa človek zasmeje najmä na tom dabingu (já se nemiluju, já šukám... ) ()

charles3

Od knížky i od filmu jsem dostal přesně to, co jsem čekal, tudíž ani jedno nebudu hanit, oboje se mi líbilo. Do filmu se podařilo dostat všechno důležité a specifické z prvního dílu (samozřejmě s výjimkou "vnitřní bohyně", ale to se dá pochopit a odpustit :-) ). K tomu ještě "přidaná hodnota" v podobě hitu E.Goulding :-) Vlastně si neumím představit, jak lépe by to mělo být natočené, pokud to mělo mít délku a hlavně přístupnost požadovanou producentem a přitom měl být zachován duch předlohy. Nikdo tu (alespoň doufám) nečekal, že to bude počin, který vstoupí do filmových dějin anebo do klání o filmové ceny. A pokud snad toto někdo přesto čekal, musel být dost naivní nebo nečetl knihu, případně obojí :-) ()

monalisa69

Dlhoočakávané sfilmovanie 1. časti trilógie ma nenadchlo ako som očakávala. Knihu som pre jej hrúbku nedočítala, a tešila som sa preto veľmi ako to dopadne vo filme. Vizuálne efekty sa režisérke síce vydarili, ale som rada, že niektoré zdĺhavé dialógy a rozoberanie podmienok zmluvy z knižnej verzie boli vo filme skrátené. Neviem síce, či celkový dej o dominantnom sadistovi, ktorý si vodí do svojej 13 komnaty či pracovne nevinné dievčatá je celkom to pravé orechové v dnešnom kvalitnom sexuálnom živote. Dalo sa to pozerať, 2x si to asi nepozriem, myslím že oveľa lepšia bola paródia na tento film: 50 odtieňov čiernej. Aspoň som sa zasmiala. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin