Študentka literatúry Anastasia Steeleová (Dakota Johnsonová) je podľa vlastných slov nezaujímavá a nudná sivá myš s nízkym sebavedomím, pravý opak tajomného podnikateľa Christiana Greya (Jamie Dornan), ktorého prišla vyspovedať pre článok do študentského časopisu. Napriek tomu, že sa ju Grey snaží odradiť svojom chladným a odmeraným správaním, má ho plnú hlavu, a tento fakt ešte prehĺbia ich opakované pracovné stretnutia. Bez ohľadu na to, že ju varuje, ako je komplikovaný a v zlovestných náznakoch hovorí o svojom špecifickom vkuse, Anastasia nie je schopná odolať jeho príťažlivosti. Ani Grey však nie je voči tomuto plachému dievčaťu imúnny a postupne jej začne otvárať dvere do svojej trinástej komnaty. Ak do nich Anastasia vstúpi, pozná pravého Christiana Greya. A na posteli určenej len pre vyvolených zároveň spozná samu seba - svoje túžby, svoje vášne, svoju živočíšnosť. Až z toho pôjde strach... (TV JOJ)

Rimina

Na film jsem šla s malým očekáváním a odcházela jsem z něj s celkem velkým nadšením.Pro mně film vyvážený,vzbuzující velkou škálu emocí a se sympatickou dvojicí.Velmi se těším na pokračování.Pokud bude. ()

Jennifer600

Hodně očekávaný film, všichni se těšily na erotiku, kolik jí tam asi bude, jak to herci zvládnou a podobně. Plno komentářů že jí tam bylo málo atd. Jestli jí chcete víc běžte se koukat na porno! Mě se tenhle film líbil, herci skvěle ztvárnili své role, hlavně Jamie Dornan. Skvělý výkon! Nevyčítám, že bylo málo erotických scén, líbilo se mi jak to bylo zpracované, né moc, ale né málo. A konec? Bože chci už dvojku, doufám že potěší stejně jako jednička! ()

vendy1993

Na toto hodnocení jsem se začala těšit už ve chvíli,kdy jsem opouštěla sál v kině. Během pár dnů se utvořily dvě skupiny lidí: Do první skupiny patří lidé,kterým se tento film líbil a těší se na již schválená pokračování(50 odstínů temnoty a 50 odstínů svobody) a do druhé zase ti, kteří tento film zavrhli a špiní ho na každém kroku. Já sama patřím do té první ;) i když jsem byla zezačátku mírně rozladěná průběhem filmu,ale člověk potřebuje pár dní na to, aby ,,vychladl" a pozorně zauvažoval co shlédl. Až na závěrečnou páskovou scénu se mi film velice líbil a shledávám ho poměrně cudným,protože i když zde pár erotických scén bylo, v podstatě člověk zahlédl jen prsa a pozadí. Proto dávám 4 hvězdičky a těším se na zbytek trilogie. ()

EagleSK odpad!

Včera som mal chuť pustiť si niečo, kde je nakumulovaná trápnosť a výber padol na tento film. Už som ho raz videl a dal som mu vtedy ODPAD, ale ani po včerajšej HD projekcii sa nič nezmenilo. Počas sledovania filmu som rozmýšľal, pre akú vekovú kategóriu resp. cieľovú skupinu bol tento paškvil určený? Nechcem nikoho uraziť, komu sa páčili "herecké" výkony predstaviteľov, ale zo správania postáv mi bolo vážne zle a trápne. Moje predchádzajúce hodnotenie si zasluhuje ponechať úroveň, akú som nastavil na začiatku. ()

Fenix188 odpad!

Co v tomto filmu bylo romantického?!? Pro mě,jakožto absolutního odpůrce násilí a držení se pořekadla "ženu ani květinou neuhodíš" nic. Představme si tento scénář, bez Grayových milionů..Ohýbač plechů Franta se vrací z ranní směny autobusem MHD. Cestou si koupí dva lahváče aby se mohl spokojeně rozvalit doma na gauči při sledování jeho oblíbeného pořadu. Cestou mezi regály v sámošce si všimne nové prodavačky, která v něm nachází také jisté zalíbení a domluví si s ní rande. Ta k němu přijde a Franta se jí přizná, že je dominantní typ a hned na úvod ji seřeže jako žito..ovšem pravá láska zvítězí, hned po tom co jí koupí do domácnosti nový počítač a auto na splátky..fakt příběh jako ze života, těchhle padesát odstínů..samozřejmě, ženská psychika je jiná a skoro každá žena mi odporuje, jak je tento film skvělý. Tak at doma manželovi poví, že chcou namlátit a uvidíme, jak se na to budou dívat potom :D. Takže jaká romantika, vše je to jen o penězích..a že se v dalších knižních dílech Christian kvůli té holce změní?? Změní tak radikálně??? To bych ten film zařadil spíše mezi sci-fi ale nechme ženské obecenstvo at tomu nadále věří :)..mužská mentalita je jiná než ženská a to ony asi nikdy nepochopí. Takže za mě : Odpad! ()

bobstt

Totální sračka a odpad.Možná kdyby ve filmu hrála matka Dakoty,Melanie,byl by celkový výraz lepší.Dávám jedu hvězdu za to,že film je barevný-.,.-.,,--.,.. ()

1ava1

knihu som necitala a po zhliadnuti filmu ani citat nebudem. dej o nicom, vasen medzi hl.hrdinami ziadna, vlekly, nudny film....a 2* davam len koly tej mega reklama, ktora ma vlastne pritiahla do kina, to bola fakt dobra praca :-D ()

kocanska odpad!

Původně jsem si zakoupila knihu, neb jsem jako žena ze všech stran slyšela "....to si musíš přečíst, je to prostě úžasný". Přečetla jsem celou třetinu, pak už jsem "to nedala" ... prý jsem udělala velkou chybu neb pak se to "rozjede" a je to úžasný .... Knihu jsem do ruky již nevzala, nicméně do kina jsem se vypravila, abych zjistila o co jsem přišla .... naprosto o nic ! Hlavní hrdina nezajímavý, panovačný suchar, který využije naivní telátko, ale má na to smlouvu, takže vlastně ok .... ženy to je opravdu to o čem sníme ??? Pro mě naprosto vyhozené peníze za lístek do kina .... ()

J.Bonnie

Váhám mezi 1* a 2**, ale říkám si - líbila se mi hudba a líbily se mi exteriéry. Bohužel je ale mnohem víc věcí, co se mi nelíbily. Pro mě zcela neobvykle to byl tentokrát zejména střih. Už při prvních scénách jsem si říkala "Ne, proč to střihli takhle, vždyť tak a taky by to bylo lepší". Fajn, nejsem filmař, a proto už jen ze zásady málokdy ryju do oborů z filmařských prací. Ale tady to bylo tak do očí bijící, že jsem si nemohla pomoct. Herecké výkony - no, na základě kritik jsem to čekala horší, proto mě výsledek nakonec i trochu překvapil. V některých scénách byla tedy Dakota dost mdlá (např. výprask páskem - čekala jsem, že ztropí větší poprask, stejně jako v knize), jinde mi neseděl zase Dornan, ale věřím, že chemie mezi nimi funguje, což bylo asi hlavní kriterium výběru tohoto páru. Uvidíme, jestli se vůbec podaří natočit dvojka... asi bychom o moc ani nepřišli, kdyby ne. ()

ghost1989

No pozrel som čakal som veľkú katastrófu, ale ono to až také hrozné nieje. Samozrejme tá kvalita si takú publicitu a tržby nezaslúži, no ma druhej strane to bolo vcelku vtipne (či už naschval zo tažko povedať) a po technickej stránke to bolo nakrútené viac než slušne!... Lepšoe tri hviezdy. Verdikt 3,5/5 ()

Rolandman

Tajemný a odtažitý hrdina, perfektní ve všem co dělá, s nezvyklou úchylkou a mladá naivní dívka, která si myslí, že ho může změnit a přesvědčit, že není zase až tak špatný, jakým si myslí, že je. Bohužel, podobný příběh už jsme měli možnost vidět a to rovnou ve čtyř dílném filmovém provedení. Tam ale hrdina nebičoval své otrokyně za zvuku velkolepé hudby, nýbrž lovil zvěř v lese, krmil se jeji krví a bojoval s vlkodlaky. Nebýt podoby s Twilight, kterou jsem vnímal velmi intenzivně a nebýt (pro mě) nepříjemných scén v oné "červené komůrce" šlo by o slušný film, s výbornými hereckými výkony a skvělou hudbou. Film, mě ale nepřesvědčil a prozatím se v knihkupectví poohlédnu po něčem jiném. Možná dvojce se to povede ()

luss1

Nuda, nuda a zase jen nuda. Tento film nemá téměř žádný příběh. Scénář je velmi slabý. Herecké výkony hlavních hrdinů také nic moc. Jediné plus bych dala některým erotickým scénám, které byly poměrně pěkně a decentně natočeny. Další plus je celkové prostředí, ve kterém se film odehrává. Zkrátka průměr, který ani neurazí a ani nenadchne. Uvidíme, jaké utrpení nás čeká u druhého dílu. ()

kelehen

Něco přes 2 hodiny neskutečné nudy. Herci nemají co hrát, nelze se tedy divit velmi nevýrazným výkonům. Ve filmu teprve naplno vynikla hrozivá banálnost knižní předlohy. Přiznávám s klidným srdcem intermitentní používání tlačítka FWD, jež se ke konci mírně stupňovalo. Auta byla nádherná, asi jediný klad. ()

Sekyn

Tento snímek jsem shlédl čistě pracovně, abych si udělal vlastní názor na ten strašně cool Blockbuster, na který chodí hlavně kámošky a mladý kluci na něj vodí nové holky, asi aby na ně udělali dojem. Nebo spíš proto, aby si je trochu rozdělali. Nevím, nerozumím :-) Každopádně musím souhlasit s mnoha zdejšími ohlasy. Ať byla kniha jakákoliv, její autorka si v ní mnohé zřejmě kompenzovala. Soudě i dle její fotky. A tak se milý verbale nediv, že hlavní aktérka je "taková anorektická mršina" , když tělo autorčino bylo výkvětem sexuálních neúspěchů a musela své choutky a nesplněná přání interpretovat do této.........díla. Když už bych se měl tedy na něco zaměřit, tak to budou charaktery samotných postav, které si většinu filmu protiřečí. Říkají, že něco nedělají, i když už to dávno udělaly. V jedné chvíli jsou to drsňáci a v druhé by se málem rozbrečeli. Dakota (možná záměrně) celý film cosi kuňká a hraje si na cudnou panu, téměř včera vypuštěnou z kláštera. Přitom jí chlap, kterého potkala teprve včera sáhne do rozkroku a má přitom pocit na dlani, jako by zrovna dával koňovi cukřík. Zkrátka tu někdo udělal z klasické pohádky o Popelce jakousi porno verzi. Ona chudá a blbá - on sebevědomej a bohatej s menším psychickým narušením. Už se moc těším na pokračování! ()

one2

Samozrejme som to išiel pozerať s istou zaujatosťou a popredu som film odsúdil,vlastne tak isto ako 90% z vás,ale film ma presvedčil,že je treba sa na to pozerať objektívne a každý kdo je naozajstný filmový fanúšik sa niekde počas filmu zamyslí a zistí že to nie je brak ani úplný odpad.Proste na tie tri hviezdy to má. ()

benden

Nechápu tu spoustu "odpadů". Každý věděl - díky obrovské reklamě, na co do kina jde. Vlastně i já šel do kina ze zvědavosti a popravdě jsem nečekal nic jiného,než co jsem očekával. Dobře udělaný mírně erotický film o zcela trochu nezvyklých praktikách. Jamie Dornan i Dakota Johnson byli výborní a filmu dali přesně to, co jsem očekával. Kdybych tady v hodnoceních nenarazil na tolik negativních reakcí, dal bych zřejmě 3*, narazil, tak dávám *5. Docela se těším na pokračování. Dornan roli nakonec přijal, i když nejdříve "prý" v pokračování hrát odmítl. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin