Paranormal Activity: Prekliati

• Česko Paranormal Activity: Prokletí (viac)

Jesse (Andrew Jacobs) právě dostudoval střední školu a ocitl se na prahu typické prázdninové nudy. Během zoufalého hledání jakéhokoliv rozptýlení uslyší z větrací šachty podivný hluk z bytu o patro níž. S kamarádem „pošlou na průzkum" zapnutou videokameru, která zaznamená bizarní rituál. Z bizarního se stane děsivé, když obyvatelka onoho bytu náhle zemře a vzhledem k přítomnosti policistů na místě činu rozhodně ne přirozenou cestou. Zvědavost u kluků zvítězí nad pudem sebezáchovy a policejním páskám navzdory se rozhodnou sousedčin byt prohlédnout. Jako suvenýr si Jesse z expedice odnese podivné kousnutí, po kterém už jeho život nikdy nebude stejný jako předtím. Stejně jako životy těch, kteří se mu budou snažit pomoci. Podle režiséra Christophera Landona, který má na svědomí scénáře předchozích tří dílů, je toto volné pokračování jakýmsi bratrancem slavné hororové série. Do té doby fádní a nezajímavý osud hlavního hrdiny se vinou jeho zvědavosti nečekaně protne s tragickou historií postav předchozích dílů. Od tohoto protnutí vše půjde už jenom z kopce a na divácích bude, aby prudký nával filmového děsu přežili až do konce. (Cinemart)

ceda1987

Beru první díl ten je zajímavej i když stačí se na něj kouknout jen jednou ale byly i místa že sem se i lekl.Dvojka už jak jinak stála za velký kulový a trojka a čtyřka jak by smet. Ale pětka to totálně stáhla dolů. Už by se k tomu neměl nikdo vracet. Ale věřím tomu že se už pracuje na scénáři šestého dílu a bohužel moje zvědavost zvítězí jak u kluků z pátého dílu Paranormal activity. :-( ()

pa3k16

Žiadne veľké prekvapenia, na druhej strane ani očakávania... Scénar by mohol byť aj lepší. Dvaja portorikánski adolescenti sa popasujú s démonom, sem tam nejaká vtipná pasáž (kamikadze zo stoličky...). Pre mňa subjektívne holyúdska práčka na peniaze vystavaná na úspechu prvotiny... ()

Misuli

Já jsem teda spokojená! Libí se mi jiné parostředí, líbí se mi vsazený humor, s herci jsem taky žádný problém neměla. Mělo to atmošku, sem tam jsem se lekla a takový ten nepříjemný pocit na hrudi se mi taky vyskytoval hojně. Líbí se mi závěr a líbí se mi jak se to celé tak hezky tvaruje a jsem zvědavá jak tohle celé ukončí (už by to přeci jen chtělo). Já nevím lidi, tak na ty duchařiny prostě nekoukejte...jak vám tam nevyskakuje každých pět minut nějaký zmalovaný dítě(duch) tak je vše špatně. Se zkuste vcítit do jejich kůže, byste se poprděli už v tom kostele. ()

Nanuk1

Podľa mňa najlepšie paranormal vôbec, pri predošlej časti som takmer zaspal v kine. Pri tejto som bol v napätí ako to má byť, práči sa mi že sa neodohráva v dome ako štyri predošlé časti. ()

lahvi

Hlavne neudelejte taky tu blbost, ze se na to podivate. Cekal sem navrat ke korenum ale je to porad horsi. Do pulky silena nuda. Na zaver nejaky pokus o propojeni s minulymi dily...spatny proste. ()

Final

Slibovaný restart série jsem tak trochu vyhlížel s nadějemi, které se bohužel nevyplnily. První polovina filmu má standartní náběh do děje a chvíli si i člověk říká, že by se mohlo něco začít dít. Ačkoli se toho v první půlce filmu moc neděje, dá se říct, že se jedná o tu lepší část filmu. Abych řekl pravdu, v jedné chvíli jsem se dokonce i lekl, což je na horror docela výkon. Bohužel, pak nastoupí druhá polovina filmu, která měla po akční a dějové stránce více zaujmout. Leč, namísto strachu a hrůzy si člověk začne říkat, jestli se náhodou nejedná o parodii. Ať už jde o akční podívanou, ve které dva černoši vezmou brokovnice a po vzoru Jeníčka a Mařenky se pustí do likvidace čarodějnic (to je vlastně důvod, proč dávám jednu hvězdičku), nebo o časoprostorové dveře (ano, bude se cestovat i časem), které nás zavedou zpět do minulosti, aby změnili děj dřívějšího dílu a zřejmě tak nakousli ten slibovaný restart. Prokletí je sice koukatelnější, než čtvrtý díl, ale to ho bohužel nějak nezachraňuje. Třeba to vyjde pošesté :) Naprostou nelogičnost příběhu už neberu v úvahu. To snad ani od druhého dílu nemá smysl. ()

opicee5

Určitě lepší než poslední díl ale sakra je to pořád to samé dokola.Už by to chtělo nějak to celé ukončit.Absolutně nechápu že takovéhle filmy,pouštějí v kinech a jiné mnohem kvalitnější filmy,se u nás ani nedabují,smutné.... ()

mysinecka86

Mně osobně baví všechny díly paranormal activity, i když jsem jim musela postupně přijít na chuť. Co mi vadí na Prokletí je styl kamery. Poskakující obraz mi nedělá dobře a každou chvíi jsem se musela podívat do prostoru, aby se mi srovnaly oči. Hrozně se mi z toho točila hlava, kdyby byla kamera víc stativ bylo by to super. ()

spike.sg

Za pouhou hodinu jsem zapomněl, že jsem nějaký Paranormal Activity: Prokletí vlastně viděl. Už za prvním dílem měli udělat velkou tlustou černou čáru a do dalších dílů se nepouštět. Přitom když vezmu v potaz, že s předchozími díly to nemá vlastně nic společnýho se mohli tvůrci pořádně vyřádit. Ale ono nic. ()

leo_kure

Čekání se oplatilo, takhle jsem se dlouho nebál :) a to jsem v poslední době viděl hodně horrorů, ale tento byl bezkonkurenční... Po dokoukání filmu jsem dost zmatený příběhem série protože se to na konci docela pomíchá... Ke konci jsem si připadal jak kdybych hrál GTA: San Andreas :D rozhodně se na ten film koukněte, ale musíte mít zhlédnuté všechny díly aby vám to něco dalo a věděli o co se jedná na konci :) ()

Sllada

Další řídký ejakulát z dílny pana Landona. Jediné co mi na tomto "filmu" přišlo paranormální a strašidelné je jeho výdělek. ()

Fixas

Ještě jsem snad nekomentoval žádný díl PA a myslím, že bude stačit jeden, který bude vesměs univerzální. Celá série PA je jen udice na peníze a zabitý potenciál. Ano blabla blair witch blabla pořád dokola. Myslím, že trend hororů snahou o autentičnost není špatný, i když je to pořád dokola, ale na požitek z filmu to má jistý vliv. Momentálně jediné dobré horory vychází od Wanna a jeho bandy, dobře možná ještě Scott Derrickson a zbytek je slabych 40-50 ze 100. Proč Leigh Whannell a Wann dokážou tedy udělat tak skvělé horory? Za 1. Joseph Bishara a za 2. umí film dovést dokonce a nezabít potenciál po dvaceti minutách. Tento díl, stejně jako díl první měli potenciál. První díl asi největší, protože po 2-4 bylo těžké se dostat zas do správného tempa. Ale opět došlo k tomu samému, tvůrci neustále všechny zabíjí aby mohli natočit další díl a sebrat další prachy apod. Jasně filmařina je bussines( Si říkate). Houby s hovnem, filmařina, a kór u tohodle žánru, je umění a proto bude PA jen ždímačka na prachy a nic víc. A pak tu bude Whannell a Wann, kteří budou ždímat prachy a těšit nadšence hororových snímků jako jsem Já. Bye ** ()