Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

JasonV

Brad Pitt a Shia LaBeouf sa pár minút pretekajú v citovaní z Biblie zatiaľčo okolo ich tanku pobehuje 300 SSákov s pancerfaustami a granátmi, niekoľko protitankových diel netrafí tanky idúce oproti nim na voľnom priestranstve na vzdialenosť pár sto metrov a vrchol je keď protitankové delo netrafí tank z asi 20 m, proste človek nevie či sa má smiať alebo plakať. Taktiež som nepochopil ako môže niekto vo filme, ktorý sa tvári ako realistický len tak zastreliť vojnového zajatca. Jedna hviezdička za perfektné zvukové a vizuálne efekty a jedna za súboj s tigrom, ktorý je v kontraste so zbytkom filmu realistický a jedná sa asi o najlepší filmový tankový súboj. ()

Phex

Film velmi syrově a (asi) realisticky zachycuje dopad války na člověka v ní aktivně účastného. Má výbornou, drsnou atomosféru, která mi připoměla vojína Ryana, zde jsou plusem navíc ještě scény s civilisty. Bojové scény jsou dechberoucí. Bohužel obrovsky mé hodnocení sráží závěr, kde jde logika stranou. Na nepojízdný tank pochoduje prapor Waffen-SS a my vidíme, že každý třetí z němců si nese na rameni pancrfaust. V boji se statickým tankem pak není tato zbraň použita ani jednou a němci před tankem sebeobětavších heroiů pouze pobíhají jak hejno krocanů... ()

vodkasesemte

Prej Železný srdce... kde na ten název přišli? Jednou se na to podívat dalo. Why you always whupping on me? Bcs you are an animal, a dog. All you understand is the fist and boot (to jsou moje slova). Muj pes nerozuměl ani tomu. You wanna talk Mexican? Join a Mexican tank. You talk German! I cant talk Spanish? Bible, what country we are in? Germany. His number came up, that all. Rains coming. Which way is the front? We are surrounded by Krauts (včera v The Boys). Every five rounds is a tracer so you can see what you are hitting. And remember, short bursts. That way you harvest more meat per bullet. She will let you fuck her for a chocolate bar. Its completely fucking true. Boyd, do you think Hitler would fuck one of us for a chocolate bar? See, what a kid can do? I dont care if its a baby with a butter knife in one hand and mamas titty in the other. You chop hum up! I m trained to type 60 words a minute. Tak proto mi to tak nejde. I am not trained to machine-gun dead bodies. Co je na tom těžkýho? My conscience is clean. Ideals are peaceful. History is violent (první věta). Shes a good, clean girl. If you dont take her in that bedroom, I will. They are young and they are alive. Ring of Solomon. Its really rare. Did you take this pretty young thing for a roll? He fuck you, you fuck me. That how it works. Good shot. It wasnt me. I m the instrument, not the hand. God didnt call us today. Vamonos. We never run before, I aint running now. Than i heard the voice of the Lord saying, Whom shall I send? And who will go for us? And I said, here am I. Send me. Book of Isaiah, chapter six. Thats exactly right. Best job I ever had. If a man loves the world, the love of the fathers not in him. Řekni to těm prasatum dneska. Žijou ve svým ráji na zemi. For all thats in the world, lust of the flesh, lust of the eyes, pride of life, its not of the father. Ots of the world. The world and its desires pass away. But he who does Gods will is gonna live forever. I did my best. ()

AndrewNewman

Spočiatku skvelo zorganizovaná a originálne podaná vojna, ktorá sa tentokrát a možno historických po prvýkrát odohráva v tanku a nie medzi vojakmi umierajúcimi napríklad pri vylodení v Normandii. Lenže v momente, ktorý predchádza najväčšej a finálnej bitke sa to poriadne zvrtlo. Nechať sa zabiť essesákmi len preto, že chcete brániť nejaký tank či križovatku?! Teraz ale aspoň viac doceňujem dej filmu Zachráňte vojaka Ryana, v ktorom čata kapitána Toma Hanksa zomierala kvôli záchrane ľudského života, nie kvôli nejakému tanku. Pre nadšencov vojnových trhákov je to ale povinná jazda. Škoda toho nevyužitého hereckého potenciálu, ktorý tento film jednoznačne mal. Jediný kto ako tak niečo ukázal bol prekvapilo Percy Jackson. Samozrejme Brad Pitt nikdy nesklame, no tentokrát to z jeho strany nie je herecký koncert hodný nominácie Oscara. ()

Dejvecd

Vojna je krutá a Fury to ukazuje v plnej paráde. David Ayer nenatočil, len drsnú a krutú ukážku 2. svetovej, ale ešte k tomu nám priniesol srdcervúci príbeh skupiny tankistov, ktorí nie sú dokonalí, ale majú veľké železné srdcia a divákovi na nich sakra záleží. Neviem či nejaký vojnový film dokázal takto dobre narábať s divákovými emóciami. Už od prvého momentu, už od prvého výstrelu / smrti mi tep skákal do maximálnych výšin a s každou ďalšou scénou som len viac a viac zvieral operadlo sedačky a emócie sa zo mňa valili ako z pretrhnutej priehrady voda. Film totižto skvelo narába s postavami, dialógmi, vizuálom, zvukmi, tak že to všetko dokopy tvorí nezabudnuteľný zážitok. Neviem či ma nejaký vojnový film dokázal uchvátiť viac ako práve Fury. Úprimný, napínavý a pohlcujúci snímok na ktorý sa len tak zabudnúť nedá. 10/10 ()

Stelletta

Zabíjení nácků vždycky táhlo a táhnout bude (Bratrstvo neohrožených, Zachraňte vojína Ryana, Hanebný pancharti...), tak jako bude vždycky táhnout Brad Pitt (ač se mi to přiznává těžko, neb ho nemám ráda). Námět, který postavil do popředí tanky a tankisty byl velmi riskantní tah, ale dle mého geniální. Filmů z 2.SV kde jsou v hlavní roli tankisti není moc. Povedlo se namixovat skvělé složení typů postav i herců, kteří hráli. Brad hraje neohroženého velitele s pověstí tvrdého chlapíka, kterou více než potvrzuje, Lerman zelenáče hraje skvěle a divák mu to věří. Obecně se dá říct, že všechny charaktery jsou uvěřitelné a dobře zahrané. A teď pár minusů. SPOILER Několik WTF momentů hlavně v závěrečné bitvě, kdy se poledne ze záběru na záběr promění na půnoc. Zároveň, konec je strašně předvídatelný. A SSman, který se slituje? I němci, kteří se mnou na filmu byli, si mysleli, že to je pěkná kravina. KONEC SPOILERU. Zároveň mě trochu zklamaly efekty...střelba vypadá, jako kdyby stříleli z blastrů...trochu odfláknuté. Zároveň občas bylo těžké jim rozumnět, kvůli různým akcentům (Pitt klasik). Celkově hodnotím +- 80 - 85%, takže 4 hvězdy. P.S. Viděno v Estonsku. ()

fritol34

Takže film z druhé světové bez příkras, nejčastěji viděno z pohledu tankové posádky uprostřed Německa, během posledního odporu kdy Hitler naverboval i svou mámu. Hodně reálné, špinavé, herci skvělí, technika a bitvy kromě závěru skvělé. Nicméně moje oblíbená scéna nebude tanková bitva, ale stolování Brada a jeho kolegů v obsazeném německém měste v bytě se dvěmi němkami. Sečteno konečně zase pořádný film z druhé světové. 80% Viděno v Kanadě ()

Kriklan49

Tenhle film bych rozdělil na dvě poloviny. První měla appeal filmu jako byl Vojín Ryan. Realistický, naturalistický, neberoucí si servítky. Každý byl postradatelný, žádné příkrasy, žádné hollywoodské modrooké hrdinství. Druhá půle pak tento appeal dokonale zabíjí a zvrtává se do hollywoodské šablonovitosti. Režisér si prostě nemohl odpustit pravou hrdinskou smrt pro Wardaddyho, a tak hází logiku a realitu na smetiště dějin. Přičtěte k tomu faktické chyby a z nadějného filmu se stává další z řady. Nicméně, musím pochválit skvělé herecké výkony. ()

Z0ltar

budu upřímnej - předchozí snímky od Ayera mě bavily, ale tohle je jen taková úsměvná pitomost. je vidět že Ayer zvládá akci, film baví téměř po celou dobu, ale pro každýho, kdo se trochu zajímá o historii, tohle musí bejt jen taková úsměvná pitomost. proč jedna hvězda? protože filmů, kde by šlo čistě o těžkou techniku, je jak šafránu, a když už zrovna nějakej vyleze, tak je to čistej popkorn. je jedno jak se Pitt načeše a jak hustý hlášky bude házet, nic to nezmění na tom, že sebedrsnější americkej voják přežil válku jen díky tomu, že německej voják zrovna namířil kanón na jinýho drsnýho americkýho vojáka v řadě. Sherman byl dobrej tank ve svý třídě (nikoliv proti tomu co vidíme ve filmu), stejně tak celá americká armáda tenkrát předvedla docela dobrej výkon, ale vyhrála hlavně díky číselný převaze (nikoliv díky tomu že by Sherman byl nepřekonatelnej tank na bojišti) a díky tomu, že Rusáci předvedli v podstatě to samý už dřív na východě a Němce zlomili. hodnota filmu nulová, zábavnost průměrná, když film neuvidíte, o nic nepříjdete ()

HiroM

Dovolím si svou malou recenzi. Co se týče zpracování jako efekty, technika, dialogy a emoční stránka super. Veliké + za originálního a pravého Tigera, a ne nějakou pardoii na podvozku kdovíčeho 34. Co mě však štve a je to škoda, páč to tomu filmu fakt bere na kráse, aby 8 panzerfaustů ze všech stran tanku neprobilo, respektive jen 1 a to na vzdálenost asi 1 až 2 metrů, to se na mě nezlobte ale ne, opravdu ne, a další kravina aby byly Wermacht a SS tak hloupí a nezaútočili na tank zezadu když je nepojízdný, prostě sranec. Tím to fakt pohnojili, jo a Brad vydrží 3 rány od snipera a ještě si pokecá, prostě amerika. ()

Dvorka96

Ne že by byl tento film špatný, ale prostě jsem od něj čekal víc. Je tu jen pár akčních momentů o kterých by se dalo mluvit. Za celou dobu byl zničen pouze jediný německý tank (který předtím zničil 3 Shermany) a tato scéna byla dle mého názoru nejnapínavější z celého filmu. Dějová linka je dobrá a vykresluje všechny aspekty války, jen je trochu řízlá americkým vlastenectvím (viz. posl. scéna). Nepochopil jsem to jak autoři řešili zápalné nábojnice, a tak jsem si chvílemi připadal jako ve Star Wars. Mezi herci dominují Pitt, Lerman a lehce otravný, ale velmi zábavný Jon Bernthal. Takže pro všechny milovníky 2. světové války super film. ()

trigan

Po dlouhé době mi nevadila délka filmu. Film byl dostatečně akční a scény uvěřitelné. Rýpalům, kterým vadí neschopnost spousty vojáků dostat jeden tank, mohu jen doporučit si přečíst reálné vzpomínky vojáků z WWII. Budou se asi divit, jak málo vojáků dokáže zastavit útočící jednotku. O kvalitě jednotek Německa v dubnu 1945 na západní frontě říká hodně poměr padlých na obou stranách s počtem padlých na východě. Takže pro mne 4*. Závěrečný duševní boj čerstvě odvedeného SS-mana zda zabít s identickým vnitřním bojem US nováčka ze začátku filmu byla pro mne impulzem k přemýšlení. ()

R.I.S.A

Tak sme na FURYho s paní Ríšovou zašli do kina že se poseru z Brada Pitta, a ejhle zesral sem se. Film mě bavil od začátku do konce možná ubrat tak 30 minut mohlo to být lepší. Nu nic - pořád mě to odkazovalo na Tarantina jakožto Aldo Reina lovec nácků :) Mladýho tam vycepovali na mašinu naučil se sexovat chlastat a likvidovat každýho ss němčoura co se před tankem ukáže což se mi moc líbilo :) Nasralo mě že došlo střelivo a Brad to odsral granátama, to jako sem nečekal že ho nechaj chcípnout už se to asi naučili točit víc realisticky tak nejsou taký mega happy endy 5 hvězd zaslouženě odemě Fury má. Kdyby to měla hodnotit mladá tak dá asi odpad! nebo já nevim- páč u toho usla!!! Věřili by jste tomu!?!? Příště prej jdeme do biografu podle ní, tak sem zvědav co to bude za výtvor :):) Ahoj Bobí :) :) ()

Indris

Nejlepší scéna Tiger proti třem ale jinak víc kecání než bitev. Závěrečná scéna má s realitou společného asi jako World Of Tanks na PC. Průměr. ()

Leuan odpad!

Fury, ve filmu jako "fúrie", na lístcích "Železná srdce". Opět jsem vzpomínal na naše lidové překladatele, asi chtějí překonat nepřekonatelné "E.T. - Mimozemšťan". Lístky do multiplexu nám vytiskla paní prodavačka jehličkovou tiskárnou. Dřívější lístky v podobě kartiček asi nebyly na skladu. Výzva, ať do sálu vstoupíme 5 min. před začátkem projekce. Žádná uvaděčka/uvaděč v sálu. Zkrátka večer před zahájením filmu vypadal tak nějak retro, nefunkčně, polorozpadle. Že by ideální příležitost pro naladění se na nostalgickou notu - boje ve druhé světové, tehdejší technika zobrazená nejmodernější technologií? Ještě než odpovím, musím trochu předestřít, že jsem mj. obdivovatelem série Band of Brothers, CoD, Zachraňte vojína Ryana a relaxačním hráčem WoT. Tudíž motivace k shlédnutí filmu byla a čekal jsem kombinaci uvedeného, atmosféru, manévrování, souboje. Že uvidím hodně techniky, trochu hereckých výkonů a neurážlivý příběh, neboť asi nic moc nového se v tomto prostředí vymyslet nedá. Chyba lávky! Z filmu Fury lze sestavit tento profil pachatele - scénárista a režisér je a) osoba přijatá na střední školu a píšící příběh ve školní lavici, nemá žádnou znalost dosud natočených filmů na toto téma, nic o tom nečetl, něco málo slyšel a nikdy nehrál WoT a nepředstavoval si, jak by to uvedl na filmové plátno. Nebo za b) je to člověk, který hrubě podceňuje evropského průměrně kultivovaného diváka a spoléhá, že mu herecké obsazení, nálepka Hollywood a občasné zobrazení tanku bude stačit. Snad následující shrnutí nebudete považovat za spoiler, když uvedu klíčové věci, které jsem si odnesl z filmu: padesátiletý Piťák ještě stále cvičí v posilce a je to na něm vidět, je to etnicky správně - Binkowski, Shia LaBeouf (citující starý zákon), mexikánec (drmolící občas španělsky), dostatečný výskyt afro-amerických pěšáků (omluva za separate but equal), válečné zločiny a šest vajec. Pro ty, co čekají větší uspokojení z Fury, já jsem jej nenašel. Je tam Tiger. Ovšem k mému překvapení Fury "dingne" ránu od Tigra do boku z bezprostřední vzdálenosti (stejně jako ve WoT). Bohužel jsem z filmu nedokázal identifikovat, kdo je ta zlá strana. Přemýšlel, jestli to dubnové (1945) bombardování území Československa bylo skutečně pouze za účelem osvobození od nacistické okupace. Příběh mě dokázal drtit a urážet, sovětské velkofilmy neznám, ale myslím, že tohle asi je dost blízko. Když nejapné scény nekončily, dovedly mě k úsměvu a výsměchu, jak pitomě a naivně je to celé dílko vytvořeno. Pokud někdo chce zjistit, proč filmový (hollywoodský průmysl) upadá a obraty v tržbách jsou menší než obraty z herního světa, toto je nejlepší příklad. Nic nového film nepřináší, ukazuje, že filmová žumpa a propaganda nemá dno. Ještě bych rád fanouškům filmu jeden spoiler uvedl - pozor: Scéna při osvobozování bezejmenného města, kdy stařec s holí ukáže nekrytému veliteli tanku, kde se skrývají němečtí vojáci, za což je okamžitě "odměněn" prostřelením hlavy od snipera, jasně ukazuje, že tvůrce filmu nepochopil či neznal tzv. priorizaci rizik/cílů. Sniper nevychovává diváky lacinými gesty, ale raději střelí do hlavy velitele stojícího tanku. Je sice pravdou, že film by skončil v polovině. Ovšem při celkové délce i kvalitě snímku by to bylo jenom přínosem a šancí, že bych hodnotil aspoň jednou hvězdou. Shrnutí a ponaučení: Mýlil jsem se, když jsem při hodnocení Úsvitu planety opic myslel, že nejhorší letošní film jsem už viděl. () (menej) (viac)

ProfiDivak

Tradičná bezduchosť vojenských filmov: rozmetaná na prach, americký happyendový štýl: aspoň podkopaný, moja predstava o Pittovi ako strnulom akčnom fešákovi: zmenená, Shia LaBeouf: konečne v úlohe, ktorú som hltal, myšlienka a tvrdosť: v nezvyklej harmónii, hudba a nálada: príjemne psycho+ nezanedbateľný duchovný rozmer:). ()

Slaviator

Patetická vykradačka nejlacinějších schémat, která tenhle žánr nabízí, vypráví příběh tankové posádky tvořené archetypálním šéfem Tomem Hanksem, Shiou "fňuknou" seniorem, Shiou "sprosťákem" juniorem", substitutem černocha a típkem… no prostě típkem. Děj je rámovaný tím, jak se z blbečka zelenáče (Shia "sprosťák" jr.) stává jen blbeček, který při střelbě z automatických zbraní nikdy neopomene zahlásit něco ve stylu "zdechněte zasraný náckové". Proti nim stojí Wermacht a SS, kteří jsou, podle nejlepších tradic murického filmu, vylíčeni jako banda retardů, neboli jako mouchy, které když mají na výběr ze čtyř směrů a jenom v jednom je mucholapka, vyberou si mucholapku. Něco po polovině filmu, do kdy se jenom fňuká a proběhne jedna love story, která do děje sedí asi jako traverza z mercuru na hrad z lega, dojde k osudovému rozhodnutí, které musí být učiněno, aby scénárista nemusel tahat další list papíru. Rozhodnutí učiní Tom... teda Brad Pitt a zní asi takhle: "Tak jo chlapi, rozhod sem se zdechnout, kdo de se mnou? No sice za chvíli končí válka a tahle křižovatka, kterou budem bránit, je uplně k hovnu, ale sme s váma šéfe." A konec? Pamatujete propagandistický film z Inglourious basterds o skopčákovi, co se bránil proti přesile někde na zvonici? Tak tohle je murickej remake. Jedna hvězda za to, že film nekončil půlhodinovou scénou brečících lidí u hrobu Brada Pitta. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)