Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

FlySKS

Hmm... Zas tak skvělej film to nebyl, ale... Prostě se mi moc líbil. Ani vlastně nevim proč. Asi návrat do dětských let a posedlost vojáky, druhou světovou a pořádnou klasickou válečnou rychtou! ()

Hanz_knife

První polovina filmu velmi nadprůměrná, byl jsem příjemně překvapen a nelogické voloviny celkem ingoroval, bohužel od momentu kdy se SS objevila na scéně jsem si říkal už jen jestli si dělaj prdel. Pokud dokážete vypnout mozek a nevnímat takové do očí bijící debiloviny, film si užijete celej, ale já to nedokážu takže hodnocení musím dát jen dvě hvězdy. Kdyby takhle bojoval Waffen SS i Wehrmacht tak maj rusáci Berlín už v roce 1943. O patosu na konci raději vůbec nemluvit. ()

kamals

Krome jediny veci, uplne zbytecny film, tou jednou jedinou veci byly "tankove prestrelky" - jisteze nejsem zadnej militarista - ty fakt byly stylovy, samozrejme ze finale s Tigerem II bylo vyumelkovany na maximum, ale do ty doby to byla po vizualni akusticke strance jizda - chvilemi to ve me navozovalo podobny pocit stisnenosti a bezmoci jako v Das Boot (stale mluvim o tech dvou trech prestrelkach), pak uz to byl samy kyc a klise. Skoda, na druhou stranu, co by se jeste dalo novyho v tomhle vymyslet. ()

robfi odpad!

Akční - ano, Drama - ne, Válečný - ne Následující text obsahuje spoilery xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx "Kolik je těch SSáků ? " ... "Nevím, nepočítaně" ... "To je kolik!!!! Přesně !!!!" ... "300-400"... blá blá blá. Spíš Sonymu uvěřím, že Jeníček s Mařenkou sežerou na posezení Ježibábu i s perníkovou chaloupkou, než že 400 SSáků s pancéřovkama nezvládne za cca 5 minut vyřadit z boje tou dobou už zkriplený osamocený tank, ověšený bednama s municí a kanystry s palivem (WTF?). Možná by jich hrdinní Amíci vzali tak 20, 30 sebou, ať nežeru, ne, že budou nacisty půl filmu kosit jak obilí a hlavní akční zápletka bude, že si US posádka musí v pravidelných intervalech chodit ven na korbu tanku pod plnou palbou nepřátelských kulometů pro další munici ??????, kde je občas něco škrábne do ruky, takže si to musí přepudrovat a jede se dál. Hlavně nezapomeňte hodit dýmovnici, protože nacisti mají paměť zhruba 5 sekund a když ten tank neuvidí, tak ho z pěti metrů netrefí.... A ta munice venku na korbě samozřejmě nebouchne, kdepak.... Tady někdo zjevně chce, aby se mladé blbé maso hlásilo k tankánům..., jinak to nevidím. flanker.27 to vystihl a já s ním v 99% souhklasím. Člověka zamrzí, že v tom hráli kurva dobří herci a kurva se fakt snažili. A tak na to mám jen jedno slovo. Fuj. Byla by to blbost, i kdybych se na to díval jako na fantasy. ()

Voloda

jedina hviezda za jediny original Tigra na svete. Film je podla mna "des a hroza" od zaciatku az do konca. Plno technickych nepresnosti a americkeho patriotisticko-propagandoveho svrabu. Do konca som vydrzal so zatatymi zubami-a to vojnove filmy milujem... ()

Tribe

Posádka tanku mi celkově nesedla a bohužel to nezachránil ani Pitt, spíš naopak, tahle role podle mě nebyla pro něj... První polovina filmu byla koukatelná, padly nějaké ty hlášky, morální poučení, a také máme možnost zkouknout celkem povedené tankové bitky, s druhou polovinou už je to o něco horší... *SPOILER ALERT* První slabší částí je návštěva bytu dvou Němek a sním spojené drsňácky spasitelské chování Pitta + když do bytu dorazí zbytek tankistů, tak je to už úplná konečná. No a druhou a nejslabší částí filmu je finální bitka na křižovatce (chvíli sem na obrazovce hledal Ramba). Tohle vše by se dalo přehlédnout, ale... dostala mě finální scéna - 1. Když se zelenáč vrátil do tanku, kde předtím vybouchly dva německé granáty, tak jsem zahlédnul navoněného Pitta se zavřenýma očima - wtf? Nejsem sice žádnej zbrojař, ale když vám metr před ksichtem vybouchnou dva granáty, tak to asi půjde trochu poznat ne? 2. Po tom, co zelenáče vytáhli z tanku, a pronesli větu "Jsi hrdina, víš to vůbec?" (Nebo tak nějak, už si to přesně nevybavuji), dali ho do káry a najednou konec? To mě hodně zklamalo... Na druhou stranu se mi hodně líbilo tankové prostředí a tanková atmosféra, s touto tématikou jsem ještě žádný film neviděl. No rozhodně to bude chtít ještě minimálně jednou zkouknout, prozatím ale 3* ()

HiccupIII

Ou. Tak tohle byl opravdu dobrej film. Musím říct že tak do půlky jsem si říkal že je to docela dobrý ale ke konci jsem změnil názor. Tenhle film mě skoro pořád udržoval v neustálém napětí a měnil jsem názory na různé postavy, až jsem si je oblíbil všechny. Finální boj byl opravdu z celého filmu to nejlepší. ()

scattered

Pre tento žáner mám slabosť a práve preto som pred každým ďalším vojnovým filmom (predovšetkým z prostredia WW2) skeptický. Veď ako by len niekto mohol zachytiť to, čo už nám raz niekto predostrel v tak neprekonateľnej podobe... A potom som si pustil Fury. Po pár krátkych chvíľach ostychu a vzájomného oťukávania sa to prišlo - srdce sa zastavilo, oči hypnoticky zafixované na obrazovku, dýchanie nepravidelné až žiadne. Niektoré zo smrtí som doslova prežil s nimi a niektoré scény ma nechali tŕpnuť každým svalom v tele. Schytal som pár rán, zničil nemecký Tiger, hľadal škatulky munície, sledoval človeka, ktorý sa obetoval aby zachránil životy svojich bratov.. To, že si vychutnávam film z pohodlia domova som si uvedomil až pri 'Call of Duty' style finále.. škoda. Každopádne David Ayer povedal čo povedať chcel a povedal to spôsobom, z ktorého tuhne krv v žilách. Naivita záverečného súboja je takmer nepochopiteľná v porovnaní s tým ako realisticky až brutálne pracuje Ayer s celou látkou. Záchvev ľudskosti v zverstvách páchaných "pretože je vojna" sa človeka skutočne dotkne a treba dodať, že film ani omylom neporovnávam s Ryanom. Fury sa ním byť nesnaží a jediné o čo mi ide je povedať, že takto ma okrem spomínaného Ryana žiadny iný vojnový film nezasiahol. ()

Ace.A.T.L.

Drobet klišé, ale za to hvězdama ověšený klišátko. Je to něco, co potěší, ale neni to něco, co by chytlo a už nepustilo. Nekoná se žádný překvápko a to včetně závěru. Rozhodně to stojí za to, se na to podívat, ale nad silný 3* to podle mě nemá. Je to jen další stejnotématickej film. Banda spolubojovníků, rodinný pouto zbudovaný léty války, přejdou přes všechno a když se k nim dostane nováček, tak jako na potvoru se to celý otočí. Za mě, ikdyž opravdu silný, tak přecejenom, 3* a DOPORUČUJU :) ()

JihadJoe odpad!

Možná později udělím alespoň jednu hvězdičku, ale teď jsem z toho fakt tak najebanej, že prostě ne. Když opomenu chyby v technice (napřílad že ten tank nebyl Sherman Easy Eight, ale jen E2), tak se první půlku bude divák jen nudit. Z němců zas udělali totálně neschopný paka, který netrefí tank na 10 metrů a jsou dobrý pouze jako zástřelní figuranti pro Brada a jeho partu bukvic. Druhá půlka je takové malé tankové Schwarzenegerské Komando, kdy si klucí v nepojízdném tanku smlsnou na asi 300 elitních esesácích. Každej druhej SSman si nese na rameni panzerfaust, ale než dojdou k tanku, tak jich většinu někde poztrácí. Útok na !!! nepojízdný !!! tank vedou ve vlnách, kdy se marně snaží tank prostřelit ze samopalů přes přední pancíř. Nikoho nenapadne tank o pár metrů obejít a střelit do zadku, oni radši naběhnou pod kanon a koaxiální kulomety. Samotná osádka tanku, to je taky panečku partička myslitelů. Když jim dojde munice, tu si hoší vzpomenou, že vlastně maj ještě dva těžký, plně nabitý kulomety na střeše tanku, pro které Brad hrdinně vyšplhá pod hustou palbou. Navíc jsem si chvílema připadal, jako že sleduju Star Wars. Němci měli zástřelné modře svítící náboje, Brad a jeho buzoly měli zase červeně svítící zástřelné náboje. V efektu to vypadalo, jako by tam po sobě stříleli z laserových pušek. Scházelo jen, aby Brad vytáhl světelný meč a se slovy " nechť je síla při mě" se vrhnul kosit zoufalého nepřítele. Jednoznačné zklamání roku. ()

Sharlis

Ayerov jednoznačne najlepší film, vydržal by som aj ďalšie 2 hodiny. Krásne a nemilosrdné. Štýlové all in finále. Krása. ()

hony23

Ve srovnání s Vojínem Ryanem sice Fury pokulhává na obě nohy, přesto si troufnu říci, že jde o jeden z nejlepších válečných filmů. Ukáže vám válku bez příkras, realisticky se ocitnete v mlýnku na lidské maso a nebýt toho patosu, v kterém se amíci tak rádi koupou, mohlo to být i za 5 hvězdiček. ()

esmoke

Jeden americký tank proti všem německým dětem a starcům :-). Vážně bych to rozhodně nebral, ale jako filmová podívaná to je příjemná podívaná. Ale celou dobu jsme měl pocit: "Nebylo to to špatné, ale mohlo to být lepší". Pokud by se více drželi válečných hrůz a celého válčení a méně toho já jsem amík sám a slabý, jich je spousta a lépe vybavených...2D titulky Rozpočet: $68 miliónů. Tržby: $180,77 miliónů. ()

Pjotrik

Překvapilo mě obsazení a skromnost + relativní věrohodnost. Shia LaBeouf se asi úspěšně snaží odpoutat od škatulky "transformer". Brad Pitt je na seržanta obyčejného tanku až příliš dokonalý. Tři čtvrtiny stopáže jsem spokojeně koukal, ale pak dojeli na křižovatku a všechna věrohodnost šla do kytek. Nevydrželi by ani 5 minut. Němci z nějakého důvodu neustále pobíhali kolem a nechali se střílet. Kluci si lezli z tanku a do tanku jakoby se nechumelilo, Brad Pit se dokázal vyhnout přímé palbě z nejtěžšího kulometu MG42...atd... a když jsem dopřetáčel, kupodivu to ještě přežili! mě picne. Doufám, že cestou domů potkali vojína Ryana. 69% ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)