Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

90125

Lacné a povrchné. Hrdinstvá týchto mužov sú nepresvedčivé, dejová linka je veľmi chabá a jediná akotak postava je ten chlapec, nováčik v tanku. Že vojna je peklo, to sme vedeli, to už tu bolo toľkokrát a lepšie. Vždycky som si myslel, že Brad Pitt si svoje projekty vyberá starostlivo, ale po zhliadnutí Moneyball, Killing them softly, World War Z a tohoto kúsku, už si to nemyslím. Čakal som ďaleko lepší film. Taký, s dramatickým, uveriteľným a nepatetickým príbehom a nejakými postavami. Toto je zase raz len Hollywoodske divadielko pre blbečkov. 53 % ()

Bednaa

Válečný film jak má být. Vtahující, špinavý, nekompromisní. Zavřít se s partou Pitt, Bernhtal, LaBeouf, Peña a Lerman na dvě a čtvrt hodiny do tanku a kropit s nima skopčáky je opravdu neskutečně intenzivní zážitek. A nejlepší na tom je, že ty nejnapínavější scény jsou ty, ve kterých se na první pohled nic neděje. Skvěle zrežírované, zahrané, ozvučené. Jediná škoda je, že po tomhle šla Ayerova tvorba prudce dolů. Takovýhle kousků bych si od něj dal mnohem víc. ()

Max Frajer odpad!

Óda na nezničitelnýho Brada. Po celý film jsem byl jako milovník historie a druhé světové války v mírném pnutí, ale OK, necekal jsem polodokumentarni historický film. Závěrečná epická scéna ale předčila veškerá ma očekávání, větší stupiditu ve válečných filmech jsem jak živ neviděl. Příšerné a absurdní. ()

mircxxx

Historky z tanku, skvěle podané, vykreslující bordel v tanku a jeho okolí. Prďáckej velitel PItt. Velmi povedená zvuková stránka svištějících tankových střel. I když víte, kam to všechno směřuje (nebo aspoň tušíte), stejně je to příjemné. Nejvíce mě zaujala role Bible v podání Shia LeBoef. Až mě to samotného překvapuje. ()

argus123

Ten film je hrozna volovina, absolutne technicky nerealne sceny, rusi vedeli (aj vedia) natačať lepšie vojnove filmy ako toto ! Neskutočne som žasol nad niektorými skvostami ako, likvidacia Tigra či tie natiahnute sceny kde asi nemec spal zatial čo v tanku prebiehala posledna "dojímava" konverzácia a to nehovorím na nezmara Brada po 3 zasahoch od snipera sa dokazal natrepať do tanku a pohovoriť si s mladým. Neviem či sa mam tomu smiať alebo plakať. Za niektore scenky davam 2* ... ja absolutne nechapem prečo to ma až 76 % za čo ? :D ()

Henk

Asi už tu bylo všechno řečeno a já s tím musím jen souhlasit. Ale ještě se mi líbily některé detaily,např. když střela z tygra urazila hlavu veliteli amerického tanku. Neočekával jsem,že režie půjde až do takovýchto detailů. Velmi příjemný film z nepříliš příjemného prostředí. ()

Baroque

rozprávka o plechovkách s názvom sherman, z ktorých si robili náckovia prdel, že sú ako zapaľovače, ktoré sa zapália na prvé škrtnutie a o spasiteľoch sveta vedených romantickým fešákom a rádoby tvrďasom ex-upírom zosmiešňujúcim v službe filmového štábu a ich večne hladovejúcich bankových kont historické fakty. ale čo už, keď si na takéto vyfantazírované heroizmy yankees potrpia... nemôžem si pomôcť. hoci som proti náckom, vždy ma potešilo, keď od nich dostali amíci na prdel. na rozprávky neverím. hlavne keď v nich hrá eso, z ktorého vlhnú nohavičky starenkám rovnako, ako dievčatkám, čo mali predvčerom prvú menštruáciu. amíci pred berlínom... :D tí ani nevedia, ako sa berlín vyslovuje, nieto ešte píše... ()

matous20063

Prostě klasický americký válečný film. Zobrazuje jak Amíci jsou extrémě nasraní na němčoury a to jediný po čem touží se všechny vyvraždit. Celkem dobré herecké výkony, dobré dialogi ale nekteré scény byli ve filmu nudné až zbytečné. Celekm fajn film na večer. 70% ()

Bogrant

Výborne zahraný akčný film, ktorý v dnešnej dobe, keď sa už netočia žiadne Apokalypsy ani Ryanovia, veľmi poteší. Hlavná päťka si okamžite získa sympatie (Pitt je čím ďalej, tým lepší) a Ayer sa drží toho, čo má, a čo môže ponúknuť. Stále je to však iba jeden malý hollywoodsky projekt, ktorý ctí svojich hrdinov, ale zase sa im nebojí pekne podkúriť. Strhujúci záver. ()

Bragi66

Opravdu syrový příběh amerického tanku z dobývání Francie v roce 1944. Koho téma tankových soubojů zajímá, tak doporučuji třeba ruský film Legenda jménem T-34 (2018). ()

Arsony

První půlka filmu? Wonderful. Gritty, špinavé, realistické, syrové, skvělé. Uvažoval jsem nad 5*, možná 4, kdyby to nevydrželi do konce. Tak 90% *SPOILERS ALERT* Závěrečná třetina? ... Fuck.... Všechno co pečlivě budovali v té první vzali a nechali shořet společně s náckem na "kapotě" svého tanku a udělali z toho sequel k Pearl Harboru což je obrovská škoda. Tak 20%.   Overall stále musím říct, že dobrý film i přes ten přepálený, hollywoodský a hloupý patriotický konec. Většinu z těch 2 hodin jsem to prožíval s nimi, hltal jsem všechny skromné, syrové dialogy a skvělé herecké výkony a výpravu. Od prvních chvil "závěrečného showdownu" jsem to měl chuť vypnout, protože jsem přesně věděl kam to směřuje. ()

Xmarc

Neděly se žádné kolosální bitevní orgie, samotných bojůvek, co do délky i počtu, by se dalo napočítat na prstech jedné ruky, děj by se dal ve stručnosti shrnout v pár větách. I tak musím dát za 5 hvězd, řekl bych přesněji asi 90 %. Zatím jsem neviděl žádný válečný film, který by se držel primárně jedné partičky z jednoho tanku a dokázal tak poutavě a napínavě zobrazit prožitky těchto tankistů. Možná pár scén mohlo být jinak a prostě Piťák se musel trošku předvést. Nicméně i tak nebylo nic vyloženě trapné, přehnané nebo přes čáru, i tomu finálnímu kosení esesáků se dalo docela uvěřit. A soubojk čtyř Shermíků s jedním Tygříkem bylo výtečné a jen podtrhovalo nedřazenost těchto skvělých německých bojových strojů. ()

Holly_Molly

Válka udělá i z tý nejčistší bytosti cynickýho nihilistickýho zmrda...a tohle je parádně "špinavej" a ke konci kapánek přestřelenej důkazní materiál! 💣 ()

FiVe

Povinnost pro každého kdo se považuje za fandu válečných filmů (jak jinak že).  Za mě nejlepší film o tancích z druhé časti světová války. Jen tak trochu nechápu do náhlé setmění ke konci při střetu na křižovatce, byl přeci duben? :) ()

Marcecek

Mám slabosť pre kvalitné vojnové filmy z druhej svetovej a o tomto konkrétne som nemal nejakú dobu ani páru. O to viac som vyjavený, pretože v mojich očiach sa jedná o vysokooktánový drsný špinavý naturalistický snímok o drsnej špinavej a naturalistickej vojne tentokrát vo forme brutálnejšieho tankového roadtripu naprieč nepriateľským územím. Vo filme je dosť času nato, aby ste si k postavám akýtaký vzťah vytvorili, nerieši sa ich minulosť ani budúcnosť, ale len prítomnosť v špinavom klaustrofobickom tanku a to akú misiu znovu dostanú, a či ju prežijú. Dej je priamočiary jednoduchý, akčné scény, mimochodom veľmi kvalitné a miestami dosť explicitné, sa prirodzene striedajú s klidnejšími pasážami, ja osobne som hluché miesto nezaznamenal a tá v byte 2 Nemiek je pamätná. Postavy sú sympatické, ale vládne im sám veľký Brad Pitt, ktorý je znovu famózny s charizmou na rozdávanie. Koniec to so svojim heroizmom možno trochu prehnal a chápem výčitkom voči nemu, a aj chovanie hlavného protagonistu nebolo veľmi logické, vzhľadom aj k tomu, čo bolo jeho cieľom, ale berme to tak, že režisér to chcel zakončiť dojímavo, akčne a heroicky zároveň, mne to do kontextu sadlo a celkový dojem z filmu mám silno pozitívny. Dávam, aj vďaka Bradovi plnú paľbu, tak ako keby som bol v tanku proti skupine Náckov. ()

AmunRa

Realisticky působící film, kde je tank konečně vykreslen jako klíčová jednotka z taktického hlediska, ale klaustrofobická kobka z hlediska posádky. Režisér pojal film jako svého druhu protiválečnou agitku, kde vykresluje psychické působení dlouhodobého stresu na vojáky a způsoby odreagování. Přesto je to v první řadě dobrá filmařina s výbornými herci jako Brad Pitt, Logan Lerman, Jon Bernthal a Michael Peña, kteří se svých rolí zhostili na výbornou. Film obsahuje výborné scény jako útok na tygra nebo odpočinek po dobytí města, ale nehodí se do něj epická závěrečná bitva. Faktem ovšem je, že není až tak nereálná, protože něco podobného se skutečně odehrálo, jen v trochu menším měřítku. Ve výsledku výborný válečný film. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)