Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

fummyk

Dobrá podívaná na válečné prostředí se spojením Brada Pitta v hlavní roli. Společně s příliš nezkušeným vojákem Normanem (Lerman) tvoří dobrou dvojku se stejně citově založeným začátkem v armádě, a proto již zkušený Don (Pitt) musí chlapce "zaučit", protože armáda není procházka růžovým sadem. Bavil jsem se, super natočené, poslední bitva byla parádní a akčně i emočně propracovaná. The machine! :-) ()

majo_svk

Druhá svetová vojna bola sfilmovaná x-krát a na x-spôsobov. Človek by si myslel, že už nemôže ničím zaujať. Ale môže. Hlavne keď ide o veľkolepé súboje tankov. Je to v celku originálne. Fury nie je o príbehu, ten tu prakticky nie je. Fury je o hrôzach vojny, špinavostiach páchaných medzi ľuďmi, premene ľudí, priateľstve a silnej atmosfére tankových súbojov. Ayer je doma v drsných, surových a špinavých drámach okorenených o solídnu akciu. Dokáže zručne rozvíjať charaktery postáv, ich vývoj v deji, ich meniace sa správanie a konanie, ale aj ich emócie. Dokáže ako málokto navodiť najsilnejšiu atmosféru a autentickosť. Scenáristicky veľmi podarené, doladené do detailov a herecky výborne zvládnuté. Nenarazíte na nudné okamihy a ani na nezmyselné dialógy. Vtiahne vás od úvodu a keď sa dostanete medzi dva bojujúce ťažkotonážne tanky v plnej sile, poviete si: „...to je neuveriteľné. Nič podobné som ešte nevidel. Je to ohromujúce a fantastické...“ Áno, tankové súboje sú excelentné a skvelá kamera dotvára celkový „váááu dojem.“. Dynamika, streľba a taktika v súbojoch nie však je to jediné, čo s tankami zažijete. Zažijete totiž premenu mladého zelenáča na drsného vojaka v tom najdesivejšom a najhnusnejšom prostredí, aké si dokážete predstaviť. Len človek dokáže také zverstvá na druhom človeku. Len v skutočne vypätých a život ohrozujúcich situáciách človek spozná skutočného priateľa. Skutočne ohromná atmosféra, geniálna kamera a vizuálne efekty. V niektorých momentoch trošku prehnané, ale stále zrejme najlepšie a najúchvatnejšie tankové divadlo na filmovom plátne. Nebyť pokazeného záveru na cieľovej križovatke, tak je to ešte vyššie. Ayer opäť nesklamal. PS: Odporúčam pozrieť skvelé filmy: Drsné časy, Králi ulice a Patrola. ()

M1k9

Fury má všechny předpoklady kvalitního filmu, avšak mainstreamovost vyšší ambice zaráží do země. Mám na mysli hlavně nechutně protažené brnkání na nervy v závěru. Je to škoda, protože povětšinu času mě film bavil a vtáhnul. Takhle je to zase plivanec na americkou vlajku a mnoho pochybností. Osobně bych si přál, aby se Brad Pitt ještě ukázal pod režií například Christophera Nolana. Zbytečně se pořád opakuje vzorec - skvělý herecký výkon, slabý film. Není to náhoda. 6.5/10 ()

Hepy13

Já zbožňuju sledovat Bredouška když rube skopčáky, ať už tady a nebo v jiných filmech. Doufám že to od něho nebyla poslední dávka. Těšil jsem se na tuhle syrovátku, tak jako vojáci na konec války. Je to jen jakési seznámení s jednou tankovou partičkou, bez ucelenějšího příběhu, za to ale s pořádným soundem a božíma efektama. Ten ''americký'' konec poslal film tam, kde jsem ho chtěl, a zároveň nechtěl vidět. Z bitvy 3 vs 1 jsem se rozkládal blahem jak mrtvoly v blátě! ()

husokachna

Ovšem tohle bylo super. Takhle špinavou a bezútěšnou válku jsem už dlouho neviděl a takové "zvraty" (scény) v hollywoodským blockbusteru s tahounem těžkotonážní hvězdy typu Brangelína snad ještě vůbec ne. Oželel bych s klidným srdcem akčně-epickou úlitbu průměrnému divákovi, co kapsy plní, ale na druhou stranu mi neporazitelně-akční finále nevadí a po celou stopáž jsem si chrochtal blahem. Shrnutí? Takovej Vojín Ryan bez patosu a s větší porcí psychického i fyzického hnusu války. ()

Haniczka

* opravdový Tiger a Sherman, * Šaja le Bum, * Bredíček Pitíček, * celková atmosféra. Jinak příběhově vcelku taková hollybiblická slabota, mnoho nelogičností a závěrečná akční scéna = totální bulšit. kdyby takhle Němci bojovali, válka by skončila po 3 nedělích a nedošli by dál než do Aše... ()

WinstonS

Takhle nějak asi vypadala propaganda u nás v 50. letech, akorát s opačným znaménkem. Jsem poslední, kdo by fandil náckům nebo Rusákům, chraň Bůh, ale tohle je takový scenáristický WTF, jaký už jsem dlouho neviděl. Na druhou stranu film perfektně odsýpá a dobře se na to dívá. A když moc neřešíte logické nesmysly a žánrová klišé, tak je o zábavu postaráno. ()

Antaeus

Nie, neprežijem (na potešenie mnohých) a (ako správny erudovaný kritik) ani neodpustím tak skvelému filmu všetky tie nezmysli (na ich výpočet si prečítaj iný komentár, skoro v každom ich je tu spomenutých tak za Tatrovku). Prečo, boha jeho, prečo, sa museli všetky tie nezmysli udiať? Tak realisticky pôsobiaci život tankistov, tak pekne vyobrazená cynika tých, čo prežili tak dlho a ono sa to na konci zvrtne v skurvenú americkú rozprávku na ktorú mohlo s pokojom v duši capnúť nálepku aj olmájty Dizny štúdio. Neviem, ale v posledných rokoch mam silný pocit dežavu SSSR (a nie len filmový), akurát tentokrát sa ku nám hovná valia zo západu.. ()

JM87

Jako akční film dobrý, bavilo mě to. Ale pokud jste znalci druhé světové, tak přitom budete trpět, protože je to samozřejmě hodně americký. Když se odprostíte od tohoto, tak zažijete fajn film. ()

El-Barto

Poctivá, špinavá a drsná válečná pecka. Postavy jsem měl rád, fandil jsem jim a smál jsem se s nima. Všichni herci do jednoho super, Pittův velitel je samozřejmě nejlepší. Akce je drsná a přehledná, fosforový střely sviští vzduchem a nadzvedávají ze sedačky. Steven Price válí v akci i komornějších pasážích (chvílemi OST připomíná Gravitaci, to je ale tak skvělý, že chci víc). Finální akce je sice skvěle natočená, ale ten konec je trochu zmatlanej. I přesto velká spokojenost. ()

Platom

Naturalisticky vyhlížející válečný počin o odvaze, nasazení pro věc, hrůzách války, přátelství, atd.. Místy velice autentický, místy postrádající v rámci akce logiku. Bez hlubšího děje - pouze okénko do konečného období války v Evropě, přesto velice zábavné. Herecké výkony (až na Shia LaBeouf) poutavé. ()

Dejwosz

2. světová válka je pro film vždy vděčným tématem. Je to téma, které bylo a mnohdy je reálné. Téma lidské nenávisti a o tom kam až může dojít. Ayerovo podání tohoto tématu se v ničem výrazně neliší od jiných, tomuto filmu podobných, ale nadchlo mě svou osobitostí. Symbolické prvky jako například bílý kůň, jemuž na začátku filmu Brad Pitt věnuje svobodu, který na konci toto gesto opětuje dodávají filmu hloubku a hodnotu. Ano, je pravda, že se zde tvůrci nevyhnuli tzv. amerikanismu, ale coby symbolickou omluvu můžeme přijmout vynikajíce vykreslenou atmosféru beznaděje této doby. Silný film, který (nejen originálními úvodními a závěrečnými titulky) jasně reaguje na dobu, ve které žijeme. ()

CiPR

Musím říci, že na tento film jsem narazil úplnou náhodou a už podle traileru jsem věděl, že tohle musím vidět. Začátek, úplně boží, tankové bitvy měli fakt šmrnc, jen mi trochu přišlo, že Němci nedokáží trefit nic, zatímco jejich protejěšky, tedy Američané, trefí na první ránu téměř vše. Podle toho vypadal i konec ala Rambo, kdy hlavní hrdina má snad nějaký neviditelný štít a v klidu si velze za padesátku a kropí jednoho skopčáka za druhym. Konec mě hodně zklamal, ale jinak film absolutně fajn. Temná tvář války, kterou jen tak někdo zachytit nedokáže. Film se líbil, klidně bych si dal repete, ikdyž by mě čekal ten rambo styl. // 85%. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)