Príbeh sa odohráva v Nemecku v apríli 1945. Druhá svetová vojna sa blíži ku svojmu koncu a umierajúcemu gigantovi - nacistickej ríši - už výrazne dochádza dych. Nemecká armáda v posledných kŕčoch čelí americkej armáde, ktorej po niekoľkých rokoch bojov už tiež dochádzajú sily aj zálohy. Američania sú vyčerpaní a bojujú v mätúcom prostredí, kde nepriateľom môže byť každý. Do čaty Dona „Wardaddyho“ Colliera (Brad Pitt) nastupuje mladý Norman Ellison (Logan Lerman), ktorý je na vojnu zúfalo nepripravený. Výcvik absolvoval ako pisár, ale nakoniec ho odvelili na front do 2. obrnenej divízie ako náhradného šoféra, aby nahradil mŕtveho vojaka, ktorý tu slúžil od začiatku vojny. Šokovaný Norman je presvedčený, že muselo dôjsť k nejakému omylu, keď sa ocitol v ostrom boji. Ak chce neskúsený mladík prežiť, bude sa musieť zmeniť a dôverovať radám a rozkazom veliteľa. O tom, či sa mu podarí uspieť, rozhodne osud v priebehu najbližších 24 hodín, kedy piati americkí tankisti - veliteľ Don "Wardaddy" Collier (Brad Pitt), strelec Boyd Swan (Shia LaBeouf), nabíjač Grady Travis (Jon Bernthal), vodič Trini Garcia (Michael Peña) a záložný vodič Norman Ellison (Logan Lerman) - budú musieť čeliť trom stovkám nepriateľských nemeckých vojakov v zúfalom súboji o prežitie. (TV JOJ)

PDcz

Hudba se mi nelibila, dejove nic nezaujalo a vubec mne to "nevtahlo" do prozivani souboju. Proste jsme to videli a dal nic. Pokud by slo o detaily, tak nevim jak mohli znicit tolik pesaku za tankem a nechapal jsem proc strili po tanku z rucnich zbrani. Abychom ale jenom nekritizovali, tak souboj s Tigerem se nam libil. ()

figliar

A zase tu máme ďalší film z 2. svetovej. Keďže sa jedná o tematiku, ktorá je môjmu srdcu veľmi blízka, dojem z filmu môže byť trochu prehodnotený. No aj tak si myslím, že sa jedná o podarený film s vojnovou atmosférou, v ktorom sa kde - tam objaví malá lovestory. Brad Pitt už v minulosti dokázal, že vie zahrať vojnových hrdinov výborne (Inglourious Basterds) a tvrdenia že film nieje autentický (typy zbraní, tankov atď....) mu v mojom prípade neubrali na kvalite. A záverečných 20 minút, ktoré sú zo všetkých strán kritizované, by som bral ako dôvod na preštudovanie si nejakej literatúry ohľadom svetovej vojny a na zamyslenie sa nad osudom niektorých vojakov. David Ayer odviedol dobrú prácu. ()

Raziel_cz

Ayerovy filmy mám rád, ale tohle bylo hodně mimo. Kromě toho, že jeho druhá světová vypadá jako Hvězdné války, mě neuvěřitelně sralo (a nudilo) to naprosto nahodilé přeskakování mezi over-the-top nazi-killing akčňákem a emoční rovinou o zničených životech a osobnostech a hajlujících sviních a hodných Němkách, co vaří Američanům vajíčka, a zmrdských Američanech a hodných Američanech a... jo, je to přesně tak chaotické, jak to zní. Místo příběhu sled situací, které na sebe ani pořádně nenavazují, tragický pokus o vývoj postav, nevytěžení herci. Jestli na Fury něco stojí za to, je to závěrečný showdown jednoho tanku proti batalionu SS. Sice dělá z Brada Pitta nejhoršího velitele všech dob a jsou tam naschvál nelogičnosti, aby se tam dalo narvat JEŠTĚ-MNOHEM-VÍC efektních scén, v nichž posádka pod těžkou palbou vyskakuje z tanku a sbírá munici, ale ty hromady mrtvých nácků jsou poměrně uspokojující. Ne tolik jako Clint Eastwood kosící nácky dvěma MP-40 najednou, ale pořád celkem uspokojující. ()

GOREGASM

Co se s Davidem Ayerem děje? Sabotage byla pseudomacho slátanina, Fury je pro změnu naivní válečný tankodrom, který lákal na řežbu, ale místo toho dodal pár tvrdošíjně naroubovaných, explicitních brutalit, které se v divákově mozku bolestivě tlučou s amatérskými pokusy o válečně dramatické vložky. Je to nesourodé a to ani nekomentuji závěr, který tuhle válku jednoho tanku kombinovanou s efekty ze Star Wars posouvá definitivně do roviny US military bullshit, tedy ani zábava, ani emoce. Ayer by se měl rychle vrátit za a) na zem, aby podobně nedomršil (trailer sice uchvátil, ale) Suicide Squad a za b) na ulici (Harsh Times, Street Kings, End of Watch), kde mu to šlo sakra lépe. 50% ()

hEROic

ale jo, proč ne :) rozhodně to není špatné podání, jen je tam kupa zbytečných scén... partička celkem fajnová, ale ten konec je zase utrženej ze řetězu... jinak ale fajn válečná podívaná...70% ()

BOURQUE

Ďalší silný a nekompromisný film z období II. Svetovej váľky. B. Pitt so svojim hereckým talentom ešte stále dokáže prekvapiť. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

helloween93

Pro člověka, který se o WW2 nezajímá to bude bomba, ale pro někoho, kdo o tom něco ví to bude trošku zklamání. Hereckému obsazení nelze vytknout téměř nic, chování postav je taky ok. Problém filmu je v nevyváženosti polovin. První půlka je skoro na 5*. Pohled na zkomírající německou válečnou mašinérii, která se zmůže už jen na zfanatizovaný odpor, ovšem druhá polovina je neskutečně přehnaná a nereálná. Viz. bitva s Tigerem, ani Sherman s 76 mm kanónem, (který byl i v tanku Fury) by se takhle blízko k Tigerovi nedostal, rozhodně tedy ne při útoku tří tanků M4 Sherman. Ten Tiger by je vyřadil všechny a ještě5 navrch. Sice ho hoši vymanévrovali, ale k tomu by bylo potřeba víc tanků, ne jeden. No a závěrečná bitva by se v Německu nikdy nestala, protože tam bylo tolik amerických tanků, že ty německé mnohonásobně převyšovaly. Ale chápu, že tvůrci museli vystavět nějaký příběh. První půlka byla úžasná zejména tou svojí atmosférou a autentičností, druhá polovina byla naopak výrazně slabší, a to zejména díky své (ne)realističnosti. 1200. komentář tohohle filmu a jasná 3ka. *** ()

mala_kea

Je to zase taková americká pohádka o tom, že dobro zvítězí nad zlem. Nebo zlo nad dobrem ? Tady je zase divákům předhazována americká nesmrtelnost a oddanost. Buď se zde Němci ukazují totální amatéři nebo neschopní tankisté. Po závěrečné scéně jsem rád, že to vlastně takhle dopadlo. Film, který zůstane v paměti pouze kvůli hvězdnému obsazení, protože průlom ve válečné kinematografii to určitě není. ()

Eluin

Dost zvláštní film. Byly tam momenty, které evokovaly pana Tarantina, bylo tam několik hodně dobrých scén (večeře - či co to bylo - u německých dam, bitva s tigrem), celkem solidní špinavá atmosféra, ale také zároveň několik vyložených hloupostí, což se týká zejména posledních cca 30 minut filmu. Škoda. ()

HH

Bohužel mi to přijde jako jedna velká promarněná šance...Pěkné scény střídá milionkrát vymlácená sláma či omleté klišé. A bohužel ty pěkné scény jsou silně v menšině...A ani žádný oslnivý herecký koncert se nekonal. ()

rekkky

Fury is raw, as it could be in the Hollywood war movie. Of course American spirit must be first in the line, but the togetherness of the group is more than that. It shows, one would say indirectly, the style of fighting the german enemy line back. Stoppage might be shorter and scenes not so opulent, because they have no meaning. ()

burton

Strašnější film, kde byste mohli vidět tankistická jatka, viselce s tabulkami na krku, kdože je to zrádce a srab a že jsem nechtěl bojovat za Hitlera, zničenou zemi i města a tak zdecimované a špinavé a zkrvavené...uf....vojáky, tak to byste mohli vidět už jen v strašných a nejstrašněnjších dokumentech z druhý světový. Takže, jestli chcete, se podívejte na tu hrůzu, plnou hereckých hvězd a drsnýho z nejdrsnějších a samozřejmě nejkrásnějích - zapatlaného velitele Brada Pitta. Jasně, že všichni Němci nebyli zlí. A koho to zajímá? Když mu na tankách visí střeva jeho kamarádů a už asi tak několik let jsem se nečesal a nemyl a to ostatní taky ne.... ()

GMVajgl

Že by se konečně americký náhled na válku trochu změnil, možná trochu dozrál i s respektem k životu a smrti? Túdle! Závěrečný souboj hlavních protagonistů proti třem stovkám vojáků jednotky SS to vše srazilo zpět na úroveň Ramba 2. Prostě Žhavé Výstřely 2 a scéna z dobývání zajateckého tábora tenhle fenomén vystihly dokonale už před lety. ()

Folky

On to není špatný film. I když nesdělí nic nového, dokáže to udělat silně, s pomocí několika opravdu výborných scén. Splachuje to ale špatné tempo, které u mě několikrát zapříčinilo nudu, předvídatelnost a především hloupý závěr. K zahození to ale rozhodně není. ()

Evander

Fury je hodně netradičním válečným filmem, ale to ještě neznamená, že je dobrým filmem. Příběh je zajímavý, Brad Pitt hraje skvěle a jeho postava je po celou dobu konzistentní a uvěřitelná, zpracování prostředí se mi též líbilo, ale celkově mi tento počin přijde spíše zbytečný. Nic nového vlastně nepřináší a lepších válečných filmů jsem viděl, že to ani nespočítám. 68% ()

Olík

Nekompromisní klaustrofobická tankoráma, která nás lehce neuceleným vyprávěním zaveze až do finální za vlasy přitažené akce dle hesla „Americký hrdina, dobrý hrdina“. Co se týče válečných filmů, mám jiné favority, ale nakonec: „Pitt is Pitt, nanánanana“. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (viac)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (viac)