Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

FeriusParfax

Seriál se časem dost posunul. Jsem ráda, že se postupně i dalo koukat na „hraní“ vedlejších postav, které za mě byly největší slabinou každého dílu. Občas jsem se až musela smát, jak toporně a strašlivě amatérští herci „hrají.“ K prvním dvěma sériím už toho nemám tolik co napsat, protože na seriál koukám dlouhodobě u dalších činností. To je jedna z věcí, která se mi na něm líbí. Taky se mi líbí občasný jemný humor, dobře zvolení herci v hlavních rolích a hlavně vám seriál ukazuje vyšetřování skutečných případů se skutečnými vyšetřovacími praktikami a bez příkras. Že se naráží na nedostatek financí, byrokracie a her v pozadí. Celkově jde o příjemný seriál a doufám, že nás v budoucnu bude čekat další série. Tu bych tedy ocenila s jinou znělkou, protože mi trvalo celé dvě série, než jsem si na ni trošku zvykla. Je šíleně depresivní. A taky ten nový vyšetřovatel ve třetí sérii, se slovenským přízvukem mi nebyl moc po chuti. Korejs se v poslední sérii vybarvil a stal se paradoxně mojí nejoblíbenější postavou. Kozák se z celého vedení zvencnul a začal se chovat jako hysterická ženská. Ostatní chlapi byli celé tři série většinou pohodáři. Nedokážu si ale představit tuhle práci dělat. Tolik překážet a klacků pod nohy, co vám všichni hází, to bych nedala. ()

AbelXavier

1. Den Dobry den. - Dobry den. Riznul jste pani? - Ne. 2. Den Dobry den. - Dobry den. Pockejte jeste jsem neskoncil. Ceske filmy a serialy se stale vezou na nudli bezduchych scenaristu a reziseru, kteri maji postupy nastudovane jak Hujer v prvnim semestru, ale o zivote vi hovno. Pro jednou nechte scenar nacmarat Pohlreicha na dve A4 a herci at si nastuduji charakter postav podle zivotnich realii. Kameru dejte vytrepanemu borcovi co toci hokej a hudbou setrete jak slon slunaty. A jestli cessti policajti mezi sebou mluvi jak F.L.Vek tak jde o nejslusnejsi foch, ktery muze zfleku 1.zari nahradit Z.Sveraka v 8.hod na jednicce. ()

Krysap

No, žádná sláva, někdy je potřeba vypnout logiku.. ale celkově na naší produkci slušný. Jenom škoda, že některý případy jsou provařený a tudíž se překvapení nekoná. ()

radeckator

Nevím proč, ale přijde mi to jako pokračování Malého pitavalu z velkého města. Vyšetřovatelé bez charizma, levné kulisy no a i ty scénáristicky ne zrovna zdařilé příběhy plus velmi nepřesvědčivý výkon zejména Bolka Polívky, který se pro tu roli vůbec nehodí mě jen utvrzují v přesvědčení, že doba machrů Boušeho a Brůžka je už nenávratně pryč. ()

Henry Morgan

Zatím je to skvělý. Prostě syrová detektivka s dost dobrým obsazením. Nečekal jsem od toho moc, zvlášť, když jsem se doslechl, že scénář dělal policajt, ale musím říct, že se to povedlo. Skutečné případy, kde je vhodná dávka akce, kriminalistiky, policejní byrokracie, prospěchářství, zákulisních intrik i novinářských kachen. Prostě dobře zpopularizovaná tvrdá policejní práce z opačného úhlu, tedy jiného, než nám nastiňuje TV NOVA, teda pardon, TV1. :) ()

bono22vox

Jen tak dál ČT, jen tak dál... I druhou sérií ČT potvrdilo kvality tohoto projektu. První kriminálka za kterou se u nás nemusíme stydět. Přejme si, aby tohle dílko pokračovalo dál i třetí sérií, zaslouží si to. A zaslouží si to i herci a tvůrci, kteří odvádí mimořádné výkony, za což jim patří velký DÍK!! ()

Oonika

Musím hodnotit plným počtem, protože tohle je za poslední dobu opravdu to nejlepší, co sem z naší televizní produkce viděla. Jediný, komu jeho roli moc nevěřím, je Mirek Vladyka, ale nemá tam zatím tolik prostoru, aby mi to nějak výrazně kazilo celkový dojem. Jinak opravdu jen chválím, chválím a chválím! ()

loveless

Celkem dobrý český krimi seriál o policistech, kteří vypadají i jednají jako docela normální lidé. Uvěřitelné a koukatelné. Co mě na tom dostává asi nejvíc je ta Sherlockovská hudební linka, pro mě moc okaté. ()

bakeero

V rámci CZ rybníčku jasnejch 5*, v globálu 4*. Za mě suveréně nejlepší českej krimiseriál. Sleduju pravidelně a to jsem nikdy u žádný CZ série nedělal. ()

Ergon

Poctivá kriminálka z českého prostředí, která si na nic nehraje. Ukazuje skutečné případy posledních let. Vyšetřovatelé je řeší bez zbytečné pozornosti veřejnosti. Berou to jako každodenní, nepříliš dobře placenou práci, nikoliv jako hrdinné poslání. Jsou to prostě normální chlapi s každodenními problémy, jako my ostatní. Update po 2.sérii: zvedám hodnocení na 5*. ()

Wann

Na českou kriminálku, s Bolkem Polívkou, kterej je čirym zázrakem střízlivej, je to velmi povedenej seriál. Je tu jedna věc, která mě u českýho filmu hodně udivila, že je zde moc pěkně vypracovanej postup vyšetřování a že akce neni úplně na nule. (jak je zvykem u většiny českejch filmů) Na kriminálku Las Vegas to nemá ale mile mě to překvapilo. ()

E lan

Jedním slovem výborné! Každé pondělí jeden případ z dílny skutečného dění v Praze, to stojí za to. Navíc to vše působí hodně důvěryhodně, příjemně a napínavě. Určitě pomáhají výborné postavy a jejich herci. Snad se budou točit ještě nějaká pokračování. ()

Inozuka

První dva díly mi přišly jako celkem nic moc, respektive jako taková další verze Malého pitavalu s podivnými herci, ale pak jsem si buď zvykl nebo seriál dostal nové grády. Nevím. Každopádně nyní po posledním dílu musím smeknoout. Je vidět, že scénář psal člověk od fochu ve spolupráci s novinářem, který má odpozorovaný život normálních lidí. Případy, postupy a charaktery jednotlivých aktérů byly naprosto dobře vystihnuté. Policajti mluví jak jim zobák narostl, nejsou to žádní Mirkové Dušínové, ale ani rebelové bez bázně a hany. Narozdíl od jiných pokusů českých tvůrců si totiž autoři nehráli na velký svět, ale snažili se zachytit tuzemskou realitu bez toho, aby se jí snažili naroubovat na nějaký populární zahraniční vzor. A to se po čertech povedlo. UPDATE: 2. série rovněž super. Silnější prolínání a navazování dílů (případ Mudr. Trégla, major Korejs) a ještě větší vhled do policejní práce (rozdělení na operativce a vyšetřovatele). UPDATE: Třetí řada ve spoustě ohledů jiná. Zůstal důraz na detektivní práci, přibyla "moderní" témata a snaha se vyjadřovat k proměňování současné společnosti. Snad ovlivněno odchodem p. Mareše od policie, pozdní krizí středního věku nebo záměrem nevstupovat třikrát do stejné řeky. Někdy mi to přišlo až nepatřičné, "populistické" a trapné, ale celkový dojem z detektivní části seriálu to naštěstí až tak moc nesnížilo. ()

lakart

Určitě se najde řada lidí, co se v tom budou vrtat a hledat nějaké mouchy, jelikož se jedná o český seriál. Já se ovšem plného hodnocení nebojím, protože tahle nadšen jsem z českého seriálu dlouho nebyl. Naposledy při sledování Četnických humoresek. 100% ()

Psycho.R

Českým kriminálkám odzvonilo... aspoň jsem si to říkal po těch produkcích, co na nás padají viz. Kriminálka Anděl, Expozitura, Eden atd. Pak mě ovšem překvapilo celkem náhodné shlédnutí 1. části tohoto seriálu. Všichni mi říkali, že je to dobrý, ale po mých zkušenostech s výše napsanými seriály jsem byl mírně skeptický, možná spíš více než méně. Věděl jsem, že tam hraje Bolek a to bylo všechno, říkal jsem si, čím mě může král Klaunů překvapit. A ono ejhle... Už, když jsem viděl ty jména v titulcích, tak jsem měl pocit, že to někdo bere vážně. Vetchý, Polívka, Stach, Blažek, Vladyka a každý má svůj příběh, který není nijak vyhrocený, prostě je takový, jaký by skutečně mohl být i Vaším. Jednotlivé díly na sebe "vedlejším" příběhem navazují, což je velmi milý bonus. Nikdo tu nejede metody Kriminálek LA, Las Vegas, Miamy atd. atd. atd...... Je to skutečně poctivá práce mordparty u případů, které jsou někdy až děsivé tím, že se stali. Nikdy jsem si nemyslel, že mě kriminálka takhle vezme, ale ono to tady klaplo, až moc dobře a není k tomu potřeba bombastický kamery, výbuchů, trápného přehrávání, kterou nás pravidelně zásobujou lidi z nováckejch seriálu. Jsem u desátého dílu a pokud budu stejně spokojen, jako jsem dosud po shlédnutí, tak dam plnej počet. Na seriály se nekoukam, protože to zabírá fůru času, ale tady doufám, že se bude co nejdřív točit pokračování. Vítejte Případy 1. oddělení. Po shlédnutí celé série skutečně zvyšuji na maximum. ()

crackonosh

Docela dobře obsazený seriál (Vetchý, Blažek, Vladyka), který se snaží nabídnout větší míru realističnosti, než na jakou jsme zvyklí z americké produkce anebo krimi úplně vycucaných z prstu. Je to ale tak blbě, lajdácky a v nejhorším slova smyslu televizně natočené, že je vám herců většinu času líto. Ať se snaží, jak se snaží, jednotlivé epizody jsou tak statické, neakční a nenapínavé, že tam není co hrát. Ano, takhle nějak možná vypadá policejní práce. A většinu času to musí být hrozná nuda. ()

boni

Nikdy bych nečekal, že v Česku vznikne v dnešní divné době takhle kvalitní kriminálka. Až asi na 2 díly jsou všechny na podobné úrovni, tedy té nejvyšší. Je vidět, že nejenže to vychází ze skutečných událostí, ale jsou zde i přesně ukázány policejní postupy a průběh vyšetřování. Rovněž model, kdy v každé epizodě se podílí na vyšetřování jiná skupina, mně osobně sedí. Z těchto důvodů mi přijdou absolutně irelevantní komentáře některých uživatelů, kteří evidentně moc nepochopili, o co jde. Vyčítat seriálu, který je přesně podle skutečných událostí, že se nepokouší diváka nijak zmást a podobné věci, je opravdu mimo mísu. Ono totiž v reálném životě neprobíhají takové dokonalé zločiny s mnoha zvraty jako v knihách nebo filmech. Já miluju zamotané příběhy severských krimi, ale tohle je zase něco jiného a osvěžujícího. Život většinou píše jednoduše a vysvětlení je prosté, jen na něj přijít a hlavně pro něj získat důkazy. Druhá série zatím z kvality mnoho neubrala a jelikož je natočeno jen 8 dílů, není důvod si myslet, že se na tom bude něco měnit. Ale přeci jen v kontextu všech dílů mi do plného hodnocení kousíček schází. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD