Rýchlo a zbesilo 7

• Česko Rychle a zběsile 7 (viac)

V predchádzajúcom šiestom príbehu zloduch Owen Shaw (Luke Evans) obťažoval našich hrdinov tak intenzívne, že ho museli zastaviť. Aj keď ho pritom takmer pripravili o život a v kóme poslali do nemocnice. Jeho rozhnevaný starší brat Deckart Shaw (Jason Statham) sa však rozhodne, že to tak nenechá a na oplátku pripraví o život nielen ich, ale aj ich rodiny a všetkých blízkych. Bez ohľadu na to, ako rýchli či zbesilí budú. A Dominicovi Torettovi (Vin Diesel), jeho rodine a kamarátom pôjde naozaj o život, pretože Deckart je dokonalý stroj na zabíjanie, ktorý vycvičila špeciálna elitná vojenská jednotka. (TV JOJ)

kamigava

Naprosto zuřivý film plný akčního nekonečna! Sedmička sice podle mě nepřekonala pětku, ale ostatní díly si suverénně podává. Moderní hip-hopový soundtrack děj sedmičky parádně nastartuje motory k různým šílenostem, které jste už mohli vidět v traileru, takže prozradím tu z nej a to je asi ten kousek v Abu Dabí, jak Dom se sporťákem přelétává mezi třemi mrakodrapy. Ta byla neuvěřitelná doslova! Akorát ji podle mě celkem "zkazil" Statham, který mi do děje moc nezapadal, i přes jeho rváčský talent. Jako v té autobusové scéně, kdy se zjevil jako by nic, aby se neřeklo. Je to škoda, myslel jsem, že bude mít více prostoru. Místo Stathama jsem se dočkal létajíciho drona, který se mi dokonce líbil víc v Interstellaru, kde je tak krásně a nevinně natočen. Naopak dost se mi líbil Tony Jaa a jeho Muay Thai, který umí být taky drsný stejně jako Paul Walker, když chce. Dokonce jsem nečekal, že se ve filmu objeví celkem třikrát. Přestože je ve filmu dost nelogičností, poctivě odvedená akční nakládačka vám tyto nedostatky spolehlivě zakryje. Co se týče Kurta Russela, málem jsem ho nepoznal. Je to ale pořád bourák. Na závěr bych chtěl říct, že rozloučení s Paulem se mi líbilo, obzvlášť ty pohledy do jeho minulosti a to, jak se na silnici s Domem pomalu oddělili od sebe každý jiným směrem - Paul odjel na věčnost, Brian za rodinou a Dom asi do Dominikánské republiky. :-) Na druhou stranu mě to moc nedojalo, abych uronil slzu nad zesnulým. Možná jsem si měl pustit předem první tři díly, abych mohl úplně docenit Paulův celoživotní výkon. Celkově sedmičku hodnotím 4 hvězdami, i když na pětku jí ještě něco scházelo, ale zase je určitě lepší než šestka nebo čtyřka. ()

Me6i

celkem slušná konkurence pro přicházející Avengers.... ovšem s tím detailem, že Avengers se drží žánru kam patří ()

NaughtyKoopa

Už jsem se přenesl přes to, že z žánru závodní/akční se série F&F stala jen akční, ale nedokážu se přenést přes to, že se z toho stal bezmyšlenkovitý výplach první třídy... Když už teda dělám film s minimálním příběhem a maximem akčních scén, dám si u scénáře záležet aspoň na tom, aby to mělo nějakou logickou a odůvodněnou souvislost, ne že se tam lidi objevují z ničeho nic, jen aby z toho byla akční scéna. Kromě toho mi opět vadilo snímání bojových scén na vysoká FPS a střih každou milisekundu, takže nakonec z toho nic nemáte a jen vás bolí hlava. Od předchůdců je to ještě šílenější, ale hej, to je důvod, proč na tyhle filmy chodíme. Celkově jsem se u toho dobře bavil, jako vždy výborný soundtrack, The Rock, kterého tam teda mohl být víc, legendární Stathamův nástup a konec u kterého mi kápla slzička. "For Paul" 6,5/10 ()

Sochorisko

Ačkoli tento snímek nepředstavil nic nového nic neočekávaného ani nic nad míru zajímavého, musím hodnotit 4 hvězdama.. Nechtěl bych zde opakovat tolik zmiňovanou frázi, ale nacpat do akčního filmu takhle dojemnou rozlučku, navíc s tak skvělým hercem, co k tomu dodat :( Slzička sem, slzička tam... Škoda jen, že velkou část kaskadérských scén točil vždy Paul osobně.. ()

Alien220

Fajn. Chci zabít magora, co mi zabil kámoše, zničil mi dům a vůbec chce vyvraždit všechny, co mám rád. Tak ho musím najít a zabít dřív. Spojím se proto s jiným magorem a naštvu ultramagora, kterej na mě pošlu armádu. Ale vím jak najít magora č. 1. To dokážu pochopit. JENŽE magor č. 1 mě nespustí z očí, takže proč bych krucinál komplikoval situaci?! Asi by to byla moc nuda ubít jen Stathama. ---- takhle nějak jsem přemýšlel během filmu až do scény, kdy The Rock zničí sádru na ruce prakticky pohledem, ukradne sanitku, trefí s ní tryskovýho drona a sebere minigun, se kterým odkulhá do tunelu. To už jsem se řezal smíchy a pochopil, že F&F7 si prostě na nic inteligentního nehraje, ale že je o efektech a zábavě. A to účel splnilo. Nasmál jsem se, pokochal se akčními scénami a vůbec si to užil. Na sedmý díl jedné série skvělé a pocta P. Walkerovi na konci tomu nasazuje korunu. ()

Mikino00

Akční blockbuster se měl držet věty, která zazní v úvodu filmu: Auta nelétají. Tvůrci se rozhodli, že navzdory všem přírodním zákonům a zdravému rozumu tuto větu vyvrátí. Což jim dalo prostor pro několik velice efektních scén, které se staly vrcholy filmu. To z toho důvodu, že na scénář se evidentně rezignovalo, je prostý, občas zůstává rozum stát, postavy kladné i záporné jsou už okoukané a nebo ploché a nezajímavé. Velké mínus pak za přiblblé finální nahánění s vrtulníkem a dronem. Takže až na pár akčních scén a docela našlapané tempo se film ukázal jako pravý zástupce této série, která měla zůstat u prvního dílu. ()

Zombi

Trochu slabší než výborná pětka, ale lepší než uspěchaná šestka. Silnej záporák v podání drsoně Stathama je fajn, příběh trochu pokulhává, ale u téhle série je to asi tradice, zato akce je opět parádní, dokonce se urodilo několik slušných soubojů jeden na jednoho, Tony Jaa byl naštěstí taky adekvátně využit. Rozloučení s Walkerem vkusné a dojemné. Chcete-li áčkovej testosteronovej akčňák bez chlápků v pláštěnkách a maskách, nic lepšího asi neseženete. Silné 4 hvězdy. ()

Ollie235

Další dávka pořádně zběsilé akce, opět plná scén u kterých nezbývá než nevěřícně kroutit hlavou. Oproti předchozímu dílu mi to ale vadilo o něco méně. Scénář má klasicky solidní mezery a neustálé bouračky, výbuchy a pády při tak dlouhé stopáži poněkud unavují, ale možná díky rozlučce s Walkerem, možná kvůli atraktivním lokalitám či kouzelné Nathalie Emmanuel (ten britský přízvuk!) jsem si to celé ve výsledku docela užil. Na osmý díl se nijak zvlášť těšit nebudu, ale ujít si ho určitě nenechám. Sedmička pro mě za lepší 3*. ()

geimz

Najstupídnejší hollywoodsky blockbuster posledných rokov. A nemyslím len tými smiešnymi akčnými scénami, ale celkovo dejom aj dialógmi. Pri tejto sérii si vždy poviem, že predsa raz za dva roky sa musím príjemne odreagovať a len si vychutnať tú mindless jazdu, no čo je moc, to je moc. Vyžadujem tak veľa, keď chcem od akčného filmu s prižmúrením hoc aj oboch očí aspoň trocha akceptovateľný dej? A akciu, ktorá nebude popierať v každej scéne zákony prírody? Hviezdu prihadzujem za záverečnú rozlúčku s Paulom. ()

Jeržik

Není to tam. Chtěl bych fakt moc, ale není kde brát. Velepracné praktické efekty zabité kupou všudypřítomného digitálního make-upu, charakterově vyčpělé jak týden stará nudlová polévka z prášku a emocionálně ploché jak... no jak závodní okruh v Abú Dhabí. :-) Úspěch tomu přeju, ale mám pocit, že se to stále veze na diváckém ocenění kvalit pětky, tentokrát ještě umocněné úmrtím sympaťáka v hlavní roli. Wan řekl bych obstál, a vítězná sestava (a kocept) se v myšlení producentů rozhodně nemění, jako divák bych ale ocenil zařazení lehké zpátečky nebo přesun do jiné závodní kategorie. Ať už si Vin konečně střihne toho Barcu! :-) ()

Movie Gourmet

Autoři film v podstatě pojali jako rozlučkový snímek se sérií filmů Fast and Furious (aspoň doufám) a... Paul(em) Walker(em)? Už dávno se zde nejedná o ilegální pouliční závody "nabušených" aut, ale o pestrou směsici akce, "šmrncnutou" řežbami "nabušených" týpků, kteří se všude možně i nemožně prohání v luxusních sporťácích obdivováni krásnými "kočičkami". Dějová linie je zde prostá: pomsta. Výběr Jason(a) Statham(a) do role hlavního a "mlátiče" byl dobrou volbou. V týmu Dom(a) Torreto(a) (Vin Diesel) ztvární větší či menší úlohu snad téměř všechny vůdčí postavy z předchozích snímků, Paul(a) Walker(a) nevyjímaje. Ty automobilové honičky a pěstní souboje jsou dos dobré, ale místy tak extrémně přehnané, že prostě člověk nemá slov. Film není prost ani různých patosů, klišé a kýče, zvlášť závěrečná scéna na pláži. Z čeho jsem byl překvapen bylo to, že Paul Walker si zahrál v celém filmu od začátku do konce, protože jsem měl za to, že zemřel během natáčení filmu a nestihl jej tak dokončit, takže jsem stále čekal, kdy ho autoři nechají zemřít... Přese vše se mi film, ale líbil a považuji jej za solidní akci nabitou adrenalinem. Verdikt: 3* a 70 - 75 (80) %. PS. Docela dobrá práce s kamerou. Několik záběrů se mi tam fakt líbilo. ()

Imrwere

Jasně, kypělo to přehnaností, která sama o sobě volala do nebe, ale to je u dnešních amerických, mnohndy až přeameričtělých akčňáků naprosto běžná vec. Rozhodně se není čemu divit. Už předem jsem věděl, že mozek budu muset vypnout a budu si jen užívat to, co mi vynikající James Wan se svým štábem nabídne. Navíc to, co mi nabídl akční Domův tým, mě hodně bavilo. Úvodní bitku, v níž se pustil Dwayne do Jasona jsem sic prožil neutrálně, jelikož jsem nevěděl, kterému oblíbenci fandit, poté ale přišla vlna smíšených dojmů provázená emocí a to zejména při samotném věnování Paulovi. To byla síla. Rozhodně se nebojím si film v budoucnu pustit znovu. Přílišně dlouhá stopáž mi opět nevadila, ale trošku mě mrzí že nebyl tak využit nabouchanec The Rock, přestože jeho chvíle na plátně byly parádní. ()

filipvrbik

Hrůza,děs, příšernost. Toto jde úplně mimo mě. Jednička a dvojka byly celkem fajn i pětka kupodivu ušla,ale proč točit sedmičku? Samozřejmě čistě kvůli penězům. Film ,který jen Číně vydělal přes 400M dolarů je absolutně přešlap. 20% za rozlučku s Paulem, jinak by ani to nehrozilo, navíc veškeré dobré scény už v traileru... ()

mosnak

Přece vždycky se vědělo, že tahle auto série s Vinckem Benzinem je přitažena za vlasy, které nemá. Bezducha akční jízda a rozloučení s Paulem. Nic vic nic míň. Ale konec konců proč ne? Krásných 61% ()

NJD

Je sice pravda, že téměř celá šíleně natažená 3 hodinová stopáž byla nabitá akcí, ale kvantita bohužel zastínila kvalitu. Jasně, že u podobnýho akčňáku člověk musí počítat s občasným porušováním fyzikálních zákonů, ale co je moc, to je příliš - tohle už spíš připomínalo Kobru 11. Vrcholem trapnosti pak byla scéna, kdy Toretto jakoby málem umřel. Na druhou stranu uznávám, že se mnou trochu pohlo závěrečný loučení s Paulem Walkerem. ()

petrskoc

V podstatě stejné jako 6. díl, s trošku lépe natočenou akcí, která je víc fyzická, za to se stejně umělými dialogy, scénář a skákání z místa na místo bez jakékoliv logiky také stejné. Hvězda navíc za Dwayna v sanitce co sestřelí drone, následnou hláškou o kavalérii a scénu s minigunem. Dwayne je sympaťák a na nic si nehraje a to cením. Točí blbosti a baví ho to. Statham naprosto bez šťávy a jako by ve filmu nebyl. Umí to líp. Závěr dojemný a důstojný - Paul si to zasloužil bezesporu. Už bych to ale ukončil, je to pořád to stejné dokola. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Sérii Rychle a zběsile není teasování velkých záporáků ke konci filmů nijak cizí. Šestý díl měl jako hlavního antagonistu Owena Shawa (Luke Evans), na konci filmu se ale představil jeho bratr Deckard… (viac)

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

Vrátí se Paul Walker do Rychle a zběsile?

20.08.2018

Když při natáčení sedmého Rychle a zběsile tragicky zahynul herec Paul Walker (Osm statečných, Zběsilý útěk), podařilo se tvůrcům filmu dokončit jeho scény s pomocí jeho bratrů Caleba a Codyho. I… (viac)

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

Rychle a zběsile 8 s Paulem Walkerem?

17.09.2016

Jen těžko vám uniklo, že se Rychle a zběsile 7 proměnilo ve velkou rozlučku s Paulem Walkerem. Jeden z tahounů série tragicky zemřel před koncem natáčení a studio muselo zaangažovat jeho bratry… (viac)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (viac)