Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

Henry Morgan

No, dobrá, uznávám Bessonův osobitý styl, například podivné prstřihy do světa zvířat, to vše jsem schopen zkousnout, ale proč to nemohlo být nějakým způsobem vyprofilováné? To co vzniklo je kočkopes. Chybí tam akce, která by tam mohla být a pokud tam být nemá, tak ji tam nemají naznačovat. Chybí tam láska, která by tam mohla být a pokud tam nemá být, tak ji nemají naznačovat. Prostě je to v mých očích v mnoha směrech nedotažené, čemuž odpovídá i časové pásmo. Dobře, uznávám, že je asi těžké udělat film, vymyslet scénář, hlavně zkonstruovat a představit, co bude, když začně člověk používat mozek. Ale jako trochu ochladlého fandu sci-fi mě to vůbec neočarovalo, jen mi přišlo, že to posouvá cestování v čase a samu podstatu bytí trochu jinam. Prostě i hlavní a zásadní myšlenka tomu chybí nebo je bídně podaná, takže jaksi zaniká. ()

Terezadv

Hluboká myšlenka, velký nápad, skvělí herci, přesto to není natočené jako megafilm. A možná právě to je na tom to nejlepší. A ta myšlenka, že existence všeho je založená na jednotce času, je děsivá a geniální zároveň. ()

darthhokro

Viděli jsme všichni opravdu stejný film? Já jsem byl teda po dlouhé době, vážně překvapenej. Pan Besson, mě na celou dobu přikoval ke gauči a bez keců jsem měl po celou dobu příjemné mrzení v zádech. Prostě super akční pohádka s agentkou Romanovovou. A finále ala Time machine H.G. Wellse, nemá chybu. PS: Jednu výhradu teda mám, Scarlett tady málo kroutila zadkem :) ()

Franc1s

Chcete aby váš mozek jel na 100% nebo chcete být bůh? Tak prosím, směle do tohoto kousku, kde vše odsejpá jak má, přestřelky, telekineze, trocha Watch Dogs, super efekty, to vše zabalené do sci-fi, kde co si vymyslíš, tady najdeš :) Rejža se sjel na večírku a poté napsal scénář, o tom co ho napadlo, ale proč ne, bavil jsem se! A ty koho to nebavilo, a berou se tady strašně vážně a vše musí být pro ně založeno na reálných podkladech, jděte se vycpat...7/10 ()

cyright

Chystám se teď chcát proti větru, ale nebude to poprvé, co mi na CSFD zmoknou nohavice. Poměrně vlažné přijetí tohoto filmu mě neudivuje. Je to přirozeně tím, že jej dokážou plně docenit pouze diváci jako já, jež využívají 11 či více procent mozkové kapacity! Tudíž málokdo. Film odsejpá od samého začátku, Besson hezky kloubí těžké filozofické téma s pro něj typickou odlehčenou formou vyprávění. A to, že film má myšlenkově co říci (možná místy trochu až neúmyslně mnoho), mu nelze upřít. Kdo mu to upře, ochudí sám sebe a dostane jen další variaci na téma nadčlověk. Ale i v tomto ohledu film svým vyváženým a zbytečně neprotahovaným zpracováním strká své konkurenty (Limitless, Transcendence) s přehledem do kapsy. Necelých 5*. ()

ER

Povedené akční sci-fi. Teorie o využitelnosti mozku na 100% je dobře "vstřebatelná" a některé scény s tím spojené mají šmrnc (např. v letadle). Jen je škoda,že je tu několik nevyvážeností,které výsledný dojem kazí (ale ne nějak zásadně). V podstatě lze říct,že je to stále typický Besson posledních let,což není vyloženě na škodu, a možná se zase dočkáme něčeho podobného jako Leon. ()

Wyrdas

Naprosto geniální film, který jen o jedno místo utekl mé slavné TOP TEN! Lucy má velkou hloubku a silný potenciál, potíž je jen v tom, že pro běžného diváka je natolik složitý, že jej nemusí každý hned pochopit tak, jak byl zamýšlený. Tak kde mohl film snad klopýtnout pokaždé stál Norman (Morgan Freeman), který Lucy vždy zachytil a zachránil. Pokud si chcete tento snímek skutečně vychutnat, musíte se na něj koukat v klidu, soustředit a otevřít svůj mozek možnostem, které nám film podsouvá. A kdo ví, třeba si to sedne. ()

Shaleman odpad!

Tak nám Luc Besson konečně sjel Limitless a hned potom zapnul The Tree of Life, aby usínal spánkem tvůrčím u Matrixu. A nebyl by to samozřejmě on, kdyby do toho nepřidal pár pistolí... A co nám z toho guláše vzniklo? Pěkná srajda! Prvních patnáct minut je absolutně luxusních, na Bessonův formát posledních let velice milé překvapení, ale pak se to zvrhne a z pěkně rozjetého bijáku máme utahané nezajímavé klišé, které nezachrání ani nádherná Scarlett Johansson. A když se zdá, že nemůže být hůř, pokoušejí se hlavní postavy filozofovat nad životem a smyslem bytím takovým způsobem, že by se veškeré osazenstvo Jedličkova ústavu zvrhlo střemhlav z prvního okna. O teoriích prostoru a času neví Besson vůbec nic, ani o atomech, protonech a bůh ví co ještě a tvrdit, že tyto poznatky má někde z univerzity mi přijde více než směšné. Žádná z teorií, kterou nám tu podsouvá, nevychází ze skutečného bádání, ale z choré mysli, která mohla těmito blbostmi obalamutit diváka před dvaceti lety, ale dneska určitě ne. Ani Scarlett to nezachrání, protože je to tak strašně blbí (hlavně ve scénách, kdy díky 100% fungujícímu mozku ovládá gravitaci - WTF?), že nemá absolutně žádnou možnost něco předvést. Čekal jsem blbou akční jízdu a dostal jsem blbou blbost, která mě okradla o 80 minut mého života. A proto úplně na ostro... Nechápu jak do toho mohli Scarlett s Morganem jít. ODPAD! ()

Simomon

:SPOILER ALERT: Hlavni hrdinka se (nikoli vlastnim pricinenim) primota ke spatne parte, která ji do tela schova balicek novych syntetickych drog. Z tehle šlamastiky se ji ale povede utect a zacina jeji boj za spravedlnost. Jenomže v tele se ji zaktivovuje ona droga, a umozni ji vyuzit novych schopnosti! A paradoxne potud mi to prislo oka. Hned od zacatku me to vtahlo do deje, mělo to fajn napinavou atmosku a cinskej zaporak mel zajimavy charisma. Nicmene reziserovi Morelovi to zrejme nestacilo a do deje naprosto nesmyslne pridal postavu morgana freemana, ktera ma ve filmu celou dobu jen nudny pseudovedecky kecy. Dalsi nepochopitelnou zalezitosti je dejova minilinie prvniho prapra(..)pracloveka Lucy. Coz pravdepodobne mělo něco symbolizovat? A proste to, jak reziser nuti filmu za kazdou cenu nejaky hlubsi rozmer, se nepovedlo.. A nejvic je to znat při brakoidni zaverecne scene. POSLEDNI SLOVO: Ale porad jsem se minimalne první 2/3 hodne dobre bavil, a pokud se nebudete soustredit na vyklad, který vam nuti tvurci, ale povrchne na scenu po scene, funguje to jako fajn thriller 4/5*. ()

BDMarty007

Zvláštní, zajímavé, dobře se to rozjíždí a postupně se z toho stává pomalu Matrix. Občas mi přišlo, že logika - dá-li se v případě tohoto žánru o logice vůbec mluvit - možná pokulhávala. Není to asi extra hluboké, ale byla to pro mě fascinující a zajímavá podívaná až do konce, a i k nějakým těm úvahám filozofickým o podstatě bytí a vědění mě to podnítilo. A nechat se k něčemu takovému podnítit Scarlett Johansson, která je na plátně po většinu filmu, není vůbec špatné. ()

netWoor

Začátek celkem dobrý, prostředek díky fajn nápadu s konferencí a tedy s vysvětlováním viděného taky obstojný, ale konec se až příliš zvrhne a filosofuje a ... a já mu nevěřim ... ()

Aurewen

Ja si nemuzu pomoct,ale tenhle film se zkratka povedl a velmi prijemne me prekvapil. Jak herecky vykon Scarlett nebo Morgana,tak zpracovani,ale uplne nejvic ta myslenka,napad.Jasne,jeste by to chtelo hodne doladit a vytahat za vsechny nitky,neni tam ani moc prostoru pro jinou predstavu vyvoje Galaxie a nejakych astralnich veci,ale u me na tri hvezdy dobry... A ani jednou jsem neusnula :). ()

Homer.p

Neuvěřitelná kokotina, kde vrcholem byl ten chirurg, který měl při operaci mobil v kapse svého operačního pláště. To přeci ten debilní Francouz nemůže myslet vážně. Ale jako propaganda na braní drog dobrý. Jedna hvězda pouze za krásnou Scarlett (i když tedy herecky opravdu nic moc). ()

vikino1

Po akční stránce je to tipický Besson. Jeho filmy mám jako podobné pohodové jednohubky. Trošku morbidní, ale proč ne. Zřejmě si tohle řekl i frantík a tak nám začal trošku improvizovat. Do 90% využití mozku to docela hezky odsýpá až jsem si říkal, jak to všechno dopadne. Těch posledních deset procent už Besson neukočíroval.. Všechno vědění světa a vesmíru uloženo na ....... USB ! - to už je výsměch :-)). Navíc po těch všech Avengrech už mám nějak přescarlettováno. S lepší herečkou, bych možná zvedl na 4. ()

E lan

Celkově velmi zdařilý akční film, který si hraje (ne úplně neúspěšně) na něco víc. Originální scénář a vynikající obsazení v hlavních rolích. Jen škoda toho konce. Ten to mohl dotáhnout ještě dál. ()

Acrobat

Spotený, ale dobre oblečený muž priam behal námestím sv. Petra, za stĺporadím prešiel cestu pri hlasnom trúbení áut, vbehol do starého domu, priamo na tretie poschodie a takmer vykopol dvere. Je jasné, že všetky akordy uložené v hlave a premiestňované na keyboard sa v mysli rozutekali, pričom srdce bolo v gatiach vyrobených na Srí Lanke. „Ježišmária, to sa už neklope, či ako!!“ „Merisi, ty to nevieš, však! Boria Sixtínsku kaplnku, obrazne!“ Tentokrát už dvaja muži v čiernych oblekoch bežia, v cieli roztvoria mohutné dvere a trasúci prst mi ukazuje hore. „Nie. Takže pápež videl Lucy. Do čerta!“ Akt stvorenia dvoch prstov teraz mal nový nádych. Ženská ruka dávala život do chlpatej ruky podobnej skôr opici ako človeku. / ZATRATENIE 1.1: Besson opäť v žiarivej a svojskej akčnej forme, formálnych skvostov Arbogasta za sprievodu Serru ako nekončiacej studnici tónov. ZATRATENIE 2.1: Scarlett je nebojácna žena, ktorá vám pozvanie na rande odmietne s ľadovou tvárou. Ale tu je jej herecký koncert priamo v úvodnej tzv. vystrašenej pasáži. Brilantný osud od uveriteľného strachu po 100 % bezcitný fail. ZATRATENIE 3.1: Podstatou ide o najväčší scenárový fail, pretože ja chcem stretnúť človeka, ktorý podľa Lucy musí po zhliadnutí vedieť, čo spraviť zo svojím životom. Bludy, nezmysly, spochybnenie všetkého. Budem parafrázovať Bessona z jeho nadpozemských prvotín: „Lucu (Korben), zlato, čo to preboha bolo (malo znamenať)??“ ZATRATENIE 4.1: Lucy a Luc! V Štúdii v ružovom sa Sherlock pýta „Bože, čo máte v tých malých mozočkoch (Watson a Lestrad) a pripravuje orgie ľudskej schopnosti konštruovať. Dá sa ľudsky a komplikovane zároveň. / Jemne pripitý s červeného sedím na gauči a hľadím na tylá pár sôch hľadiacich na pútnikov svätopeterského námestia. A umáram sa. Preto, že neviem použiť ani tých posraných 10 %. Som ľudský odpad a ospravedlňujem sa ti Lucy, že som ťa sklamal. A stále neviem, či to bolo USB 3.0 alebo už 7.0! (videné viackrát, naposledy 05.01.2015,BD) ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz