Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

soukyd33

Opět něco nového, co tu ještě nebylo. Ukázka představy toho, co by se stalo kdyby náš mozek dosáhl 100% svého využití najednou. Úžasné efekty vám ukážou svět, který ještě neznáte. Jsem zvědaví, o čem bude pokračování. Ze Scarlett Johansson šel občas až strach. Ve filmu jsem nenašel žádné chyby, ale nechápu proč nejsou přeloženy nebo alespoň titulky upraveny některé části japonské řeči. Nevíte vůbec o čem je řeč. Možná je to o to více napínavé. Doporučuji shlédnout tento film s titulky forced v místě kdy se mluví japonsky. Hvězdiček 5***** ()

Ariella

Očekávala jsem od toho více než bessonovské bitky, ten jeho styl se nezapře. Přece jen to udělá více stylové (než jen prach sprosté bitky) a umí vybírat herce. Na druhou stranu ta myšlenka se dala o mnohem více rozvinout. ()

collector

Skvelé herecké výkony a dobrá myšlienka. Toto sú aspekty tohto filmu ktoré mu pridávajú na diváckom zážitku. Potenciál tohto diela bol podľa mňa dostatočne využitý, a tak ani z tohto pohľadu nemôžem nič vytknúť. Pre mňa však až príliš nereálne spracované a pritiahnuté za vlasy no dostatočne dobré na to aby som tento film ohodnotil štyrmi hviezdičkami. ()

CheeseFigure

Božská Scarlett Johansson (teraz nenarážam na jej vzhľad), filozofovanie o potenciáli ľudského mozgu (keby sa toho chytil niekto ako Nolan, tak verím, že by z toho bolo naozaj silné filozofické dielko), klasická akcia (streľba, výbuchy, rýchlo jazdiace autá, veľa chladnokrvných nepriateľov), koniec, ktorý neviem ako nazvať, asi volím výraz ,,uťatý". Toto sú prísady, ktoré tvoria film menom Lucy, z ktorého mám rozporuplné pocity. Je cítiť potenciál, ktorý utopili v klasickom akčňáku. Ale rýchlo to ubehlo, takže sa človek nenudí. ()

CaptainAss

Téhle teorii ohledně 10% mozkové kapacity nevěřím. Myslím že tahle teorie je něco jako teorie placaté země, ale každý ať věří čemu chce. U některých lidí bych aj řekla že jenom těch 10% opravdu využívají. To jak se s tím popral Luc Besson je věc druhá. Rozhodně je to zajímavé, člověka to zaujme, efekty se mi taky líbily. Akční scény mě i nadchly, ale ke konci mi to přišlo jako blbost. Film se mi jinak líbil, byl poutavý a hlavně originální. Teorie je prostě rozvinutá očima někoho, kdo v ní viděl něco víc. Když vypnete to, že tohle prostě nejde, užijete si to, není pochyb. Nejvíc se mi ale stejně líbila Scarlett Johanson, vždy krásná a talentovaná. ()

Camel91

Film mě bavil. Má zajímavý scénář o maximálním využití lidského mozku a vzhledem k tomu, že v reálu zatím moc podobné věci nejsou, lze si to pojmout po svém, zrovna tak jak se to pojalo v tomto filmu v očích Bessona s krásnou Scarlett. Je dobré, že není film zbytečně protahován a je přímočarý, ale možná by to chtělo to téma trošku víc popitvat, vymyslet víc situací a víc schopností, jinak řečeno, pořádně jsme se nerozkoukali a byl konec. 4 hvězdy dávám proto, že mi film Všemocný příjde lepší. ()

gizi

Mě Besson nezklamal, naopak, velmi potěšil. Krásný film, kde zírám, bavím se, směji se. Není to dokonalé, ale co je? 80%. ()

Alisha666

Klobouk dolů - na větší kravinu s tak dobrým obsazením si nemůžu vzpomenout. Ještě, že se na tu Scarlett dá koukat, i když vám teče mozek z uší. Kamera i střih se mi líbily, ale samotný smysl spatřuji pouze v tom, že je to holý nesmysl... ()

draxxi

Musim rict, ze me samotnyho prekvapilo, jak me tahle pohadka bavila. Velky plus je samozrejme primerena stopaz. Cekal jsem blbost typu Taxi 1 az 300, ale dostal jsem vybornej koktejl akce, humoru a prekvapeni. 20/2/2020 73% ()

blatouchm

Honičky, střílení, nadpřirozené schopnosti, číňani, dinosauři, superpočítače, Morgen Freeman. To je recept na prvotřídní slátaninu. Přidáme kočku z vlhkého snu a máme to. ()

Tom10000

Naprosto úžasný film, snad nejlepší sci-fi, které jsem kdy viděl. Do role Lucy se dostala skvělá herečka Scarlett Johansson, a kdo lépe by ji dokázal zahrát, to netuším. Snad Milla Jovovich, ale ta byla v době natáčení těhotná. Naprosto unikátní pohled na existenci lidstva a jeho zdokonalení pouhým plným využitím mozku. Úžasné efekty, a i když film trvá pouze 85 minut, v případě ostatních filmů by na to bylo potřeba klidně celý seriál, natolik dokázali zestručnit děj. Pět hvězdiček dávám bez váhání a pokud vyjde dvojka, tak se na ni velice těším! ()

Bogrant

Dokumentárno-akčná prednáška o mozgovej kapacite ľudí, v ktorej kraľuje jedna vynikajúca herečka. Avšak, pravým mozgom tejto operácie je ten frantík za kamerou. Besson si to znovu dáva štýlom sebe vlastným. Rôznorodá fantázia, miestami nelogická, zvrátená a dokonca aj úchylná, ale dobre spracovaná a prednesená. ()

revere

Po většinu filmu mi bylo trapně. Nevadilo by, že je hloupý snad po všech stránkách, od scénáře přes režii až po animace. Pobavit mne už dokázaly větší hlouposti. Ale ten otřesný, lepkavý a přitom fascinující pocit trapnosti jsem v takové intenzitě a délce ještě nezažil. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz