Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

futislav

Někomu se tahle střílečka líbit nemusí, jelikož v něm odumřely takové ty důležité buňky, které mají na starosti představivost. Pokud v sobě nějaké zbylé najdete, dáte jim šanci a vcítíte se do děje, pak vás to jistě nenechá chladnými. Ty teorie o nízkém využití mozku, které mnozí komentují jako nesmyslné, se neobjevily v Bessonově hlavě, nýbrž jsou vcelku uznávanou a ověřenou vědeckou hypotézou. A napasovat jí tímto způsobem do filmu a ještě rozvinout, je Bessonův skutečně skvělý nápad. Některým jednodušším jedincům se to může zdát přitažené za vlasy. Ale oni za to vlastně nemůžou. Jimi využívaná kapacita mozku jim brání pochopit genialitu tohoto filmu. ()

sh4ris

Mě tohle scifi fakt bavilo. Už jen ten jednoduchý nápad - na, tady máš drogu do bříška a hlavně ji převez kam máš. Akorát jsme to krapet přepískli a dali ti jí víc, než měli - budeš z ní dost najetá na to, abys umlátila týpky větší než jsi ty, vytáhla si kulku z těla, pochopila vesmír a u toho snědla asi 8 hambáčů na posezení (ach to jsem si zazáviděla). Že je to trochu blbost u takového filmu nevadí - jedná se o nadupanou podívanou od začátku do konce, rychlý nástup a seznámení se s příběhem proběhne opravdu v prvních minutách a vesměs do konce člověk neodejde myšlenkami z děje. ()

Milo384

Zábavný akční film. Je to poutavě natočeno - hezká hrdinka, asijští mafiáni, drogy, honičky v autech a nadpřirozené schopnosti hrdinky atd. Délka filmu akorát a vše dobře ubíhá. ()

Sa.sa

Zajímavě natočený film o 1 herečce ze které se stane super člověk s kapacitou mozku 100%... Jinak je to dobře zpracované plné hlášek, dobrého děje a scén... Jinak ten konec byl fakt divný, ale asi jsem čekal nějaké jiné vysvětlení, i když to nebylo možné ()

Anosompozer

Šmarja to je cípovina jako cíp. Ale sem tam som sa fakt nasmial, a ku podivu ma to až tak moc nedourážalo. Ježiiiiš to je taká bejkárna až no! ()

SkeeveTulp

Zábavná akční blbinka, která se tváří vědecky. Je třeba to přijmout tak, jak to tvůrci nastavili, a pak je to moc fajn. Vtipné, akční, a k hospodskému zamyšlení. A Scarlett je roztomilá. Ať už jako trdlo, nebo jako genius, Min-sik Choi je kvalitní záporák, a Morgan Freeman tomu dává "punc vědeckosti". Za mě čtyři hvězdičky bez problémů. ()

KraLuban

Taková příjemná blbina, nutící k zamyšlení...vlastně nic víc, ale ani nic míň. Scarlett je tu prima, příjemně to odsejpá a na jedno fajn kouknutí stačí. ()

Lou_Pagi

Dávám 4,5 hvězdy. Krásný film. Je tam poměrně dlouhý nástup, kdy s Black Widow tušíme, že přijde velká akce. A dlouhé nástupy bývají často nudné. Ne tak s Lucy. Přesto, že ještě nic neumí, je tupá jak tágo a její míra stresu by zabila kdejaký kovíd, je to záživné. Pár mouder od GutenMorgen a Lucy jede akci za akcí. Otevírá postupně své kapacity a ničí jednoho zločince za druhým. Jenže pak přichází takový podivný závěr. Nebudu ho popisovat, ať vám neberu závěr filmu, ale mě se tam prostě vůbec nehodil, nelíbil se mi a byla to zbytečně rána vlastní pěstí do oka. Ale 95 % filmu jsem se fakt bavil a těším se na dvojku! ()

ajlonka

Film by mohl mít lepší zpracování, chvílemi mi to i vadilo. Ale myšlenky ve filmu jsou tak hluboké, přímo ďábelské, že se mi film fakt líbil...a Scarlett byla prostě skvělá! ()

ceerdan

Co potřebuje superhrdina kromě superschopností k tomu, aby se o něm mohl natočit film? Adekvátního protivníka, který bude optimálně vybaven ještě více superschopnostmi, případně bude disponovat dostatečně početnou a slepě poslušnou armádou víceméně bezdůvodně zfanatizovaných vojáků (batman)/ divně povykujících mimozemšťanů (avengers)/ neúnavně stále útočících strojů (transformers) atp. V závěrečné fázi filmu pak výše zmíněný superhrdina vzepětím všech sil a na hranici sebeobětování porazí svého soka a zachrání celé Spojené státy/Spojené státy + Evropu/celou planetu (výjimečně). Co se stane, když se navyklý scénář poruší? Hmm....NUDA. Chladnokrevný šéf taiwanské jakuzy se sice může zdát jako soupeř, kterému je lepší se vyhnout, nicméně pokud ovládáte hmotu i myšlenky ostatních lidí, tak nějaká pistolka s devíti náboji a pár taiwanských nohsledů nepředstavuje nijak významnou hrozbu. ()

w31rd0

Ze to bude nesmysl sem vedel, ale doufal sem aspon v dobrou akci a bojovy sceny - marne, je tam jedna honicka a Lucy vsechno resi tim, ze blbe cumi. Z poslednich Bessonovejch filmu bohuzel to nejhorsi. A proc byla ta flashka na konci tak obrovska? ()

rebelllka

Zmizet ,ale být všude . Zajímavé a velice napínavé . Líbilo se mi jak to bylo provedené.. co se vlastně děje od 1% lidské inteligence .. až po 100% lidské inteligence.. . Mě se to líbilo cele , nelituji celých 90 minut v kině a Mí oblíbení herci mě opět nezklamaly . Za mě 80 % ()

Frutisimo

Po odchodu z kina jsem dlouho přemýšlela a vlastně ještě ani teď nejsem schopná vysvětlit, co tím básník chtěl říct. Nicméně oceňuji námět k zamyšlení. Konec bych trošku zdetailnila, myslim, že tady z toho režisér nevytřískal dost. Obecně je tam ještě dost volného prostoru. I tak příjemná podívaná :) ()

speedy002

Lucy je film, povedal by som, tak akurát. Bolo to dosť akčné, no chvíľami mi to prišlo až dokumentárne, čo vytvára trochu zmätok. Fantasy prvky sú odvolávané na vedu a na schopnosti ľudského mozgu, čo mi príde trochu pritiahnuté za vlasy. Niektoré scény sú vo filme však skutočne zbytočné, ale v konečnom dôsledku ma to bavilo a odporúčam. ()

prez.i

Film, ve kterém si sakra dobře povídá hudba s obrazem, o to hůř si to ovšem povídá se scénářem. Odcházela jsem z kina s pocitem, že prostě nevím, co se mi to tady někdo snaží sdělit. ()

mitrax

tazko to niekam zaradit ale asi najviac by sa na to hodila ta akcia...takze ako akcny film to celkom dobre odsypa az po nahanacku na autach, potom sa to ale nejako cele zruti do seba ako supernova pri vybuchu ked naberie privela hmoty a zkolabuje do ciernej diery. Tu zase Lucy ziska vdaka droge taky mozgovy potencial, ze ho reziser nie je proste schopny zmysluplne vyuzit. Cakal som ku koncu dychberucu akciu kde si Lucy bude kde koho podavat ako predkrm ale ona to vyriesila dost neakcne na sposob hypnozy a levitacie. Napriklad aj taka Kronika ma tolko percent co toto (11.8.2014) ale je ovela zabavnejsia. No skoda preskoda. Dej Vsemocneho je daleko lepsi a hlavne ten zaver u Lucy mi pride ako sity horucou ihlou. Matrix sa tiez uz nechyta, Neo by agentov dokazal pohladom uspat. No bavilo by vas nieco take? ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz