Lucy (Scarlett Johansson) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (Choi Min-sik). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť. Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucynho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity. Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (Morgan Freeman), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť. (TV Markíza)

Prochy38

Velmi příjemná akční sci-fi jednohubka. Myslím, že L. Besson si dal dost záležet na tom, co psal a fakt jsem si užil hromadu detailů, se kterými jsem se ještě nikde nesetkal. Jistota v podání nádherné S. Johansson se potvrzuje film za filmem. Možná škoda 90ti minut. Kdyby to mělo aspoň 130, mohlo se to třeba ještě uvést v dokonalost. Přesto mě těch posledních 15 minut, kdy už Lucy získávala formu nejdokonalejšího tvora, doslova vzalo dech. Já byl spokojen a hodně. Moc jsem nečekal, ale dostal ještě o trochu víc :) ()

Landauer

Film se opírá o znalosti z biologie základní školy, které byly v osnovách někdy před dvaceti lety. Je plný nesmyslů a přesto se tváří děsně vážně. Luc Besson si měl nastudovat víc než učebnice, ze kterých se kdysi učil a které vyhrabal snad někde na půdě. A nebo se neměl pokoušet o novou Vesmírnou odysseu a natočit prostě akční nářez ve stylu Pátýho elementu. Nejsou tu špatné scény, film měl potenciál, ale rozhodně ne tak velký, jak by si tvůrce přál. Je to jako, když se z trabanta snažíte vytřískat dvě stě dvacet. Přepálí se, zadrhne se a nakonec vyhoří. Jako Lucy. ()

Elyonka

Nedokážu se rozhodnout, co si o tom mám vlastně myslet. Téma poměrně zajímavé, některé efekty moc povedené a Scarlett mám celkem ráda. Takže za to tři hvězdičky. ()

xmatysekx

Napád dobrý. Ale využit stejně jako Lucin mozek ze začátku filmu. Tak na 5%. A asi se se zvyšujícími se procenty využití mozkové kapacity hlavní hrdinky procenta využítí potenciálu filmu a jeho atraktivita jakoby snižovala. Až na nulu. Ta přišla někde na 60%. ()

cepice

Pomocí modré skalice váš mozek začne pracovat na 100%, až se z toho vypaříte. O tom je ve zkratce film Lucy. Typická murická slátanina, která má ke kvalitnímu bijáku daleko. Chybí humor a propracovaná akce. Děj je mldý, dialogu průměrné. Jako oddechovka při cestě vlakem se to hodí, na večerní koukaní s přáteli, či rodinou nikoli. ()

prezdivaka odpad!

Co na tom, že 90% času film nedává smysl a vymyká se logice? Nezpochybňuji pochybnou premisu, že člověk využívá kapacitu mozku z 10%. Ten film popírá elementární fyzikální zákony a ty platí pro jakoukoliv hodnotu inteligence. Respektive - nemá na ně vůbec vliv. ()

Honzeek95

Skvělý nápad, který donutí spoustu lidí se zamyslet (ovšem většina očividně tuto teorii odsoudí a hodnotí negativně). Na závěr nádherné záběry. Docela se divím, že film se vlezl do tak nízkého rozpočtu. Přijde mi zajímavá například teorie, že Bůh měl lidskou podobu a uměl využívat 100 % mozku, ale člověku dal schopnost využívat jen 10 %. Dávalo by to smysl, pokud bychom tuto teorii aplikovali při srovnání s tímto snímkem. ()

Jaro_slav

Přímo se nabízí srovnání s Transcendence: zatímco Luc Besson zůstává věrný mé oblíbené teorii, že film má především bavit, tvůrci Transcendence jak kdyby byla nějaka upoceně rádobyintelektuální partička nadšených studentů prvního semestru kombinované filozofické fakulty humanitních sociáních věd. Protože film Lucy nepředstírá řešení jakýchsi zásadních existenciálních problémů a pouze divákovi sevíruje salát zábavných nesmyslů, je ve výsledku mnohem opravdovějším a upřímnějším dílem. Díky všudypřítomnému "pomrkávání" převážné nevážnosti mě osobně i bavilo dívat se na Scarlett Johansson, přestože patřím k těm málo lidem, kterým se nelíbí. Jediné, co mi vadilo, byla nedélka. Rád bych viděl nějaký director's cut, kde by bylo ještě víc cool blbin, co Scarlett aka Lucy dovede. Jo a mimochodem... ()

Mikino00

Po stránce napětí či akce matné, po stránce dějové naivní, vlastně jednoduché a upravené tak, aby si tvůrci v podstatě mohli dělat cokoliv je napadne. Scarlett zde nemá ani prostor cokoliv hrát a divák tak spíše ze zvědavosti čeká na konec, který stejně zklame. Myslím si, že dané téma bylo daleko lépe, uvěřitelněji a příjemněji zpracováno v jedné z epizod SGA. ()

Ant_Antony

Nuda... Besson už je dloooooouho z formy, to už ví i dítě předškolního věku, ale řekněte mi někdo, jak mohl na takovej brak utáhnout Scarlett a Morgana do hlavních rolí? 30% (a tím nemyslím navýšení procentuálního využití mozku) ()

Perverz

Konečně, konečně jsem se k tomuhle filmu dostal. Za prvé, nemusím spekulace podobného typu, co by kdyby, člověk využívá 10% mozku..apod. Lidé kteří žijí přítomným okamžikem budou vědět o čem mluvím. Hodně lidí to srovnávalo s Limitless, Limitless však byla sračka hlavně v tom, že hlavní hrdina po požití pilulky jen začal shromažďovat peníze, hm. Jenže Besson, jakoby možná sám zažil nějaký vnitřní pocit jednoty, protože formu nabytí větší mozkové kapacity pojal jinak, skutečněji, soudím hlavně podle toho, že si napsal i scénář, tudíž čerpal ze svojí hlavy. Za druhé už jen k filmu, už teď vidím že ten koment je nějak zbytečně dlouhý..Konzumentní diváci chtějí po filmu "hlavně ať se tam něco děje", to slýchávám pořád, tady se děje ale film má hlavně obsah. Je brán s humorem, víme co Luc dokáže natočit, ale zde možná chtěl hodit zpověď, třeba taky ne. To největší plus je Scarlett Johansson, která jede na 120%. Herecká dokonalost, a kdo si fará na hereckých výkonech, musí plesat. Besson zkrátka využil svých 10% velmi dobře. -"My zemřeme!"-"My nikdy skutečně nezemřeme"- .... ()

Gumrice

Ano, byla to přesně ta Lucy, na kterou jsem chtěla jít a ve výsledku byla ještě mnohem víc. Luc bezpochybně naplnil má očekávání, troufám si říct, že i překonal. Scarlett samozřejmě femme fatale a její herecké schopnosti vynikly při každém záběru, vážně super výkon. Výborně vybraná hudba dodávala filmu šmrnc a ostatní aspekty jako dynamika, vizuální efekty a prostřihy do jiných míst a časů mi umožnily skvělou podívanou, až mi bylo líto, že po 90 minutách film končí. Stopáž mohla být delší, věřím, že by z toho Besson dokázal vytřískat víc. Nepostřehla jsem žádná hluchá místa, a dokonce jsem se dvakrát zasmála, on to prostě se mnou umí. Rozhodně doporučím, mě totiž tahle paráda do sebe vtáhla a odrovnala. ()

Wenca888

Jeden z těch filmů, kdy člověk neví, co si má myslet. Nabízí se dát alibistické a univerzální tři hvězdy, ale já se opravdu dobře bavil. Prostřihy byly geniální, režie byla svěží (hlavně pařížská část) a ani ne půlhodinový děj měl skvělý spád. Ale může si člověk z těch 90 minut něco vzít nebo má film brát jako pouhou zábavnou, absurdní podívanou? Těžko říct.. ()

Ricky_CZ

Beson je prostě pro mě záruka toho, že se nezklamu. K tomu excelentní Scarlett a je zaděláno na zážitek, který chvilku setrvá. Po Elementu další quote movie, které musím mít i na Blu-Ray disku... 90% ()

ac3r

Zlatej Transcendence... Kdybych použil otřepané klišé o nutnosti vypnutí mozku, tak tady by to akorát muselo platit trojnásobně. Nebýt tam Scarlett, tak ještě o hvězdu níže. ()

zelvicka.

Tak jedinou hvězdičku za námět, protože to skutečně není špatný nápad, ale ten zbytek bylo co..? Díky filmu si můžeme odpovědět na několik případných otázek spojených s rozšířeným využíváním mozku. Jsou to: terminátor - od okamžiku kdy dojde k prudkému vzrůstu inteligence, Scarlett jako herečka vypne a zbytek filmu odehraje povětšinou s neurčitým výrazem Arnieho Schwarzeneggera; bezohlednost - vzhledem k tomu, že jsem náhle tak strašně chytrá, způsobím hromadnou nehodu uprostřed Paříže, zastřelím taxikáře a pacienta s rakovinou, ale zároveň klasicky klišoidně ušetřím záporný hrdiny, protože ... fakt nevim. Dále pak se promění v dokonalého všeználka, který ví věci, aniž by se je mohl předtím kdykoliv nějak naučit (v začátku filmu, ke konci pak připouštím, že už může dělat opravdu všechno). Prostřihy na záběry zvířátek, raket a podobnejch blbostí spolu s oduševnělejma kecema Morgana Freemana mi nejvíc evokovaly tvorbu Eda Wooda. V každým případě film nejen, že nepřekvapil, ale dokonce zklamal, protože nevím, jak mezi tou záplavou pytlovin by si měl člověk něco vychutnávat, a splnila se obava, že film má jediný účel - na tvářičku Scarlett a Freemanův hlas natahat do kina co nejvíc lidí a ihned potom být zapomenut. ()

gumolit

Luc Besson režisér a tvorca legendárnych filmov Brutálna Nikita,Leon alebo Magická hlbočina sa konečne po rokoch našiel a dokázal že nestratil svoj zmysel pre hravosť.Výpočet kladných prvkov akčného krimi LUCY je teraz viac kladných než záporných.V prvom rade je to rozumná stopáž filmu tak ako za starých čias necelá hodinka a pol.Snímok totiž nestačí nudiť a odvíja sa v pekelnom tempe, pri ktorom vám nedovolí ani moc premýšlať.Za druhé potlesk si zaslúžia herci.Scarlett Johansson už v minulosti dokázala, že je charakternou herečkou, takže premenu z priemernej blond blbej na super inteligentnú mocnú bytosť zvláda s chuťou a presvedčivo.A Morgan Freeman hrajúci pomaly v každom druhom filme zostáva stále sám sebou.Asi by som dlho spomínal kedy som sa naposledy tak odlahčene bavil u akčného žánru.LUCY pôsobí na mňa ako moderné retro, skutočný výplach mozgu v tom najpozitívnejšom slova zmysle.Bessonov film nie je treba brať vážne ale o nič takého sa ani nesnaží- je to súčastne zábava ktorá nezdržuje a neuráža.Akurát pri konci filmu ma napadlo či to nie je zrovna myslené ako prequel nedávného festivalového hitu HER pretože pri všetkej predstavivosti to tomu naznačuje :-) Pri starých filmoch Luca Bessona bola fantázia vždy povolená. ()

H4ku11

Tak takto si to neviem predstaviť s tým našim mozgom ani v najfantastickejších predstavách. Scarlett nemám príliš v láske, čo ma isto ovplyvňuje pri hodnotení, ale aj tak si myslím, že by s inou herečkou v hlavnej úlohe neprišlo k veľkému zlepšeniu. Dej síce nebol nudný a pomalý, ale nejak som sa nedokázal stotožniť s celkovou ideou ako tu bola prezentovaná. Efektovo sa mi páčil koniec, ktorý by som však asi radšej videl v nejakom inom filme, dokumente o vesmíre, cestovaní v čase, zmysle života alebo neviem čom podobnom. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz