Evil Dead: Vzostup zla

• Česko Smrtelné zlo: Probuzení (viac)

Večne rozcestovaná Beth sa rozhodne po rokoch navštíviť svoju staršiu sestru Ellie, ktorá žije s tromi deťmi v stiesnenom byte v Los Angeles. Návštevu však preruší nečakaný objav tajomnej knihy, ktorá vyvolá prastaré zlo a v budove rozpúta peklo. Keď Ellie posadne neľútostný démon, jej blízki musia bojovať o prežitie a čeliť tej najhoršej verzii rodiny, akú si viete predstaviť. (Continental film)

Clark_Kent

Moderně a kreativně uchopené zlo, které vás jen tak nepustí. Nepamatuju čas, kdy bych v kině tak moc valil bulvy. Děsivý, znepokojující, krvavý a intenzivní nový Evil Dead Rise. Nemůžu zapomenout ani na výraznou hudbu. ()

hrumsrt

"Maminka už pase červy." Většinou nechápu, proč pořád existuji tendence pořád dokola se vracet k původním značkám i přesto, že originální tvůrci už nemají zájem.. Nejsem fanda původního Evil Dead především proto, že mě to nebere jako horor.. Ovšem tohle serióznější pojetí je jiná podívaná.. Lee Cronin několikrát citlivě servíruje atmosférické okamžiky, které ale podle mě nefungují, anebo absolutně nepůsobí jako Evil Dead.. Postavy jsou zaměnitelné anebo otravné. Současně tvůrci ukazují, že chápou unikátní kamerový přístup, jaký Raimi vnuknul celé značce a několikrát ho solidně napodobí. Jenže problém je zase v příběhu , jenž je dokonale tuctový. A jediné, co táhne tenhle snímek je výkon Alyssy Sutherland, kterou vyloženě nesnáším kvůli roli u Vikingů, ale tady válí. Pokus o serióznější podání někdo ocení, ale kdo přišel na Smrtelné zlo, přece nemůže být potěšen. Zaměnitelné postavy, které jsou divákovi ukradení, že naopak mám tendenci fandit ať je, co nejefektněji zamordují.. Jmenovat se to jinak, tolik by mě to neiritovalo.. Ale dobrá jednohubka.. 60% ()

Homerking

Pátý díl kultovní hororové série The Evil Dead (1981). Scénáře i režie se ujal Lee Cronin, zachoval původní příběh ale sérii přenesl do nového prostředí, namísto chatky v lese se děj odehrává ve výškové činžovní budově. První polovina je trošku slabší a věnuje se především představení hlavních postav a nálezu knihy mrtvých, v druhé polovině se rozjede násilná jízda zalita hektolitry krve, veškeré brutální scény a gore perfektní, dokonce došlo na několik neotřelých hororových okamžiků (sklenička k jídlu TOP) takže po této stránce si nelze stěžovat, dál se mi líbily odkazy na původní film kterých se tu najde slušná řádka. Problém byl bohužel v nevýrazných hereckých výkonech (mamina ušla) a nefungujícím napětí. Slabší čtyři hvězdy a pro mě nálepka prozatím nejhoršího dílu série. ()

Toshio

Co na tomhle je strašidelnýho nebo zajímavýho? Klasická vykrádačka Kruhu a Vymítače ďábla. Naprosto primitivní "děj". ()

Cooller

vyborně. Konečně taky horror co se skutečně celou stopáž snaží udržet nějakou atmosferu a neplýtvá časem stupidním dialogem a vztahy. Všiml jsem si i par easter eggu, většina na puvodni evil dead, ale zaznamenal jsem i the shining reference. Tomuhle se da skutečně řikat povedeny reboot klasiky. ()

ŠpetaMarek

Pro znalce znacky je to az neuveritelne predvidatelny film, ale zaroven si clovek v te predvidatelnosti libuje, protoze to tam chce a rika si, ze "v dnesni dobe to uz nikdo nenatoci", jakou radost pak ma, kdyz se jeho predpoved vyplni a to do nechutneho konce. Priznam se, ze jsem malem brecel jak u predposledniho dilu posledni rady Picarda. Takhle se delaji memberberies. Zaroven to ma vlastni ksicht, tema a tenhle fanservice cloveka zahreje u stdce.  Nejlepsi dil za poslednich 35 let. ()

Venom666

Jako fanoušek hororu jsem si užil AudioVizuální HODY, ale při sledování hororu očekávám i pocit strachu, mrazení v zádech nebo aspoň leknutí a to se nestalo. Je to akční jízda, ale bez černého humoru, který patřil k EVIL DEAD. ()

ANTYCHRYST

Tak to byla slušná krvavá lázeň:) vizuální stránka parádní:) hektolitry krve.. nádherná kniha.. ujetá matka.. no a i motorovka si zarezala :) má to koule a zběsilé tempo :) více nežli důstojné pokračování této legendy :) 80% Jsem nadšen:) ()

Duke90

Tak po deseti letech se "milí doušci" vrací a tentokrát doletěli z lesa až do velkoměsta. Remake z roku 2013 už si moc dobře nepamatuji, ale pokud bych jej úplně přeskočil, tak mohu s klidným svědomím prohlásit, že Raimiho dílo se dočkalo důstojného pokračování (nikoli nástupce). Šikovná práce s kamerou vyvolává dojem stísnění, že skutečně není kam utéct a tím pádem velice dobře funguje i hororová atmosféra. Gore scény sice nikdy nebyly mým oblíbeným šálkem kávy, ale upřímně jsem s nimi počítal. Démoničnost Alyssy Sutherland však oceňuji na výbornou! ()

Bezda22

Reálně film o ničem. Žádná hlubší zápletka. Hektolitry krve a pár bubáků to nezachrání. Atmosféra je taková houpačka a prostředí ve kterým se film odehrává je vyloženě nezajímavý. Takže suma sumárum 50% ()

El.Negros

Démonní parádičky v celovečerním filmku. Klasicky rychlý nájezd na pekelně krvavý steak z jatek odvedle. Žádné hodinové vrzání vrátek a česnekovým dechem orosená zrcátka v koupelně. Prostě čistá párty čerstvě vyvolaných a v pekle odpočatých démonů hned od začátku. Jedinou chybou, kterou bych vytkl tomuto relaxačnímu snímku, je menší nedostatek motorové pily. Třeba v pokračování? Fandové Evil Dead a podobných démonických úchylárniček potěšeni. Frantičtí hledači hluboké filosofie v hororových snímích ať si zapnou zprávy nebo něco. ()

Najt

Děj se tentokrát přesune z lesa do města. I když mě postavy krom sester nijak nezaujaly, začne to poměrně zajímavě. Zemětřesení, tajná místnost, kniha. Po chvíli se začnou dít divné věci. Koncept je stejný jako v předchozích filmech. Co se fakt musí nechat je to, že tohle je slušná divočina a na konci to jsou jatka. Je to taková umírněná novodobá duchařina říznutá krvavým stylem z devadesátek. Masky jsou perfektní, občas to je taková spíše černá komedie, ale jinak celkem brutální a zajímalo by mě, kolik litrů krve autoři potřebovali. Scéna 2x s výtahem a především drtič v podzemních garážích, tak tam by se někomu mohlo udělat nevolno. I když forma vyhrála nad obsahem, tak jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi, ale ten vizuální byl hodně povedenej takže slabší 4* ()

Oxyuranus

Čekal jsem něco znepokojivého, první komentáře slibovaly prvotřídní zhovadilost plnou děsu a hutnýho, nápaditýho gore. Jenže se jedná jen o další mainstreamovou srajdu, která nepřináší absolutně nic nového. Atmosféra nulová. A jediné leknutí jsem zaznamenal jen při logu CineStaru, kdy se lekla kamarádka po mé pravici. Musím ale ocenit nápad s kukátkem od dveří, jenž stejně ale nebyl dotažený. Proto mé nízké hodnocení pramení z nenaplněného vysokého očekávání. ()

koty2201

Popravde neviem ako by som to mal celé zhodnotiť. Je to dobrý horor? Občas nepríjemný naozaj je a dvakrát som sa zľakol. Ale myslím, že atmosférou, strachom a nepríjemným pocitom sú na tom iné filmy určite lepšie. Je to tak nechutné, že som musel odvracať zrak od plátna (ako to niektorí recenzenti tvrdia)? Viete čo? Popravde ani nie a prežil som to bez problémov. To je asi tým, že som už naučený z Walking Dead, kde som videl vnútornosti a hnijúce mŕtvoly každú chvíľu. A toto bolo dosť blízko k takýmto nechutnostiam, aj keď tu ide o démonov, ktorý ovládajú ľudské telo. Takže vysaté oko, prebodnutá ruka alebo hektolitre krvi ma nijak neznechutili. Zásadnejšími otázkami sú, či to bol dobrý film a dobrý spin-off (pokračovanie?) značky Evil Dead. Stručne povedané - čiastočne a priemerné. Keďže ide o horor, tak príbeh nie je ktovieaký objavný a ani nový. Ani charaktery nie sú načrtnuté veľmi do hĺbky a vieme o nich len strohé informácie. Napriek tomu som ich považoval za sympatické a aj tak logicky neprežili všetci. Určite sa na nich teším do budúcna, keďže záver naznačil možnosť pokračovania.  Evil Dead z toho bol cítiť určite. Zakrádanie sa kamery po prostredí tu je. Necromonicon tu je tiež a z filmu, ale aj rozhovoru s Bruceom Campbellom je jasné, že zatiaľ čo Ash bojuje s jednou kópiou, Mia s druhou (Evil Dead 2013) a Beth s treťou. Áno, sú to tie 3 knihy, ktoré Ash Wiliams našiel na cintoríne v snímku Armáda Temnôt z roku 1992. Čiže sa vďaka tomu zaobišli bez napojenia sa na predošlé diely série Evil Dead. Čo tu naopak chýba a trpí tým aj ten remake/sequel z roku 2013, je humor. Akýkoľvek čierny humor, ktorým sú príbehy Asha povestné. Myslím si, že je to veľká škoda a udivuje ma to vzhľadom na to, že na tomto filme sa produkčne (tuším aj scenárom) spolupodieľal samotný Sam Raimi. Každopádne aj napriek tomu, že v tomto filme nejde úplne o klasický Evil Dead, fanúšikom série to môžem smelo doporučiť. Tí ktorí túžia po dobrom horore, tak budete spokojní, aj keď nie úplne nadšení. A som zvedavý čoho sa dočkáme ďalej. Či sa nadviaže na Miu, na tento film alebo na Ashov príbeh zo seriálu Ash vs Evil Dead. ()

Hyperbolic

The dead just got really really evil. Alyssa Sutherland byla děsivá i předtím, než ji duch posedl. Saaaakra ale to byl masakr. Myslel jsem, že když tam jsou 3 dětští herci, bude to podobně uskromněné jako V zajetí démonů etc., což v prvních chvílích vypadalo, ale potom se to rozjelo a po chvíli to vypadalo jako ve scéně z výtahu v Osvícení. Přesun z chaty v lese do paneláku zajímavý, ale stejně jako v budce s nářadím se i tady objevily staré známé zbraně. Během promítání 2 lidi odešli a zezačátku vysmátí mlaďoši ke konci ani nedutali, to asi mluví za vše. Důstojný příspěvek do série. ()

Matte27

9/10. Nejlepší horor od Midsommaru, čímž samozřejmě nesrovnávám filmy přímo mezi sebou, ale pouze v rámci škatulky hororu. A mamina od dětí? Ty vole, lépe zahraného posedlého jsem neviděl! ()

Fungore

Po druhém zhlédnutí musím ponížit hodnocení ze 4 hvězd na 3. Reálně je to na 3 a půl hvězdy a zhruba 65%. První zhlédnutí bylo fajn, pravděpodobně nadšením z nového Evil Dead filmu.. bohužel přesto, že se zde najde pár dobrých scén, tak film po druhém zhlédnutí nudil a ukázal, že vlastně nemá moc co nabídnout. Je to taková popcornová jednohubka pro dnešní teenagery a to mě jako fanouška Evil Dead tak trochu uráží. První 3 originální filmy si vždy rád pustím. Druhý díl je pro mě TOP hororová komedie ze všech a srdcová záležitost. Remake z roku 2013 šel jinou cestou, ale taky jsem ho viděl cca 5x a nikdy mě vyloženě nezklamal - měl brutální gore, hektolitry krve, temnou atmosféru, skvělé masky a výborné finále. Tady už se jedná o klasickou konzumní moderní hororovku, která má s Evil Dead jen málo společného. Mrzí mě to, ale je to tak. Není zde humor, není zde gore jako v remaku, není zde tolik napětí, ani atmosféry. Všeho má méně než remake, ale co víc.. má neporovnatelně méně originálních nápadů oproti starým Evil Dead snímkům. Nechápu, kdo tomu objektivně může dát 5 hvězd s vědomím, že tohle má být nástupce tak moc kultovních snímků, které byly revoluční. Mohl bych jmenovat, co všechno je tu špatně, ale nevidím v tom smysl. Film si už znovu nejspíš nepustím a to mě dost štve. Nadšení opadlo a zůstal průměrný horor po všech stránkách. Tohle nedělá značce moc dobré jméno. Snímek ale na poměry hororů vydělává slušné peníze, což je špatně, protože to tvůrce jen utvrdí v tom, že natočili dobrý film. Pravda je ale taková, že natočili pouze slušný mainstream popcorn horor (splachovací) na jedno zhlédnutí, ale nenatočili dobrý Evil Dead film. Tohle se prostě nechytá. ()

Maniax

Tak jsem se po dlouhý době nechal zlákat zdejším hodnocením. Už nikdy víc. Hezký masky, pěkně natočený, ale ... Nuda ty vole. Strašná nuda. Nutno vyzdvihnout hlavní démonku, ta byla ok, ale jinak ... Musim se podívat a porovnat s Evil Dead 2013, to se mi tehdy taky nelíbilo, ale po tomhle asi změním názor. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru