Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

randi64

Scénář nadprůměr! Hádám, že knižní předloha bude ještě lepší. Režie skvělá! Stále zastávám názor, že režisérem se člověk musí narodit. A Fincher je jedním z obdarovaných.. Ale bože, ta Rosamunda! Ta je čím dál lepší. Že by přišla i nominace? :) K dokonalosti mi bohužel pár věcí chybělo. Ale Finčomrde, stále čekám, že ti minimálně jednou z rukávu vypadne podobná lahůdka jako byl snímek Se7en.. :))) ()

KryplXxX

Chtěl bych se vycákat na ty nádhený kozy Emily Ratajkowské....Kurva to by byla paráda ji vyšustit. Jo a ten blonďatej bukanýr Harris se tam hodil asi jako abstinent na srazu alkoholiků. Asi nějakýmu židovskýmu producentovi nastavil své čokoládové oko k nahlédnutí...příšernej herec. ()

XZvire

Strašně moc jsem se na ten film těšila, ale tenhle příběh lze prožít asi jenom jednou.. už chápu, že kdo četl knihu nebavil ho film a kdo viděl film nebavila ho kniha..Četla jsem knižní předlohu a i ta mě 2x nenadchla, ale říkala jsem si, že od Finchera mě to přeci nemůže zklamat. Navíc jsem se těšila, že filmový konec bude jiný než knižní, jak slibovala autorka, ale asi to byl jen výkřik do tmy, aby na to šlo víc lidí. Film v podstatě věrně kopíruje knihu. Postavy jsou naprosto nesympatické, Amy bych nejradši propleskla hned na začátku. Co to zachraňuje je poměrně slušný herecký výkon Rosamund Pike a výborný režisér. Kdybych nevěděla o co jde, bez zaváhání bych hodnotila 4*, takhle je to hodně dobrých 3*. ()

jov

Pozerajte sa na to ako reálny fakt a ste tam, nič rychlého, schválne pomalého a drviacejúceho mozgové bunky, ked sa stanete súčasťou Amy a Nicka zároveň, že fandite obom, lebo je to tak skurvené a pekelné zároveň, kde môžete vidieť svoj skurvený pekelný život len nemáte odvahu ho skončiť. ()

Shikunek

Jsem asi divný tvor, ale v druhé polovině filmu mi nic z toho nedávalo smysl. Zřejmě bude třeba další projekce, poněvadž se mi to často nestává. ()

Hotride

Ok, po vetsinu casu fajn vypraveni, uzasne vystajlovane zabery. Nicmene ten konec? Wtf, ale tohle je horsi hruza nez jakakoliv teenage comedy co tu dosud byla. ()

vieriX

Hodně kontroverzní v mým očích režisér si opět tady skládá tu svoji skládačku, kde postupně každá část zapadne, ale některé úplně tak moc nesedí. Hodně dobré herecké výkony obou manželů, ale člověk žasne co je schopný člověk udělat jakou manipulací dosáhne svých cílů. Film velice vydařený no a konec divný ale to už jsme si mohli zvyknout u toho režiséra. ()

Tashi

Naprosto strhující, nepopsatelná atmosféra, skvělá kamera i střih. Rozhodně jeden z nejlepších filmových počinů za rok 2014. ()

Brano

Nechápem ako toto môže niekto označiť za film roka. Žiadny napínavý thriller sa nekonal. Síce zápletka zaujímavá, ale cele je to nehorázne zle zrežírované! Už po úvodnej polhodine som mal sto chutí to vypnúť. Od polky to bolo síce stále dosť nudné, ale aspoň ako tak pozerateľné a ten koniec horšie skončiť ani nemohol. Finchera som nikdy ako režiséra veľmi nemusel. Nikdy nepochopím ten jeho štýl, ktorý aspoň mne pripadá pri väčšine jeho filmov hrozný. Toto kľudne označím ako top toho najnudnejšieho čo som za posledné roky videl. Herci takisto veľmi nebavili a ten scenár... Postava Amy bola takisto veľmi zle napísaná. Proste čo dodať? Podľa hodnotení ako každý velebil tento film som očakával veľký trhák a nie takúto sprostosť. A to len v americkom filme sa môže spraviť takéto halo okolo zmiznutej ženy, ktorá nieje navyše ani slávna. ()

Vykuk

1* za Bena, nehrál zrovna sympaťáka, ale zahrál to dobře, Pike taky, ale tu moc nemusím. A Asi takhle.. nevadí mi pomalé tempo, když se to umí podat, první třetina filmu zajímavá, pak už jen nesmysly a nuda. Ten konec fakt nežeru. Za tu "propracovanost" a že v poslední době je o dobrý thriller nouze, přidám ještě jednu hvězdu a to je tak celé. Jinak ztráta času a to jsem se na to těšil, no ještěže mi to kino nevyšlo.. ()

Daryl.Dixon

Vcelku dobře propracovaný film, který plynule ubíhá a postupně skládá dějovou mozaiku v jednotný celek. Navíc oběma hlavním postavám role sedla, takže po zhlédnutí mohu s klidem doporučit. Spoiler: Jedinou výtku v ději bych měl k telefonátu Amy z veřejného automatu, kde nahlašuje cizí osoby u boudy se schovanými věcmi - lokalizace automatu a rozbor hlasu by celý její scénář roztrhaly na kusy, a milá Amy by pak nosila do konce života už jen slušivý oranžový mundůr. ()

marek29

První film, kdy váhám jestli je dobrej na pět, nebo mu dám jen čtyřhvězdu a to z několika důvodů: ze začátku pár matoucích slepých odboček než to vše "začne dávat smysl".. Děj je plný zvratů a slušně si vás získají druhá a třetí třetina filmu. Najednou chudinka mamča neni zas tak super a vy jí přejete jen smrt mezi jejíma titulama. Fajn thriller, fajn drama, ale nejen za zjev čestného předsedy rady postižených obličejovou obrnou dávám 4 z 5 :) možná lehce opilej bych dal plnou pětihvězdu, ale mám záchvat kritiky. ()

hepi_

Nuž, keď je dobrá predloha, to by v tom bol čert, aby sa film nepodaril. Po všetkých stránkach dokonalé. Od začiatku až dokonca vám bude biť srdce v rovnakom rytme spolu s Benom Affleckom. Na môj vkus však troška prekombinované_skvelé herecké výkony, námet, napätie 80% ()

Marrianna

Už když jsem četla knihu říkala jsem si - sakra to by mohl být dobrý film. Omyl - byl mnohem víc. Ve věcech, které mně iritovaly v knize, byl film naprosto dokonalý - hlavně tedy postava Amy, v knize bych ji nejraději jednu připálila - no ve filmu jsem si říkala - holka, ty máš teda koule :) No tak to dopadá, když má magor vysoké IQ :) ()

donnovann

Velice složité popsat to co jsem právě viděl. Jedno je jisté David opět nezklamal a jeho režie mě opět přibila na 2,5 hodiny do křesla. Amy je opravdu skvělá postava která táhne celý film, jenž nám ukazuje jednu minci manželství, silnou lásku a závislost jednoho člověka k druhému. Popsat tento snímek ale opravdu nedokážu za to všem doporučuji shlédnout, nuda vám určitě nehrozí. ()

dalibor.durcak

Jedním slovem - vynikající. Jiným slovem - kulervoucí! Ještě jiným slovem - grandiózní. Miluju twisty a miluju překvapení ve filmech. A těch 145 minut uteklo jako jeden díl Futuramy..Jdu ještě do knihy! ()

MartinTerran

Ty vole, to byl zas film! Námět a celkově příběh je spletitý a fajn, i když amíci zas museli "vykrást" nějakou knihu to je jasné. Pár nelogičností se zde taky vloudilo, něco můžete přičíst sociopatovi, který se samozřejmě logicky nechová, ale i přesto je zde pár nesrovnalostí, které docela kazí celý dojem z filmu. Na filmu je jak jsou lidi ovlivnitelní, hlavně ti méně bystří (rozuměj většina Američanů), ale i v Čechách jich nemáme málo. Těžko se to hodnotí hlavně kvůli konci, který vůbec nedává smysl, ale to je tím, že nejsem šílenec, ale ty čtyři dám, bo to byl docela nářez na palic. PS: Bůh žehnej Americe a jejímu skvělému systému. Hodnocení: 80/100. ()

Kortexo

Film natočený podle komerčně uspěšné knihy, která nemá originální myšlenky ani děj.To je na filmů jasně vidět. Příběh postaveny na postavě ženy, která si myslí, že je lepší než všichni ostatní,velice inteligentní a dokonalá, která si vezme za manžela průměrného, ale dobře vypadajícího muže, aby ještě víc umocnila svojí vyjímečnost.Žena, která nemá přátele, protože je natolik vyjímečná, že si rozhodně nikdy nemůže s nikým rozumět. Každý člověk někdy někoho takového poznal.Takových lidi je na světě mnoho, kteří žijí ve vlastním světě, kde oni jsou ti první a jediný. Takový lidi jsou zbyteční a nepotřební a nemusí se o nich točit filmy. Největší slabinou filmů je logika.Někdo je schopný naplánovat dokonalý zločin, ale není schopný pochopit, že, když přijde hubená holka do hospody s balíkem peněz ( jediným zdrojem obživy ), tak se asi vždycky najde někdo kdo jí přepadne a všechny peníze vezme.Finanční stránka je to první co člověk musí mít vyřešeno, než cokoliv začne. Nesmyslné je chování policie, která odkejvá všechno co žena, řekne, protože má peníze a je uspěšná a vůbec neřeší samotné zločiny.Manžel je v tomto filmů považován za pruměrného muže, ale je mu hned všechno jasné a ví také proč se všechno děje. Konec je nelogická blbost! Když mně teď opustíš, celý svět tě zavrhne a nebudeš mít nikdy nikoho! Teď tě mám v hrsti a ty budeš dělat co řeknu po zbytek života! Žadný racionálně uvažující chlap by se s tímhle nikdy nesmířil a radši by se všeho vzdal a odešel. Protože život se nežije kvůli mínění a názorů cizích lidí, ale kvůli vlastním přáním a touhám. Tomu se říká inteligence... ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině