Amy sa stratila v deň piateho výročia svadby s Nickom. Všetko naznačuje, že nezmizla dobrovoľne. Zúfalý manžel organizuje rozsiahle pátracie akcie a snaží sa robiť všetko možné, aby sa jeho žena našla, pokiaľ možno živá. Zároveň pokračuje vyšetrovanie, v ktorom polícia okrem Amy hľadá aj vinníka, ktorý má jej zmiznutie na svedomí. Všetky stopy, nájdené dôkazy a svedectvá Aminých blízkych ale ukazujú práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť zločinu alebo cynický netvor, ktorý vodí políciu aj verejnosť za nos, aby zo seba sňal podozrenie? Kto má pravdu? Ako ju spoznať? A čo sa vlastne stalo s Amy? Znepokojujúce otázky sa vŕšia a odpovede zúfalo chýbajú. Trpí tým predovšetkým Nick, ktorý sa z miláčika médií zmenil na verejného nepriateľa číslo jeden. Dobre vie, že keď sa Amy alebo strojca jej únosu nenájdu, ponesie následky jej zmiznutia až do konca svojho života, ktorý možno strávi za mrežami. Pokiaľ nemá Amy na svedomí on sám... (TV JOJ)

johnny01

Zápletka je v obecnosti dobrá, ale v podrobnostech to dře. Motivace obou hlavních postav je poněkud nejasná, stejně jako Nickův vztah se sestrou. Naprosto zmatený je pak závěr filmu. ()

mrclTV

Tento inak veľmi dobrý film ma jednu veľkú chybu, svoju pravú tvár ukazuje príliš skoro, v necelej polovici. Ale ten odrb na diváka je teda poriadny! Takto delený film prináša možnosť ďalej rozvíjať dej a neukončiť ho hneď. Typická kvalitná Fincherovka, ale k záveru to prestávalo klapať a nastalo mierne sklamanie. Rosamunde Pike a (a trochu aj Ben Affleck) išli bomby. ()

Micoldee

David Fincher mi vykouzlil se svým filmem Zmizelá velmi příjemný večer. Kdo jiný zvládá takové dějové zvraty? Nebyla jsem schopná předpovědět, co se stane, a tohle na 100 % dokáže vždy skvěle právě Fincher. Hlavní postava Amy byla skvěle ztvárněna a má taky skvělý charakter :) ()

PlayEasy

Tak pane Finchere, opět jste nás dostal! Film, který začíná poklidnou atmosférou, v poklidném městečku se časem změní v neúprosný a také extrémně napínavý Thriller, u kterého chvílemi musíte zadržet dech! A konec si typicky Fincher udělal psychologický závěr, i když tentokráte to mohl obměnit v něco více napínavého, ale budiž, každý má svůj styl a tento konec se sem také perfektně hodil. Z hereckého obsazení zaujme především kupodivu dost dobrý Ben Affleck, ale skoro vše si tu krade pro sebe psychopatická Rosamund Pike. Zatímco třeba takový Neil Patrick Harris tu byl naprosto zbytečný, a i když se snaží, tak škatulky Barneyho se bohužel jen tak nezbaví. Jinak další z mnoha Fincherových majstrštyků a doufejme, že nám ještě za svůj život pár takových děl naservíruje! 95% ()

Mamlas

Psychopatická čůza žije s vyměklým troubou. Trouba si najde mladší, hezčí a hodnější. Čůza to zjistí, zinscenuje vlastní vraždu, hodí to na troubu a odjede si válet šunky někam na venkov. Trouba se v tom topí, policie mu jde po krku, ... Mohla to být dobrá psychodetektivka, kdyby se to tak příšerně, ale fakt příšerně netáhlo. Výsledkem byla nuda a otlačený prst z neustálého posouvání té blbosti ke konci, který dopadne přesně tak, jak má dopadnout, když je pohromadě čůza a trouba. (35%) ()

janahorova

Trošku zklamání z toho, že film za mě nepřekonal knihu ani tam, kde ji překonat měl a kde byla slabší. Už kniha byla přehnaně dlouhá a film byl vlastně jejím odrazem a chybělo mu napětí, neutvořila jsem si vztah k žádné postavě, je to děsivé ale zároveň to působí strašně zvláštně a ploše. ()

iz67

Naprosto neskutecna sracka. Někdo tady Finchera podezřívá z parodie. To ale není možný, protože jedinym rysem parodie je fakt, ze tu vubec nic nefunguje. Pike je dokonale tvrdá a v tom ji předčí jen Harris, ten je zosobnenim dreva, scénář je polopaticky a k uzoufani smesny. Nema to atmosferu, naboj , nic. Hnus. ()

LAZARUS111

Tento film ma prekvapil. Príbeh zo začiatku nepôsobí komplikovane až časom sa to začne zamotávať, kto je záporná postava a kto kladná. Výkon Rosamund Pike je vynikajúci pretože sa mi ešte nestalo aby som sa bál ženy. ()

borohub

Tenhle film byl pro mě příjemné překvapení. Říkal jsem si - dávají to od 22.00, pravděpodobně to bude nějaký shit, ale nechám si to zapnuté jako zvukovou kulisu. Docela rychle jsem byl vyvedený z omylu, po chvíli jsem film naplno hltal a veškerá práce, kterou jsem měl na večer připravenou šla stranou. Scénář je naprosto skvělý, abych se přiznal odhadoval jsem jiný konec, avšak o to více jsem byl překvapen. 90% ()

Rooseman

Viděl jsem teď Gone Girl s letitým odstupem od prvního zhlédnutí. Díky znalosti děje jsem se mohl o něco víc soustředit na detaily, logiku filmu, nuance a náznaky, které mají odvádět divákovu pozornost. Vážně se myslím, že je tahle Fincherova paráda jedním z nejlepších děl napříč hned několika žánry, které bylo v uplynulé dekádě zkompletováno. Kromě famózních hereckých výkonů Bena Afflecka a Rosamund Pike vyčnívá provedení samotného plánu, milimetrovost a preciznost posloupností, záhybů perspektivy chování charakterů, které je samo o sobě komplexní. Gone Girl diváka šoupe z jedné perspektivy do druhé, aby vám bylo precizně v půlce filmu oznámeno, že všechno zase tak jednostranné nebude. Až do titulků se tenhle pohled zdvacetinásobí, z násilníka se stane jednoznačná oběť, rázem se mění vaše sympatie. Za mě opravdu precizní záležitost, která je kompaktní, perfektní v detailech a vypadá sebevědomě. Arogance většině děl uškodí, tohle povznáší o level výš. Takovouhle věc je třeba sledovat od začátku do konce s otevřenou pusou a cenit si toho, že do sebe všechno zapadá přesně, jak má, protože to je na filmových plátnech i přes všechny technologie pořád ještě mimořádný jev. ()

Dejvecd

David Fincher zobral skvelých hercov a natočil ďalšiu dokonalosť. Tento film šľape na plné obrátky (možno ešte viac ako Seven) a hneď od začiatku ponúka divákovi precíznu prácu s kamerou a vizuálom, fantastickú hudbu, ktorá navodzuje úžasnú atmosféru a skvelo napísané a zahraté dialógy. Fincher proste vie ako gradovať príbeh a ako si skutočne držať divákovu pozornosť až do konca, možno aj viac ako len do konca.  Rosamound Pike si to tu absolútne dáva a vy ako divák ju môžete len milovať a zároveň aj nenávidieť. A Ben Affleck je proste Ben Affleck, ktorému fandíte od začiatku do konca, alebo nie? Gone Girl je skvelým príkladom toho, ako natočiť podmanivý a dokonalý film. 10/10 ()

Hyperbolic

Byť se 2,5 hodiny zdály býti strašidelnými, film nakonec odsýpal rychle, hlavně v druhé polovině. Začal nabírat nečekané obrátky a ukázal, jak moc nebezpečná dokáže být osoba s chytrým plánem, které někdo ublížil (nebo vlastně ne?). Affleck zde hraje dobře, hvězdou je však Rosamund Pike. Krásná a šílená, tvrdě si jdoucí za svým, přes mrtvoly. Fincher zde udělal mistrovský kus filmařské práce. Konverzační drama se postupně přesouvá do krimi-thrilleru, které mu opravdu jdou. Motiv bezmoci se zde vyskytuje mnohokrát a to v těch nejzvláštnějších podobách, tedy bezmocná zmizelá manželka, kterou nejspíše oddělal její muž->bezmocný onen muž, který to neudělal a postupně zjišťuje, co na něj nahrála -> bezmocní oba, až se k sobě vlastně vrátí ve velice ojedinělém vztahu. Výborná postava byl také advokát, "You two are the most fucked up people I have ever known.". ()

PlysovyMacko

Príbeh začne jednoducho-hlavná hrdinka Amy zmizne a polícia vyšetruje jej manžela. Potom sa celý dej zvrtne a z domnelej obete sa stane záporáčka. Počas Amynho monológu som s ňou sympatizovala ako chladnokrvne naplánovala a uskutočnila svoj zámer. Moment kedy sa nechala okradnúť mi nesedel k jej postave, mala si zaobstarať pištoľ. Bežní ľudia sa mstia jednoduchším spôsobom-mohla sa s ním rozviesť a obrať ho o všetko. ()

Pete

Vidím to i nyní při druhém zhlédnutí po letech stejně, jako tehdy v kině - Zmizelá je téměř dokonalé řemeslo. ()

Mire

Mne osobne prišiel Affleck trochu čajový, ale očarujúca Rosamund Pike svojim kvalitným výkonom to vynahradila mierou vrchovatou. Plus výborný a rafinovaný príbeh tvorí z Gone Girl vynikajúcu záležitosť hodnú opakovaného pozretia. ()

punisher.1

Skvělý thriller, režírovaný mistrem Davidem Fincherem, ve kterém excelovala zejména Rosamund Pike jako psychopatická Amy, to vše s hutnou hudbou od Reznora a Rosse. ()

kubas369

10/10. Fincher je prostě filmový Bůh, po Sedm a Klubu rváčů jsem nečekal, že by mne ještě něčím dostal. Chyba, tenhle člověk má prostě co říct a umí si vybrat materiál, který je potřeba předložit divákovi. Pro Pike životní role a i Affleck tuhle konkrétní roli zvladá na jedničku. Čistá práce. ()

Jorge4005

Fincher se překonal.Je třeba vyzdvihnout skvělí scénář a vedlejší roli Rosamund Pike skutečně jak píšou ostatní je tento film jejím životním výkonem.První polovině jsem byl napnutý očekával jsem co se bude dít valilo se zamnou jedna záhada za druhou.Po neuvěřitelném zvratu už nešlo odolat a Zmizelá je pro mě favorit hned na několik Oscarů.Zmizelá vyzdvihla laťku neuvěřitelné vysoko takže pochybuji že to nějaký jiný film překoná.Žhavý tip je zatím Nolanův Interstellar, který by měl měl dělat nějakou konkurenci. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

02.02.2024

Režisér Tim Burton se v současnosti plně věnuje postprodukčním pracím na svém nejnovějším snímku Beetlejuice Beetlejuice, jenž by měl vzít světová kina útokem letos v září, nicméně ani toto pracovní… (viac)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině