Predestination

• Česko Paradox času (viac)

morize

První polovinu filmu jsem až pochyboval, jestli jsem pustil ten správný film, protože se vývoj děje absolutně neslučoval s mojí představou, o čem film bude. Ale nakonec mě to vlastně díky tomu dostalo o to víc. Film má výbornou atmosféru a je skvěle zahraný. Závěr filmu jsem z části očekával, ale i tak jsem musel smeknout, jaký WTF-effect to na mě mělo :D K filmu bych přidal škatulku drama a dal ji o pár řádků výš, než sci-fi. Každopádně udělalo dojem :-) ()

ondrula

Nedokoukal jsem, prostě to nešlo. První půlhodinu se na baru válí Sarah Snook, která neúspěšně předstírá, že je chlap a blábolí tam nějaký blbosti, ze jejichž pomocí vypráví svůj příběh. Celý mě to tak nudilo, že jsem to s úlevou vypnul. Třeba se fakt film nějak spektakulárně rozjel (pochybuji, když vidím obrázky v galerii), ale to už se naštěstí nikdy nedovím. ()

lucijelucije

Nevím jestli psychóza, která je mi svědkem, je v mé hlavě, nebo ji jen dost dobře nabízí Predestination. Ze startu jsem si říkala, že je to dost komplikovaný thriller, možná jsem jen měla počkat na konec, protože začátek v tomhle případě neměl s komplikovanosti nic společného. Ne, že by se tento film nedal pochopit, ale ztrácet se ve vnímavosti můžete velmi snadno, a propojenost všech časových rovin, je zde víc, než jen důležité, takže vzhůru do nekonečna a ještě dál. Výborná práce bratrů Spierigových. Možná bych Predestination dala ještě pár skouknutí, abych přešla na tu správnou vlnu =)7/10 ()

Prochy38

Tak to je pecka. Tuhle sci-fi jednohubku jsem tedy hltal minutu za minutou a od půlky, kdy mi to začínalo celkem zapadat jsem byl už unesený totálně. Skvělá práce! Samozřejmě tleskám ve stoje R. A. Heinleinovi za jeho povídku, která dala scénář tomuto filmu. Úžasná myšlenka. Cestování v čase už dávno není nic originálního, ale pro fanoušky a filmové kritiky jde o dost tenký led, protože najít v procházení časem chybky a nesrovnalosti některé přímo baví. Autor povídky se ovšem vydal na ještě tenčí led, kdy propletl osud cestovatele časem se sebou samým v různých časových rovinách a já myslím, že se mu to povedlo na výbornou. Neměl jsem po skončení filmu slov. V posledních letech je E. Hawke sázka na jistotu. S. Sook překvapila jen a jen pozitivně! U mě vážně nadšení. Závěr mě nezklamal, v poslední třetině už to tak zavánělo, že to snad ani nemůže dopadnout jinak. ()

DarkKnight

Kdyby byly první sekvence, vyprávění lépe napsaná nebo kratší tak alespoň o patnáct minut, nestyděl bych se prohlašovat, že se jedná o jeden z nejlepších filmů o cestování časem vůbec. Takhle mohu jen říci, že druhá polovina je asi to nejlepší a největší psycho o cestování časem. ()

Schuldiner

Tak..jako nenudil jsem jsem jsem se. Nicméně, tohle je další důkaz, že filmoví tvůrci už nevědí coby...jakože natočili, aby jakože zaujali. Tohle je jeden z těch filmů, kde musíte VEŠKEROU logiku hodit stranou a v případě, že vás to zaujme, to zkrátka shlédnout na jeden zátah jako scifíčko s originálním, byť poněkud incestně-deviantním, nápadem a.. ...toť vlastně vše! Na můj vkus tam těch paradoxů a náhod bylo příliš... ()

IvoB

No tak tohle je solidní mindfuck. Kolem tohoto filmu a jeho zápletce se budou točit asi zajímavé debaty, jen co je pravda. Predestination odhaluje své karty jen velmi postupně – příběh se tak zpočátku jeví docela rozvláčně. O tom také svědčí fakt, že jsou nám ty úplně nejzákladnější vodítka představena až přibližně v polovině filmu. Pro člověka, který o filmu nic neví (jako já), bude tedy příběhový vývoj dosti překvapivý. Na to ostatně film vsází asi nejvíc. Po ostatních stránkách zase tolik nevyčnívá, a dal by se nazvat standardem – je tu jen hrstka dobře zahraných postav, slušně natočené, s nenápadným, ale fungujícím soundtrackem. Ve výsledku dobrý film s absurdně překombinovaným příběhem, který ale dokáže slušně zapůsobit. ()

mclenin

A presne pre toto, milé deti, sa neoplatí hrať sa s časom. Je totiž vysoká pravdepodobnosť, že sa z toho zbláznite. Už len snaha diváka bližšie sa zaoberať a analyzovať načrtnutú problematiku vedie k paradoxným a bludným záverom a môže vyvolať závrate. Pre fanúšikov tematiky cestovania v čase sa jedná o vzácny kúsok, s nijak originálnym či nepredvídateľným príbehom, to nie, hold však za pozornosť určite stojí, už len kvôli záverečnému rozuzleniu a výslednému "mindfuck" efektu. ()

vander19

Tešil som sa úprimne na nový film Ethana Hawka. Mám ho rád úž od čias Training Day. A mierne sci-fi s cestovaním v čase na prelomenie Hawkingovej teórie mi prišlo ako výborná myšlienka. To som ale netušil aká idiotina ma čaká. Začiatok je ešte v celku zábavný, až do chvíle kedy na scénu vystúpi Hawke ako barman a začne sa dlhý dialóg medzi ním a Sarah Snook. Čakal som akciu, napätie a dostal nezvratný kus sračky. Absolútne ma to nebavilo a tie prelínania deja boli priehladné ako mantinely v NHL. ()

Jespi

Libí se mi tu, a převezmu tady, jeden komentář. Totální mindfuck. Naprosto výstižné. Nemá cenu ten film rozebírat, ještě teď mě z něj bolí hlava a nechci, aby mě bolela zase z psaní tohoto komentáře. Jen řeknu, herecké výkony super, děj super, nad časovým paradoxem, jsem už dávno pochopil, nemá prostě cenu přemýšlet. Přijměte to tak, jak to je, to bude úplně nejlepší. Jedna jediná chyba ve filmu. Když na konci záporák ukazuje výstřižky novin katastrof, kterým zabránil než se staly, odkud vzal ty výstřižky, když se ty katastrofy nikdy nestaly. Jinak prostě bomba pecka film. Jo a jestli nedokážete pochopit narození Listera z Červeného Trpaslíka, na tohle ani nekoukejte. 90% ()

qxkamo

Stroj casu a zamotane presuny v case su vzdy zaujimave. V tomto pripade to bolo extra zamotane, no ale aj uz zhruba v polovici filmu predvidatelne. Kazdopadne putavy film a pointa v podobe SPOILER :). ()

angloumene

Predestination nabízí trošku ukecané cestování v čase. To vše ve snaze zabránit útoku na New York, při kterém zemřou tisíce lidí. Identita New Yorského teroristy zůstává neznámá a tak se hlavní protagonista v podání Ethana Hawka soustředí spíš na vycvičení mladého agenta, s tak trochu zamotaným životním příběhem. Ačkoliv zní celý děj celkem zajímavě, nakonec se jedná a poměrně plochou a značně přímočarou zápletku. Divák má šanci odhalit velkou pointu už někdy v polovině (no někdo možná i dřív) a pak už jen útrpně čeká, než se film konečně došine ke svému konci. Predestination je prostě takový ten snímek, který si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. No a to mě moc nebaví... ()

Piri

Hudba. Záverečné END TITLES is so goood. Dobre vybraní herci. Najviac mi utkvel šéf agentúry Robertson aka Noah Taylor. Keď je téma cestovania v čase, nesmie chýbať fíling 30./40. rokov a hi-tec technológia k tomu. Klobúky, kufríky, huslové púzdra.. * SPOILER * Silná káva byť si matkou aj otcom zároveň, sám so sebou mať sex aj sa sám porodiť! Fuu teda. Najvyššia úroveň narcistickej úchylnosti. Tak tomu sa povie časový paradox jak delo. Tak to nevymysleli ani v Červenom trpaslíkovi, tam chudák Lister si bol iba otcom :) ()

mota

7/10 Prvni pulka zabita zpovedi hermafrodita. Druha pulka ukaze jak plati motto: "Vzdy mas na vyber." pri cestovani casem. ()

Sochorisko

Díky za podívanou, zase jedn z filmů, kde je potřeba dávat pozor na úplně všechno a když při tom člověk usíná, tak se to asi nepovede .. Moje chyba, film stojí za to .. ()

Movie Gourmet

Docela dobrý sci-fi thriller, ale myslím, že za nějakou dobu u mě upadne v zapomnění jako drtivá většina filmů. Verdikt: 3* a 70 %. PS. Ethan Hawke hrál dobře, ale nezajímavější na celém filmu byla pro mě herečka Sarah Snook, která v patřičné stylizaci (androgynní vzhled) mě opravdu nechala na vážkách v rozhodování, zda se jedná o muže či ženu. S jistotou bych nemohl tvrdit ani tak ani tak. S jejím hraním a zvládnutím její role/rolí jsem byl spokojen. ()

gumolit

Kedˇ vám stroj času vypíše Fatal Error verte že to s vami že to s vami skurvene zamáva.A čo na to mozog??No môže to mať fakt hrozné následky.Fakt doslova vydarený min fuck film, skvelý scenár, dobrí herci, dunivý soudntrack ale jednu chybu to malo .Ako dlholetý filmový fanda ktorý sa pohybuje v rôznych filmových žánrov bude asi príbeh dosť predvídať a to ma trochu mrzelo.A keby som mal aj ja stroj času vrátil by som sa možno do rokov aby nevznikli nejaké totálne filmové kraviny ale určite by som nezabránil tomuto snímku ten má šancu v budúcnosti stať naozaj kultovým! ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)