Predestination

• Česko Paradox času (viac)

Veena.cz

Pamatujete, jak vám během posledních 15 minut filmu Dokonalý Trik 3x explodovala hlava? Tak si počkejte na poslednich 10 vteřin Predestination. Ten konec si se zbytky vaší hlavy vytře zadek a vy se tomu ještě 15 minut budete smát, abyste pak 3 hodiny vstřebávali tu genialitu. ()

Don Maty

"Had, ktorý donekonečna pojedá svoj chvost. Stále a stále dokola." Ako tu už bolo spomenuté, absolútny mindfuck. Film, ktorý sa bez potitulkovej debate jednoducho neobíde. Nie je ho náročné len pozerať ale dokonca aj pochopiť. Tak bola to jedna osoba? Boli dvaja? Film vyvoláva mnoho otázok a preto bez druhého pozretia sa nezaobídem. Ale ak to tvorca myslel vážne toto, tak Shutter Island je zrejme čajový odvar...3 ()

rasto87

Ako doteraz neviem riadne čo si o tom myslieť. Zhrnutie je však jednoduché je to o hovne a o ničom. Prvá časť filmu je zabitá trápnym kecaním v bare so svojím mladším já a potom prichádza pár presunov čase, ktoré sú bez seba-menšieho efektu spracovania. No katastrofa a na tom sme sa zhodli všetci desiati, čo sme to pozerali s veľkými očakávaniami podľa hodnotení, ktoré to má. ()

Fnoobroklic

Konečně zase dobré a chytře vymyšlené a filmově účelné využití time travelingu, ne jako totálně přeceňovaný Looper bez lepšího nápadu a zpracování. ()

PamelaJJK

Sympatický "houslista" Ethan Hawke cestuje čase sem a tam, sekunduje mu "ségra" Leonarda DiCapria Sarah Snook, podporuje to pěkný vizuál a dobrá hudba a stopáž tak akorát optimální. Mnohem více se mi zamlouvala první "thrillerová" půlka, kdy Sarah Snook vypráví svůj příběh, než ta, kde se cestovalo časem, ale ve výsledku spokojenost. ()

Crybaby

Predestination je film, ktorý sa očividne rád necháva označovať za film paradoxov, poprípade typických mindfuckov. Ja si to o ňom nemyslím. Podobne točených filmov je veľa, aj podobne točených lepších filmov je veľa, no Ethan Hawke nehrá v každom z nich. Natočené to bolo slušne, dobre sa na to pozeralo. ()

prochyn

Zápletka, jako kdyby ji nenapsal Heinlein ale Shakespeare. Sarah Snook byla těžko uvěřitelná v roli muže, ty estrogeny z ní byly pořád cítit na míle. A to je tak všechno, co se dá filmu vytknout. U cestování v čase se dá dost těžko operovat s logikou. Někdy se mi zdá, že ani sám čas nemá logiku. A to jsem četl Briana Greena, Stephena Hawkinga i Jirku Grygara. Film bez úžasných vizuálních efektů mě vtáhl do děje a potom přiměl k zamyšlení, kolik jsem toho v životě podělal. No, jsem si skoro jistý, že ještě pár věcí podělám. ()

kubilov

Dost možná největší psycho, který jsem za posledních pár měsíců viděl, přitom perfektních filmů s tematikou cestování v čase je v historii kinematografie dost poskrovnu. Velký loňský, přitom však poněkud skrytý film, který jsem objevil až díky internetu, mě svou bizarní překombinovaností, který sice mohla působit trochu prvoplánově, úplně porazil. Po nastínění hlavní zápletky totiž přijde takřka půlhodinová oklika, díky které sice pochopíme veškeré motivace, ale která působí místy docela zdlouhavě. Tu následně nahradí druhá polovina filmu, která je svou dynamičností, strhujícím tempem a děsivě zamotané a propracované zápletce úžasně "sledovatelná", tudíž všechna čest Henleinově povídce. Ethan Hawke je přesvědčivý, ale největší kredit za herecký výkon jde jednoznačně Sarah Snook, která i když se mi už od začátku strašně nelíbila, předvedla naprosto parádní představení, navíc v takto obtížné roli. Zatím dám Predestination v čirém omámení a úžasu nad tou mindfuck druhou polovinou 5*, ale brzy si dám hezky reprízu, jestli jsem se v tom hodnocení nesekl. Jinak je to přesně mezi 4 a 5* --- Pár dní po shlédnutí to až nepříjemně rychle vyprchalo, o 1* snížím, ale stejně se chystám na reprízu. ()

Vasyl

Asi nechápu (bylo to teda tak dobrý nebo tak blbý?!) ale líbilo. Cestování časem jsem měl vždycky rád a je jedno jestli k tomu člověk používá auto, lokomotivu, superkřeslo, supermozek nebo futrál na housle. A navíc se mi v poslední době fakt hodně začaly líbit zrzky. Jo, ještě víc než předtím! ()

Hezonja7

Sedím u toho a uvědomuji si jak šílený ten film je, film se nese v dobré atmosféře, ještě aby ne, když odlíčená Sarah Snook vypráví svůj příběh u baru, je to velká odlišnost od filmů na které jsem poslední dobou navyklí. Ethan Hawke byl dokonalý, stejně tak jako časové smyčky které člověka nutí koukat dál a dál. ()

Cerebrum

Pointu lze odhadnout už od poloviny, ale stejně je konec (nebo začátek?) natolik drtivý a depresivní, že jsem měl pocit, jako kdyby mi někdo rozkvedlal mozek. Austrálie válí! ()

lobo87

Pozor. Zacyklený odkaz... Asi tak by sa to dalo zhrnúť. Prvá polovica zaujala a potešila, ale potom nejakým spôsobom tvorcovia zavarili môj mozog, ktorý prestal fungovať a poslednú pol hodinu už ani neviem, čo sa dialo... 60% ()

Bbbulanek

Zprvu nechápete, proč ten týpek/paní mluví už tak dlouho, a pořád se přitom nedozvídáte nic, co by mělo souviset se začátkem filmu (na což jste tak zvědaví). V určité chvíli vyprávění vám však začne svítat a přemýšlíte, V ČEM ta bouda tkví. Napadne vás tuna možností a začne napětí. Přitom je však první polovina pořád velmi dobře vyprávěna, navíc příběh té holky vás opravdu nudit nebude. Na rozuzlení zbyde sice málo času, ale možná i díky té rychlosti, jakou člověku vše "docvakne", zůstanete po filmu o(c)hromení. P.S.: Taky vám připadá, že mužská Sarah připomíná Jacka Dawsona? 80% ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)