Predestination

• Česko Paradox času (viac)

agentmiky

Dobře,přiznávám se,že jsem celkově ten film moc nepobral.V některých chvílích mi to přišlo strašně přes čáru.Čekal jsem akci,ale první půlka filmu jsou vzpomínky vyprávěné v baru,takže mě to moc neoslovilo.Druhá půlka už byla o něco svižnější,ale i tak nic moc.Ethan Hawke je dobrým hercem,ale moc tomu nepomohl.Režiséři opravdu už nevědí,co mají točit.Myslím si,že nejsem jediný,kdo ten konec moc nepochopil.Hodnocení:60% ()

SaNcHeZ_cz

Natočit zajímavé sci-fi, které se bude nějakým způsobem vymezovat, to je v dnešní době docela um. Bratři Speirigové to přecijen dovedli, bohužel stejně jako v případě jejich předešlého snímku jim v globálu chybí trocha té preciznosti k dotažení všech myšlenek a motivů. Predestination je zajímavá fantaskní podívaná, která si rozhodně zajímavě hraje s divákem a oře s ním zase projednou v naprosto nevybíravém stylu. Příjemná audiovizuální stránka a slušné herecké výkony pak drží snímek i ve slabších chvílích. [65%] ()

kareen

Ne, že by mě v baru vyprávěný příběh nějak nudil, to ani náhodou, jen jak stopáž stále ubíhala dopředu, tak jsem pořád čekala, kdy se z toho konečně vyloupne to scifi. Když se tak nakonec stalo, začali do do mě hustit takovým způsobem, až jsem z toho měla (a vlastně ještě stále mám) v hlavě pořádný guláš. Což mi ovšem ani v nejmenším nevadí, já tyhle hrátky s časem prostě miluju a tohle byla obzvlášť vypečená žánrová mňamka, jako od maminky. Ale musím se přeci jen drobet pochválit, ta spojitost mezi těma dvěma mi došla vcelku brzy...Jo a ten knírek Ethanovi vůbec, ale vůbec nesluší. ()

Alqarin

Jen těsně pod čtyřma hvězdama, možná moc překombinovaný, možná ve výsledku moc paradoxní, určitě ale odvážný a nápaditý a v rámci "subžánru" časových smyček nadprůměrný. A neřikejte mi, že Spierigové nemilujou Gattacu, když z ní ukradli Hawkea, ve Svítání filtry a teď pár kulis + těžiště v devadesátkách... P.S.: To hnidopichové: Seriously? ()

Korbitch

Jsem svůj vlastní táta a Christine, moje holka, je moje máma. Přesně tahle hláška z Red Dwarf mě během projekce mlátila do hlavy bejzbolkou skoro pořád. Když vezmu v potaz, že celý to je totální nesmysl, který nebyl, není a nebude čistě a prostě nikdy možný, je to skoro na odpad. Zákon kauzality mluví zcela jasně. Jenže pak tu máme celkem pěkný a svižný styl vyprávění, chytlavý příběh ( do určitého momentu) a slušné tempo i přes komorní pojetí. Ale jakmile začne někdo souložit s cestováním v čase a záměnou identit, je to z hlediska logiky průser a The Predestination je toho zářným příkladem. ()

Paxxx.cz

Pro mě spíše jen průměrný snímek o cestování v čase. Rozjezd je pomalejší, postupem času začne člověk předpovídat dost věci a následně se ukáže, že šlo o správnou předtuchu až vše vyústí zvratem na konci, který se přiznám jsem nečekal a ten jediný mě překvapil. Celkově byl ale konec docela náhlý a odfláknutý...6/10. ()

Wysch

Oukej, dva logický lapsy vynechám z rovnice, protože by kazily jinak skvělé sci-fi o vyčpělém tématu časových paradoxů a cestování v čase. Dokonce je vynechám i z komentáře, protože bych se akorát zbytečně zakecal. Dva důvody, proč film stojí za to mít doma v knihovně filmů: 1) Sarah Snook je naprosto excelentní. (Jako chlap připomíná fakticky DiCapria, jako ženská je neodolatelná.) 2) Slovy KevSpa: Totální mindfuck. ____ Oukej, nedá mi to, dvě věci, které mi pořád vrtají hlavou: V jedné z časových rovin chybí ten kohout. Totiž v úplně první časové linii časově-paradoxně nemůže být Jane chlap. Čili ve výsledku film nenabízí tu úplně první časovou přímku, která by třeba vysvětlila, kde se vzala "Unmarried Mother", protože se vzít musela, protože jinak by Jane nebyla vůbec. Druhá věc je, že absolutně nechápu, kde se v roce XXXX vzaly novinový články z roku YYYY, který má starší verze Ethana Hawka k dispozici. Přicestoval starej Ethan Hawk z budoucnosti? Nebo jak sakra? Protože pokud jsou z budoucnosti, pak jsou z budoucnosti, která v časové přímce současné nemohla nastat, protože už tam byl Fizzler bomber, že jo, čímž chci říct, že pokud existujou články z budoucnosti, která nemůže nastat, pak je celý ten "uroboros" Jane had poměrně... nelogický. Chjo. Rozkecal jsem se. ()

MartinezZ

Tohle je paradoxně tak přeparadoxnělé, až to stojí za prd A JE TO KUWA ŠKODA! Protože to mohlo být tak zajímavé, dokud nezačalo balení sebe sama a v tu chvíli šel nápad "do Opavy". Přitom hudba k tomu sedla, vizuálně to nebylo špatné i na to totální sci-fi minimum, Sarah Snook jsem dlouho považoval za zvláštně namaskovanou Emmu Stone, Noah Taylor by byl skvělý vedoucí nějaké té časové '60-'80 agentury a Ethan to taky zahrál dobře. Jen to bylo překombinovaný, což sice byl záměr a nic proti tomu, ale mě ten záměr nesedl. Paradoxně zabito přehnanou originalitou. ()

Praxis

WTF časových paradoxů na entou krát odmocnina z pí na šestou. Nejen, že se ten film nebojí paradoxů ve stylu: "Bylo dřív kuře, nebo slepice?", ba on si v nich přímo libuje a dělá si z nich šoufky. Nesmíte o tom moc přemýšlet, jinak se vám zavaří závity a Steven Hawkings spolu s Alberten Einsteinem začnou vstávat (na nohy i z hrobu). Ani Nolan na tohle nemá. Sry kamí, ale tenhle film je tak strašně krejzy, že vlastně nevím, jaký mu dám hodnocení. Buď to bude absolutní ultrashit, nebo geniální milník filmové historje. Takže pro dnešek bez procent... A nechám si to projít hlavou... jak sbalit sám sebe, zplodit sám se sebou dítě a pak sám sebe zabít. Hawk(e) ()

GodComplex

Dobre natocene a zahrane civilni sci-fi s chytrym scenarem, ktery vas donuti se nad tim vsim pekne zamyslet? Sem s tim, a vic takovych kousku! 8/10 ()

SonGokussj

Hudba - skvělá. Atmosféra - skvělá. Herci - skvělí. Kde to jen pokulhává. Když nepočítám snad "čtyřnásobný paradox", tak asi v konci. Nechá vás to takového nemastného, neslaného. Dojde vám zpět pár věcí, řeknete si "ahaa!" a "jéj, tak to byl dobrý vtip", ale celkově to prostě nemá konec. A možná o tom v tomto snímku šlo. Jenže jsou i jiné snímky, které "nemají konec" a přitom vám předají pocit ukončení. Film je byl zajímavý, ano. Ale přecijen tomu něco chybělo. 65% ()

erased

Cestování časem očividně nepotřebuje plno samoúčelných efektů a hromadu akce. Predestination dokazuje, že s parádním zdrojovým materiálem a do toho nejposlednějšího detailu promyšlenou realizací samotného filmu se dá natočit v žánru bezkonkurenční film i když se založí na pouhém dramatu jednoho člověka. Díky nevídaně přesnému dávkování informací je úplně jedno, že je od prvního momentu docela jasné, jak se věci mají: autoři totiž ze všeho nejdřív svedou ze stopy, rozvíří bujnou fantazii, vyždímají z ní všechny možné i nemožné teorie, a tak je ve chvíli, kdy se kruh konečně uzavře, jedinou útěchou pro znásilněný mozek to, že vrahem je přece jenom zahradník. Jenže on film neskončí, zamotá hlavu pro jistotu ještě jednou a teprve spolu s triumfálním "AHA!" někde v průběhu titulků konečně naplno odmění diváka vyžívajícího se v cestování časem a filmových skládačkách. P.S. Oscara pro Sarah Snook. Can we change our futures? I don't know. The only thing that I know for sure is that you are the best thing that's ever happened to me. I miss you dreadfully. ()

numi

Brutálně zajímavý námět, který svou zahleděností do své geniality zabil druhou polovinu filmu. Pořád je to ale sci-fi jako řemen! ()

Makky

Hrátky s časom, respektíve jeden z najzaujímavejších životných príbehov jednotlivca, ktorý za tú dvadsať dolárovú flašu rozhodne stál. "Si to najlepšie, čo ma kedy stretlo." ()

kaylin

A zase jedno výborné sci-fi, kde tvůrci přemýšleli o tom, co chtějí sdělit a jak to chtějí sdělit. Ethan Hawke dokazuje, že je výborným hercem. Líbí se mi, jak dokázal zahrát různé verze své postavy. Sedí to k tomu celému pojetí dokonale. Tohle je sci-fi bez triků, ale zato se skvělými nápady, které je možné ocenit. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?

15.07.2016

Velké značky v Hollywoodu prakticky neumírají. Dokud na něco diváci slyší, točí se další a další díly, takže vás asi nepřekvapí, že bude pokračovat i Saw. Hororová série, jíž nastartoval James Wan (V… (viac)

Režisér X-Menů míří na měsíc

Režisér X-Menů míří na měsíc

04.03.2015

Robert A. Heinlein byl jedním z nejslavnějších sci-fi autorů vůbec. Společně s Arthurem C. Clarkem a Isaacem Asimovem patřit do tzv. "Velké trojky science fiction", není tedy divu, že byly některé z… (viac)