Parapsychologička Elise Rainier žije sama v ústraní, keď ju jedného dňa vyhľadá mladučká Quinn s prosbou o pomoc. Prenasleduje ju démon, ktorý postupne požiera jej telo i dušu. Elise stojí pred zásadným rozhodnutím. Už nikdy nechcela otvoriť bránu do sveta mŕtvych, no tentokrát od nej závisí príliš veľa životov. Kapitola 3 nenadväzuje na príbeh predošlých dvoch častí, ale je úvodom celej série a dejovo samostatným filmom. Debutujúci režisér Leigh Whannell má za sebou úspešnú scenáristickú kariéru. Je autorom scenára oboch predošlých častí Insidious, hororovej série Saw a ďalších filmov z dielne režiséra Jamesa Wana. (Itafilm)

stration

Už to není to překvapení jako u prvního dílu a Wanova preciznost jako u druhého dílu, ale pořád se jedná o značně nadprůměrný horor, který by neměl žádnému fanouškovy temnějších příběhů ujít. Tvůrci museli přijít s něčím originálním, aby pouze nerecyklovali první dva díly. Povedlo se jim to spíše dobře. Za prvé jsou tady lekačky. A to taková spousta lekaček, že se po půlhodině filmu bojíte každého posunu záběru a čekáte, že zase někdo vybafne. Některé jsou velice zdařilé, jiné průměrné, ale vesměs fungují. Herecký ansábl je fajn, i když ve stínu Lin Shaye, která se na tuto roli prostě báječně hodí. Já jsem rozhodně spokojený a dalšímu dílu, pokud by byl podpořen nějakým dobrým scénářem, bych se nebránil. ()

dawe04

Třetí kapitola originální hororové série, která vyšvihla Jamese Wana k Rychle a Zběsile a Aquamanovi, tentokráte bez Wana za kamerou. Není to vůbec zlé, rozhodně ne na třetí díl. Ale straší se stejným způsobem a podobnými bubáky jako v předchozích dílech, příběhově je to o dost chudší oproti předchůdcům (které mají vynikající scénář) a pomrkávání na jedničku to moc nezachraňuje. Atmosféra tam stále je, mohlo se však více využít záhrobního světa a ubrat rodinných klišé v tom reálném ()

AlistairMir

Nebudeme si nic nalhávat Wan je jen jeden a bez něj to prostě není ono. Proč tedy 5* ? Protože to je stále lepší než 95% "hororů" co se v dnešní době točej a protože jsem ani nečekal, že by to mohlo být tak dobrý jako s Wanem takže nemám důvod být zklamanej. Hlavní herečka (mladá) mi byla sympatická, herci z prvních dvou dílů si zopakovali své postavy což je taky fajn a objevila se i mnou nenáviděná "Žena" v Černém, která je na pohled pro mě vskutku děsivá postava. Zde hraje druhé housle a hlavní padouch je jiný démon, ale i ten měl povedenej vizuál a byl mi odpornej. Insidious 3 se prostě snaží neudělat svým dvěma předchůdcům ostudu a má své silné momenty, i když pravdou je , že na rozdíl od dvou předchozích dílů, tady atmosféra houstne pomaleji. Ale co...pořád sakra poctivá porce duchařiny a komu se to nelíbilo....ten má holt smůlu :D ()

JohnMiller

Budget bol ale kvalitatívne to u mňa je tak nesmierny prepad, že ma to doslova nahnevalo.. To fakt vie dneska duhárske horrory točiť iba Wan a niekedy iba Východná kinematografia? Na začiatku bola iba jedna podarená lakačka a potom už nič! pre mňa iba nudná omáčka ktorej sa nezľakla ani moja priateľka... Škoda ale peniaze to asi zarobilo, takže všetko je asi v poriadku. ()

Trevor

Najslabší diel zo série Insidious. Napriek tomu, že dej sa sústredí predovšetkým na Elisu, práve slabá Quinn Brennerová v podaní Stefanie Scottovej film tiahne nadol a pravdepodobne iba vďaka ostatným častiam som pri hodnotení zhovievavejší ako zvyknem byť. Nájde sa pár momentov, ktoré človeka vystrašia ale celkovo film neponúkol nič výnimočné a príbeh možno označiť takmer za klišé. ()

dom156

Od děsivé atmosféry plné napětí a nervy drásající hudby z druhého dílu, jsme se stočili k lacinější verzi hororu. Všude samé bu bu a lekačky, u kterých je možné si do postele vylít pivo či sklenku vína. Tento přerod v rámci hororové scény moc nekvituji, jelikož raději dávám přednost atmosféře, která se hůře navazuje, než nějaké lekačky. I když je to mírný posun zpět v kvalitě, stále se jedna i díky hereckým výkonům v solidní podívanou, mohu stále doporučit. ()

TheDon

Popravdě je to ten nejslabší díl celé trilogie, ale to neznamená, že to není pecka jako prase ! Ten řádně creepy frajer s maskou je fantastico, lekačky se sice dají čekat, ale pořád to má solidní vodsyp, netáhne se to kreténskejma kecama, vobčas praskne kousek stropu a ten šajzunk nechává všude stopy jak vod asfaltu. No bezva biják, vo tom ani potom. A kupodivu se mi o tom vychrtlým kyslíkovi i zdálo a to už je co říct. K pěti to nemá vůbec daleko. 85% ()

Valsadora

Asi nejočekávanější film za posledního půl roku. A očekávání splnil téměř na výbornou. Oproti chapter 1 je trojka o něco slabší, ale srovnatelná s chapter 2. Proto jsem musela trochu pozměnit hodnocení předchozích dvou dílů. Příliš pomalý a zdlouhavý začátek, měla jsem strach, aby se to takhle netáhlo po zbytek filmu. Naštěstí se to nestalo, skvělá atmosféra, parádní lekačky, pár z nich mě dokázaly nadzvednout z pohodlné sedačky v kině, dobrý herecký výkon (především u Lin Shaye). V dnešní době je málo hororů, které mě uspokojí na plné čáře, jsou neoriginální, nepřichází s něčím novým, s jiným stylem. Insidious 3 patří mezi ty, které stojí za to shlédnout a i když nejsou bezchybné a nepatří mezi topky, uspokojí potřebu diváka, tak jako u mne. 8/10* ()

Miseet

Sice tento díl považuji za o něco slabší, než předchozí dva díly. Ale je vidět, že Leigh Whannell je Jamesův kamarád, a umí to úplně stejně dobře. ()

applause

Čekala jsem to horší, ale překvapivě si i třetí díl udržel laťku poměrně vysoko. Akorát hororovou atmosféru a hudbu nahradil četný počet lekaček. Doporučuji. ()

M.i.k.e

podobně jako spousta dalších jsem se i já bál co se s touhle sérií stane až James Wan opustí režísérkou židli a po shlédnutí můžu říct,že skoro nic.Chapter 3 je sice nejslabším článkem řetězu,ale pořád je to nadstandardní horor,který umí pracovat s atmosféru a vychází mu staré známé pravidlo,že méně je někdy více.Pokud je něčeho třeba litovat,pak faktu,že podobně jako u Conjuring i tady trailer vyzradil většinu těch nejlepších momentů...70% ()

Figu

Pro mě šlo určitě o lepší kousek než díl předchozí. Děsivá atmosféra báječná. Lekačky, démoni i herecké výkony na jedničku. Co upřednostňuji je když vidím nějakou novinku, něco co jsem ještě v hororu neviděl. Zde se o to postaralo mrkající oko v ústech hlavní hrdinky i samotné putování démona přes ohryzek nahoru! Špica!!! 80% ()

Havaj8

Nejde pochybovat o tom, že tahle trilogie má sestupnou tendenci. Nechci to svádět na Wana, ale jakmile u toho chyběl, atmosféra jako by nebyla, jediný z čeho to těžilo, byly lekačky a to jakože pár těch kvalitních. Plus se to snažilo vtěsnat okolnostma do původních dílů. A i to bylo kolikrát přehnaný. A to finální rozuzlení, škoda mluvit. Tudíž hodnotim trojku jako zbytečnou a v rámci ostatních žánrovejch hororů na podobný úrovni jako zbytek. Pro srovnání jednička měla rozpočet 1.5M, tohle 10M, a rozdíl celkem dost patrnej. Proto mi tohle hodnocení přijde dost neobjektivní a lidi se bojej už jenom z principu toho názvu Insidious. ()

Martin741

Leigh Whannell je sice dobry scenarista /Saw 1/, ale rezia mu Hatsepsovetzial akosi nejde. Lakacky su nudne, strasidelna atmosfera nefunguje, skoda, je to len taky slaboduchy hororovy vyplach. 35 % ()

Nach

Stále kvalitní hororová série. Třetí díl Insidious nás bere na samotný počátek. Setkáme se zde se starými známými z prvních dvou dílů. A ač je třetí díl kvalitně scenáristicky nejslabší, i tak jde o nadprůměrný horor. Leigh Whannell byl doposud ve stínu Jamese Wana. Jsem rád, že po vystoupení z něj se ukázal jako solidní režisér, který umí rozdmýchat ten pravý děs a hrůzu duchařského hororu. Lekaček třetí Insidious oplývá hodně. Hlavní záporák s dýchací maskou je skutečná bestie. Laťka je v hororovém žánru nadále vysoko nastavena a jen se modlím, aby s možným čtvrtým dílem nepřišel strmý pád. Kvalitních hororů jako jsou ty ze série Insidious je totiž dnes jako šafránu. 75% ()

dubinak

Whannell jde poctivě a snaživě ve Wanových šlépějích a nesmírně mu to prospívá. Byla jsem převelice překvapená, když Chapter 3 začala postupem času po premiéře stoupat až k červeným číslům a od srdce se modlila, ať tam dlouho vydrží. Zatím má ještě stále rezervu k poklesu, ale myslím, že vůbec nemá důvod, proč by měla procentuelně chabnout. Třetí díl je atmosférou stejně brilantní jako první dva předešlé, lekačky jsou grandiózní a ve většině až infarktové (a to myslím doslova) a příběh je i přes nepříznivý charakter prequelu absolutně výborně vybroušený do těch nejmenších detailů. Sice není tak atraktivní, jak jsem byli doposud zvyklí, nemá možnost nabídnout zajímavější zápletku, ale i bez toho není přehnaný. Možná s výjimkou toho, že hlavní hrdinka dostává každých pět minut nakládačku ze všech stran a působí to zvláštně krutě. Škoda ještě, že nebyl vybrán lepší hrdinčin otec. Dermot Mulroney mi vadil hned od začátku. Jediná smůla je ta, že mi Chapter 3 nedokázala tak úplně přivodit tu vyloženě mrazivou husí kůži a mravenčení v zádech, jako to dokázal Wan. Každopádně se pro mě Whannell stává do budoucnosti velmi důležitým režisérem a posouvá se v mém žebříčku scénáristů směrem vzhůru. Už jen kvůli tomu, že mi poskytl tu nejděsivější, nejhrůznější, nejinfarktovější a nejnečekanější lekačku zatím za celý rok 2015. To bylo snad poprvé, co jsem se u hororu opravdu strachy rozbrečela. ()

Rocky88

Tenhle díl je opravdu jen do počtu. Jediné, k čemu byl, je osvěta, jak se Elise dala do kupy s těma dvěma pošukama. Pár lekaček bylo dobrých, oko v krku taky, ale jinak tu po většinu krátké stopáže chybí pořádná atmosféra, zapálení pro osud postav, pořádnej bubák i strašidelná hudba. I v takto krátké stopáži film stihne nudit. ()

Rodriguez

Těšil jsem se jako malý kluk na závěr trilogie, ale zůstal jsem s pusou dokořán, jako když mě seberou lízátko! Počátek je pro mě velkým osobním zklamáním i hororového roku 2015! 30% ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

21.11.2013

Byla jasné, že letošní pokračování jednoho z nejděsivějších hororů posledních let nebude ukončením série. První Insidious s rozpočtem pouhého 1,5 milionu utržilo pěkných 97 milionů dolarů, dvojka už… (viac)