Najbláznivejší učiteľ všetkých čias nielenže nemá maturitu, ale nedokončil ani základnú školu. A pod budovou gymnázia, kde učí problematických tínedžerov, hĺbi tunel ku skrýši s ukradnutými peniazmi, ktoré tam po lúpeži uložila jeho priateľka.
Zekiho Müllera (Elyas M´Barek) práve prepustili z väzenia. Vedľa Götheho gymnázia, kam jeho priateľka, striptérka Charlie (Jana Pallaskeová), zakopala ukradnuté peniaze, medzitým vyrástla nová telocvičňa. Aby sa Zeki dostal k svojmu lupu, nastúpi na školu ako falošný učiteľ. Zatiaľ čo vo dne bojuje s problematickými adolescentami svojrázne drsným spôsobom, v noci tajne hĺbi pod telocvičňou tunel. Jeho kolegyňa, novopečená idealistická profesorka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), s prekvapením zisťuje, že na tínedžerov platia Zekiho neortodoxné metódy – napríklad kolektívne sprejovanie vlakovej súpravy. Študenti z obávanej triedy začínajú chápať, že na nového kantora jednoducho nemajú a na povinnom vzdelaní tiež niečo bude. Pod Lisiným vplyvom sa zároveň mení aj drsňák Zeki. Keď konečne vyhrabe zakopané peniaze a poplatí dlhy, zmení svoj pôvodný plán a neodíde do Južnej Ameriky za svojou láskou. Naopak, zvyšok peňazí minie na zasypanie tunela a chystá sa na vysokú školu. K tomu však potrebuje svoje maturitné vysvedčenie, ktoré nemá, keďže nedokončil ani základnú školu Pomôže mu riaditeľka školy, pani Gersterová (Katja Riemannová)? (TV JOJ)

movieband

Perfektní komedie, u které se člověk nasměje prakticky v celé stopáži. Film ve kterém je X pamětihodných scén, které člověka rozesmějí (za mě nejlepší sestřelení paintballovou puškou) nebo u kterých si řekne, že nejsou až tak nelogické pro středoškoláky (projítí drogových doupat, setkání s dealery, sledování života lidí na drogách). Nečekal bych, že mě německá komedie dokáže tak královsky pobavit a zároveň potěšit (Karoline Herfurth je kus zrzavé ženské). Snad poprvé, kdy mi komedie od západních sousedů nepřišla ubohá a trapná, možná proto mě i tak překvapilo, že mi vadilo, když film skončil. Fakjů pane učiteli má sice pár hluchých míst, ale rozhodně stojí za svůj čas. 85% ()

salalala

Možná jsem po dosavadním hodnocení na IMDB čekal víc, nicméně Fakjů pane učiteli (po dlouhé době vtipný a výstižný český název) je solidní žánrovka, nic víc ale nenabízí. Od začátku je vesměs jasné, jakým směrem se bude ubírat a toho se samozřejmě celou dobu drží. Zásadním problémem je ale to, že Dagtekin nemá cit pro vyvážený film a dokáže vedle sebe postavit vtip velmi dobrý a vysloveně trapný, což při takovém kontrastu dost bije do očí. Naštěstí to má od začátku slušné tempo, takže to tak nějak plyne, aniž by to více zadrhávalo. Je ale jasné, že se o ději nesmí moc přemýšlet, protože ten je nesmyslný od začátku do konce (do ústřední školy bych opravdu chodit nechtěl, protože ředitelka má blízko k nepříčetnosti, nejlepší učitel je kriminálník a další učitelka úplně hloupá) a slouží hlavně jako záminka k dalším a dalším vtipům. Je tu ale poměrně dost nápadů (léčba šokem, kdy učitel vezme třídu ke svým známým na okraji společnosti, je výborná, stejně jako používání paintballové pistole na neposlušné žáky), které ale bohužel nejsou úplně využity. M´Barek si roli vysloveně užívá a mnohdy film utáhne zcela sám, Herfurth mu moc nepomáhá, protože je místy dost toporná, ostatní už nestojí moc za řeč. Největší výtka pak rozhodně míří k přetažené stopáži, protože dvě hodiny jsou na komedii hodně a poslední půlhodina už je dost nastavovaná a zbytečná. Příliš nechápu, proč film běží v kinech nadabovaný, když se v něm stejně mluví sprostě a pro děti určitě není, dabing se navíc moc nepovedl. Jako oddechovka může Fack ju Göhte posloužit docela dobře, o žádnou žánrovou trvalku ale rozhodně nejde a svým způsobem je to škoda. 50% ()

runner85

Keď sa nad tým zamyslím čakal som teda ďaleko horšiu primitívnosť. Viem, hľadám chyby aj tam kde ich hľadať netreba. Je to oddychový film a tak ho asi musím hodnotiť. ale na druhú strana žiaľ ja som sa dajako zas extrémne nesmial. ()

FilmFan24

Nečekaně zábavná jednohubka pracující se stokrát už někde viděným ale podané velice lehce a svižně. Především díky hlavním představitelům stojí za vidění! Vrcholem byla exkurze problémové třídy na návštěvě u známých pana učitele! ()

dom156

Čekal jsem sprostý a až moc únavný humor, a jehle ono jsem shlédnul mnohem svěží film než jsem čekal. Sice některé scény mi přišli velmi trapné a bylo jasné jak se dějová linka ubírat. Děj byl předvídatelný až hamba, ale ten humor a některé dobré scénky to přetloukli a film v celkovém kontextu byl docela good. ()

L_O_U_S

„Lidi dělají z učitelů blbce, tak proč jim to jednou neoplatit?“ Zasmál jsem se a pobavil jako už dlouho ne. Jsou tu sice žánrová klišé (holka, která už nechce vidět přítele, protože jí lhal, i když se jí snaží vysvětlit, že se chce změnit), ale jinak je Fakjů pane učiteli vydařená komediální jízda, která se mi jako učiteli líbila dvojnásob. Občas mám taky nutkání si místo výkladu raději sednout se studenty do hospody, ale bohužel, profesor se Zekiho přístupem by se ve škole dlouho neohřál. „Romeo, ty smažko!“ (981.) ()

Dont

Několikrát jsem se opravdu upřímně zasmál a řada situací je tak perfektně uvozených a vypointovaných, že si dokonce myslím, že se z nich dalo vytěžit i mnohem víc. Elyas M'Barek i Karoline Herfurth hrají slušně (na žánr bláznivé komedie to bohatě stačí, především Karoline ale má určitě navíc), zápletka nijak inteligentní, ale tak nějak funguje (opět s přihlédnutím k žánru komedie). Nelíbilo se mi, jak jsou četné komické situace vyhnané do šíleného extrému, čímž přestávají být vtipnými a stávají se spíše nechutnými či trapnými. Ve výsledku je z toho americkým komediálním exkrementům se chvílemi až příliš podobající německá komedie natočená pro teenagery (v sálu jsem byl jediný, kdo do této kategorie nespadá). Divil bych se, kdyby se dlouhodobě udržela v červených číslech. ()

evanka

Pro mě asi komedie roku. Největší překvapení, že je to německá komedie. Bavila jsem se od začátku do konce. Velké plus je hlavní hrdina. Na jeho obličeji a "ksichtech" jsem očima visela celý film. Humor není ani moc fekální, jak to většinou bývá v amerických komediích. Fakjů pane učiteli je komedie, kterou si rádi pustíte alespoň jednou znovu! ()

Aleee89

Skoro bych nevěřila, že od Němců může do kin přijít komedie, která dá zapomenout na všechny krávoviny typu Holky a kluci, kteří to chtěj. Už trailer sliboval parádní jízdu. Zpočátku to sice vypadalo, že se předpoklad naplnit nepodaří, ale pak se všechno rozjelo, snímek dávkoval vtipy, které nebyly trapné a klišoidní, s kadencí jaksepatří... Postavy sympatické, zábava na dvě hodiny zaručena. Je to pozitivní, vypnete u toho a oprostíte se od všedních starostí. ()

radomiil

Hlody do nepohody s pestře ujetou ústřední dvojicí i adekvátní říďou/příkladné nahánění smradů na výuku paintballovým sapíkem+názorná ukázka nesprávně nastoleného způsobu života je bezkonkurenční--tímto stylem bych se rád vrátil do mladších let! ()

dee-key

Jako potencionální budoucí kantor s jemným vhledem do školství a drobnou didaktickou průpravou jsem se královsky pobavil. Sem tam to bylo krapec přestřelený a je pravda, že je to skutečně pohádka nejhrubšího zrna, ale bylo to vtipné, hravé, romantické a hrála tam ta krásná Němka, která má tak nemelodické jméno, že ho radši nebudu psát. Takže u mě dobrý a někdy si dám opáčko. ()

GILLWANDER

Typická nemecká komédia s ambíciami nikoho nepresvedčiť, že práve ona je pozerateľná a bonus aj vtipná. Herecky svieže, dejovo rozpačité a po ľahkých a slabých kusoch divákovi podávane. Lacné, otravné a v scenári strašne hluché a ukecané. Aspoň to zachraňuje fakt, že pod tým autorským cool prevlekom sa ukrýva iba spenená fraška, ktorá zprv hraje na drsného a neomaleného a neskôr na chápajúcého a rodinkárského. Deutche Krap...60% ()

Martpod

Guilty pleasure! Nejen že je to geniálně napsaný a skvěle obsazený, ale jako učitel to shledávám jako neutuchající zdroj inspirace. ()

buchli

Dabing trochu zaskocil a zapletka trochu dost absurdne prehnana, ale smala jsem se skoro nonstop... A herci byli vazne roztomili. Kazdopadne jeden citat za vsechno: Romeo, ty smazko!!! ()

maverick10

Hovno, blejt, prďet.....Jsem vtipnej co? Stačí když se to ale hezky zabalí a opentluje nějakou mašličkou a hned je to hustoprďácký tak, že se vám potrhají stehy po slepáku až na kaďáku. Primitivní prvoplánová srágorovina o které si mají povídat maximálně šesťáci na zvláštní bramborářský škole. Ne však dospělí vysokoškoláci. Cožpak už se mozek lidí scvrknul na velikost kralíčího bobku, že jim k legrací stačí už tak málo? Je to sice svižná podívaná s potenciálem, ale s potenciálem utopeným prvoplánovou rychlokvaškou a se zcela správným přesvědčením, že lidem stačí k zábavě pouze kopanec do rozkroku. ()