Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

Domitri

Rozmazlenýmu frackovi se zalíbí kára někoho jinýho, tak si prostě dojde k němu domů a vezme si jí, přitom týpka ještě zbije a zabije mu chudáka pejska... a je jasný, že bejvalej nájemnej vrah si na pejska šahat nenechá tak se prostě odhodlá že vystřílí půlku města aby se pomstil... jeho střely všechny trefí ale těch co jsou proti němu lítají vedle a vedle a to to ani není Terminátor...ale nakonec se mu vše povede... fajn.. možná jsem zrovna od tohohle čekal trochu víc, ale tím to nekončí... protože tatíček toho rozmazlence je trošku větší penis... a paní neschopná nájemná vražedkyně, kterou by každej nejradši vykuchal hned jak by jí viděl se chce pomstít.. jenže porušila zákon hotelu... Musím říct.. skvělej námět... ale tím nechci říct že to je špatný že jo :D ()

Martin.Proko

Nádherný novodobý western.... ...Tohle není normální akční film , to je lepší akřní film... ...Výprava, záběry, kvalitní ozvučení a hudební doprovod... ...příběhově to je prostě western, gansterka, samurajská tragedie... ...není to přepálené jako asijskýý akční brak, není to přepálené jako Segalové, Norisové, Vandamové. ()

Pavlo

Slabý odvar Taken. Napriek tomu, že dej beží rýchlo, jedna akčná scéna strieda druhú, stále ma však prenasledoval pocit, že niečo tomuto filmu chýba. Žeby to bola "sympatická" postava, ktorej držíte palce? Určite áno. Žiadna postava ma vo filme nezaujala, takže mi bolo úplne jedno, ako to dopadne. Odporúčam len pre miľovníkov akčných bezduchých strielačiek. ()

Evee04

Tak dal som to tretí krát a to sú tie orgazmy.Neo alias Constantine alias Keanu Reeves alias Autobus,čonemohol zastavit alias John Wick je tu a šetkých vás rozj*be.Ved aj mna by pekne nasralo keby mi zomrie manželka a ako poslednú vec po nej mi ostane malý zlatučký psík a nejaký Smradoch mi ho zaj*be a ešte ma aj dokope.A ukradne mi auto dop*ci.A najlepši zabiják ma konečne motív.A hen tam tu headshot.100 percentos alias % Za 3 dni Neo 2 alias JOHN WICK 2 Wohoo ()

Houser1

Fascinuje mne, jak si tu každý exot hraje na odborníka největšího kalibru, ale nehledě na to, ja hodnotím maximálně. Bavilo, přímočarý cíl, žádné dlouhé kecy, vtipné "členství" v hotelu a objednávání večeři. Jsem spokojen a jdu na dvojku 8-) ()

Kopřivák

Slušný akčňák. Leč zároveň důkaz toho, že akce již nevítězi nad příběhem, ale porazila jej na hlavu. Škoda - takovej bezva příběh a vytěžit se dalo.... ()

Tumbik

Luxusní akční film. Skvěle provedené krvavé přestřelky doplňuje stylová hudba. Keanu Reeves je v této roli skvělý (a to v podstatě téměř nemluví).Nyqvist perfektní, Alfie Allen hraje snad každou svou filmovou/seriálovou roli záporáka a tady tomu není jinak - v této roli slušný výkon, Willem Dafoe vynikající (ostatně jako vždy). Velmi povedený akčňák. Nikdy jsem si nemyslel, že jde tužka použít i na takovou věc... Snad bude pokračování minimálně stejně dobré jako tento film :). ()

Sidenius

Keanu reeveas nikdy nebyl oro me top. Film kde umre asi 160 000 lidi kvuli pejskovi. Alespon sceny vypadaji pomerne realisticky a za urcite okolnisti i fyzikalne mozne. ()

Naby

Takových amerických kravin (škrtám slovo filmů) existuje asi milion, jen s různým (ne tak sexy) obsazením. Absolutně předvídatelná kravina s pár zajímavýma akčníma záběrama. Celkem 2,4* ()

3k7

To že si s tím filmem třeba Verbal vytřel zadnici mě nepřekvapuje, na druhou stranu, tohle není a ani nemá být hluboce smýšlivej film. Johna Wicka jsem si vychutnával po akční stránce jako žádný jiný film předtím. Nikdy jsem si tak nevychutnával pomstu hlavního hrdiny, hořkost zrady a postupně uvolňovanou sladkost pomsty po celou dobu filmu. A to je podle mě to, co dělá film tak dobrým. Není to tak scénář, není to ani střihem, ale jsou to postavy a ta touha po pomstě a hořkost zrady, která z filmu kape od začátku až po samotný konec. Na druhou stranu bych neměl hanit střih. Líbil se mi zejména střih v části filmu, kdy se divák dozví, jak špatná situace je. Víc neprozradím. Dále film zdobí detaily, kultura, gesta, náznaky, ty jsem si vychutnával. V podstatě ten film je jeden z mála akčňáků, které chcete vidět víckrát, protože si uvědomíte další a další souvislosti, ten film se s vámi snaží komunikovat na více úrovních (viz ta gesta,kultura atd..), ne jenom na té "akční", toho si bohužel verbal také nevšiml, jinak by dal lepší hodnocení. A co se mi líbilo na filmu ještě víc je kultura hotelu Continental. Pokud jste PC hráči, zahrajte si hru Payday2, kde dostáváte výplatu v continental coinech, nebo konáte "laskavosti" a já celou dobu nechápal, odkud se continental coiny vzaly a najednou koukám na Wicka a všechno se to krásně propojilo. Takže z pohledu hráče PC her je film krásným pohlazením, kdy je vám na zlatém podnosu naservírováno něco, čemu jste do té doby nevěnovali pozornost. Souhlasím s koncem filmu a prostě je to konec, který jsem sám chtěl, těším se na dvojku. Na druhou stranu v určité fázi konce filmu, jako kdyby měl děj skončit a někoho z tvůrců filmu někdo překecal, ať to takto nekončí. Tím nebudu víc odhalovat. Kdo film viděl, pochopí, kdo film neviděl, nevyspoiloval jsem mu konec. Ještě jedno kouzlo ten film má. Ačkoliv se tu některé postavy objeví vždy jen na nějakou chvilku, o to větší skrytý význam mají. Třeba Charlie s "večeří" (rozuměj, uklízeč nepořádku). Až film budete sledovat znovu, zaměřte se na vedlejší postavy. Komu doporučit? Všem milovníkům krimi/thrillerů/akčňáků. Je to prostě akčňák jak poleno, přítelkyni bych na to asi nevzal, s přáteli je to OK, jestli Vás bavil Payday2, tohle je povinnost vidět, jinak vám spousta myšlenek vůbec nedojde. Nezasvěceným to bude připadat jako "takovej matrix", hraje tam Keanu a střílí se tam. A pokud je vám kolem puberty až 18 let, tak si ten film vychutnáte, "protože akčňák", kdokoliv starší, kdo v tom bude hledat něco víc, než jen akčňák, tak najde, ale bude si to muset zasloužit a fakt se snažit. ()

Sheemass

John Wick je parádní akční jízda, která dokazuje že Keanu Reeves nepatří ještě do důchodu. Zabít psa a ukrást auto bývalému zabijákovi, prostě není nejlepší nápad, což nám John Wick dokáže prakticky okamžitě. Celý film jede v neskutečném tempu, velmi chválím provedení, souboje a reálnost boje z blízka. Keanu to v této roli velmi sluší a hlavně mu to jde. Wick je krvavá akční pecka, kde se jede na ostří nože a nehledí se na počet mrtvol. ()

jizvoun

Bomba! Tohle mě naprosto posadilo na prdel. Keane Reeves už pro mě byl herec do počtu, ale tady si mě opět získal. Po celou dobu mě film držel v křesle. Parádní akce, parádní hudba, příběh jako ze staré školy. Prostě nezabíjejte profesionálnímu vrahovi pejska, nebo si to odserete. Musím dát 5*, protože jsem se opravdu bavil. ()

Trescha

Rutina... Dobře odvedená akční prácička.... Střela do hlavy,přehazovačka přes rameno,střela do hlavy,headshot, přehazovačka přes rameno,střela do hlavy,přehazovačka přes rameno, headshot, střela do hlavy...... No akce trošku jednotvárná,je jí sice mraky,ale trošku různorodé řezničiny by neškodilo. Takhle je to jak piglovat Verbalovu přítelkyni z gumotexu... ()

SaMaeL98

Call of Duty na plátně? Jááásně! John wick je kombinací Agenta 47, Jamese Bonda a Johnnyho Englishe, která vraždí v enormním měřítku. Děj je celkem ponurý a John všechno prostě vykosí. Tečka, já jsem spokojen. ()

MartinSTFC

Jak někdo dokáže napsat/říct, že toto je lepší, než Taken s Liam Neesonem? Vždyť to nemělo ani pořádný děj. S hlavní postavou jsem se absolutně neměl čas a ani chuť sžít a proto jeho Vendeta se mi zdála dost trapná a zcestná... V Taken jsem naopak hlavnímu hrdinovi držel všechny prsty a prožívat jeho beznaděj a strach o svojí dceru... Tady mi bylo vlastně jedno, jak to skončí. Celý film bych asi shrnul větou jednoho záporáka tohoto filmu: "Byl to jen zku*vený pes..." PS: psy miluji... Ale zde to opravdu nedává smysl. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)