Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

Xmarc

70 % | Akčňárna v Rambo stylu, kterého bylo místy možná už trošku moc, ale jinak dobře provedené akční scény a celkově to hezky odsýpalo a zabavilo. Přesto tomu něco chybělo a asi to nebylo jen tím, že šlo pouze o jednoduchou přímočarou vybíjenou. ()

mlock odpad!

Tolik kravin pohromadě už jsem dlouho neviděl. Uvedu jen 2 extrémní nesmysly: Přestřelka na přeplněném parketu diskotéky, kde to kolem vůbec nikoho nezajímá a v pohodě tančí dál. A pak ta holka co si zlomí 1 kůstku na ruce a v pohodě se vyvlíkne z pout. ()

Pichi9

Nejlepší akce co jsem snad kdy videl tolik mrtvol to se taky jen tak nevidí, skvělě do toho zapadla i hudba, když se podívám na hodnocení tak si povídám kde se stala chyba, film takhle vypadá jako by to bylo nějaký béčko ale naopak je to opravdu povedený film.Když jsem se na film díval tak jsem měl touhu stát vedle Johna a pomoci mu a užít si ty akce s ním, parádní atmosféra. ()

Chlo0opek

John Wick je sice snad ten největší borec v celém širém městě, je schopen vypořádat se s celou bandou vyhazovačů, které trefí, i když skoro ještě ani do místnosti nevstoupí, slyší je i na hlučné diskotéce, ačkoliv zrovna jako sloni nedupou a vynořují se i za ním, a dokonce při tom ustojí i pár kulek vpravených do jeho těla a přitom ten sám John Wick se není schopen ubránit "bejsbolce" v rukách mladých pobudů, v naprosto tiché místnosti už pro změnu žádné nepřátele neslyší a nemůže se ani ve své aktuální famózní střelecké formě trefit jednoho jediného mňoukala, který je od něj pár metrů a jen před ním utíká? JJ, kde sou ty doby, kdy filmový hrdina musel mít pořádný svaly nebo umět nějaké to bojové umění? V současnosti je to všechno založeno jen už na zbraních, autech a tricích:(. A ode mne se teď jako čeká, že se zachovám jako ti ostatní "nenároční diváci" a kliknu v hodnocení filmu třeba na několik hvězdiček? Proč bych to měl dělat? Přijde snad John Wick a potrestá mě tím, že se na něj budu muset dívat znovu v nějakém dalším pokračování..? ...aha, to by se vlastně mohlo stát... ...no vida, důvod pro tu 1* jsem tímto přece jen nakonec našel... ()

vitek_korenn

Perfektně splnil pojem "akční film". Pravděpodobně nejlepší čistě akční film, který jsem viděl. Střelba a boj je konečně udělaný pořádně. Kulky zde mají svůj "reálný" impakt. Zkrátka pocit z již zmiňované střelby je úžasný. Né jako v ostatních akčních filmech, kde postřelení nepřítele působí jaksi papírově. To potom doplňuje skvělá hudba. A samozřejmě nesmím opomenout Keanu Reavese, který jako kdyby byl pro tuto roli stvořený. ()

shinlove

To se mi fakt líbilo, mám rád klasické střílečky a tohle prostě bylo super. Neohrožený a nezranitelný John Wick mě opravdu pobavil a už se těším na shlédnutí druhého dílu :) 4* ()

Robbie

Pozitíva jednoznačne prevažujú negatíva. Príjemným "spestrením" akciou nabitého filmu je predstavenie Johna Wicka v síce krátkom, ale dojemnom rozbehu filmu. Keanu Reeves je pán herec, ktorý má navyše čo-to za sebou aj v súkromnom živote, takže táto postava mu naozaj sedí a vie čo hrá. Zápletka je síce primitívna, ale motivácia na strane rozmaznaného mafiánskeho smrada, ktorý neberie nie ako odpoveď a musí mať svoju hračku, ako aj na strane hlavného hrdinu, zdrveného bolestivou stratou a postupne prichádzajúceho o všetko na čom mu záleží, dávajú zmysel. Film má skvelé herecké obsadenie, čomu sa osobne veľmi teším, lebo som presvedčený, že aj medzi kritikmi zatracovanými žánrami ako akčný film alebo horor môžu byť veľmi kvalitné, krásne a pútavé filmy, ak majú aspoň relatívne silný scenár a špičkové herecké výkony. John Wick má v rámci žánru oboje. Navyše má výborne zrežírované, prehľadné akčné scény bez kamuflovania roztrasenou kamerou, kde je brutalita a efektivita v boji na prvom mieste (čo na druhej strane môže niekoho nudiť alebo pôsobiť príliš stroho a neinovatívne) a celkovo krásne pôsobiaci vizuál. Fanúšikom mystiky navyše ponúka predstavenie nového tajomného sveta nájomných vrahov s ich nepriestrelnými pravidlami. Jedinými negatívami tak ostávajú niektoré bolestivo nelogické časti príbehu a typické klišé akčných filmov. Nečakajte, že keď má hlavný záporák najslávnejšieho zabijaka na svete v hrsti, aspoň by sa pokúsil spraviť s ním rýchly proces a išiel by na istotu. Kdeže.. A neustále opakovanie celého mena "John Wick" drsným, trpko-nasratým tónom tiež po dvadsiatom raze začne píliť uši. Je to skvelé akčné dielo a skvelý film, ale tvorcovia to z môjho pohľadu mohli povýšiť ešte na viac, ak by si dali trochu viac záležať na maličkostiach. ()

Pythonator

Ty tři hvězdičky jsou jen za střih, kameru a Kýnův kamenný xicht. Natočené je to opravdu svižně a v rámci žánru nepochybně skvěle, ale nic to nemění na tom, že je to jen další bezduchá sračka plná střílení a zabíjení. To se tak jednou jeden páníček rozhodl, že pomstí pejska a šel střílet do lidí. Zabil přitom asi tak půlku obyvatel Ruské federace včetně jistě mnoha nevinných otců od rodin, po nichž zbyl jen nářek nebohých vdov a smutných dětí. Ne, vážení, znova už nepotřebuji vidět tuhle americkou násilnickou sračku, která nás učí, jak se perou kulky do lidí. Někdo by si měl uvědomit, že nebýt tam ta dobrá kamera a střih, vyměnit Kýna za Dolfíka Lundgrenovic či jiného sračkoidního akčního hrdinu, tak zbyde jen další akční béčko (či céčko?) pochybných kvalit. Ona totiž i sračka jde natočit efektně Hollyúdsky. ()

soukyd33

Nejlepší film po Metrixu s Keanu Reevesem! Bezkonkurenční děj, a akce, akce, akce. Obsazení super. Filmy s pomstou jsou vetšinou pořád to samé, ale tohle je něco úplně jiného. Poznámka: Tento film doporučuji zhlédnou s titulky forced v pasážích kde se mluví jinou řečí. Hvězdiček 5***** ()

Vaisak

Tak tohle se povedlo a Keanu Reeves se vrátil se vší parádou a že ten návrat stál za to a trval :-) akce brilántní, originální, Revees super mlátička ()

fricek12

Jako pěkný, ale nechápu závěr filmu - proč by člověk, kterej ví, co je Babajaga zač, ji zbytečně dráždil ještě útokem na kamaráda... Podobně i ten nesmyslný souboj v dešti, ale to v těhle filmech asi nesmí chybět... Za tyto klišé musím bohužel 1 hvězdu odebrat. Na druhou stranu ta hotelová safe zone je super nápad. ()

pichta

Neserte Johna Wicka. To je pravidlo číslo jedna. Druhé pravidlo nás učia americké filmy, a to: na auto kde sedí hlavný hrdina (HH) môže strieľať ktokoľvek a netrafi ho. Opačne to funguje tak, že HH keď strieľa z idúceho auta, hneď na prvú šupu trafí toho zlého, aj keby sedel v tanku s prilbou na hlave, tak 9mm mu trafí do čela a on sa efektívne zloží na zem. Keď mu trafí do brucha tak poslušne leží a nezvija sa v bolestiach. Prečo? Neviem. Guľky HH preletia aj cez pancierove auto zlych, no guľky zlých sa zastavia na obyčajnom plechu a HH prežije. Keď sa postavia proti sebe chlapi so zbraňami a medzi nimi je jedna žena, ktorú treba popraviť, tak vystrelia proti sebe jej do hlavy a ani jedna guľka nezbludi a neodrazi sa, nerozštiepi a netrafil ani jedného... Keď si hlavný hrdina zašije v krutých bolestiach brusnu stenu kramlickami, tak je vyliečený. A to sa nebavím o tom, že zasivat kramlickami chce dlhodobejšiu odbornú prax s dokonalou adaptáciou podkozia...bohaaaaaa blbostiiiiii až to v riti boliiiiii... Ako môžu tak dobru akciu posrať takými banánymi logickými vecami?? Precoooo? Akcia dobra, herecké osadenie dobre, to ako ja Reevs tváril-vyrazy ksichtu, no dobre. Ale prečo z toho urobili sračku?? Prečo? Aj hlášky dobre, no... ()

Fatush1

Po asi 10 shlednuti sem si uvědomil že musim ze 4* změnit na 5*. Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob, s naprosto bombovým soundtrackem. ()

Sa.sa

Njn nasraný Wick, který to střílí dokola, dokud nejsou všichni mrtví :) Ano "Nedráždit hada bosou nohou" to zde platí na 100% 5 hvězd ()

Sashmen13

Parádní akční jízda, super choreografie a soundtrack, co bych asi vytkl je jednoduchost zápletky(a trochu wickova deus ex machina), která se dá shrnout: "Proč si praštil mého syna?" "No, víš, ukradl auto a zabil psa Johnu Wickovi" ... "Ouch". Zkrátka, já si film užil, ale na top bych to neviděl. ()

adako

Zážitok z tohto filmu je asi taký ako keby ste sledovali niekoho hrať počítačovú strieľačku na ultra ľahkej úrovni (celkom sa zdráham nazvať to film). A to platí pre všetky možné aspekty - napríklad mimoriadne jednoduchý a priamočiary dej. Problém je v tom, že počítačové hry radšej hrám ako sledujem. ()

kodwin

Akční póza, vizuálně zajímavá se skvělou hudbou a super hlavním hrdinou. Problém je neoriginálnost akčních scén, resp. kvantita převyšující kvalitu a za mě i Keenu Reeves. Líp by to šlapalo s někým jiným. Taky nevím, který trouba vymyslel dvě podobná jména hlavních postav:) ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)