Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

CheeseFigure

Tak som konečne videl toho slávneho Johna Wicka. A musím povedať, že som spokojný. Keanu Reeves je skvelý, choreografia tiež a dokonca musím pochváliť aj záporáka, ktorý ma bavil. To, že som videl najprv dvojku a až potom jednotku nijak neprekážalo v tom, aby som si film užil, dokonca musím poznamenať, že dvojka je slabšia. ()

ardeas

Noo neviem neviem....tak dlho som pocuvala o tom filme ze som asi mala vysoke očakávania. Namet, super akcia, vsetko co som cakala tam bolo ale..chyba tam nejaky ten neokukany prvok, jediny co som nasla bol ten hotel s neutralnou pôdou. ()

KraLuban

Nemůžu si pomoct, ale John Wick je ve svém vlastním žánru...řekněme noirová zabíjená...prostě dokonalý. Jednoduchý, ale hooodně vymazlený příběh mě prostě opravdu bavil. Skvělá choreografie, kamera, vlastně celý svět. Libovka. ()

TommmyT

Jednička je perfektní. Jednoduchý ale dobrý děj, dobré akční scény, dobrý vizuál. Na tomto filmu jsem si uvědomil jak se i akční film mění. My co jsme vyrostli na akčních filmech s Arnoldem, Stallonem a Van Dammem, jsme akci ve filmu brali trošku jinak. Dnes je akční film rychlejší, vizuálnější a bojové scény propracovanější. Jasné čtyři hvězdy. ()

KyleReese

To, že je role Johna Wicka psaná přímo pro Keanu Reevese je zcela evidentní. Mám však podezření, že i samotný scénář čerpá z tragických událostí v jeho soukromém životě, ne nepodobných těm filmovým. Ať tak, či onak, při pohledu na chování a jednání Keanua na plátně, mi přišel sakra přesvědčivý a potkat ho třeba v baru, vyhnul bych se mu pořádně velkým obloukem. Konečně taky někoho v Hollywoodu napadlo, že nejsou potřeba velkorážní, trikové přestřelky k tomu, aby měl film spád a dynamiku. Zde si vystačíme, po většinu filmu, s pistolí namířenou ve směru pohledu hlavního hrdiny. Ten se řídí heslem „jedna do hrudi a druhá do hlavy, případně rovnou jedna do hlavy“ a pocit z toho je až znepokojivě reálný. Tady se jde tvrdě vpřed a nevyjednává se, protože na to není nikdo zvyklý. O ztvárnění hlavní postavy už byla řeč a dá se říct, že je to one man show, ve které však Reevesovi více než zdatně sekundují M. Nyqvist a W. Dafoe. Celé je to skvěle podkresleno hudbou Tylera Batese a tou správnou „deštivou“ atmosférou. Velká spokojenost a „uvidíme se ve druhé kapitole, Johne.“ ()

Zix.

Příběhově by to šlo, protože jakmile jde o pomstu tak je vždy zajímavý děj. To je ale kromě hlavního herce jediný plus celýho filmu. Kdyby to byla komedie nebo parodie na výsměch filmům s neporazitelnými akčními hrdiny z 80. a 90. let tak to beru a rád se tomu zasměju. Tohle ale snad nikdo nemůže brát vážně. Hlavní hrdina je postřelenej, několikrát zmlácenej a i tak úplně v pohodě bez sebemenších problémů, zmlátí, postřílí a celkově porazí celý gang, pro který dříve pracoval?? Řekl bych že Simír z Kobry 11 nebo postavy z Rychle a zběsile mají velkou konkurenci v trapnosti jak udělat „dokonalýho" a hlavně nesmrtelnýho hrdinu, který jakkoliv porazí protivníky ať se mu stane cokoliv. Přitom samozřejmě v realitě by byl dávno mrtvej. ()

Janoss98

Když jsem poprvé viděl film John Wick, tak mě hned pohltila neskutečná atmosféra podtržená skvělým hereckým výkonem Keanu Reevese za doprovodu strhujícího soundtracku. S hlavní postavou začnete soucítit od prvních minut, jak přišel o všechno a snaží se nedělat to co mu tak jde... Kdo neviděl neuvěří :) 90% ()

Tek_cZ

Keanu Reeves je to nejlepší co tenhle film mohlo potkat. Vzhledem k tomu, že Keanu Reeves se učil základy bojových umění, z důvodu natáčení Matrixu, tak mu natáčení filmu John Wick nedělalo nijaký problém. A teď k filmu. Na filmu se mi dost líbí příběh. Je celkem nepředstavitelné zabít tolik lidí a už jen zabít člověka kvůli psovi a autě, ale i tak se mi ten film dost líbí. Mám rád akční filmy a tohle je přesně to, co od filmů tohoto žánru očekávám. Zvuky zbraní jsou v tomto filmu opravdu hrůza. Dle filmu John Wick zbraň majíc tlumič je v podstatě téměř neslyšitelná. Tohle mi dost vadí. Tohle ještě pak vylepšil film John Wick 2... Za mě 90% ()

Bogrant

Niečo medzi Equalizerom a Reacherom. Plnohodnotný akčňák so skvelými prestrelkami, zaujímavým i keď obohraným príbehom a cool Reevesom (kto by v takej úlohe nebol, však?). A akčňák, ktorý dokazuje, že to, čo je efektné, môže byť aj svižne efektívne. Dosť veľké prekvapenie a štart hotového fenoménu na poli akčnej nekompromisnosti. ()

draxxi

Paradni muzika, skvela akce... Takhle se snizuje kriminalita ve meste. Reeves je vybornej a hotel vcetne recepcniho jednoduse genialni.... Skvele jsem se pobavil. 2/2/2021 84% ()

Holly_Molly

Co do akce, příběhu i nelogičností v ději nejslabší díl, kterej teprve připravoval půdu pro to nejlepší co mělo přijít s dvojkou a trojkou. I přesto pořád neskutečně "uspokojivej" i zábavnej film se skvělym sidekickem Dafoem, roztomilym pejsánkem a nejvíc zmrdskym záporákem celý dosavadní trilogie (a to počítam i tu holohlavou mnohopohlavní pizdu z trojky). O:-) ()

Exanys

A pak že keanu Reeves neumí hrát. No dobře, emoce nejsou jeho silná stránka. Avšak pro tuto roli byl zrozen. to dosvědčují i videa na internetu o jeho soustředěné přípravě pro tento film. Ano, ve filmu by mohlo být více dialogů a více rozšířený příběh hrdiny, avšak tento film je hlavně pro lidi milující akci. Pokud čekáte pochopení a poznání hrdiny do detailu, raději si pusťte nějaký životopisný film. Toto je jen čistá akce, boj, střelba a krev. Jo a samozřejmě nesmíme zapomenou na lásku ke psům. Za mě jednoduše 9.5/10 ()

roswell47

Toto je najlepší diel z celej série Johna Wicka! Od začiatku som cítil takú smutnú atmosféru keď jeho darček od jeho nebohej manželky naši kreatívny Rusi zabili tak mi bolo fakt do plaču. Hneď som vedel že ma film dostal do takého smútku že som vedel že tento film bude totálny top. Samozrejme kto iný môže byť než Rusi, pretože prečo nie, no rozhodne sa to v ostatných dieloch Johna Wicka nejak výrazne neopakovalo takže okej. Film má výborne postavený príbeh ktorý ma miestami dojal, miestami trošilinku aj príjemne sklamal. V tomto filme už asi od 20. minúty to tu John Wick začne píliť ako keby robil bench press:). Výborne som sa bavil na postavách, vtipoch, akčnosti a taktiež na veľmi dobre zloženej hudbe od Tylera Batesa a Joela Richarda. Koniec bol dobrý, bol som spokojný. Veľmi som dúfal že bude ďalší diel Johna Wicka a áno splnilo sa mi to. Dávam, málokedy, 10/10 čiže 5 hviezdičiek. - Baba Yaga ()

MartinNewman

John Wick je čistá akční vyvražďovací jízda, která ale stojí zato. Ano, je to ulítlé, ale je to ulítlé správným směrem a dobře obsazené. Keanu byl a je sympaťák a ta role mu prostě sedla a tápání posledních let je pryč a John Wick nastartoval novou sérii a nový model akčních filmů, kdy jeden speciálně vycvičený a všeho schopný gumový hrdina dokáže sejmout hromady protivníků. Není třeba diskutovat jestli je to možné nebo ne. Kurva je to FILM a ve filmu je možné všechno. Pokud to někomu vadí, ať se na to nedívá a zajede si do Ostravy, vyjde v noci ven a začne řvát Sparta pičo, potom si může zkusit jestli může být John Wick v realitě nebo ne. Každopádně je to dobře napsané, natočené a všechno to kolem a já jsem jen rád že je na co koukat. Dávám jedničce za plných 5. ()

Feacher

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl. Ta akce nebo ty pocity, co film vyvolává například vždy, když se mluví o Johnu Wickovi se strachem v očích, to je geniální. Skvělý Keanu, skvělý příběh, skvělý film, samozřejmě 5*! ()

surprise

James Bond je proti Wickovi hotový Shakespeare. Zde máme drsňáka s měkkým srdcem, co miloval svou manželku, štěňátko a auto a svou temnou minulost pověsil na hřebík. Pak už jenom stačí, aby mu manželka zemřela, psa mu zabili a auto ukradli. A jak to bylo dál?  Hádejte, můžete jen jednou. ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)